Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Ина » Пет Яну 24, 2014 9:36 am

Хипо, Гого, благодаря ви, усещам че в началото трябва да съм доста по-стриктна с подбора на правилните храни, в края на краищата нашите вкусови предпочитания са въпрос на навик, а навик се създава с времето :)
Снощи направих руски сладкиш с круши, стана мнооого вкусно, благодаря за рецептите, тези балансирани готови междинни закуски много помагат! Без тези рецепти просто нямаше да се осмеля да влизам в зоната с моето работно ежедневие.
Между другото, забелязала съм, че във всички рецепти присътстват не само белтъци но и цели яйца, може би не само с цел да се намали като цяло бройката на самите яйца (нали, ако ползваме само белтъци, трябва ни два пъти повече), но и защото самия жълтък по-добре слепва? Та, исках да кажа, че брашно от нахут се използва в аюрведичната кухня като слепваща съставка, аз ще експериментирам през уикенда да измисля някакво балансирано печиво, после ще ви разказвам :)
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пет Яну 24, 2014 9:47 am

Да ви попитам - полагат ми се 2.8 л вода, а аз пия доста повече - това проблем ли е
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Пет Яну 24, 2014 10:33 am

Стеф написа:Да ви попитам - полагат ми се 2.8 л вода, а аз пия доста повече - това проблем ли е

Не е никакъв проблем. Пий колкото ти душа иска. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пет Яну 24, 2014 11:12 am

Благодаря :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Ина » Пет Яну 24, 2014 12:02 pm

Не точно въпрос, по-скоро размишления за моите опити да стоя по-близо до центъра на зоната и ще се радвам да споделите, дали и вие се чувствате така.
Значи, първо, не мога да изкарам без междинна закуска между сутрешната закуска и обяда, а в същото време вечер направо насила ям, особено преди лягане. Струва ми се, че всеки организъм има индивидуален метаболизъм, на едни е по-силен сутрин, на други вечер. Сутрин закусвам по 2 блока към 9, междинна 1бл около 11 и половина, обяд 3бл в 14, пак междинна 1бл около 17ч, вечеря 2 бл. около 21ч, преди лягане пак 1бл., общо 9 бл., както ми сметна калкулатора на сайта (162 см висока, 68 кг, 85 около пъпа, 105 ханша, почти не спортуваща). Дали така е ок? Или да сваля малко от вечерята към закуска?
Няколко дни подред си правих като закуска следната комбинация: 1 нарязана ябълка (маааалко по-малко от 2БВ)+100 гр котидж сирене (също е маааалко по-малко от 2 БП)+2 нарязани орехи (2 БМ), всичко смесено, и всичко беше ок. Изведнъж, преди 2 дни, след като изядох същата закуска, просто на мига усетих такъв глад, че бях готова да изям всичко каквото ми падне. Така и не разбрах какво се случи, но предполагам, че години лутане от диета към диета са поизхабили доста сложната хормонална система, и трябва повече време за нейното калибриране. Вие как мислите?
Другото нещо за което се чудя е ако изпитвам глад след някакво ядене, защото очевидно не успях да го балансирам както трябва, дали трябва веднага да хапна нещо балансирано? Или да изтрая така малко на глад и следващото да се постарая да го балансирам по-добре?
Хора, извинявайте, че ви задавам такива глупави въпроси, най-вероятно всичко това го пише тук някъде, но аз или го пропуснах, или не му обърнах внимание, много ви благодаря за търпение и доброжелателност, абе страхотни сте и ви благодаря че давате рамо на всички начинаещи.
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Пет Яну 24, 2014 12:26 pm

Ина,
Първо ми се струва, че 9 блока са ти много малко, вече почти на всички жени без физическа активност препоръчваме да почват от 10 блока ( Барито го е казал).
Така, че спокойно можеш да си направиш блоковете 3-3-1-2-1 щом си по-гладна сутрин. Не си мисли, че с малко блокове ще отслабваш по-бързо, точно обратното. Поне в началото гледай да консумираш зелените храни.
Второ, гледай сутрин закуската да е по-питателна, включвай овес ( много засища ), някакво месо ( шунка ) и пак си яж плодовете. Мери точно, НЕ ПРИБЛИЗИТЕЛНО!
Пробвай няколко дена така, да видим какво ще се получи и как ще се чувстваш.
Успех! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Ина » Пет Яну 24, 2014 1:33 pm

Благодаря, Каррита, ще пробвам. И аз подозирах, че може би са ми малко блокове...
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пет Яну 24, 2014 3:20 pm

Първо ми се струва, че 9 блока са ти много малко, вече почти на всички жени без физическа активност препоръчваме да почват от 10 блока ( Барито го е казал).


Каррита, а за хора, които цял ден стоят на бюро :) ? Аз започнах с 9 блока 2-2-1-3-1 и да чукам на дърво не чувствам глад дори и след петия час преди зоновия обяд. Дано така да е и занапред. Да попитам - дъщеря ми е на 15 години и иска да се включи в Зоната. Как да и изчисля блоковете?
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Пет Яну 24, 2014 3:36 pm

ако е 15 г. спокойно можеш да използваш калкулатора :hug: а после ако се наложи можеш да добавиш някой друг блок ако се чувства гладна ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пет Яну 24, 2014 4:17 pm

Проблема е че че е много злояда, не яде много от нещата и ме изнервя страхотно :angry: Не знам как да и сглобявам блоковете и да не яде еднообразна храна. Но поне се надявам да спре сладкото, защото.... унищожава всичко :lol:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Пет Яну 24, 2014 4:21 pm

Стеф написа:Проблема е че че е много злояда, не яде много от нещата и ме изнервя страхотно :angry: Не знам как да и сглобявам блоковете и да не яде еднообразна храна. Но поне се надявам да спре сладкото, защото.... унищожава всичко :lol:

Уфффф, много познат проблем. Моята е същата!!! Досега, това, което успях да постигна с нея е, че долу-горе и балансирам менюто. Голяма помощ ми е протеина на прах! Сега зимата, от зеленчуците яде само краставица!!!! Добре, че поне плодове хапва и месо... :laugh:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пет Яну 24, 2014 4:23 pm

Стеф, като за начало спри да купуваш сладко - когато го няма пред погледа й, по-рядко ще се сеща за него и изкушението ще е по-малко.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пет Яну 24, 2014 4:24 pm

Да и моята от скоро прояде пилешко месо. Иначе караше само на кебапчета, но ако влезе в зоната ще и ги спра :lol: Обеща да прояде чушка, грах и маслини. Да видим... :)
А да , наистина спирам да купувам сладко, защото имам чувството че ще рови в хладилника когато ме няма... :lol:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Пет Яну 24, 2014 8:15 pm

И купуването на сладко не помага Итиииии.....
Бабите купуват и дават, ходи на училище и си купува сама, не мога да я затворя в клетка!
Старая се да обяснявам, но...дете....казва разбрах и после забравя :) .
Абе имам чувство, че малко го е намалила..... поне с колата и чипса се справихме, чипс не яде от 3-4 години, а колата сега я пие само по празници :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Пет Яну 24, 2014 9:27 pm

Ина написа:Не точно въпрос, по-скоро размишления за моите опити да стоя по-близо до центъра на зоната и ще се радвам да споделите, дали и вие се чувствате така.
Значи, първо, не мога да изкарам без междинна закуска между сутрешната закуска и обяда, а в същото време вечер направо насила ям, особено преди лягане. Струва ми се, че всеки организъм има индивидуален метаболизъм, на едни е по-силен сутрин, на други вечер. Сутрин закусвам по 2 блока към 9, междинна 1бл около 11 и половина, обяд 3бл в 14, пак междинна 1бл около 17ч, вечеря 2 бл. около 21ч, преди лягане пак 1бл., общо 9 бл., както ми сметна калкулатора на сайта (162 см висока, 68 кг, 85 около пъпа, 105 ханша, почти не спортуваща). Дали така е ок? Или да сваля малко от вечерята към закуска?
...

Ина, наистина калкулатора от сайта ти дава 9 блока, но калкулатора на Барито - http://zonediet.com/body-fat-calc ти дава 11 блока, така че спокойно можеш да увеличиш блоковете.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот eldass » Съб Яну 25, 2014 2:35 pm

:wave: Стеф и Каррита, а защо не опитате да им давате на момичетата фурми? Аз като не ям шоколад, ям фурми или сусамов тахан с мед. :lol: Е, сега ги намалих драстично, защото преди ядах от тях по 7-8 на веднъж или 60 гр. тахан с лъжица мед. Аз на моята дъщеря и давам изключително рядко някакви боклучави храни, но все още я контролирам плътно, да видим до кога....но и много обяснявам, говоря, говоря...и показвам и съм доволна за сега от резултата с нея.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта