Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Kote_to » Пет Ное 08, 2013 10:31 pm

Ееее, Ити, стига де, как да не се сещаш.
Седи един такъв като мокър, квадратен.
Немския вариант е правоъгълен и го има в Била, но не знам точно как се казва.
Сякаш ми е по-добре да комбинирам зеленчуци и от тоя хляб, отколкото цяла камара само зеленчуци.

Нищо де, като се налага ще мина на Вита или Бонус

Поздрави :laugh3:
Аватар
Kote_to
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 12:52 am
Стара Загора

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Ное 09, 2013 5:07 am

Коте,
Аз ям Вита ръжен и съм го сметнал 1БВ=28 гр.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Съб Ное 09, 2013 7:45 am

Добро утро!
Имам вече и теглилка за храни. Сега варя 48 гр овес :wow: и мисля да го комбинирам с 85 гр тофу :dum:

Днес кг са 98.5
мерките :
корем 107
ханш 121
талия 101
Питането ми е за това , какво правите ако огладнеете между храненията. Давам пример с мен : след снощната вечеря от сьомга, зелена салата и 3 маслини, бяг гладна в 21 00 ч. Чаках до 22 и изядох 1/2 кофичка кисело мляко.
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Съб Ное 09, 2013 7:47 am

gogo написа:Коте,
Аз ям Вита ръжен и съм го сметнал 1БВ=28 гр.

1БВ от този хляб , но колко като филийка? Половин или една?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Съб Ное 09, 2013 8:17 am

tshivacheva написа:
gogo написа:Коте,
Аз ям Вита ръжен и съм го сметнал 1БВ=28 гр.

1БВ от този хляб , но колко като филийка? Половин или една?

Ако не се лъжа точно една филийка е 29гр,защото и аз го хапнах този хляб и ми излизаше 1ф=1ВБ.
Така ли е Гого само да не подведа момичето
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Съб Ное 09, 2013 8:26 am

Благодаря за отговора ! Момичето е на 55, но пак е момиче :laugh4:
И ето аз пак сбърках на закуска: изядох 85 гр тофу, като мислех че това е 1ББ и 28 гр овес :dum:

Вкарах всъщност 3 ВБ и 1 ББ, :violence-pistoldouble: сега как да го коригирам? Аз имам 9 ББ на ден, ако изям още 2 сега ще ми останат 6. Това ли да направя или да изчакам следващото хранене , защото сега съм сита :wow:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Съб Ное 09, 2013 9:11 am

tshivacheva написа:Благодаря за отговора ! Момичето е на 55, но пак е момиче :laugh4:
И ето аз пак сбърках на закуска: изядох 85 гр тофу, като мислех че това е 1ББ и 28 гр овес :dum:

Вкарах всъщност 3 ВБ и 1 ББ, :violence-pistoldouble: сега как да го коригирам? Аз имам 9 ББ на ден, ако изям още 2 сега ще ми останат 6. Това ли да направя или да изчакам следващото хранене , защото сега съм сита :wow:

Малко се обърках значи тофу за 1ПБ=85гр а овеса за 1ВБ=14гр ядка или маслина хапна ли за мазнина? И два блока ли е закуската ти да 2 е била май хах как сама си отговорих ако е 2Б е трябвало да бъде 170гр тофу,28гр овес
и6 бадема примерно
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Съб Ное 09, 2013 10:37 am

Идеята беше да изям 1ББ + 1БВ, но сбърках. Как да не сбъркам като 14 гр овес + 85 гр тофу е твърде малко :roll:
Нямам пердстава вие какво ядете. Аз колкото повече чета, толкова повече се обърквам.
Сега на обяд трябва да изям 3 БП ( ако е пуешко филе = 48 * 3=144 гр? )+ 3 БВ ( салата пр. зеле 3*400 = 1200 гр :violence-pistoldouble: )и 9 маслини? Ама аз това зеле как ще го изям?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Ное 09, 2013 11:13 am

tshivacheva написа:Питането ми е за това , какво правите ако огладнеете между храненията. Давам пример с мен : след снощната вечеря от сьомга, зелена салата и 3 маслини, бяг гладна в 21 00 ч. Чаках до 22 и изядох 1/2 кофичка кисело мляко.

Колко блока е била вечерята и в колко часа?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Ное 09, 2013 11:45 am

tshivacheva написа:Идеята беше да изям 1ББ + 1БВ, но сбърках. Как да не сбъркам като 14 гр овес + 85 гр тофу е твърде малко :roll:
Нямам пердстава вие какво ядете. Аз колкото повече чета, толкова повече се обърквам.
Сега на обяд трябва да изям 3 БП ( ако е пуешко филе = 48 * 3=144 гр? )+ 3 БВ ( салата пр. зеле 3*400 = 1200 гр :violence-pistoldouble: )и 9 маслини? Ама аз това зеле как ще го изям?


Първо, според мен един блок за първа закуска е твърде малко и е естествено да огладнееш след 2 часа. Плюс това след ядене от един блок, трябва следващото да е след 2-3 часа, иначе ще излезеш от Зоната.
Относно пуешкото филе - ако е готов колбас 42гр=1БП, ако е пуешко месо - 28 гр.=1БП ( аз го меря след преработката)
Салатата от зеле и да се застреляш пак не можеш да изядеш такова количество. Комбинирай различни зеленчуци до 1БВ, а останалите 2 БВ ги остави за плодове примерно. Вечер 1 БВ можеш да оставиш за чаша вино - 115мл ( аз съм му голям фен :lol: ). Нахута също е вариант за БВ, прибавен в салатата примерно. Вариантите са много, зависи какво обичаш да хапваш. Зеленчуци на пара ( комбинирани) също са БВ. И така....избери си кое ти е вкусно :cook:
Bon appetite!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Съб Ное 09, 2013 12:04 pm

Вечерях в 19.30 ч , но с блоковете беше :
3*28 = 84 гр сьомга = 3 БП
3*42 =126 гр пуешко филе
Зелена салата с оцет и 3 маслини + зехтин 1/3 лъж
1 ч.лъжичка лютеница

ядох повече протеин , тъй като през деня на работа все още изучавах зоната и изядох 1 ябълка , и 2 парчета пуешка шунка ( около 20 гр)
пих 3 кафета с по 2 табл стевия

Как стои въпроса с кафето?
Днес си поръчах и омега мастни киселини
http://www.iherb.com/Renew-Life-Norwegi ... Gels/19376


Пуешкото е готово филе! Ок ще комбинирам различни въглехидрати ( освен зеле ) филийка Вита, аха, значи мога да изям 1 - 2 мандарини за десет?

Този начин на хранене много ми допада с изключение на това , че е на големи интервали. Това което Karrita ми казва възможно ли е? Да похапвам на 2 - 3 часа, като разбира се се придържам към принципите. Аз излязох от зоната още към 9 - 9 30 ч, но и досега чакам, като пия вода :(

Извинявайте, че пиша толкова често и спамя, но наистина положението ми с изследванията ( кр. захар и триглицериди ) не е розово, а искам да си помогна ! Толкова неграмотно съм се хранела, толкова много и ежедневни престъпления срещу себе си съм правила, че се чудя как съм оцеляла :stupid:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Ное 09, 2013 12:23 pm

tshivacheva написа:Вечерях в 19.30 ч , но с блоковете беше :
3*28 = 84 гр сьомга = 3 БП
3*42 =126 гр пуешко филе
Зелена салата с оцет и 3 маслини + зехтин 1/3 лъж
1 ч.лъжичка лютеница

ядох повече протеин , тъй като през деня на работа все още изучавах зоната и изядох 1 ябълка , и 2 парчета пуешка шунка ( около 20 гр)
пих 3 кафета с по 2 табл стевия

Как стои въпроса с кафето?
Днес си поръчах и омега мастни киселини
http://www.iherb.com/Renew-Life-Norwegi ... Gels/19376


Пуешкото е готово филе! Ок ще комбинирам различни въглехидрати ( освен зеле ) филийка Вита, аха, значи мога да изям 1 - 2 мандарини за десет?

Този начин на хранене много ми допада с изключение на това , че е на големи интервали. Това което Karrita ми казва възможно ли е? Да похапвам на 2 - 3 часа, като разбира се се придържам към принципите. Аз излязох от зоната още към 9 - 9 30 ч, но и досега чакам, като пия вода :(

Извинявайте, че пиша толкова често и спамя, но наистина положението ми с изследванията ( кр. захар и триглицериди ) не е розово, а искам да си помогна ! Толкова неграмотно съм се хранела, толкова много и ежедневни престъпления срещу себе си съм правила, че се чудя как съм оцеляла :stupid:

Не се притеснявай за спама, нормално е в началото.
Първо, менюто ти е абсолютно грешно и не си в Зоната! Нямаш никакъв баланс на въглехидрати, протеини и мазнини. Сьомгата е по 42гр за 1БП ( освен ако не е пушена), пуешкото филе не е трябвало да го ядеш, щом си яла рибата. Зелената салата, не си писала каква е, но ми се струва абсурд да изядеш 1 кило и кусур зеле или маруля :lol:
Мазнините са с един блок по малко, лютеницата се смята по етикет.
Между другото внимавайте какво пуешко филе купувате, че повечето, което продават по магазините има 10-20% пуешко и другото е боклуци, четете етикетите. В Лидл има добро пуешко на Пикок ( с 90% пуйка :) ).
Кафето е добре да се сведе до едно, ако пиеш повече кафе като мен :) е желателно следващите да са безкофеинови.
Относно времето между храненията - когато имаш един блок е добре следващото да е след 2-3 часа макс, когато имаш 2 или 3 блока, можеш да ядеш пак след 4 - 4,5 часа, но не по-късно от 5 часа, ако искаш да не излизаш от Зоната.
Сутришната закуска е ДО един час след ставане, нощната закуска е 30 мин преди лягане.
Струва ми се, че е най-удачно да си разпредилиш блоковете така ( щом са 9 блока): 2-3-1-2-1.
Успех! :bouquet:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Съб Ное 09, 2013 6:56 pm

Много се разтроих днес!
Нищо май не можах да направя!
Питам защо не мога да комбинирам 2 вида протеини?
Ако имам да ям 3 ПБ , не може ли 2 от пиле и едно от сирене Котидж или др . вид протеин?
На обяд бях толкова гладна, че не виждах, не помня почти какво и колко съм изяла. Голям плач след това. В 15.00 изядох 1/2 ч.ч кис. мляко+ филийка вита+ сирене котидж една суп. лъжица ( толкова имах ) и 3 бадема настъргани.
След това малко дойдох на себе си , пих кафе със Стевия .

ПС:
вечеря:
2ПБ сьомга пушена=56 гр 1/2 домат =250 гр 1 ч .лъжичка зехтин
1ПБ котидж 30 стар лук
1 филийка вита
1/2 ябълка



Ако може бих искала да си направя дневник, за да не спамя тази тема?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Ное 09, 2013 10:15 pm

tshivacheva Разбира се че може да си направиш дневник по всяко време. Просто отиваш на темата с дневниците, кликаш на бутончето "Нова тема" и започваш. И по принцип първия пост в дневниците е един вид представяне, колко килограма си, каква е целта ти, защо си се обърнала към зоната, как си попаднала тук и т.н. Просто едно изливане на душата за начало винаги е много добро начало :hug: :rose-2:

tshivacheva написа:1/2 домат =250 гр
този грамаж от къде го взе :о т.е какъв е тоя половин домат, който да е 250 грама. Значи цял домат е 500 гр :о Или да не си имала предвид 1/2 блок домат, което пък не е 250 грама, а 120 :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Ное 09, 2013 10:27 pm

tshivacheva написа:Много се разтроих днес!
Нищо май не можах да направя!
Питам защо не мога да комбинирам 2 вида протеини?
Ако имам да ям 3 ПБ , не може ли 2 от пиле и едно от сирене Котидж или др . вид протеин?
На обяд бях толкова гладна, че не виждах, не помня почти какво и колко съм изяла. Голям плач след това. В 15.00 изядох 1/2 ч.ч кис. мляко+ филийка вита+ сирене котидж една суп. лъжица ( толкова имах ) и 3 бадема настъргани.
След това малко дойдох на себе си , пих кафе със Стевия .

ПС:
вечеря:
2ПБ сьомга пушена=56 гр 1/2 домат =250 гр 1 ч .лъжичка зехтин
1ПБ котидж 30 стар лук
1 филийка вита
1/2 ябълка



Ако може бих искала да си направя дневник, за да не спамя тази тема?


tshivacheva,
Първо, добре дошла и от мен! :text-thankyouyellow:

Мила, няма място за отчаяние. В началото на всички ни е било трудно. След седмица 2, ще свикнеш, няма страшно!Питаш защо не можеш да комбинирам 2 вида протеини? Можеш, кой е казал, че не можеш? Комбинирай колкото си искаш. Важното е, ако яденето ти е примерно от 3 блока, да имаш 3ПБ+3ВБ+3МБ. Ако искаш в началото си направи за всяко ядене табличка и я попълвай за да свикнеш. Например:
обяд (3 блока)-----ПБ-----ВБ------МБ
сьомга 84г----------2-------0---------0
кот. чииз 56г-------1-------0---------0
домат 120г----------0-----1/2--------0
краставица120г----0-----1/4-------0
ст. лук 32г----------0-----1/4--------0
ябълка 100г--------0------1----------0
мандарина 1бр----0------1----------0
зехтин 1ч.л.--------0------0----------3
----------------------------------------------------
общо-----------------3-------3---------3

Важното е, да спазваш на всяко ядене съотношението между протеини, въглехидрати и мазнини. Гарантирам ти, че ако го спазваш точно, няма да изпитваш глад. И друго, след закуска от 1 блок, яж след 2 часа, след ядене от 2 блока, яж след 4 часа, след ядене от 3 блока след 5 часа. Това е. Не е сложно, е само в началото е малко объркващо. Ако искаш, напиши си менюто за утре с грамажи и ще го погледнем и ако има нужда ще коригираме. Но напиши всичко точно!
Хубава идея е да си напраиш дневник и там пиши всичко подробно, поне в началото.
:bouquet: Успех! :hug:
Последна промяна HippoDel на Съб Ное 09, 2013 10:35 pm, променена общо 1 път
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Ное 09, 2013 10:34 pm

tshivacheva, принтирай си таблицата с хранителните блокове и внимателно следи грамажите, за да не трябва всеки път да се ровиш в компютъра! Аз моята си я нося навсякъде с мен, заприличала е на баница. :laugh4:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron