Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Чет Дек 19, 2013 7:32 pm

Интересното при мен е, че съм правила много различни диети и при всичките съм го имала този "симптом". Особено първите седмици умирах от студ, дори ме е втрисало. До сега от както съм в Зоната, съм свалила 10 килограма и нито един ден не ми е било судено. Вода пия, от първия ми ден в Зоната, по повече от 2,5 литра на ден, а понякога стигам и до 4 литра и това въобще не ми влие на това дали ми е студено или топло. Мислех си, че това е единствената диета, при която се свалят килограми и се избягва този проблем, но се оказва, че явно не при всички е така. :think:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Gazilot » Чет Дек 19, 2013 11:21 pm

Кафето не е блок, това е дезинформация. Евентуално блок ще стане ако сипеш кафе на дъното на празен буркан от кисели краставички и допълниш догоре с прясно мляко. Бари съветва да намалим приема на кафе, да го сведем до минимум, или ако можем да го избегнем. Идеята е, че кофеина повишава нивото на инсулина. Въпрос на избор е.
Аз лично сведох кафетата до едно кофеиново със ставането + малко мляко, неблоково като количество и едно безкофеиново следобедно+ същото мляко. И от сутрешното си кафе не мога да се откажа посмъртно. Много хора, които ме познават ще се съгласят, защото това ги пази живи :laugh4:
За студа. Като един от първите алармирали, че след махането на лоеният кожух студ тресе телцето ми, мога да заявя след дълги размишления, че :
- да, нямаме защита (лой), но правим грешката, че по инерция се обличаме и живеем както преди. Имам предвид, че не може да стоя по тениска зимата, когато отвън е -5 градуса и да искам да ми е топло както преди, с 20 килограма добавена мазнина. Сложи си дебела блуза, бат Гази и си ок. Всички заревахме, че ни станало студено. Ми да, зима е дге :). Обличайте се малко повече, след като отслабвате. А после идва лято и НЯМА ДА СЕ ПОТИМ КАТО ДЕБЕЛИ ПРАСЕТА, а ще ни се оросояват само челцата, слабовато такова едно :)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Jeliaz » Пет Дек 20, 2013 4:21 pm

искам да попитам - в кисело мляко 3,6 процента смятат ли се мазнините или трябва в отделен блок да си ги набавя ... :) :dum:
Jeliaz
 
Мнения: 0
Регистриран на: Пет Дек 20, 2013 9:47 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Пет Дек 20, 2013 10:48 pm

Jeliaz написа:искам да попитам - в кисело мляко 3,6 процента смятат ли се мазнините или трябва в отделен блок да си ги набавя ... :) :dum:


Jeliaz, Кисело мляко 3,6% си е жива мазнина, като 1БМ е към 42 гр. Ако искаш да приемаш коселото мляко като комбиниран блок от въглехидрат и протеин трябва да се насочиш към мляко 0,1%, което е идеално балансирано.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Jeliaz » Пет Дек 27, 2013 10:51 am

на млякото 3,6 което ползвам ... на 100 гр пише че има 3,6 гр мазнини , 3,9 белтъци и 3,5 въглехидрати ....което ми изглеждаше много добре балансирано :)



Наистина,като го сметнах мазнините си идват множко :) :о
Последна промяна Jeliaz на Пет Дек 27, 2013 11:30 am, променена общо 1 път
Jeliaz
 
Мнения: 0
Регистриран на: Пет Дек 20, 2013 9:47 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Пет Дек 27, 2013 11:16 am

Jeliaz написа:на млякото 3,6 което ползвам ... на 100 гр пише че има 3,6 гр мазнини , 3,9 белтъци и 3,5 въглехидрати ....което ми изглеждаше много добре балансирано :) ;)

На мен пък въобще не ми изглежда добре балансирано.
100/3,9x7=179 БП
100/3,5x9=257 БВ
За мазнините не говоря!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот violeta_123 » Съб Дек 28, 2013 2:47 pm

Здравейте!От скоро и аз се опитвам да зонувам-не съм стриктна засега,но ще упорствам.Имам въпрос какви зеленчуци и плодове ядете по това време?Много се чудя какви въглехидрати да ям-например вчера купих краставици-направо бяха ужасни,а взех най-скъпите от пазара,нямаха вкус.Преди хапвах редовно карфиол,но сега трудно намирам,а и качеството не е много добро.От няколко дена редувам маруля,айсберг,прясно зеле и броколи.Гъби и тиква също ядох,но само варени,защото преди правех разни мазни сосове за гъбите,а на тиквата сипвах захар с черпака :lol: :lol: ,но сега вече не :but: :but: От плодовете ям мандарини,портокали и ябълки-и тук също ми е еднообразно. :think: Посъветвайте ме какво да ям-надявам се скоро да започна да си готвя и от зоновите рецепти.
violeta_123
 
Мнения: 0
Регистриран на: Вто Дек 24, 2013 7:18 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Съб Дек 28, 2013 2:52 pm

violeta_123 написа:а на тиквата сипвах захар с черпака :lol: :lol: ,но сега вече не :but: :but:

Сега вече използвай стевия за подсладител, поръси хубаво тиквата и я изпечи, става разкошна :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот ели » Съб Дек 28, 2013 5:52 pm

:wave: Здравейте на всички аз съм нова тук ,от около две седмици се храня Зоново все още нямам книга но си купих кантарче имам много въпроси но по ред всичко първото ми питане е за риба скумрия в собствен сос като риба тон в соб сос ли се смята защото я няма в таблицата. :oh:
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Съб Дек 28, 2013 8:00 pm

Ели, добре дошла :hug: В таблицата са изброени много риби, включително и риба тон и скумрия...не знам коя таблица гледаш, но в нашата има много рибни продукти в графата с протеините :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот ели » Нед Дек 29, 2013 6:30 am

Благодаря ти интересуваме скумрия в консерва в собствен сос по 42 гр ли се смята
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот ели » Нед Дек 29, 2013 7:44 am

Имам и още едно въпросче Сирене Култура е с ниска масленост така се води при нас то е единственото нискомаслено сирене по 28 гр ли се смята или по 42 гр за 1бп
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Нед Дек 29, 2013 12:40 pm

Ниска, ниска ... зависи колко е ниска.
Дай конкретни данни от етикета и ще го сметнем.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Нед Дек 29, 2013 7:47 pm

И за скумрията, ако е от консерва, ще трябва да погледнеш данните на етикета. Въпреки че ако е в собствен сос не би трябвало да има кой знае каква разлика :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот ели » Пон Дек 30, 2013 1:32 pm

За скумрията в 100 гр има 12 гр протеини , 10,9 мазнини и 146 кал а за сиренето на опаковката има дани само за калорите 221 кал на 100 гр

Сутринта готвих леща от 6 Б по този начин ако има грешка кажете 100гр леща домат 120 гр чушка 140 гр лук 65 гр 1 с л брашно ,зехтин 5 к. л + 1/2 ябълка за десерт на обяд +3*28 гр сирене и 3*28 пил филе това всичко разделено на две за обяд и вечеря като за вечеря няма да има 1/2 ябълка за десерт дали съм се справила.
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот ели » Пон Дек 30, 2013 1:39 pm

и относно шоколада натуралния хапвам аз 70% какао на линт нали едно барче и едно квадратче има ли определен грамаж защото за 3 Б пвм например 2 к л зехтин + 1 барче шоколад е 3бм но 1 бм е равен на 1,5 гр а едно барче шоколад едвали е толкова малко.
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 0 госта