Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Дек 15, 2013 10:01 pm

Пипи, то няма как да бъдете по-евтини от iherb. И никой не го очаква това. Разбира се, разликата в цената все пак не е логично да бъде много голяма.
Лично за мен по-важното е, да ми е удобно и бързо за поръчване и доставка. Както и да мога спокойно да си поръчам по-голямо количество. А не да смятам ще минава ли през митница, колко ще ми излезе доставката и т.н.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Дек 15, 2013 11:19 pm

Darina написа:Здравейте! Да споделя разочарованието си от http://shop.bb-team.org/now-foods-omega-3, което си купих от магазин във Варна. Не издържа теста с фризера - превърна се в нещо като жълта свинска мас.


Дарина,
Кари вече го е казала, но аз да потвърдя, че това Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels и това Now Foods, Super EPA, Double Strength, 240 Softgels рибено масло поръчани от iHerb минават теста със фризера на 100%. При всяка нова пратка си правя експеримента, така за мое успокоение, и досега нито веднъж не е имало никакъв проблем. Освен това рибеното масло, а и много други продукти идват от iHerb на значително по ниски цени, дори и с доставката от 4$. За рибеното масло разликата е 2 и повече пъти и при положение, че рибено масло трябва да се приема постоянно излиза истинско финансово харакири да си го купуваш от БГ.
Не знам какво са ти продали тук. NOW Foods Omega 3, което ти си си поръчала не съм го ползвал защото то не е концентрирано.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Дек 15, 2013 11:22 pm

Italiano написа:Пипи, то няма как да бъдете по-евтини от iherb. И никой не го очаква това. Разбира се, разликата в цената все пак не е логично да бъде много голяма.
Лично за мен по-важното е, да ми е удобно и бързо за поръчване и доставка. Както и да мога спокойно да си поръчам по-голямо количество. А не да смятам ще минава ли през митница, колко ще ми излезе доставката и т.н.


Ити, така е. Само не разбрах ако цената е над 30 ле. как няма да мине през митницата. :think2:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Дек 16, 2013 12:36 am

Доколкото разбрах, идеята е да се поръчва от БГ.
А вече как ще се внася ГОЛЯМАТА пратка и при какви условия, това вече не знам.
Но пък знам, че аз няма да ходя да взимам пратки от митницата.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Дек 16, 2013 11:26 am

Italiano написа:Пипи, то няма как да бъдете по-евтини от iherb. И никой не го очаква това. Разбира се, разликата в цената все пак не е логично да бъде много голяма.
Лично за мен по-важното е, да ми е удобно и бързо за поръчване и доставка. Както и да мога спокойно да си поръчам по-голямо количество. А не да смятам ще минава ли през митница, колко ще ми излезе доставката и т.н.

Напълно съм съгласна. Освен това, няма да има само рибено масло, а и други продукти на Барито, които ги няма в iherb. Тоест ще бъде изцяло зоново ориентиран. Това си е направо новаторство за България!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Дек 16, 2013 12:31 pm

Супер ще бъде ако е така. :bigsm20:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Дек 16, 2013 12:54 pm

Аз мисля, не съм сигурна, че ако на колета не е отбелязана цената на пратката, тогава не се плаща мито. Т.е. ако пише, че е подарък например. Мисля, че Нимфичка беше писала, че тя като получавала пратки от китайски сайт, на тях не пишели, че е поръчка от сайт, а подарък и така не се плаща мито. А, ето намерих го:
nympheacea написа:За съжаление Щатите не процедират както Китай и други страни, те обявяват реалната стойност, и съответно плащаш. Иначе каквото съм поръчвала от КНР, Австрания, Корея или други страни, всичко е "подарък" или пише символична стойност, и нищо не плащам.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Gazilot » Пон Дек 16, 2013 1:24 pm

Аз съм пазарил често от китайски сайтове, ама там можеш да им кажеш направо каква цена да ти пишат на доставката и нямаш проблем. Но хам'риканците не рачат и да чуят за такива шашмалогии, щото Хорейшиоу ще ги нашока. То така и трябва да е де, но на мен ми е неджобово-комфортно...
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Дек 16, 2013 3:05 pm

Или джобово-некомфортно?
Макар и твоето да може да се приеме за вярно.
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Дек 16, 2013 3:48 pm

За малките пакети и това да пишеш подарък е вярно. Аз например сега като пуснах чашките на Гого, писах че е подарък, че съдържа чашки и сувенири :laugh: и че е на стойност 16 или 17 долара, не си спомням точно колко написах. АМериканците си пошат колко е точната сума, защото ако се изгуби пратката, да могат да им върнат парите и евентиално да ви пратят втори пакет. При пампайците такива екстри няма. А и тук много често се практикува при онлайн поръчките да се обадиш след 10 дена и да се направиш на луд и да питаш къде ти е пратката. И тогава продавача какво да прави, за да не си опорочи името, ти праща втори пакет :)

Иначе за количествата, говорим за големи количества които да отиват до бг, евентуално с контейнер, където митото ще е неизбежно. И после от там докато стигне до потребителя ще има още един шипинг, и нещо много се скъпява процедурата. Това е спънката, шипинга. Ние сме делеч от това да търсим някаква голяма печалба. Целта е до БГ да достигне това, което го няма там на пазара и ще ви е от полза. Въпросът е да остава нещо и за човека в БГ, който ще се нагърби с подобно нещо, и изобщо има много подводни камъни, които са големи пречки, и все ни отказват от това начинание...
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Дек 16, 2013 4:01 pm

pipilota написа:За малките пакети и това да пишеш подарък е вярно. Аз например сега като пуснах чашките на Гого, писах че е подарък, че съдържа чашки и сувенири :laugh: и че е на стойност 16 или 17 долара, не си спомням точно колко написах. АМериканците си пошат колко е точната сума, защото ако се изгуби пратката, да могат да им върнат парите и евентиално да ви пратят втори пакет. При пампайците такива екстри няма. А и тук много често се практикува при онлайн поръчките да се обадиш след 10 дена и да се направиш на луд и да питаш къде ти е пратката. И тогава продавача какво да прави, за да не си опорочи името, ти праща втори пакет :)

Иначе за количествата, говорим за големи количества които да отиват до бг, евентуално с контейнер, където митото ще е неизбежно. И после от там докато стигне до потребителя ще има още един шипинг, и нещо много се скъпява процедурата. Това е спънката, шипинга. Ние сме делеч от това да търсим някаква голяма печалба. Целта е до БГ да достигне това, което го няма там на пазара и ще ви е от полза. Въпросът е да остава нещо и за човека в БГ, който ще се нагърби с подобно нещо, и изобщо има много подводни камъни, които са големи пречки, и все ни отказват от това начинание...

Пипи, ще се оскъпи спор няма, но няма да е безбожно скъпо!!!! А и като нямаме откъде да си набавим тия неща, ще са ни от огромна полза!!! Затова според мен не би трябвало да се притеснявате за шипинга, по-добре леко по-скъпо отколкото хич!!! А пък и ще е по-бързо....
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Дек 16, 2013 4:09 pm

Въпросът е, че за да не оскъпи този шипинг с много цената на продукт, този контейнер трябва да е "фул макс".
А за да напълниш такъв контейнер, трябва сериозно първоначално капиталовложение.
Ей тук според мен е проблемът - че трябва първоначално да се вложат едни големи пари.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Дек 16, 2013 4:10 pm

Italiano написа:Въпросът е, че за да не оскъпи този шипинг с много цената на продукт, този контейнер трябва да е "фул макс".
А за да напълниш такъв контейнер, трябва сериозно първоначално капиталовложение.
Ей тук според мен е проблемът - че трябва първоначално да се вложат едни големи пари.

Така си е, но там вече Пипи има думата!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Дек 17, 2013 2:39 pm

Специалистите, какво ще кажете за това рибено масло Life Extension, Super Omega-3, EPA/DHA with Sesame Lignans & Olive Fruit Extract, 120 Softgels от iHerb?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Дек 17, 2013 8:29 pm

От маслини ... :think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Дек 17, 2013 10:10 pm

Italiano написа:От маслини ... :think2:


Какво ти пречат маслините? :roll:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron