Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Съб Яну 25, 2014 10:23 am

Здравей Пипи, може да са се отказали вече ;) Аз не се меря, а се тегля.
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Яну 25, 2014 12:45 pm

pipilota написа:ФФююю, алооо, има тема за рибеното масло, моля там да питате и да пишете :character-spamcan: :crazy1:

И все искам да питам какво става с докладите на всички Зонбита... :think2: Нали това е темата за хвалене тук :laugh: кой с колко кила е отслабнал....и все се ослушвам, ама потъвам във все по-дълбока тишина...искаме доклади :mix7: , рапорти :handgestures-salute: , изповеди :typing: и т.н на всички, които имат кила за сваляне.


Пипи,
Не е дошло още времето. То след празниците, какви хвалби, освен за качване на килограми. ;) В началото на февруари ще има рапорти. Аз вече си смъкнах, качените по празниците килца и вървя надолу. :smdance: На 2 февруари ще си дам месечния отчет. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Gazilot » Съб Яну 25, 2014 1:40 pm

А-а-а-а, аз си се фукам в дневника :)
Не че съм писал скоро в него де :)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Яну 25, 2014 6:13 pm

Dianant написа:Здравей Пипи, може да са се отказали вече ;) Аз не се меря, а се тегля.

Dianant, трябва да започнеш и да се мериш :)) Кантара е едно, но шивашкия метър е друго, по- сладко...в свалянето на сантиметри е истината :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Съб Яну 25, 2014 6:42 pm

Пипи, аз си усещам дрехите и знам от опит, че при спортуване обемът на мускулите се увеличава ( по краката например) или стяга и намалява обиколката ( в талията). Затова и не се меря, а само се тегля. Била съм 2 пъти на диета, която прилича и се доближава максимално до храненето в Зоната и знам какво се случва с тялото ми. По тези причини не се меря. За мен килограмите са по-важни от сантиметрите.
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Яну 25, 2014 7:28 pm

Dianant супер е че тренираш. И извинявам се за въпроса, може и да си спомненала, и да съм пропуснала, но каква ти е целта - да сваляш килограми (ако е така колко ?) или просто за здраве :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Съб Яну 25, 2014 8:13 pm

Здравей Пипи, ами общо взето и за двете. Аз не съм дебела в момента, 173см/77 кг, но съм 6-7 кг над златната среда. Искам да сваля тези излишни килца ( тежат ми) и да поддържам след това форма. За целта трябва да държа хормоните си в баланс ( пия еутирокс за щитовидната жлеза и естроген за ранната менопауза). Споменах, че съм била на диета след 2-те раждания и тя прилича изключително на храненето в Зоната. Напълнях след това поради отказа на щитовидната жлеза първият път и отказ на яйчниците ми вторият път. Иначе стандартно съм 72-73 и не мърдам много надолу или нагоре от тях. Аз съм бивша активна спортистка и имам много развита мускулатура на долните крайници. Затова меренето при мен изобщо не е критерии за отслабване. Гледам кантара. Та тази диета, която правих е с готови соеви продукти и втората и третата й фаза е почти 1:1 със Зоналното хранене. Там също се говори за стабилни нива на инсулина и за 5 кратно хранене, храни в зелена, жълта и червени зони. Тъй като не съм лекар, не мога да вляза в спорове за нива на айкозаноиди. Знам обаче, че за да отслабне човек е важно какво и колко яде. Всичко се свежда до калории в края на краищата. 1 кг са 7000 изгорени калории. Друг е въпросът ,че препоръчаните храни в зоната са изключително здравословни и близки до природосъобразния начин на живот. С храните от зелената зона поемам около 1300-1500 калории на ден. Затова е напълно логично да отслабна с 500 грама на седмица.
Сега се надявам някой да не ми каже, че не познава дебел алкохолик :lol: Те поемат по няколко хиляди калории на ден и са слаби като чирози.
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Crunk » Нед Яну 26, 2014 9:19 am

Пияния и Господ го пази. Наистина много чудна работа. Аз имам досег с много алкохолици. Всички са сухи като клечки. И живеят много по-дълго от колкото трябва като се има предвид начина им на живот. Е вече ако пият чист спирт с вода там е много зле положението ... :(
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Darina » Нед Яну 26, 2014 2:10 pm

pipilota написа:ФФююю, алооо, има тема за рибеното масло, моля там да питате и да пишете :character-spamcan: :crazy1:

И все искам да питам какво става с докладите на всички Зонбита... :think2: Нали това е темата за хвалене тук :laugh: кой с колко кила е отслабнал....и все се ослушвам, ама потъвам във все по-дълбока тишина...искаме доклади :mix7: , рапорти :handgestures-salute: , изповеди :typing: и т.н на всички, които имат кила за сваляне.



Ето моя доклад: от 30.11.2013 се храня зоново и след няколко некулденскоколедноновогодишни прегрешения, рожденни дни и един кашкаваленомасленохлебен застой (който благодарение на вас коригирах) днес съм със 7 кг. по-лека и с по 4-5 см. по-малко ханш и талия. Можеше и да са повече, защото имам много килограми за сваляне и затова в началото се сваля повече, но аз съм доволна от този резултат. Чувствам се добре и продължавам, защото режима ми допада. Това са ми най-лесно свалените килограми за сравнително кратко време без глад и психически тормоз. Режима започнах с цел отслабване и тези резултати съм постигнала без спорт, но от другата седмица започвам фитнес програма два пъти в седмицата като начало и с нетърпение очаквам запролетяването, за да започна с всекидневни сутрешни разходки. Бях решила да не си правя дневник докато не сваля 10 кг., но сега осъзнавам, че, ако го бях направила щях да избегна много грешки. Благодаря Ви за съветите и за всичко, което сте споделили прочетох да не пиша всичко, но със сигурност 90% от постовете във форума, които ме мотивират повече от книгите за зоната! Благодаря!
Последна промяна Darina на Нед Яну 26, 2014 7:12 pm, променена общо 1 път
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Хриси » Нед Яну 26, 2014 2:50 pm

Darina, абсолютно съм съгласна с твоето мнение относно помощта на хората от форума. Далеч по-осезателна е подкрепата, отколкото ако се осланяш само на книгите на Барито.

Иначе и аз като теб все още не съм включила спорт в режима, но имам добри резултати за кратко време- без глад и психически тормоз, както казваш.Честно казано, не мисля да спортувам. Имам малко дете и купища домашна физическа работа+ ежедневни разходки от по 30-50 минути. Някъде бях чека, че фитнеса не е полезен, понеже натоварва само определени мускули, един които е сърдечния. Най-добрият спорт трябва да включва естествените движения на тялото, а не натоварващите. Най-любим спорт- лаино танци. Също така и аз имам някои леки прегрешения от по едно АНТИзоново ядене (като например днес- имахме гости и се забавиха да си тръгнат по обяд и си хапнах от шоколадовата почерпка). От следващото хранене пак съм в Зоната.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Нед Яну 26, 2014 5:14 pm

Дари, Хриси, браво дами! :bigsm20:
Стойте си в Зоната, за да се радвате на всичките й блага, не само килограми, а и здраве, енергия, красота... :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Хриси » Нед Яну 26, 2014 5:48 pm

Стоя, Кари :) ! Особено когато нямам какво да правя, просто си седя и си хубавея :laugh: .
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 26, 2014 7:48 pm

Хриси, голям подпис изкара, много много ми харесва... толкова много истина има в тези думи...:hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Яну 26, 2014 11:41 pm

Ей, внимавайте с тегленето, да не се разтеглите много. :laugh:
Няма да се бъзикате с Пипито! :but:
Правилно е да се каже меря, измервам.
Измерват се дължини, тегло, разстояния, обеми, температури и каквото още се сетите.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 26, 2014 11:51 pm

Ааааа, видяхте ли сега :yess: Няма да се бъзикате с Пипито, че ще се срещнете с Итито :but: :laugh4:

:laugh2: Нали наближава времето за повишението на Ити -ще става модератор на дневниците, и че сега се мазни :smdance: :laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Яну 27, 2014 12:36 am

А, ама аз не знаех. Казвай ги навреме тия неща, за да се мазня повече! :laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта