Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 12:54 pm

Браво Стеф и от мен. Лека полека и ще си намериш лична шивачка, която да ти стеснява дрехите. :wave: :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Чет Фев 20, 2014 1:25 pm

gogo написа:Браво Стеф и от мен. Лека полека и ще си намериш лична шивачка, която да ти стеснява дрехите. :wave: :laugh4:


Или ще се преквалифицирам и в шивачка :lol:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот vanja » Чет Фев 20, 2014 3:17 pm

Стеф, поздравления и от мен! Започвай преквалификацията, защото скоро ще трябва да подновиш целия гардероб! :yess: :yess:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 20, 2014 3:32 pm

Стеф :noo: нищо не помага, няма смисъл от шивачка, щото след след 5-6 месеца ще си -20 кила, и просто от сега започвай да събираш пари за нови дрехи...с такава разлика в килата дрехите няма как да се "редактират" от шивачка :laugh4: Тук колекцията от зоНбита- шампиони все повече нараства :hug: ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Чет Фев 20, 2014 4:55 pm

Май наистина трябва да се събират пари за нов гардероб - ама старите няма да ги хвърлям - ще показвам на всички какво кюфте съм била и д ане се чудят а да влизат в зоната директно
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 9:44 pm

pipilota написа:Стеф :noo: нищо не помага, няма смисъл от шивачка, щото след след 5-6 месеца ще си -20 кила, и просто от сега започвай да събираш пари за нови дрехи...с такава разлика в килата дрехите няма как да се "редактират" от шивачка :laugh4: Тук колекцията от зоНбита- шампиони все повече нараства :hug: ;)


Давам адреса на моята лична шивачка при поискване :laugh4: . Стесни ми повече от 5-6 сака, 2 от които бяха абсолютно нови с етикет. Направо я шашнах с размера, който съм бил и който съм в момента. Беше изключително впечатлена. Панталони си купих обаче нови. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот amaZONka » Чет Фев 20, 2014 9:49 pm

Похвално! Какъв по - добър старт и стимул да продължиш ! :hug:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Фев 21, 2014 6:14 am

amaZONka написа:Похвално! Какъв по - добър старт и стимул да продължиш ! :hug:

Определено. :yess: :smdance: :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Съб Фев 22, 2014 9:01 am

Разбира се, че няма да се отказваме - дори ми се иска всички които познавам да влязат в зоната и да видят колко добре се чувства човек - ама те се инатят като магарета - нямали нужда.... Добре, за тяхна сметка си е...
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Маня » Нед Фев 23, 2014 10:07 am

Денят на истината ;) - четири седмици около Зоната (не смея да кажа "в") и да видим какво казват "съдиите" кантар и сантиметър.

височина/ханш/талия/тегло
26.01 - 156 / 125 / 119 / 90
23.02 - 156 / 118 / 108 / 86

Уф, не съм мръднала на височина :laugh1: Зоната не работи ;) Все си мислех, че ще натрупам загубените килограми и сантиметри във височинка, ама не би... :laugh1: Но ще пробвам още един месец, може и да порасна поне с 1 сантиметър.

Мда, загубвам си чара на пухкавелка :laugh1: Но... Пълно с енергия и желание за движение. И само последните 2-3 дни го удрям на мързел сутрин - хич не ми се става. Но това не е от зоната, а от натрупана хронична умора, която отвреме навреме се проявява в желание за продължителен сън.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Фев 23, 2014 11:30 am

Manya написа:Денят на истината ;) - четири седмици около Зоната (не смея да кажа "в") и да видим какво казват "съдиите" кантар и сантиметър.

височина/ханш/талия/тегло
26.01 - 156 / 125 / 119 / 90
23.02 - 156 / 118 / 108 / 86

Уф, не съм мръднала на височина :laugh1: Зоната не работи ;) Все си мислех, че ще натрупам загубените килограми и сантиметри във височинка, ама не би... :laugh1: Но ще пробвам още един месец, може и да порасна поне с 1 сантиметър.

Мда, загубвам си чара на пухкавелка :laugh1: Но... Пълно с енергия и желание за движение. И само последните 2-3 дни го удрям на мързел сутрин - хич не ми се става. Но това не е от зоната, а от натрупана хронична умора, която отвреме навреме се проявява в желание за продължителен сън.


Еха, Маня, страхотни резултати! :Boquett: Браво на теб. :bigsm20:
Само 4 килограма, а толкова много загубени сантиметри, как го правите това бе хора? Аз с -12кг, имам по 10 свалени сантиметра от талията и от ханша. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Маня » Нед Фев 23, 2014 11:44 am

HippoDel написа:Еха, Маня, страхотни резултати! :Boquett: Браво на теб. :bigsm20:
Само 4 килограма, а толкова много загубени сантиметри, как го правите това бе хора? Аз с -12кг, имам по 10 свалени сантиметра от талията и от ханша. ;)


Предполгам, че е от омекването на тлъстинките в определени области. Преди месец по тия места беше като камък - хем тлъсто, хем твърдо. Сега пак си е пухкавичко, но някак много омекнало.

Като сравнявам резултатите по калкулатура в сайта на Бари има видими промени в тлъстичкото и крехката телесна маса
Body Fat %: 56 Body Fat %: 49
Body Fat Weight (lbs): 112 Body Fat Weight (lbs): 93
Lean Body Mass (lbs): 88 Lean Body Mass (lbs): 97

Леле, колко още има до 22% телесни мазнини :laugh1: Вероятно ще отнеме поне 1 година време :smdance: Май ще трябва помисля за включване на повече физическа активност. :bigsm15: Може би да почна да си танцувам по 1 час вечер у дома.

И това без спорт (ами ако бях направила поне 1 км повече ходене на ден ;) ;), или поне да клекна 10 пъти сутрин :lol: )

И може би защото се старая да съм максимално прецизна в блоковете. Е, не до грам, но максимално... И може би защото все пак реших да съм на 11, а не на 9 блока. В началото ми идваха много въглехидратните като количество, но постепенно усетих как да ги комбинирам така, че да са с по-малък обем, но да не липсва нищо в менюто ми, винаги да има свежи въглехидрати. Хляб съм хапнала за тези 4 седмици само 2 пъти по 1/2 филийка. Пия си редовно рибеното масло и комплекс от витамини + витамин Е. И продължавам да препрочитам книгите на Бари и всичко написано в сайта. Ако имам съмнение в нещо, което правя, винаги си правя справки с първоизгочника.

И най-вече, огромно желание да се чувствам бодра и ведра. Смъкнатите сантиметри и килограми за мен са просто бонус от промяната в тонуса и самочувствието. Приех, че целта ми няма да е слабеенето, а балансираното хранене за постигане на добро здраве.

И още нещо - не се меря всеки ден. За цялото това време това ми е второто качване на кантара. Един път се качих само за да се уверя, че онова, което виждам в огледалото и опипвам с ръцете си е истина. Тогава килограмите бяха само с 1 по-малко.
Последна промяна Маня на Нед Фев 23, 2014 12:01 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот tanita68 » Нед Фев 23, 2014 12:00 pm

Моите килца нещо бяха зациклили на едно място(даже се опитаха малко да се върнат нагоре), но откакто почнах да тормозя велоергометъра всеки ден пак стремглаво хукнаха надолу. Ама като ви казват, че от велото не можеш да получиш мускулна треска да не вярвате, след три дни подред по 8км(даже първия бяха 10) не ме питайте как ми се чувстват краката. :bigsm5: Ама няма да се давам на една мускулна треска ааааааааа. Тормоз всеки ден, иначе ако реша през ден все ще забравям днес ден за вело ли е или не. :bigsm5:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот igito » Нед Фев 23, 2014 3:27 pm

Най-накрая си купих нов метър, че стария изчезна някъде. Сега и аз ще се запиша с резултати- малко ме е срам, ама...какво да се прави, поне има надежда. Та аз съм висока 178см. и започнах Зоната на 20.01.14г. със следните мерки 115кг, талия - 122см, ханш -126, гръдна обиколка - 128см. Днес е 22.02.14г. и резултатът е 178см височина :laugh4: не съм мръднала хе хе, килограми - 108,7, талия -118см., ханш - 124, гръдна обиколка - 126. Не съм си мерила бедрата и коленете, но като гледам и от там има леко освобождаване. Реших, че се чувствам добре и спрях хаповете за щитовидната жлеза, които ми бе изписала една ограничена женица. Чувствам се още по-добре и без тях.
Радвам се, че открих начина за по-доволно съществуване :laugh1: :laugh3:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Нед Фев 23, 2014 5:59 pm

igito написа:Най-накрая си купих нов метър, че стария изчезна някъде. Сега и аз ще се запиша с резултати- малко ме е срам, ама...какво да се прави, поне има надежда. Та аз съм висока 178см. и започнах Зоната на 20.01.14г. със следните мерки 115кг, талия - 122см, ханш -126, гръдна обиколка - 128см. Днес е 22.02.14г. и резултатът е 178см височина :laugh4: не съм мръднала хе хе, килограми - 108,7, талия -118см., ханш - 124, гръдна обиколка - 126. Не съм си мерила бедрата и коленете, но като гледам и от там има леко освобождаване. Реших, че се чувствам добре и спрях хаповете за щитовидната жлеза, които ми бе изписала една ограничена женица. Чувствам се още по-добре и без тях.
Радвам се, че открих начина за по-доволно съществуване :laugh1: :laugh3:


Браво!! Най се радвам, че гръдната обиколка и тя намалява :lol: Нали искаше? :lol: :lol: :lol: Дано половинката не се сърди, че хората пари дават да я увеличават, а ти я намаляваш ;) (и аз искам да намаля моята ;) )
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 23, 2014 8:04 pm

igito написа:.....Реших, че се чувствам добре и спрях хаповете за щитовидната жлеза, които ми бе изписала една ограничена женица. Чувствам се още по-добре и без тях.
Радвам се, че открих начина за по-доволно съществуване :laugh1: :laugh3:

Иги, ей това е най-хубавата новина :yess: И по принцип, всеки който влзезе в Зоната, и се задържи повече от 6 месеца, идва момент в който изхвърля всякакъв вид хапчета :peace1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron