Дневникът на Ваня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Маня » Съб Фев 22, 2014 9:56 pm

vanja написа: а защо трябва да е без капачка?


За да не прави конденз. При обработката се изпарява съдържащата се в него вода. И не можеш да си сигурна, че се е изпарила всичката. Водата е среда за развиване на разни бубулечки и може да намали срока му на годност (в хладилник до 1 година, навън - 4-5 месеца без да се влюти). И когато го ползваш - винаги със сух прибор пипай в бурканчето.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Ваня

Зоната
 

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Съб Фев 22, 2014 11:34 pm

:bigsm19: ох, виновна съм, реших пак да опитам от маслото, а то нали се маже на хляб...и направо я оплесках тази вечер, не можах да балансирам, сега ми е тежко, ще изчакам да мине време и ще си изям киселото мляко за преди лягане, не знам колко време трябва да мине, направо съм за :gunshot: :gunshot:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Нед Фев 23, 2014 12:48 pm

След вчерашното размазване на вечеря продължих с късната закуска 170г прясно мляко с 3 кашу.

за днес менюто ми е следното

закуска 3Б 8ч

170г прясно мляко 1В +1П
15г протеин - 2П
237г печена тиква - 1В
100г ябълка- 1В
9 бадема - 3М

обяд 12ч 3Б

извара 120г 3П по етикет
1чч броколи - 1/4В
20г зелен лук- 1/4В
140г цвекло- 1В
237г печена тиква -1В
50г ябълка -1/2В
5мл гхи стопено

закуската 17ч ще е
220г кисело мляко с 3 бадема

За вечерята още не съм измислила - ще разгледам сайта да си харесам някоя рецепта :)
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Вто Фев 25, 2014 2:23 pm

Оф, днес обърках обяда! Бях си приготвила 3 блока за обяд, всичко точно премерено до последното грамче и в 12ч обядвах. В 14ч установих, че 1 доматче, което ми беше 1/2 В съм забравила да го изям...Бях сложила нещата си в хладилника на работа,а доматчето оставих отвън, за да не става много студено и е останало. Сега като го видях и си го изядох, но не знам дали имаше смисъл 2 часа след това, трябваше ли да го оставя, не знам дали беше грешка, че го изядох. Обърках всичко...
Сега в 17ч ще ям 1/2 кисело мляко с 3 бадема
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Стеф » Вто Фев 25, 2014 3:19 pm

Според мен няма проблем че си го изяла по-късно. То ти е било пресметнато към блоковете и ти тези блокове трябва да ги изядеш за деня така че...
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Маня » Вто Фев 25, 2014 3:55 pm

Ваня, моята вечеря обикновено е доста обемна откъм въглехидрати и често ми отнема повече от час да я предъвча. Десерта под формата на плод го приемам поне половин час след като приключа с основното, а често и доста по-късно, защото просто не е останало място за него. Така че мисля, че не е голям грях, че си отложила по невнимание хапването на доматчето.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот HippoDel » Вто Фев 25, 2014 4:21 pm

Ваня,
Няма страшно, не се шашкай толкова. При обяд от 3 блока, това че си изяла 1/2 ВБ по-малко не е фатално. Нито това, че си го изяла по-късно. По принцип, аз мисля, че е по-добре, ако си пропуснала да изядеш нещо и вече е минал повече от час след приключване на храненето, да не го ядеш, а да си ядеш следващото балансирано хранене, когато си му е времето. Нищо страшно не е станало, всички правим грешки понякога. :hugs1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот tanita68 » Вто Фев 25, 2014 5:38 pm

Стеф написа:Според мен няма проблем че си го изяла по-късно. То ти е било пресметнато към блоковете и ти тези блокове трябва да ги изядеш за деня така че...

Извинявай, но не съм съгласна, по-добре е както Хипо казва - ако е минал повече от час да не го ядеш. Нали целта е не да си изядеш блоковете за деня независимо кога и как, а всяко хранене през деня да е точно балансирано! Не е голяма болка, че си пропуснала 1/2БВ при ядене от 3 блока. Но така прието самостоятелно това е едно съвсем небалансирано ядене. Ако всичко се свеждаше до това само да си изядем блоковете за деня то можеше да ядем например въглехидратите сутрин, протеините на обед, а мазнините вечерта - това напълно противоречи на идеята на зоната!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот gogo » Вто Фев 25, 2014 10:32 pm

Основен прицип при зоновото хранене е балансирането на блоковете протеини, въглехидрати и мазнини. Така че ако поради някаква причина сме забравили да изядем част от блоковете си, то след като сме слезли от колелото е най-добре да изчакаме до следващото хранене и отново да го яхнем балансирано. :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Сря Фев 26, 2014 8:04 am

Вече ще внимавам нищо да не ми остане от приготвената храна...

Снощи играх ролята на Мъфинмен
Вчера си купих силиконова формичка за мъфини, до сега ги правих в метална формичка и слагах хартиени формички вътре, ама то много залепва по хартията - половината тесто -там. А снощи пробвах тези силиконовите - ми то до сега как може да се мъча, как не съм си купила до сега, много съм доволна, изобщо никъде не залепна. Напълних сместа за мъфини във формата /12 бр/, сложих я за 30 мин във фурната, като ги извадих ги оставих леко да изстинат /да мога да пипам формичката/ и после като я обърнах - хоп самички излязоха - едни пухкави, красиви, мамини, радвах им се като на бебенца. За вечеря единият ми от блоковете беше под формата на мъфин.

Днес следобяд закуската пак ще е мъфин. нещо само не мога да уцеля колко стевия да слагам, все ме страх да не станат прекалено сладки /сложих 5 капки от течната и 1/2 чл от тази на стрити листа и реших, че стига, ама не стигна, следващият път ще увелича стевията/

Който няма силиконова формичка - веднага да отива да си купи, на секундата! - няма да съжалява
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 26, 2014 10:46 am

vanja написа:Вече ще внимавам нищо да не ми остане от приготвената храна...

Снощи играх ролята на Мъфинмен
Вчера си купих силиконова формичка за мъфини, до сега ги правих в метална формичка и слагах хартиени формички вътре, ама то много залепва по хартията - половината тесто -там. А снощи пробвах тези силиконовите - ми то до сега как може да се мъча, как не съм си купила до сега, много съм доволна, изобщо никъде не залепна. Напълних сместа за мъфини във формата /12 бр/, сложих я за 30 мин във фурната, като ги извадих ги оставих леко да изстинат /да мога да пипам формичката/ и после като я обърнах - хоп самички излязоха - едни пухкави, красиви, мамини, радвах им се като на бебенца. За вечеря единият ми от блоковете беше под формата на мъфин.

Днес следобяд закуската пак ще е мъфин. нещо само не мога да уцеля колко стевия да слагам, все ме страх да не станат прекалено сладки /сложих 5 капки от течната и 1/2 чл от тази на стрити листа и реших, че стига, ама не стигна, следващият път ще увелича стевията/

Който няма силиконова формичка - веднага да отива да си купи, на секундата! - няма да съжалява

Ваня, супер!
Ти коя точно рецепта за мъфини направи? Аз още нямям силиконови формички за мъфини, имам само голяма за кекс, но мисля скоро да си купя. Да ти призная, точно поради липсата на силиконови формички, още не съм правила мъфини, само два пъти-протеинки, но така залепнана за хартията, че не смея да потретя. :laugh:
А за стевията и аз много трудно уцелвам дозата, онзи ден правих сладкиш с круши и добре, че крушите са сладки, та сладкиша има някаква сладост иначе стевията, като че ли не се усеща. :think2:
Надявам се тези дни и аз да си купя формички и да се похваля с мъфини. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Сря Фев 26, 2014 11:16 am

Правих мъфини с овесени трици http://www.vzonata.com/myfini/, но малко си я преправих - вместо нискомасленосирене сложих съответното количество блокове извара и вместо сол - ванилия, канела и стевия, но стевията беше толкова малко, че все едно няма. Ти колко стевия слагаш, аз имам като твоята в малките бурканчета зелена /беше я показала във форума за стевията/, имам и течна.
Ако имаш силиконова форма за кекс може и в нея да изсипеш кейковото тесто и като се изпече да разрежеш на 12 парчета. То и аз като изсипвам сместа в малките формички не можах да уцеля да сложа равно количество смес във всяка формичка, не е по точно 1/12, сигурно някои мъфини са 95% блок, други 105% блок, но поне са балансирани
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 26, 2014 3:40 pm

vanja написа:Ти колко стевия слагаш, аз имам като твоята в малките бурканчета зелена /беше я показала във форума за стевията/, имам и течна.

Точно това е проблемът, че не знам, последният път сложих течна на око и опитах тестото, стори ми се ОК, но като се изпече сладкишът не беше сладък. :doNotKnow:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот tanita68 » Сря Фев 26, 2014 5:44 pm

Аз четох някъде, че като се слага стевията в суровата смес трябва като я опиташ и лико да ти нагарча - след като се изпече е нормална сладостта. Като правя мъфини и опитвам, но горе-долу ми се получава около 1и1/2 до 2ч.л. от тази на прах от iherb дето си я поръчах, течната я използвам за подслаждане на чайче и като си забърквъм йогурт с канела или извара с канела. Трябва да пробвам да си направя протеинки, но засега ще е или в кексовата силиконова форма или имам едни малки силиконови, но са 6 броя, а обикновено като пише в рецептата, че е за 6 броя на мен ми излизат повече. Освен да ги пека на два пъти.
Поръчах на щерката да ми купи обикновени кръгли силиконови формички за мъфини и смятам да ги слагам в гнездата на тавичката за мъфини, която имам. Засега ще се оправям с тия.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот TanyaS » Сря Фев 26, 2014 6:24 pm

Да се включа и аз с въпрос за тиквата :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Имам пред вид не моята тиква, а печена тиква във фурна....колко е 1 БВ?
Сурова = 1БВ = 140 гр....това ли е и как се получават 237 гр от менюто на Ваня?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 26, 2014 7:24 pm

TanyaS написа:Да се включа и аз с въпрос за тиквата :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Имам пред вид не моята тиква, а печена тиква във фурна....колко е 1 БВ?
Сурова = 1БВ = 140 гр....това ли е и как се получават 237 гр от менюто на Ваня?

Таня, мисля че идва от тук:
Karrita написа:
ели написа:Кари ,печената тиква колко гр беше за 1В спомням си че беше писала някаде но не го намирам :oh: искам да си опека на фурна понеже много обичам печена тиква с канела :msmile5:

237 гр.

Но наистина, няма как, ако 1БВ сурова тиква е 140г, печената да е 237. :doNotKnow: Има някаква грешка или информацията е от друг източник, а не от таблицата. :refuse: Добре е този въпрос да се изясни. :think2:
Сега погледнах, инфото е от http://www.bb-team.org/hrani/id/572916_ ... na-bez-sol, но това е за варена и готвена тиква, т.е. поела вода, а не за печена. Значи информацията е подвеждаща.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта