Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 25, 2014 12:27 pm

Re: Дневникът на amaZONka
Manya написа:Купувам си корен, беля, смилам и смесвам с мед и прибирам в хладилника.
Купувам си и на прах от магазина, продава се заедно с канелата, кимиона, черния пипер и всички други подправки. И ползвам според случая. Този с меда засега си седи. Скоро в Лидл имаше тайландска акция, и от там си купих на прах. Леко е лютивичък, но пресния има и аромат на лимон. От корен, който винаги имам у дома, си рязвам резенче, взимам една канелена пръчка и ги заливам с гореща вода за чай.

Маня, :orangefl:
Вече няколко пъти си правих от този чай, божествен е! Преди си слагах канела на прах, но от вчера имам на пръчици и сега си пия ароматен чай от канела на пръчица и коренче джинжджифил с мъничко стевия, мммм мноооого е приятно! :bigsm4:
Благодаря ти за чудесните идеи, които споделяш.:thanкu: :hugs1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 25, 2014 1:31 pm

Manya написа:Закуската 10 БПВМ
10 натурални фурми - 5 БВ
200 г от зърнената заготовка - 4 БВ
1/4 ч сварен нахут - 1 БВ
10 БП проетин (аз ползвах соев)
10 ореха - 10 БМ (могат да се заменят с тахан или други ядки) - ползва се протеин на прах - дали не трябва да се увеличат мазнините, по етикета на соевия в него няма грам мазнина. Имам и конопен, в който П М изчислени са съответно 15 и 12 г., което може да приемем може би, че ще балансира мазнините.
канела, карамфил, джинджифил, ванилия. Не добавям стевия, тъй като фурмите са достатъчно сладки. Част от фурмите и зърната могат да се заменят с шушени кайсии, червена боровинка, годжи бери или друг сушен плод.


Да, ако в протеинът няма мазнина орехите трябва да са 20 бр., т.е за соевия. А за конопения, според мен, няма да е нужно увеличение на мазнините. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Мар 26, 2014 12:28 pm

Тъй като вече бях забъркала закуската, и като мързелива готвачка дори не си поиграх да я разточа, както препоръчвам, а направо си я сипвам в чинийка, проблемът с орехите го реших като към 1 блок просто добавям по 1 орех без да го меля.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Мар 26, 2014 1:40 pm

Пак си спретнах бърз, но вкусен (поне за мен) обяд от 3 БПВМ
150 г котидж (по етикет) - 3 БП
1/2 ч.ч. варен нахут - 2 БВ
1 ч.л. зехтин - 3 БМ
стрък пресен лук, 10-тина листенца рукола, чили, чер пипер, кимион, балсамико, сол (все на вкус)
Стана приятна за хрупане салата с приличен обем, но балансирана.

За десерт 1 киви - 1 БВ
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Мар 26, 2014 8:07 pm

А това са само 3 БПМ + 1 БВ.

Изображение

Пак ще падне голямо преживяне. Но пък си е толкова вкусно. Риба тон пърхаща (почти изчезнала :laugh4: ) в зелена салата с големина на голямо пиле (малко под 500 г), овкусена с няколко листа рукола, див лук и малко краставица да допълни 1 БВ зеленото, полята скромно с 1 ч.л. зехтин и балсамико.
Десерта ще е нещо изчанчено - "плодова салата" от киви и ягоди (за допълване на въглехидратните блокове).

И е абсолютно сигурно, че проблеми с WC няма да има при толкова нитратна свежест в чинията :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот GODzillata » Сря Мар 26, 2014 8:35 pm

Manya написа:...Риба тон пърхаща (почти изчезнала :laugh4: ) в зелена салата с големина на голямо пиле (малко под 500 г), овкусена с няколко листа рукола, див лук и малко краставица да допълни 1 БВ зеленото, полята скромно с 1 ч.л. зехтин и балсамико.
...


Изглежда вкусно и ме вдъхнови и аз да го направя тия дни! :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Стеф » Чет Мар 27, 2014 9:48 am

Леле Маня, успя ли да го смелеш това всичкото количество? :laugh1: :laugh1:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Мар 27, 2014 10:01 am

Стеф написа:Леле Маня, успя ли да го смелеш това всичкото количество? :laugh1: :laugh1:


Отне ми около 45 минути дъвкане :msmile4: - физзарядка за лицевите мускули :laugh1: . Там са най-видими смъкнатите за вече почти 3 месеца 10-тина килограма (не съм се качвала на кантара и не съм хващала сантиметъра скоро). Има наченки на очертаване на скулите. :ok:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Чет Мар 27, 2014 10:21 am

Маня, много хитро, ти съчетаваш фитнеса с храненето - 2 в 1! :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Мар 27, 2014 10:27 am

Hippo написа:Маня, много хитро, ти съчетаваш фитнеса с храненето - 2 в 1! :laugh1:

Мда, и в това време правя некви странни опити за коремни преси - седнала в стола, подпряна на ръкохватките вдигам краци в обтегнато положение колкото може по-високо (докато преживям) и гледам телевизия или слушам джаз - абе пълно съчетание на полезното с приятното :bigsm5:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Мар 27, 2014 1:40 pm

Вкусен обед 3 БПВМ
Извара Мероне 3 БП
Варен нахут за хрупане - 1/2 ч.ч. - 2 БВ
140 г ягоди - 1 БВ
3 ореха - 3 БМ

Този път без подсладители и подправки. Меронето лекичко си сладни, ягодките също. А и обемът си е супер след снощното "изчепване" в зелено. И по-лесно се носи до офиса. Нали всеки ден нося 3 кутийки - сутрешна закуска, обед и подкрепа следобед. Все гледам да не са тежки и обемни. Затова вечер си разрешавам "зелени кокошки", а събота и неделя наблягам на супичките.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Мар 27, 2014 5:25 pm

Вече вечер ще си имам ново занимание - пристигна ми поръчката

Изображение

Нямам търпение да приключи деня, за да отделя повече време на Бари в оригинал :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Gazilot » Чет Мар 27, 2014 5:29 pm

Звучи толкова съзаклятнически, като за червен фенер направо :) :lol:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Мар 27, 2014 9:20 pm

И тази вечер предъвках една "зелена кокошка" от 500 г (1 БВ) с добавени 3 БМ зехтин (1 ч.л.), балсамико (толкова е готин тоя елексер, че и сол не е нужен на салатата), стрък чесън, 10-тина листа рукола и 3 БП (84 г) пилешко филе на скара. За десерт 2 БВ свежи фурми (4 бр.). И сега към Бари и "Токсичната (отровната) мазнина" до късната доза айран с рибено масло. А за утре - каквото намеря в хладилника - в събота ще трябва да отделя време да сваря малко нахут и овес, че ми решават обемите през седмицата.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Чет Мар 27, 2014 10:13 pm

Маня, какъв балсамико ползваш? Чувала съм, че има много ментета. :doNotKnow:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Мар 27, 2014 10:19 pm

Е, не е от най-скъпия, чакай да видя марката - Rodon, Aceto balsamico di Modena. Made in Italy. И съм му измислила една хитрина - 1 ч.ч. я редуцирам на огъня до 1/2 ч.ч. и така си го слагам по 1 с.л. към салатата. Става като сиропче. :lol: Или си го бъркам на дресинг със зехтина и еднозърнеста дижонска горчица. Зависи каква е салатата.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron