Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Мар 02, 2014 6:12 pm

vlaivsto написа:Съжелявам, не знаех, че вече е използван. Смених го, дано и този да не се дублира :th:

Не, този сладур го нямаме досега. Благодаря ти за бързата реакция. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пон Мар 03, 2014 12:06 pm

Днес е време за отчет:
.............20.1.2014........27.1.2014.......3.2.2014.......10.2.2014........17.2.2014.........24.2.2014.........3.3.2014
тегло.........91,5............89,7(-1,8).......88,9(-0,8).......88,8(-0,1)........88,1(-0,7).........86,9(-1,2).......86(-0,9)
ханш.........128.............125(-3)...........123(-2)...........123................122(-1)..............122.............120(-2)
корем........118.............115(-3)...........111(-4)...........107(-4)............107..................107.............106(-1)
талия........104.............104................100(-4)...........98(-2)............97(-1)...............96(-1)............96
Продължавам напред! До сега -5,5кг!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Мар 03, 2014 12:12 pm

tanita68 написа:Днес е време за отчет:
.............20.1.2014........27.1.2014.......3.2.2014.......10.2.2014........17.2.2014.........24.2.2014.........3.3.2014
тегло.........91,5............89,7(-1,8).......88,9(-0,8).......88,8(-0,1)........88,1(-0,7).........86,9(-1,2).......86(-0,9)
ханш.........128.............125(-3)...........123(-2)...........123................122(-1)..............122.............120(-2)
корем........118.............115(-3)...........111(-4)...........107(-4)............107..................107.............106(-1)
талия........104.............104................100(-4)...........98(-2)............97(-1)...............96(-1)............96
Продължавам напред! До сега -5,5кг!

Този отчет си е за гордост, браво! :bigsm20:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот igito » Вто Мар 04, 2014 1:40 pm

Стеф написа:
igito написа:Извинявайте, но какво пишете в дневниците, сигурно какво ядете или нещо друго...аз ощенямам такъв, но си драскам по някога в един тефтер :think2:


Ами като за начало разкажи нещо за себе си :yess: Така се опознаваме ;) И споделяй какво ядеш, проблеми и несгоди... радостни събития... :yess: Наистина по твой избор - а и вместо да си водиш тефтерче - пиши в дневника :yess:

О, добре, ще опитам, въпреки, че когато имам време за бележки , не винаги разполагам с интернет, щото моята работа е много секретна и ако имам интернет на компа в кабинет си :typing: ...да не казвам, че трябва после да ви убивам :gunshot: , хе хе
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот roshla » Чет Мар 13, 2014 9:25 am

http://www.youtube.com/watch?v=Q8Tiz6INF7I поздрави от мен за всички във форума. Иде ми да затанцувам :smdance: , 6 килограма по малко за 14 дни. :smdance: :applaus:
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Мар 13, 2014 10:15 am

roshla написа:http://www.youtube.com/watch?v=Q8Tiz6INF7I поздрави от мен за всички във форума. Иде ми да затанцувам :smdance: , 6 килограма по малко за 14 дни. :smdance: :applaus:

Уау, браво на теб, срахотен резултат! :bigsm20: То си е за танцуване! :bigsm15:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот roshla » Чет Мар 13, 2014 11:36 am

:lol: :smdance: сдържам се с танците, че в работа ще ме помислят за ку-ку. :dance: :lol:
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Чет Мар 13, 2014 2:02 pm

:smdance: Нека си мислят каквото си искат - на теб нали ти е добре :smdance:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот roshla » Чет Мар 13, 2014 4:03 pm

:) да, чувствам се чудесно, от както съм в ЗОНАТА ми е лекичко. След като свалих тези 6 килограма, целта ми е още 30 и ще си върна формата от преди 4-5 години.
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Чет Мар 13, 2014 9:25 pm

Днес, една седмица преди на направя два месеца в зоната не се стърпях и стъпих на кантара. Видях 7 като първа цифра!!!! :bigsm15: :bigsm16:
Но засега няма да кажа резултати - другата седмица по това време ;)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот tonyduve » Пет Мар 14, 2014 6:37 pm

Много се радвам да се включа в отбора зонуващи .
Едва ли съм единствената ветеранка в диетите... Опитвала съм какво ли не но в момента съм постигнала неподозирани висоти . Преди 8 години , когато отказах цигарите бухнах като козунак...добре втасал . След около година се наложи да се взема в ръце и започнах с диетите и спорта . За около година станах общо взета приемлива за себе си ( 170 ръст и 68 - 65 кг) . Задържах теглото доста време...но последната година спрях да спортувам ( ходех 3 пъти седмично на фитнес , тренировките ми бяха 3 х 30' аеробни натоварвания - степер , кростренажьор , 200 кор . преси и гладиатор + 1 час гимнастика с инструктор ..Пилатес , или фитбол , или бодибар , или просто гимнастика...) , За съжаление преди година смених работата и освен липсата на свободно време и стреса се добавиха и много проблеми в семейството . Правих опити да заменя тренировките с бягане...по 6- 8 км . през ден . Да , но взех да си намирам извинения...и ей ме на 80 кила :bigsm12:
Старая се да прочета внимателно написаното от вас ( инак съм прочела "Зоната" на Б. Сиърс ).
Много ме затруднява засега меренето...Лошото е че обядвам на стол и съвсем не мога да тегля . Мисля дали да не постъпя като някои от вас...поне първият месец да съм на суха храна и да си нося...Но изобщо не съм сигурна ще успея ли . Днес е 5 ден . Но за сега поне нямам усещане за зона . Не съм нито по - бодра , нито поумняла :oh: Може би е ранко...или както казва един мой близък роднина "За съжаление ако си глупав е за дълго:)
И срам не срам утре ще затътря морни телесана фитнес и подхващам наново .
Дано си намеря място сред вас , струва ми е уютно :)
Аватар
tonyduve
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 8:20 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Tony » Пет Мар 14, 2014 6:58 pm

Привет на всички!
Седя си аз и ви чета от 3 месеца кажи-речи, през което време се намествам около зоната, защото все нещо се случва и излизам от нея след седмица-две. Тъкмо се почувствам добре и усетя ползите от нея и айде срив. :(
Непостоянна му работа - това ми е най-големият проблем. :sad: Сега дано успея да се задържа по-дълго време /надявам се и записването ми тук да помогне и да ме смъмряте като е нужно ;)/, че вече няма накъде с килограмите и тежестите от тях - направо ужасно се чувствам. След първата ми бременност ми отстраниха жлъчният мехур и не знам на това ли се дължат повечето ми качени кг от втората бременност, или това, че на дърти години се обебих 2 пъти, но е факт, че имам 7 кг от бебе 1 /което преди седмица стана на 5 г :)/ и още 10 кг от бебе 2 /което след 2 месеца ще направи 3 г :) /, които ми пречат и искам да смъкна. Мотивация уж не ми липсва - чета ви и се надъхвам. :) Калкулаторът ми изчисли 9 блока, но огладнявам с тях и май ще си ям по 10. :think2: Иначе аз живея "на село" и навсякъде ходя с колело - събират ми се дневно има-няма 10-тина км, а често и 2 пъти по толкова, ама не знам това дали е достатъчно като физическа активност и дали се смята за такава, че да ми осмисли 10-те блока, или да се мъча да се нагодя към 9 блока дневно? Как мислите?
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Мар 14, 2014 7:48 pm

Иначе аз живея "на село" и навсякъде ходя с колело - събират ми се дневно има-няма 10-тина км, а често и 2 пъти по толкова, ама не знам това дали е достатъчно като физическа активност и дали се смята за такава, че да ми осмисли 10-те блока, или да се мъча да се нагодя към 9 блока дневно? Как мислите?

Добре дошла, Тони!
Ако навърташ всеки ден по 10 км, спокойно можеш да си ядеш по 11 блока на ден. В Зоната за да се отслабва, трябва да се яде. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Tony » Пет Мар 14, 2014 8:12 pm

Благодаря, HippoDel! Аз нали си мисля, че все ми е много, но определено от 9 блока не ми е ок - все нещо ме човърка да похапна и без да искам си ги направих 10. Ще опитам сега с 10 как ще се чувствам поне седмица стриктно измерени и ще видя как ще ми се получат нещата. Давам си сметка сега, че вероятно от по-малкото храна ме е дърпал дяволът да си хапна нещо допълнително, което да ми разваля режима. :th:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Мар 14, 2014 8:46 pm

tonyduve написа:Много се радвам да се включа в отбора зонуващи .
Едва ли съм единствената ветеранка в диетите... Опитвала съм какво ли не но в момента съм постигнала неподозирани висоти . Преди 8 години , когато отказах цигарите бухнах като козунак...добре втасал . След около година се наложи да се взема в ръце и започнах с диетите и спорта . За около година станах общо взета приемлива за себе си ( 170 ръст и 68 - 65 кг) . Задържах теглото доста време...но последната година спрях да спортувам ( ходех 3 пъти седмично на фитнес , тренировките ми бяха 3 х 30' аеробни натоварвания - степер , кростренажьор , 200 кор . преси и гладиатор + 1 час гимнастика с инструктор ..Пилатес , или фитбол , или бодибар , или просто гимнастика...) , За съжаление преди година смених работата и освен липсата на свободно време и стреса се добавиха и много проблеми в семейството . Правих опити да заменя тренировките с бягане...по 6- 8 км . през ден . Да , но взех да си намирам извинения...и ей ме на 80 кила :bigsm12:
Старая се да прочета внимателно написаното от вас ( инак съм прочела "Зоната" на Б. Сиърс ).
Много ме затруднява засега меренето...Лошото е че обядвам на стол и съвсем не мога да тегля . Мисля дали да не постъпя като някои от вас...поне първият месец да съм на суха храна и да си нося...Но изобщо не съм сигурна ще успея ли . Днес е 5 ден . Но за сега поне нямам усещане за зона . Не съм нито по - бодра , нито поумняла :oh: Може би е ранко...или както казва един мой близък роднина "За съжаление ако си глупав е за дълго:)
И срам не срам утре ще затътря морни телесана фитнес и подхващам наново .
Дано си намеря място сред вас , струва ми е уютно :)


Тони,
Ако си решила да се храниш в Зоната ще трябва да си носиш храна в кутийки. Скоро ще стане година и половина откакто се храня по Зоната и си нося всеки работен ден кутиийките с храната на работата. В 90% от случаите храната ми е суха . За сега не ми пречи. Пиеш ли рибено масло? То е много важно за пребиваването в Зоната.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Мар 14, 2014 8:50 pm

Tony написа:Благодаря, HippoDel! Аз нали си мисля, че все ми е много, но определено от 9 блока не ми е ок - все нещо ме човърка да похапна и без да искам си ги направих 10. Ще опитам сега с 10 как ще се чувствам поне седмица стриктно измерени и ще видя как ще ми се получат нещата. Давам си сметка сега, че вероятно от по-малкото храна ме е дърпал дяволът да си хапна нещо допълнително, което да ми разваля режима. :th:

Тони, при такава физическа активност приемай поне 11 блока, както те е посъветвала Хипо.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron