Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Окт 23, 2013 5:26 am

HippoDel написа:Исках да ви питам, според вас, когато приемаме рибено масло при здравословен проблем, в по-големи дози, например около 10г на ден, колко дълго трябва да се пие в тези дози?


Хипо,

По принцип рибеното масло трябва да се приема непрекъснато. Щом го приемаме за здравословен проблем пием по 10/15 гр омега 3(EPA+DHA) на ден(виж Въпроси и Отговори- N:55). След отшумяване на здравословния проблем продължаваме с поддържащата доза от 3 гр. омега 3(EPA+DHA) на ден. Успех. :done:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот marianapanova » Сря Окт 23, 2013 3:29 pm

ох това рибено масло започнах да го сънувам :laugh: скоро ще го порчам и ще бъде в ръцете ми :laugh1:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Окт 23, 2013 7:35 pm

marianapanova написа:ох това рибено масло започнах да го сънувам :laugh: скоро ще го порчам и ще бъде в ръцете ми :laugh1:


По добре късно отколкото ... по-късно :laugh1:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Окт 24, 2013 10:56 am

gogo написа:
Хипо,

По принцип рибеното масло трябва да се приема непрекъснато. Щом го приемаме за здравословен проблем пием по 10/15 гр омега 3(EPA+DHA) на ден(виж Въпроси и Отговори- N:55). След отшумяване на здравословния проблем продължаваме с поддържащата доза от 3 гр. омега 3(EPA+DHA) на ден. Успех. :done:

Мерси Гого,

Да, ясно ми е, че рибеното масло трябва да се приема непрекъснато. Въпросът ми е, до кога се пият високите дози. И аз така си мисля, че логично, би трябвало да е до отшумяване на здравословния проблем, а след това си продължаваме с поддържащата доза. Исках да знам, дали някой не е на друго мнение, за да съм сигурна.
Ако може, Пипи да ми отговори(защото има опит с дъщеря си) или някой друг който има опит, ако го пием заради акне и след изчезването на пъпките се намали на 3г, не се ли появаяват пак пъпки, например? :think2:
:hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Окт 25, 2013 1:48 pm

Поръчах си и аз рибено масло http://www.iherb.com/p/8305 и сега да видим кога ще пристигне.
Дано всичко да е наред с доставката, че понякога моето недоверие направо ми изпива мозъка :dum: .
Ето и моя код ако е необходим на някой : SRD903
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Окт 27, 2013 7:25 pm

Кари,
Честита ти първа поръчка. Гледам, че си заявила голямата разфасовка на NOW. До около 20-25 дена ще трябва да получиш известие от пощата(напоследък пратките ми идват за такова време). Ако до тогава не получиш нищо провери в пощенския си клон за пратката.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот strelica » Пет Ное 01, 2013 9:08 pm

Здравейтее :)

Току що и аз приключих своята първа поръчка след като поразгледах темата, порових се в сайтовете на IFOS и iHerb (добре че нямаше много работа днес :nervous:) та в крайна сметка се спрях точно на маслото от предния коментар на Гого - наистина добри показатели в съотношенията на мастните киселини, другите са все варират около 450ЕПА към 200mg DHA . И за да не се минем разбира се, взех и балсам за устни за без парА :mrgreen: Сайтът е чудничък, в сравнение с нашите БИО-смукачи.
На Гого когото благодаря за изчерпателната информация и всички насоки, с които можах да се справя без много-много питане :)
Тръпна в очакване за масълцето и резултатите от него :shy:
"Аз съм мракът, който е светлината
и неподвижността, която е танцът."
Т.С.Елиът
Аватар
strelica
 
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 7:41 pm
Белово/София

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Ное 02, 2013 7:30 pm

Браво Стреличке,
Хайде, като пристигне, пак да се похвалиш.
Аз се минах, забравих да си поръчам от безплатните джунджурийки, а и подаръче не ми изпратиха. :( :laugh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Ное 03, 2013 5:57 am

Стреличке,
Поздравления и от мен. До 20-25 дена трябва да получиш известие от пощата. Ако до тогава не си получила такова провери в пощата за пратката. Що се отнася до ефектите о томега 3 то те несъмнено ще дойдат при редовно взимане на съответната доза. Имай в предвид, че е необходимо известно натрупване на омега 3 (около 6 месеца). :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Ное 03, 2013 1:44 pm

gogo написа:.... Що се отнася до ефектите о томега 3 то те несъмнено ще дойдат при редовно взимане на съответната доза. Имай в предвид, че е необходимо известно натрупване на омега 3 (около 6 месеца). :wave:

Гого,
От къде имаш тази информация, за 6-те месеца? И за кои ефекти на омега 3 мазнините говориш? Аз и преди те бях питала за това, но ти сигурно си го пропуснал и така и не ми отговори. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Karrita » Нед Ное 03, 2013 6:37 pm

И аз пак да питам, че имаше такава тема, но като, че ли ясен отговор не видях. Та, трябва ли да пия рибено масло и витамин Е паралелно или ??? :think2:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Ное 03, 2013 8:47 pm

Июю, много въпроси, много нещо :lol:
Значи за това за 6те месеца, че трябва да се натрупва Омега3 (ЕРА -aйкозапентаенова киселина и DHA -докозахексаеновата киселина) не го знам , и няма как да ви отговоря :notagree: . Т.е нямам спомен Барито да го е споменавал.

Има разлика в количествата на двете Омега-3 в мозъка. ЕРА е доста по малко в мозъка, отколкото DHА. И двете киселини навлизат с еднаква скорост в мозъка, но ЕРА се окислява много бързо, докато DHА се съхранява дългосрочно в нервните тъкани. Животът на DHA в мозъка на човека се измерва в години, докато живота на EPA се измерва в дни. Затова например, ако заколите животно и погледнете в мозъка му, няма да намерите кой знае колко ЕРА. Т.е това значи, че трябва постоянен примем на рибено масло, и няма как да чакате да се натрупа в кръвта ЕРА.

DHA е важна за мозъка, а EPA е изключително полезна за цялостното здраве- за намаляването на сърдечно-съдови заболявания, рак, артрит и други хронични болестни състояния при хората.

Относно витами Ето- аз отговорих някъде из темите, където беше въпросът. (за това ми се иска всички да задават въпросите си в правилните теми, за да няма търсене и повтаряне :) ) Няма спомен Барито да е споменавал, че ако увеличаваш дозата рибено трябва да се увеличава и витамин Е. В доброто качество масло има необходимата доза витамин Е, която да го "консервира". Иначе си взимайте препоръчаната от Сиърс доза витамин Е и това е.

Относно ефектите от Омега-3- събрала, инфото е в статията за рибеното за масло - най долу ДЪЛГОВЕРИЖНИ ОМЕГА-3 МАСТНИ КИСЕЛИНИ (EPA и DHA)-ПОЛЗИ ЗА ЗДРАВЕТО НА ВСИЧКИ
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Ное 03, 2013 10:58 pm

Хипо,

Това за натрупването на омега 3 го бях чел във форум за рибеното масло от бг мама. Ако точно те интересува ще се опитам да открия пасажа. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Ное 04, 2013 12:01 am

Гого, според мен няма смисъл да си губиш времето, Аз също съм чела какви ли не щуротии в БГмама за рибеното масло :) А най-смешното ми е като прочета някакви сериозни твърдения, че рибеното масло трябва да се приема на периоди, да се почива известно време, после пак да се почва, и всякакви такива смешни схеми :) Просто не вярвай на хора и статии, които не си знаят източниците, или пък ако източниците им са съмнителни... :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Ное 04, 2013 12:20 am

Гого,

Значи източникът ти не е сигурен. Попитах, защото във интервюто с Бари Сиърс, той казва друго:

CBN: По рано споменахте за небалансираното консумиране на омега-3 мастни киселини и омега-6. Бихте ли разяснили малко повече. Какво трябва да се направи, за да се балансират тези киселини?

Др Бари Сиърс: Както споменах по рано,с обикновените диети приемаме по големи количества Омега-6,и от там увеличаваме размера на възпалението. Това е основната причина за заболяванията, и също основна причина за ускоряване на процеса на стареене. И сега, как да обърнем нещата в наша полза? Много е просто. Първо, трябва да приемаме добавки, богати на омега-3 мастни киселини, пречистени и подходящ за консумация. Второ, трябва да намалим приема на големи количества омега-6 мастни киселини. Това е много лесно за изпълнение. Просто трябва да спрем да използваме растителни масла, като царевично масло и соево масло, и да ги заменим с масла като зехтин например, което намалява количеството на омега-6 мастни киселини. Чрез намаляването на Омега-6, и увеличаването на омега-3, в много кратък период от време – не по-дълъг от 30 дни – възпалението започва да намалява. Това е много смело изявление-само тридесет дни, но това ще промени бъдещето ви.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот stelkogos » Сря Ное 06, 2013 2:32 pm

Здравейте започнах да вдигам кръвно и доколкото разбрах от интернет е добре да започна прием на омега 3 но ... стана ясно че не всичко е качествено и не се усвоява добре в един сайт попаднах на интересно видео http://delfin13.eu/omega-3-mastni-kiselini-video.html
ако някой е използвал руските разработки моля да сподели мнение
P.S много трудно се регистрирах в сайта антибот кода е труден въпрос а форумът е интересен моля променете защитата че 10 минути търсих отговор на въпроса :lol:
stelkogos
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 2:24 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта