Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Ное 19, 2013 8:19 pm

Karrita написа:
tshivacheva написа:В неделя и понеделник съм яла по 6 и 7 блока съответно, та отпадналостта може да е и от това :think: Пия почти по 5 гр рибено масло. Ами това е! :bouquet: :hug:

Недей да падаш под 8 блока, яж си поне 9-10. :lol:

:but: В никакъв случай не падай под 8, дори 9 блока на ден!
Какво рибена масло пиеш?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Вто Ное 19, 2013 9:15 pm

Какво рибена масло пиеш?

Tова е рибеното масло Renew Life, Norwegian Gold, Ultimate Fish Oils, Super Critical Omega, 1200 mg, 30 Fish Gels.
. Пия по 4 на ден.
Изглежда попрекалих аз с намаляването на блоковете и не се чувствам така жизнена, както до неделя. Пък, както казах може и от вируса да е !
Налегнаха ме пак тъжни мисли ..... :think:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Ное 20, 2013 11:38 am

tshivacheva написа:Tова е рибеното масло Renew Life, Norwegian Gold, Ultimate Fish Oils, Super Critical Omega, 1200 mg, 30 Fish Gels.
. Пия по 4 на ден.
Изглежда попрекалих аз с намаляването на блоковете и не се чувствам така жизнена, както до неделя. Пък, както казах може и от вируса да е !
Налегнаха ме пак тъжни мисли ..... :think:


Това риб. масло е супер. :)
Нама значение дали се чувстваш отпаднала от вируса или не. Важното е да не падаш под 8, 9 блока на ден, за да си в Зоната. Това го пише и в книгата, и тук. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот ralica » Сря Ное 20, 2013 4:21 pm

Привет отново на всички :) искам да попитам има ли и друг като мене "инсулиново човече"
т.е. хиперинсулинемия... След около година най-накрая се реших да тръгна по стъпките на здравеопазването и се установи, че имам такъв проблем. В работата имам огромно напрежение, което не мога да игнурирам, остава само диетата. Лятото лежах в болница поради проблеми със стомаха ,това пък се оказа гастродуоденит, все от стресссс
и от тогава като започна едно движение на кантара нагоре . за 3 месеца увеличих теглото с 10 кг. Не се чувствам комфортно, тежат ми, винаги съм била около 50, а сега стрелките удариха 60. Ендоркринолозите ми предписаха метформин, но той много дразни стомашната лигавица и не мога да го пия. И така сякаш единственото решение е да вляза в зоната....
Приемам всякакви съвети, мнения, препоръки и др. подобни с благодарност. И ще се вслушам в тях, защото нямам друг избор...
Извинявам се ако имам правописни грешки, от бързане е, все между задачите...
ralica
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Ное 18, 2013 2:38 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Сря Ное 20, 2013 4:52 pm

ralica написа:Приемам всякакви съвети, мнения, препоръки и др. подобни с благодарност. И ще се вслушам в тях, защото нямам друг избор...

Рали, за да ти даваме мнения и съвети трябва да си направиш дневниче и в него да докладваш какво ядеш, кога, колко, въобще пълен отчет ( поне в началото) :lol: Напиши си в началото кратко интро - с колко килограма започваш, какви са ти мерките, колко блока имаш на ден, въобще малко повече подробности, за да имаме база за мнения и препоръки. Бъди стриктна поне първите две седмици и ще имаш безспорни резултати. Не забравяй и за рибеното масло.
Успех! :hooo:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Сря Ное 20, 2013 5:54 pm

Привет отново на всички :) искам да попитам има ли и друг като мене "инсулиново човече"
т.е. хиперинсулинемия... След около година най-накрая се реших да тръгна по стъпките на здравеопазването и се установи, че имам такъв проблем.

И като лекар и като зонуващ от 10 :bow: дни мога да ти кажа, че този вид хранене , ( както е описан в книгата ) наистина балансира двата важни хормона ( Инсулин и Глюкагон ) отговорни за нивото на кр. захар и това на инсулина. Има и други два хормона ( за които не става въпрос в книгата на д-р Сиърс) - лептин и грелин
лептина – хормонът, който създава усещането за ситост, и грелина – този, който определя кога да се появи чувството за глад.
. Истината според моето скромно мнение за напълняването и впоследствие за развитието на диабет е в тези четири хормона . Мисля , че режимът на д-р Бари Сиърс контролира първите два, донякъде след намаляването на висцералната мазнина и лептина .

Това е за сега!
От мен успех !
:hug:
Последна промяна TanyaS на Сря Ное 20, 2013 9:53 pm, променена общо 1 път
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот humpty » Сря Ное 20, 2013 9:30 pm

Здравейте, нова съм тук, това всъщност е първия ми пост, и имам няколко въпроса. :)
Нека първо се представя - на 19 съм, тежа около 65кг. казвам около защото не съм се мерила мноого отдавна.Нямам кантар, а честно казано и май не искам такъв стресообразуващ уред вкъщи. :laugh: Висока съм 163см., коремната обиколка ми е 90 :oh: , ханш не съм мерила. Преди да започна да се храня по режима естествено ще снема по-точни мерки. Тук идва въпроса ми - при положение,че нямам никаква физическа активност 8 блока мисля, че ще са ми достатъчни, какво ще кажете? :think2: Калкулатора казва 9, но при положение, че не изразходвам почти никаква енергия 8 мисля, че ще е по-удачно. :think2:
humpty
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 9:14 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Ное 21, 2013 12:30 am

humpty написа:Здравейте, нова съм тук, това всъщност е първия ми пост, и имам няколко въпроса. :)
Нека първо се представя - на 19 съм, тежа около 65кг. казвам около защото не съм се мерила мноого отдавна.Нямам кантар, а честно казано и май не искам такъв стресообразуващ уред вкъщи. :laugh: Висока съм 163см., коремната обиколка ми е 90 :oh: , ханш не съм мерила. Преди да започна да се храня по режима естествено ще снема по-точни мерки. Тук идва въпроса ми - при положение,че нямам никаква физическа активност 8 блока мисля, че ще са ми достатъчни, какво ще кажете? :think2: Калкулатора казва 9, но при положение, че не изразходвам почти никаква енергия 8 мисля, че ще е по-удачно. :think2:

humpty , :text-welcomewave:
След като не си знаеш точните килограми и мерки, как използва калкулатара(най-вероятно приблизително ;) )? Ако искаш да влизаш в Зоната е хубаво да си по-стриктна. Купи си и ел. кухненска везна, без нея не става. Така или иначе, не е добре да падаш под 9 блока. Аз нямам абсолютно никаква физическа активност, от както съм в Зоната, просто така ми се стекоха обстоятелствата, дори преди да започна Зоната се движех повече. Калкулаторът ми показва 9 и аз ям по 9, за 11седмици в Зоната съм свалила 9,6 кг, без никакво движение.
Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Ное 21, 2013 4:23 am

humty,
Добре дошла и от мен. Няма да се повтарям с Хипо. Ще добавя, че минималното количество, което д-р Сиър препоръчва е 8 блока протеини, което е свързано с минималното необходимо количество протеин на ден за организма на човек, демек под 8 блока не трябва да се пада. Направи си точните замервания - по евино облекло( на голо) и използвай калкулатора. Каквото ти покаже - това е. Ще сменяш блоковете само ако промениш физическата активност. И едно уточнение. Зоновото хранене е начин на постигане на оптималното здраве. Начин на подпомагане на собствения организъм да се справи с разните болежки. Отслабването е вторичен ефект от цялата система и не трябва да се превръща в самоцел. Ако имаш време хвърли един поглед на моя дневник - http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=58. Там съм се опитал да опиша както първите ми стъпки в Зоната, така и моите малки открития и достижения в нея. Надявам се да са полезни и за теб и да ти помогнат по-бързо да влезеш в Зоната. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Ное 21, 2013 3:25 pm

Аз искам да направя едно малко уточнение :) Барито от много време твърди, че жените трябва да ядат по 11 блока минимум, а не 8 ;) И калкулатора му в сайта му показва минимум 11. Каквито и данни да вкарате, винаги ще показва не по-малко от11. А вие за какви 7-8 блока говорите. Нашия калкулатор показва минимум 9 блока. За мен лично е НЕприемливо и несериозно като видя, че някой започва със 7 или 8 блока....и после да се започват едни коментари, как зоната не действа, как не се отслабвало ит.н. :notagree:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот humpty » Чет Ное 21, 2013 4:21 pm

Много работа ме чака май :oh: Или по скоро ядене :lol:
Аз всъщност не целя отслабване. Би било приятен бонус, но не това е целта ми. Искам да променя навиците си. Да се науча да закусвам например, или да пия 2 литра вода. Да се храня здравословно. Обаче с 10-11 блока как ще се преборя не знам :oh: Това е много храна за мен. При положение, че до сега живея на обяд, вечеря и нещо сладко между тях :shy:
Явно ще трябва да се снабдявам с кантар и везна, обаче си мислех да изкарам седмица-две като меря с чаши. То така или иначе месо ям рядко, пък яйцата са на брой, ще трябва да меря само зеленчуци. :think2: Какво ще кажете?
humpty
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 9:14 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Ное 21, 2013 4:27 pm

humpty написа:Много работа ме чака май :oh: Или по скоро ядене :lol:
Аз всъщност не целя отслабване. Би било приятен бонус, но не това е целта ми. Искам да променя навиците си. Да се науча да закусвам например, или да пия 2 литра вода. Да се храня здравословно. Обаче с 10-11 блока как ще се преборя не знам :oh: Това е много храна за мен. При положение, че до сега живея на обяд, вечеря и нещо сладко между тях :shy:
Явно ще трябва да се снабдявам с кантар и везна, обаче си мислех да изкарам седмица-две като меря с чаши. То така или иначе месо ям рядко, пък яйцата са на брой, ще трябва да меря само зеленчуци. :think2: Какво ще кажете?

Здравей и от мен :bigsm1:
Е само яйца ли ще ядеш за протеини? Как ще мериш извара, сирене, риба и т.н. Една везна е голямо удобство и струва около 20 лв.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Ное 21, 2013 4:45 pm

Че моята даже е 12 лв. (и е същата като на Нимфи (а тя доскоро ни беше Зонов топ шеф на Форума)).
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот humpty » Чет Ное 21, 2013 5:12 pm

Ще си взема, да. Явно ще отложа старта докато се сдобия с кантар и везна, което може да се случи най-рано събота или неделя. :)
От таблицата с протеините мисля, че ще наблягам на мляко, яйца и извара. И сирене може би, но от къде да го намеря това обезмаслено сирене? То ще е по-скоро нишесте с още нещо :weary:

Gogo, страхотен дневник!
humpty
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 9:14 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nunty » Пет Ное 22, 2013 1:41 pm

Здравейте и от мен,
не съм се отказала, но просто в работата ми е много напрегнато, в къщи малкият тинейджър се запъва нещо с ученето и ми е трудно да отделя време за четене и писане тук във форума, а обещах и дневник да си направя, но засега ще го оставя за другата седмица.
При мен иначе зонуването ми се отразява много добре, глад няма, вече спазвам часовете, не ми е лошо, дори като, че ли на мерки мааалко съм се свила, но откъм кг. положението е плачевно - някакви си плаващи 800 гр., но за мен важно е здравето :msmile6: .
Ralica аз съм с хиперинсулин от една година и половина, като започнах първо да правя чести хипоглемии и т.н. и преди около година си направих обременяването с глюкоза (по препоръка на ендокринолога ми) и се установи, че съм с тази диагноза. Предписа ми "Сиофор", пих го един месец, но се отказах от това и тези хапчета да ги пия постоянно (пия "Еутирокс" - за Хашимото). Лутах се около половин с различни диети, режими на хранене, докато не открих "Зоната". Прочетох доста материали, книги, изказвания, в началото ми се стори, че е доста трудно това да мериш, броиш някакви блокове, да спазваш определен брой хранения, но реших да пробвам. От 04.11. съм зонова (защото първо трябваше да си купя кухненска веза ;) ), имах известни нарушения в часовото хранене (вече съм го преодоляла), веднъж, два пъти съм пропускала следобедния блок и понеже не съм :angel: ., в пристъп на някакъв яд в понеделник вечерта изядох 2 лъжици течен шоколад, след което бях наказана от тялото - едвам се добрах до леглото, което означава, че повече няма да се отклонявам от режима :refuse: .
Спирам, че колегите вече се събират за съвещанието.
Тържествено обещавам :bow: да си направя дневник и да водя отчет относно хранене и всичко друго, а пък вие ако трябва да ме коригирате.

Чао :hooo:
nunty
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Ное 08, 2013 12:48 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Ное 22, 2013 1:50 pm

humpty написа: И сирене може би, но от къде да го намеря това обезмаслено сирене? То ще е по-скоро нишесте с още нещо :weary:

Аз лично ям много Котидж сирене има го в Лидл, гледам има и някакво нискомаслено на Маджаров, но не съм го пробвала още. Котиджа много ме кефи, има 2,4 и 4,2 масленост, купувам си от ниската масленост, но когато няма си взимам високата и не ям други мазнини. :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron