Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Crunk » Пон Яну 27, 2014 10:57 am

:laugh3: Каякъв купоооон се е развихрил тук :smdance: :smdance: :smdance: ...

Нека и аз да се похваля малко след 13 стриктни дни в зоната. С няколко разминавания в храненето моите резултати са:

15.01.2014 старт
27.01.2014 отчет
За 13 дни
Тегло - 103,5 (старт 107.6 кг.) - 4,1кг.
Ханш - 111 (старт 114 см.) -3 см.
Корем - 106 (старт 110см) -4 см.

:smdance: :pray: :smdance: Много съм доволен има някои неща за коригиране, но за сега се движа супер. Явно мазнините ми ги тресе Крънк :laugh4: .
Crunk the fats ...
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Яну 27, 2014 11:50 am

Браво, браво.... :bigsm20:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Яну 27, 2014 3:38 pm

Аз викам да направим първото число от месеца да е ден за доклади на всички Зонбита :yess: Мисля, че ще е много мотивиращо така, един след друг да се изсипват стимулиращи постове за всички, дето само надничат от балкона, и се страхуват да се покажат :scary1: :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Яну 27, 2014 4:09 pm

И ще получават наказателни шоколадчета зонковците, които не се отчитат редовно. :laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Gazilot » Вто Яну 28, 2014 2:37 am

Аз съм си на 6-ти, така почнах, тогава и си закръглям месеците.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nympheacea » Сря Яну 29, 2014 11:59 am

много е готино особенно като видях едно по-добро подреждане на данните. Беше във формат:
Дата КГ Талия Ханш
01,01,2014 76 68 102
и т.н

ама аз мисля да пасувам с данни и този месец, просто много време изкарах около зоната
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот eldass » Сря Яну 29, 2014 3:26 pm

А кога спира отслабването в Зоната? Изчислявате ли си процента телесни мазнини? За мен той е най-показателен заедно с обиколките. Аз стартирах с 25,43 и след две седмици 23,77. В обиколките също съм надолу, изобщо хубава работа. :lol:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Яну 29, 2014 9:07 pm

eldass написа:А кога спира отслабването в Зоната? Изчислявате ли си процента телесни мазнини? За мен той е най-показателен заедно с обиколките. Аз стартирах с 25,43 и след две седмици 23,77. В обиколките също съм надолу, изобщо хубава работа. :lol:


Елдас,
Нали не искаш да изчезнеш :laugh4: Сега сериозно - ще дойде един момент, когато ще престанеш да сваляш и ще започне едно леко нагоре-надолу(поне при мен така се получава), което обаче не знам дали е признак, че си достигнала оптималното си тегло или просто е резултат на статистическа грешка от измерването.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот eldass » Чет Яну 30, 2014 5:00 pm

Ооо, какво щастие ще е ако се върна на 50 и 1-2-3 кг без превтасалите козунаци на талията... :laugh1: :laugh1: :laugh1: и изобщо няма да съм на изчезване. :shy: Дано да ми се получи, защото ми е животоважно! :oh:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот vanja » Съб Фев 01, 2014 10:46 am

Днес е 01ви и все още никой не се отчел...затова ще се престраша първа аз:

14.01 - 60. 100 кг
01.02 - 58. 000 кг

чак не ми се вярва, че след такова ядене съм 2 кг надолу. Аз се тегля всеки ден и между дните варирам +/- 200 г т.е. някои дни съм нагоре, а на следващия - пак надолу, но в крайна сметка има резултат :yess: :yess:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Darina » Съб Фев 01, 2014 12:03 pm

vanja написа:Днес е 01ви и все още никой не се отчел...затова ще се престраша първа аз:

14.01 - 60. 100 кг
01.02 - 58. 000 кг

чак не ми се вярва, че след такова ядене съм 2 кг надолу. Аз се тегля всеки ден и между дните варирам +/- 200 г т.е. някои дни съм нагоре, а на следващия - пак надолу, но в крайна сметка има резултат :yess: :yess:


Адмирации vanja! И аз свалям за две седмици горе долу по толкова, но ако преминеш за повече от ден в неблагоприятната част на таблицата има застой, или пък увеличиш блоковете разбира се - поне при мен имаше такива моменти, но пък добрата новина е, че не качваш, което е просто супер.
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Съб Фев 01, 2014 1:54 pm

Здравейте зонари,
Сега и аз да кажа: 3 седмици в зоната - 2,800 кг долу. Обиколки не меря, но преместих дупка на колана.
Имам 2-3 прегрешения, но забелязах, че не вдигам килограми , а временно задържам за 1-2 дни и пак тръгвам надолу. Днес май пак ще прегреша с парче торта, но поводът е сериозен.
Имам въпрос към вас: някой използвал ли е соево брашно и къде мога да публикувам пост за него?
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот tanita68 » Съб Фев 01, 2014 8:28 pm

Здравейте на всички!
Аз от 20.01 се придържам към зоната. Тъй като започнах в понеделник се тегля и меря в понеделник и тогава записвам резултатите. Засега имам само едно замерване след началото:
............20.1.2014............27.1.2014
тегло....... 91,5 ................89,7(-1,8)
ханш........128 .................125(-3)
корем.......118 .................115(-3)
талия.......104 .................104
В понеделник ще се отчета за седмицата.
Е, по принцип се тегля всеки ден(не мога да се сдържа да не проверя как върви). Ама записвам резултатите само веднъж. Но вчера се наложи да сложа колан на дънките си, защото имаше опасност да ги изгубя някъде, така че очаквам за тази седмица да има осезаеми резултати поне в обиколките, а и в килограмите. ;)
Да напиша малко за себе си.
На 45 години съм, в момента по майчинство с третото си дете. Всички ми се чудеха как съм се решила на дете на тази възраст, но и получих подкрепа от повечето ми познати, а и от другите си две деца. Излишните килограми си ги имах още преди бременността, докато бях бременна качих около 6-7кг и дори при раждането ги свалих, но след това (детето ми е родено в началото на декември) до нова година си наваксах килограмите, с които отидох да раждам - просто изпитвах страхотен глад за сладко. Сега детето ми е на година и два месеца, но все още се кърмим, така че съм на 13 блока дневно, колкото е препоръчителното за кърмещи майки. Живея във Финландия и поради тази причина ми се налага почти всички продукти да смятам по етикет, тъй като едва ли отговарят на българските или американските такива. Много трудно успях да намеря овес, навсякъде е пълно с пресовани овесени ядки, но овес нямаше никъде, а като питах ме гледаха като ненормална и казваха, че овеса е за животните. Е, в един магазин се оказа, че дори и персонала не знае какво има по рафтовете, защото една клиентка, която случайно е чула какво питам ми показа къде има. За всеки случай се запасих с 2кг. Хубавото е, че успях да намеря извара, която е обезмаслена, а също и обезмаслено сирене, което е доста вкусно, единствения проблем е, че е безсолно, но си добавям по малко сол. Интересното е, че стои като на гранули, повече прилича на котидж чийз. Иначе тук си хапваме сьомга много често(поне веднъж в седмицата купуваме). По-голям проблем са ми зеленчуците, в началото ми се наложи няколко дни да заложа на картофи като въглехидрат, но вече и с това се оправих.
Благодаря, че го има този сайт, че има толкова разнообразни рецепти в него. Вече правих някои от тях, дори и на малкия му харесаха сладкиша с боровинки и сладкиша с круши. Притеснявам се единствено от това, че са с подсладител, не знам дали е допустимо да се дава подсладител на такова малко дете. А подсладителя ми е стевия, но като се загледах в етикета се оказа, че съдържа и малтодекстрин, което не бях забелязала като го купувахме понеже разчитам повече на мъжа ми да чете етикетите, все пак той знае финландски. :) Но полека-лека и аз започвам да се ориентирам (поне в четенето на етикети ;) )
Видях, че някои от вас имат страхотни резултати в свалянето на излишни килограми. Надявам се и аз да успея да нормализирам теглото си и да се чувствам нормално в кожата си. Преди около 10-тина години за 3 месеца рязко свалих около 30кг без да пазя никакви диети, дори напротив - ядях страшно много сладки неща, като вафли и наполеони. На 32-3 години обличах дрехите си от гимназията. Но след това се наложи да си направя операция на жлъчката и започнах постепенно да качвам килограми докато стигнах до 90кг. Надявам се чрез зоната пак да успея да се вмъкна в старите си дрехи и малкия ми син да не се срамува от майка си, която да прилича на слон. :)
Това е засега от мен. Надявам се да помагате ако възникнат проблеми. :)
Последна промяна tanita68 на Съб Фев 01, 2014 8:34 pm, променена общо 1 път
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 01, 2014 8:29 pm

Dianant, vanja, Поздравления най-вече за това, че сте едни от най-прилежните ученички, и че докладвате на време и то с положителни оценки.... :dance1: :bigsm16: Много, ама много ви се радвам :grouphug:

Dianant , относно соевото брашно, ако е нещо за рецепта, можеш да пишеш в темата за рецепти и готвене в зоната, ако става въпрос за това, от къде да се купи, или къде си го намерила, можеш да пишеш в темата за Шерлок зонс. И отново поздравения, че се стараеш да не спамиш темите, като задаваш въпросите в правилните теми..Изобщо нямам думи какви сте ми прилежни :hug: :hugs1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Съб Фев 01, 2014 9:38 pm

Благодаря Пипи! Старая се :cheff:

Tanita, за раждането на 43 години те поздравявам. Аз родих второто на 42 след 3 тежки инвитро стимулации и макар, че това ми струваше здравето, нямам никакви съжаления по въпроса. Ако нямаш хормонални смущения ( като щитовидна жлеза), Зоната е най-доброто място. Овесените ядки, които използвам аз ( в Холандия) са фини и нежни и евтини. Имаме и овесени трици в специалните магазини. Готова съм да ти изпратя ако закъсаш.
Днес и аз правих сладкиша с боровинки. Нещо Стевията ми е сбъркана обаче. Слагам, слагам и все не е сладко. Каква ползваш ти?
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Фев 01, 2014 10:16 pm

Dianant написа:Овесените ядки, които използвам аз ( в Холандия) са фини и нежни и евтини. Имаме и овесени трици в специалните магазини. Готова съм да ти изпратя ако закъсаш.


Диана, овесените ядки не са препоръчителни в Зоната. Потърси си овес на зърна.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта