Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Сря Яну 22, 2014 1:14 pm

Привет Италиано, и аз така го изчислих. Няма друго без лактоза, а трябва да се храня с млечни продукти заради началната форма на остеопороза. На всичкото отгоре плащам 2,50 евро литъра за това кисело мляко. Ще опитам с другите лактозни. Коя пропорция е най-добрата?
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Яну 22, 2014 1:27 pm

То въпросът е какво ще намериш, а не какво да търсиш.
Ако не намериш друго, хапвай го това, щом трябва, но към него не добавяй мазнини, а компенсирай с 2 допълнителни ВБ.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Сря Яну 22, 2014 1:33 pm

При нас киселите млека са съответно с масленост : 0-0,1 % мазнини, 1,5 % и 3%. По-мазни са само вносните. Протеините са 4,5-4,8, а въглехидратите 3,5-3,9%. В този случай мисля, че е най-добре да си взема 1,5% масленост ида хапвам 220-240 грама нали така?
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Яну 22, 2014 1:47 pm

Аааа, щом можеш да избираш масленост, хапвай си от обезмаслените, защото мазнините от киселото мляко не са полезни колкото мазнините от ядки, маслини, зехтин.
Въпросът е дали точно в маслеността на млякото се крият полезните за борбата ти с остеопорозата съставки, че не съм запознат.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Сря Яну 22, 2014 2:07 pm

Крият се в калция ;) , а той не е в маслеността. Запитах, защото Пипи или Гого ( не знам кой точно) май беше написал(а) някъде, че обезмаслените млека не са полезни и балансирани. На кого да вярвам сега? :think1:
Имам и други въпроси. Ще си позволя да ги задам за да си спестя малко време ( и без това ми е кът).
Кога се мери рибата ( преди или след като я изпека)? За месото е ясно - след варене или печене. Нали така?
Аз ходя 3 пъти в седмицата на пилатис. Доста е натоварващо и според калкулатора трябва да поемам 11 блока. Но аз искам и да отслабна 7-8 килограма. Колко блока трябва да консумирам в такъв случай?
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Сря Яну 22, 2014 2:18 pm

Рибата и месото се мерят преди обработка. Само пилешкото и то в България го мерим след обработка, поради голямото съдържание на вода. Не знам как стои въпроса с пилетата в Холандия!
Щом тренираш интензивно 11-12 блока са добре. Наблюдавай се как се чувстваш и ако е нужно ще коригираш блоковете :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Яну 22, 2014 2:44 pm

Всъщност Пипи казва, че инструкторите от Зоната казват, че Бари казва, :laugh: че няма значение кога ще премериш месото - защото то не губи от протеините.
Като цяло US месата почти запазват теглото си.
Е, в БГ е различно.

Лично аз винаги ги меря (месо, риба) след готвене.
Освен, разбира се, ако не ти трябва предварителен грамаж за някоя рецепта.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Сря Яну 22, 2014 2:47 pm

Благодаря Карита! Много ми е трудно с изчисляване на салатите. Вечер у нас се яде многообразна салата от домати, краставици, пипер, айсберг и какво ли не. Там ставам луда от изчисления. :( Пилешкото и пуешкото са също пълни с вода както в България.
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Яну 22, 2014 2:59 pm

Ако не смесваш продуктите за салата, а ги държиш нарязани в отделни купи, всъщност би трябвало да ти е доста лесно.
Режеш си без да мислиш за количеството, слагаш на масата и после в твоята чиния си мериш от всеки отделен зеленчук.
По сложно е когато продуктите са смесени, а ако са нарязани на ситно си е почти невъзможно. Както и когато не можеш да прецениш блоковете след смесването, дори предварително да си ги изчислил (както наскоро имахме казус с една пилешка супа).
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот amaZONka » Сря Яну 22, 2014 11:20 pm

Здравейте,

Нова съм във форума, но го чета от 2 седмици :) Действа ми мотивиращо, тъй като никога не съм пазила стриктно режим повече от 2 седмици, а тук..това цялото теглене и пресмятане е малко странно :think2: Аз също се опитвам да меря, когато имам наблизо кантар, поне приблизително да спазвам съотношенията. Умишлени съгрешения нямам, но и съм в зоната от 5 дена :) Бях и съм много впечатлена от начина, по който се чувствате - пълни с енергия, самочувствие, щастливи от сблъсъка си с тази страхотна книга и резултатите от свалянето на излишните килограми. Надявам се, че някой ще ми даде съвет... очевидно не съм в зоната.. не само че не се чувствам пълна с енергия, а съм с отвратително главоболие всеки ден (вече 4). Обикновено тренирам 3 пъти седмично след работа (офис), а сега нямам и толкова сили. Възможно ли е да е от това, че не съм приемала никога толкова много протеини. 9 блока ми е менюто. Залагам на извара, кисело мляко (закуските), яйце (само 1), пилешко и свинско. Преди режима залагах повече на зеленчуци, плодове, мляко и си хапвах бисквити/шоколад. Не се търпи... и не ставам лесно сутрин в добро настроение като вас. Защо нямам енергия? :sad:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Crunk » Сря Яну 22, 2014 11:29 pm

Според мен 9 блока са ти малко за тази интензивност. Нека и другите се изкажат. Вода пиеш ли? Трябва по калкулатора да си я изчислиш и да я приемаш. Тя е много важна. При някои хора ефекта започва на 7-14 ден. Ако си забелязала учестено уриниране това също е знак, че организма ти се оттърсва от излишните натрий и вода. Аз за това се сещам. Чао и успехи.
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот amaZONka » Чет Яну 23, 2014 12:00 am

Според книгата са 9. А и аз в останалото време нямам движение, работа на бюро :( . Пия вода около 1.5-2.0 л. ,както преди. И с уринирането няма промяна...същата пикла :oh:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Яну 23, 2014 12:43 am

amaZONka написа:Здравейте,

Нова съм във форума, но го чета от 2 седмици :) Действа ми мотивиращо, тъй като никога не съм пазила стриктно режим повече от 2 седмици, а тук..това цялото теглене и пресмятане е малко странно :think2: Аз също се опитвам да меря, когато имам наблизо кантар, поне приблизително да спазвам съотношенията. Умишлени съгрешения нямам, но и съм в зоната от 5 дена :) Бях и съм много впечатлена от начина, по който се чувствате - пълни с енергия, самочувствие, щастливи от сблъсъка си с тази страхотна книга и резултатите от свалянето на излишните килограми. Надявам се, че някой ще ми даде съвет... очевидно не съм в зоната.. не само че не се чувствам пълна с енергия, а съм с отвратително главоболие всеки ден (вече 4). Обикновено тренирам 3 пъти седмично след работа (офис), а сега нямам и толкова сили. Възможно ли е да е от това, че не съм приемала никога толкова много протеини. 9 блока ми е менюто. Залагам на извара, кисело мляко (закуските), яйце (само 1), пилешко и свинско. Преди режима залагах повече на зеленчуци, плодове, мляко и си хапвах бисквити/шоколад. Не се търпи... и не ставам лесно сутрин в добро настроение като вас. Защо нямам енергия? :sad:


Привет амаЗонке :bouquet: ,
Явно не правиш нещо както трябва. Дай данни и физическа активност за да изчислим блоковете. Опиши подробно как минава 1 твой ден - какво и кога ядеш и какво пиеш. Ако нямаш още дневник - направи го и пиши там, по удобно е. Успех. Ако си стриктна резултатите няма да закъснеят както при мен.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Яну 23, 2014 5:38 am

Ааааа :think1: вие тук дето се чудите къде ли е причината, къде ли е грешката....ми то всичко е казано в едно изречение...ама вие четете май между редовете :laugh:
amaZONka написа:Здравейте,
.....Аз също се опитвам да меря, когато имам наблизо кантар, поне приблизително да спазвам съотношенията.....

Аз, дето съм от няколко години в зоната, още и още не мога да се престраша да ям на око, освен ако не съм на ресторант или на гости разбира се, а какво да кажем на някой начинещ....ми амаЗоНка...няма как да си в зоната, докато не си купиш кантрче, и не започнеш да мериш всяко блокче на всяко хранене...поне в началото, докато се завърти колелото, и организма ти влезе в ритъм. Това е от мен :hug:

Аз съм казвала и на други подобни начинещи зоНбенца без кантарчета, че няма да се включвам в помощния състав, докато не си купят кантарче, защото всичките ни съвети и време които отделяме тук са абсолютно напрани и безсмислени ако кантарчето не е на лице :bow: и само си чешем езиците май ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Чет Яну 23, 2014 9:17 am

Добро утро на всички зонари! Знаете ли, че аз си подарих електронна везна за Коледа да правя по-прецизни рецепти за торти :lol: Ама от ония мазните пълни със захар и сметана!
Това с дневника си е много добра идея. Имам специална тетрадка и от днес ще си записвам. Искам обаче да споделя нещо с вас. Аз имам болест на Хашимото ( автоимунно заболяване на щитовидната жлеза). Вчера си намерих пълните кръвни изследвания направени ми точно при откриването й. Спомням си, че тогава бях надебеляла, чувствах се кошмарно и имах ужасен хормонален дисбаланс. Захванах се да изчислявам съотношението на TG и HDL - 0,634 - перфектно, а кръвна захар на гладно 3,5. Перфектни. Кажете ми - аз бях толкова дебела, подпухнала и на външен вид 100% с токсични мазнини, а всъщност кръвта ми показала повече от идеални резултати. Е как става това?
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Чет Яну 23, 2014 9:27 am

И друго - Италиано, намерих си мляко - 0% мазнини, 5 гр протеин, 4,14 въглехидрати. А сега кажи ми по колко грама да хапвам от него. Аз изчислих 140, но ми се виждат мъничко :think:
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron