Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Пон Яну 27, 2014 1:50 pm

Хммм, 30-40% загуба ... :th:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Karrita » Пон Яну 27, 2014 3:55 pm

Italiano написа:Хммм, 30-40% загуба ... :th:

Ами явно зависи какъв е изходния продукт :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Пон Яну 27, 2014 4:42 pm

А, бе, вие снимате тука не'кви буркани със захаросан мед и го представяте за ГХИ.
:bigsm26:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Karrita » Пон Яну 27, 2014 7:47 pm

Italiano написа:А, бе, вие снимате тука не'кви буркани със захаросан мед и го представяте за ГХИ.
:bigsm26:

:laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ити, мдааааа, много е вкусно ГХИ с мед! :yess:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот лилит » Вто Яну 28, 2014 1:11 pm

Я ги виж наш'те. Аз като писах в началото на дневника ми, че си готвя с Гхи, всички скочихте да ме отказвате от него, а с'я тихичко си бъркат масълце :laugh: .
Гого, това от ихерб-а е много удобно, аз вече изпразних една кутийка, но домашното беше по-различно и по-вкусно. Не знам откъде идва разликата.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Вто Яну 28, 2014 1:33 pm

лилит написа:Гого, това от ихерб-а е много удобно, аз вече изпразних една кутийка, но домашното беше по-различно и по-вкусно. Не знам откъде идва разликата.

Най-хубавото ГХИ става от домашно масло от кравата на баба, или от биволицата на съседката. Спомням си го от детството, когато бабите изпращаха в София домашно обутано масло и мама го правеше на ГХИ (без да го нарича с това име - просто го претопяваше) и вкусът му беше великолепен върху печена филийка, с бърканите яйца , пържена извара с червен пипер с малко пресен лук, или да го пръжнеш с червен пипер върху гореща попара... :bigsm1: Еееех, детство мое...

В последните 5-6 години у дома ползвам само домашно подготвено гхи. Случва се понякога от разсеяност лекичко да го "прегоря", но пак си е вкусно. Преработвам каквото масло ми попадне, предимно мандраджийско. Крайния продукт зависи основно от водното съдържание в първоизточника, както и от остатъчните млечни белтъци (пяната и загорялото по дъното на тенджерата). Зависи и от начина на извличане на сметаната от млякото - дали е от прясно мляко или от кисело мляко (едно време май на този процес в домакинството му викаха "бутане", а домашните уреди - от дърво - буталки). Когато след първоначалното разтопяване на силен огън температурата се намали и се "изварява" по-продължително на бавен огън - крайният резултат е по-добър. Почвам да обирам пяната малко след като почне да изсветлява (както при варене на сладко) и свалям от огъня, когато на дъното се появят първите кафеникави зрънца от млечните протеини.

Попарката на баба (за хладни сутринни и студени вечерни менюта от 2 БПВМ:
1 препечена филия хляб - 2 БВ
112 г извара - 2 БП
2/3 ч.л. масло/ако е ГХИ бих сложила 1 цяла - 2 БМ - в него се джвърва червен пипер 1 ч.л.(това го броя за подправка)
250 ml кипяща вода
сол, чер пипер на вкус
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Ani » Чет Яну 30, 2014 12:13 pm

Здравей, Гого

Благодаря ти за споделения опит -неизменна помощ за всички начинаещи като мен.Аз съм решила от 01.02.14 ЗАПОЧВААААМ!!Надявам се да постгна добри резлутати :).
Бих имала един бъвпрос към теб относто рибеното масло, т.к. съм решила да поръчам препоръчаното от теб.Въпросът ми е следният-как точно го приемаш и кога?Аз доколкото разбрах 5 таблетки преди или след нощната зауска е ОК?


И бих имала още една молба към теб-за да си изчисля точната дажба на протеини за деня , трбва да си определя и активността.В случая работата ми е в хотел на рецепция , засега не ходя на тренировки.Това какъв коефициент активност би било лека , умерена като ходене пеш 0,6 или леки фитнес тренировки три пъти седмично 0,7 ? При положение че съм на крак цял ден ?

Благодаря ти предварително :)
Ани
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Яну 30, 2014 1:18 pm

Ani написа:Здравей, Гого

Благодаря ти за споделения опит -неизменна помощ за всички начинаещи като мен.Аз съм решила от 01.02.14 ЗАПОЧВААААМ!!Надявам се да постгна добри резлутати :).
Бих имала един бъвпрос към теб относто рибеното масло, т.к. съм решила да поръчам препоръчаното от теб.Въпросът ми е следният-как точно го приемаш и кога?Аз доколкото разбрах 5 таблетки преди или след нощната зауска е ОК?


И бих имала още една молба към теб-за да си изчисля точната дажба на протеини за деня , трбва да си определя и активността.В случая работата ми е в хотел на рецепция , засега не ходя на тренировки.Това какъв коефициент активност би било лека , умерена като ходене пеш 0,6 или леки фитнес тренировки три пъти седмично 0,7 ? При положение че съм на крак цял ден ?

Благодаря ти предварително :)
Ани


Ани,
Приемам рибеното масло 3 капсули сутрин и 3 вечер след хранене. На обед не взимам за да не мъкна на работа. По принцип може да се вземе и наведнъж, но има опасност при по-големи количества рибено масло то да не стигне местоназначението а - :obscene-tolietpush:

Относно физическата активност, на твое място аз бих я смятал за лека активност. Успех и си направи непременно дневник където да споделяш.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пет Яну 31, 2014 6:51 am

Някой преди време се интересуваше от течна стевия. В момента на iHerb има много изгодни предложения:

- Now Foods, Better Stevia Liquid Sweetener, French Vanilla, 2 fl oz (60 ml)

-Now Foods, Better Stevia Liquid Sweetener, Glycerite, Alcohol-Free, 2 fl oz (60 ml)

-Now Foods, Better Stevia, Liquid Sweetener, Dark Chocolate, 2 fl oz (60 ml)
Последна промяна gogo на Съб Сеп 20, 2014 10:39 pm, променена общо 3 пъти
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот eldass » Пет Яну 31, 2014 10:11 am

Гого, ще питам тук, че май останах непрочетена. :lol: Каква извара купуваш, че 3 БП са 180 гр.? По етикет изчислявам 117 гр. за 3 БП, а и някои имат по 2-3 гр. мазнини и не знам как се гледа на това... :oh:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Пет Яну 31, 2014 10:15 am

Гого взима от тая гадната на Маджаров. Изглежда си я намира отнякъде в добро състояние.
Тя излиза 56 гр. за 1 ПБ.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот eldass » Пет Яну 31, 2014 10:20 am

А, гадна :о ...така ли. Само нея не съм опитала още, защото има най-дълъг срок, и ми стои. Но ще кажа как е при мен. :) Мерси.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Ani » Пет Яну 31, 2014 11:16 am

Гогооо, искерно благодаря!!!!!

Следващ бъпрос към форумците:В книгата на д-р Папазпва пише , че 170 мл обезмалсено прясно мляко са 1 П + 1 В.КОлко точно е маслеността на млякото? 0,5 % или 1 % ?
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот sneji_suni » Пет Яну 31, 2014 12:59 pm

:wave: Здравей ГОГИЧ-може ли да ми кажеш колко калории е мандарината :think2:
sneji_suni
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Яну 31, 2014 12:56 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пет Яну 31, 2014 1:06 pm

Ani написа:Гогооо, искерно благодаря!!!!!

Следващ бъпрос към форумците:В книгата на д-р Папазпва пише , че 170 мл обезмалсено прясно мляко са 1 П + 1 В.КОлко точно е маслеността на млякото? 0,5 % или 1 % ?

Ани, в книгата на д-р Папазова срещнах някои неточности и грешки, така че най-добре е да ползваш таблицата от сайта или пък да правиш изчисление по етикет, когато имаш необходимите данни.
Това мляко - http://www.bb-team.org/hrani/id/301784_ ... -maslenost например излиза около 200 гр за 1БВ+1БП, а това - http://www.bb-team.org/hrani/id/729112_ ... -maslenost ,което вече е 1% масленост излиза вече към МБ , 1МБ- 155 гр.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Пет Яну 31, 2014 1:08 pm

от sneji_suni » преди 8 минути

:wave: Здравей ГОГИЧ-може ли да ми кажеш колко калории е мандарината :think2:


В bb-team - 100 г - 53 kcal
В една друга таблица - 100 г - 35 kcal

Но какво общо имат калориите със Зоната? :th: :th:
Последна промяна Маня на Пет Яну 31, 2014 1:09 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron