Зоново състезание - 3ти тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Пет Фев 09, 2018 10:19 pm

1. Състезател 8 – Мечта_8 , 09.02.2018
2. Хранения 5 : 2 – 3 – 1 – 3* – 1 /7,30ч—12,30ч-16,30ч-19,00ч-22,30ч/
-стриктна пчеличка
3. Изкушения днес във вид на сладки неща извън храненията няма – инатеста пчеличка;
4. Деня НЕ мина с благоприятни храни – лети един голям тлъст ЧЕРВЕН търтей към мен, дето ме подхлъзна с халба бира :bigsm41: , докато се социализирах вечерта в кръчмата! И като ще е търтей, хубавичко си го зачервих и с едни панирани маслинки –пробвах само 2-3, ама червеното си е червено! Ама и тоз Бари бе, преди беше „озеленил” виното и „оранжевил” бирата, а сега твърдо червено навсякъде – няма зелена пчеличка, има червен търтей!
5. Е, ясно,че в кръчмата изтървах и мерителната пчеличка. Е, гледах окомерно да спазя дето вика Руслан Мъйнов „На толкоз водка, толкоз сельодка”, при мен „На толкова бира, толкова пилешка пържола”, ама кантар няма и пчеличка няма, може би тук ме застигна мързеливия търтей!
6. Изпих над 1,5 литра вода- водна пчеличка;
7. Меню:
Сутрин – 1 Б прясно мляко и кафенце, 1Б зонов мъфин;
Обед – 2 БП извара, 1 БП телешко кюфте, 2 БВ моркови, 1 БВ ябълка, зехтин;
Следобедна закуска: 1 Б мъфин
Вечеря: Тук ясно, че нищо не е мерено – 1 пилешка пържолка, 1 бира, маалко зелена салатка, 2-3 панирани маслинки;
Късна вечеря: 1 Б 2% кис.мляко.
Споделих и очаквам Пчеличка –поет!
8. Спорт днес няма, поне не е достатъчно за пчеличка , та днес я изтървах…;
9. Обаче срещата с мистър Планк най-съвестно си я направих! Минутка, ама я има! Даже пробвах страничен, ама много смешно се кандилкам, не сме си свикнали на тази стойка.. нищо, ще продължавам да се връткам и други дни, па дано си паснем и странично - планковата пчеличка;
10. Според мен днес си хванах 5 пчелички. За съжаление компания им прави един тлъст червен търтей :turtei: и едно мързеливо търтейче :turtei: !
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Maxima - Ralito » Пет Фев 09, 2018 10:28 pm

Eто и отчета ми за днес:
1. Maxima - Ralito, 09.02.2018, петък, минавам твърдо на 10 блока (които и тях едва изяждам, а днес дори са 8 блока)
2. Хранения за деня – 3. Не знам какво се случва и преди съм била в Зоната, дори и състезание съм печелила в добрите стари времена, когато се провеждаха в бг. мама, но такава липса на апетит граничеща с ядене насила не съм предполагала, че ще срещна?! Може би работният ритъм ме завърта през деня и не ми се яде от стреса, надявам се уикендите да влезна в нормалния 5 пъти храноден.

без закуска
14:00 обяд - 3Б
19:30 междинна закуска - 2Б
21:30 - вечеря - 3Б
без късна закуска
Не заслужих стриктна пчеличка заради пропуснати 2 хранения

3. Удържах напук на изкушениятаи и си заслужих инатеста пчеличка
4. През целия ден не съм яла от червените храни в таблицата - заслужих зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка.
6. Изпита вода- около литър и половина - хванах водната пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - дайте си ми пчеличката-поет

Обяд - 3 Б
2 ВБ+2МБ - крем супа от тиква
3 ПБ - 105 гр. сирене
1 ВБ - 140 гр. печена чушка
Междинна закуска 2Б
2 ВМПБ - сиренка с нахут от сайта
кис. мляко, не броя
Вечеря 3Б
разядка от:
3 ПБ - 70 гр. сирене+56 гр. извара
1 ВБ - 140 гр. печена чушка
1/2 ВБ - 65 гр. сушени домати (по етикет)
3 МБ - зехтин
1/2 ВБ от задушени гъби кладница
1 ВБ - 1 киви

8. Не съм спортувала - нямам спортната пчеличка
9. Направих планка и вече без страшно усилие издържам 1 минута, дори ръцете ми не треперят вече - грабвам пчеличка
10. Може би улових 6 пчелички

Пипи, видях коментарът за мен, че съм пропуснала два отчета. Днес със закъснение пуснах този от вчера, сега се отчитам за днес. Не би трябвало да имам друг пропуск. Гледам сериозно на труда на всички ви, най-вече на теб и не бих си позволила да губя времето ви и да прекъсна по средата на състезанието :love:
Аватар
Maxima - Ralito
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 1:11 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3 тур

Мнениеот HippoDel » Пет Фев 09, 2018 10:48 pm

:arrow: 1. Състезател- HippoDel, 09.02.2018, петък, 10 блока

:arrow: 2. Хранения за деня – 5
9:30 - закуска
12:30 - обяд
16:30 - междинна закуска
18:30 - вечеря
22:30 - късна закуска
заслужих си стриктна пчеличка :smdance:

:arrow: 3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:

:arrow: 4. През целия ден не съм яла от червените храни в таблицата - заслужих си зелена пчеличка

:arrow: 5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче и мерителна чашка - заслужих си мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода - доста над литър и половина(и днес под формата на чай от лайка)- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

Закуска 2Б
2БПВМ - тутманик Стеф

Обяд 3Б
1,5БП - кюфте
1БВ - земна ябълка
зеленолистни - не броя
2БМ - зехтин
десерт:
1,5БП - извара
2БВ – пюре от ябълки
1БМ - бадеми

Междинна закуска 1Б
1БПВМ - тутманик Стеф

Вечеря 3Б
3БП – риба тон от консерва
зелена салата - не броя
3БМ – авокадо
1БВ - морков
1БВ - земна ябълка
1БВ - ябълка

Нощна закуска 1Б
1БПВМ - тутманик Стеф

:arrow: 8. Днес, за съжаление, отново цял ден пазих леглото :msmile10: - без спортната пчеличка.

:arrow: 9. Същата работа, като вчера. Отново главоболие, парене в ушите, запушен нос, болки в гърлото и мускулите, само това ми липсваше да се мъча и допълнително с планк - без пчеличка.

:arrow: 10. Според мен днес улових цели 6 пчелички и нито един търтей :angel:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот mimeta » Съб Фев 10, 2018 1:31 am

Повечето от нас са начинаещи, освен това повечето сме жени. Затова искам да разясня малко математиката, без да се обижда никой, просто на някои им е по-трудно смятането. Затова давам подробни изчисления към манджичката, която си сготвих вчера. Тъй като като всеки нормален човек не искам да хвърлям храна, взимам продуктите колкото излязат, а после допълвам за натаманяване на блоковете. По-конкретно:
3 тиквички – 1132 г. Тиквичките са 240 г за блок, значи делим 1132 на 240 и се получава 4,71 БВ
2 глави лук – 206 г, делено на 130 (колкото е един блок) = 1,58 БВ
Нарязах тиквичките на кубчета, лука на полумесеци и сложих в тавичка. Получи се цяла тава, окометрично 3 порции. Подсолих и сложих в печката. След около половин час добавих копър и оставих още 15 минути.
Сега знам, че имам 3 порции, искам всяка да е 3 блока, така че трябва да докарам с нещо което не е обемно да стане общо 9 БВ. Реших че не обемния въглехидрат ще е леща. (Лещата също е специфична, за нея след малко).
До сега имам 4,71+1,58=6,29 БВ. Искаме да стане 9, така че от 6,29 вадим 9, получава се -2,71. На минуса не обръщаме внимание. Моята леща излиза 15 г за блок, така че умножаваме -2,71 по 15 и се получава 40,65. Това е 41 грама. Измерих си 41 г леща, сварих я и я оставих да се отцеди. Като станаха готови тиквичките добавих лещата и разбърках.
Вече имаме 9 БВ.
Протеинът реших, че ще е пиле, така както го правя обикновено, запечено на сухо в тефлоново тиганче и подлято с вода да се свари.
9 БВ + 9 БП.
Како леко изстинат тиквичките се добавят 3 ч.л. зехтин и сме готови със чисто зелена манджа 3 х 3 БВП, без да останат 100 г тиквичка, 20 г лук и други такива, с които да се чудим какво да ги правим.
Сега за лещата, различните видове набъбват различно, затова е добре да измерите своята и ако смените вида леща пак да измерите. Измерете 100 г сурова (може, разбира се, повече и по-малко, достатъчно е да си запишете колко е било), сварете, отлейте водата и сипете в мерителна кана. В моя случай се получават към 415 мл. 415 деля на 250 (колкото е една чаена чаша) и получавам, че имам 1,66 чаши леща. Всяка чаша съдържа 4 блока (нали 1 блок е ¼ чаена чаша) затова умножавам 1,66 по 4 и получавам, че моите 415 мл са 6,64 блока.
100 г сурова леща са 6,64 блока сварена. 100/6,64 е 15, значи 15 г сурова леща е 1 блок сварена.
И сега отчетът!

1. Състезател- Mimeta 9.2., 11 блока (2+3+2+3+1) Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!
2. Хранения на ден –
8:30 – 130 г котидж и 200 г киви
11:00 – 1/3 от манджата с тиквички
15:00 – една голяяяяма салата от маруля, чушка и морков, протеини от белтък и сирене
19:30 – 1/3 от манджата с тиквичките
0:30 – 220 г кисело мляко
Улових си стриктна пчеличка!
3. Удържах на пук на изкушенията, бях на две кръчми, и в двете пих вода, и си заслужих инатеста пчеличка
4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.
6. Водната пчеличка, си е там :) , днес повече от обикновено, то е много лесно да се спазва, като по кръчмите пиеш вода… Нали съм все някъде, до 22 февруари всеки ден имам някакви планове – гостита, кръчми, командировки
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден, днес се получи особено дълго - дайте си ми пчеличката-поет
8. Пак не тренирах, вчера не ми останаха сили, днес исках да ида, ама ме поканиха на кръчма, така че чак следващия четвъртък. (От неделя пак съм командировка).
9. Започват да ми липсват тренировките, затова днес се затворих в кухнята и направих 4 серии по 60 секунди планкована пчеличка не ми мърда
10 Според мен днес улових почти всички пчели, демек 7 и никакви търтеи!
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 10, 2018 4:23 am

Добро и слънчево съботно утрооо :bigsm2: Сега да видим кой какви ги е сътворил в деветия ден от състезанието. Остават ви още само 6 дена до финала, така че, стягайте маратонките :running1: Този път ще съм кратка, защото имам чувстовото, че трябва да прегледам 15-16 доклада с всички тези закъснения, и не искам да усъмна пред компа :shock:

Teddy, При мен всичко е ОК, някаква стара пукнатина се показа в мен, ама да се надявам, че е ще е първата и последната за тази година :bow: Всичко е ок, Благодаря :yess: Сега за теб - за 8ми си отличничка, само гледай да избягваш свинското, което си е мазничко месо. Но ако е рядко в менюто ти е ок ;) 8+1 Но това ти е за вчера, днес пак липсваш. Има ли някакъв начин да докладваш с другите пчелички? Така много ми се събират за проверки и понякога ми взима повече от два плътни часа да прегледам и да отговоря на всички. И след работа ми идва малко на нагорнище. Ако ти е възможно разбира се....

mimetКa , за 8 ми ти пиша това което си казала - 3 търтея и една пчеличка в кошера. А за 9ти- малко ти остана да си отличничка- 7 пчелички ;) И благодаря за споделеното. Полезно е за всички начинаещи :hug:

ТониЕлис, отличничка, както винаги! 8+1 :hugs1: И аз това им разправям на пчеличките тук за страничния планк, ама аз съм свикнала да си говоря сама, и никой да не ми говори :bored1: Говорят ми само като съм болна, съчувстват ми тогава :laugh:

Maxima - Ralito, Направо ми се плаче с теб :sad:
Това от докалдите за 7ми февруари
А Максима-Ралито днес дезертирала на някъде...дано да не се е качила на някой емигрантски автобус :bored1:

Това е за докладите на 8ми февруари
И сега- липсват ми Теди и Миметка, а МаксимаРалито вече втори ден липсва....

и днес на 9ти си ми дала за 8 ми и 9ти...липсва ти за 7ми доклада. Разбирам ви момичета, че на всеки може да се случи, но разберете ме и мен...моля те ако е възможно мааалко да ми съчувсвстваш и ако може доклада да идва на време :th: Сега ако не ми напишеш за 7 ми някакви неща, няма да мога сметна крайните резултати, и става пълна боза. Просто ми дай бройка на пчелички и търтеи, ще се доверя, за да запълня този ден.

И също ако може в края на отчета да се опиташ да смяташ колко пчелички си хванала. Аз само да ги проверявам. Защото
Май улових едва пчелички
не ми говори нищо. По мои сметки си завършила на 8ми с 5 пчелички.
за 9ти - завършваш със 6 пчелички. Относно блоковете - недей да падаш под 10. Знам, че беше отличничка, в БГ мама когато водих там първите състезанията. Не бях сигурна дали си същата Максима от там. Стой няколко дена на 10 блока да видим как ще е положението. И да не забравиш да ми дадеш информация за 7ми , защото става пълна боза с моите сметки. Please :love:

Ivka_94 Добре съм мила, споко. Обаче ти до кога ще ходиш така голичка из този форум. Няма ли да се облечеш най-накрая с аватарче? :doNotKnow: И нещо си объркала сметките там с един ЧЕРВЕН картофф :) Или ме пробваш дали ти проверявам менюто :laugh4: ИзбЕга ти зелената пчеличка, и си гепна един червен търтей...да ти дойде акъла :laugh3: Завършваш със 7 пчелички и един червен дебеланко в кепчето ти!

kiki, може ли да те помоля и теб да си преброяваш пчеличките в края на доклада :skyle5: За 100 мл ще си затворя очите :) 8+1

Nikka, благодаря от сърце, че споделяш какво става с теб. :hugs1: Относно началната инсулинова резистентност- нчдявам се си прочела това което писах на Янчето в предния пост с докладите от вчера. Ако си пропуснала, погледни го, може да ти е от полза.
За днес няма как да ти дам мерителлна пчеличка, защото меренето на око явно те е подлъгало, след като ти е било тежко и после ти е гладеело за вечеря. Не е бил успешен опит. Сории, правила :) завършваш със 7 бройки и един мързелив търтей :oh:

yana, вземи си и ти една дрешка от гардеробната де, защо така превръяате този борум в нудистки плаж :) Такива хубави аватарчета има в галерията ;) И голямо благодаря и на теб, че споделяш. Всичко написано винаги се оказва полезно на някой с подобна съдба :love: Благодаря за отделеното време да споделиш с нас :yess:
Днес втори пореден ден си отличничка. Бравооо :bigsm16:

Мечта_8, аз забравих да ти кажа - :laugh1: Честита ти пиперка :zonepeper: Напредваш с коментарите, бравууус. Следващата стъпка е да си вземеш титла с втората пиперка :laugh4: И може ли така, след три поредни стриктни дни да зафлиртуваш с тоя бирен търтей :drink1: ....ма ник'ъв срам нямаш... :bigsm17: И не ти стигнал един, ами и втори- мързелив...потресена съм !!! :bambam2: Руслан слушала....марш наказана, докато омалееш! Завършваш с 5 момичена и 2 дебелака в кепчето ти :laugh1:

Хипчо, май само аз от цялото ни зоново общество не съм правила тоя тутманик на Стеф...май е време да хвърля във фурната и тази рецепта :) И да се оправяш бързо, че е много тъпо да си болен, особено по време на състезание. Това определено ще ти се отрази, ама не се давай, и не се отказвай. И щях да те питам- ти защо не си правиш тези МЪФИНИ ? ;) Имаш 6 бройки за днес :bouquet:

Сега пък Чернокоска липсва :stupid: Teddy също.... :bambam: и на Максима доклада от 7 ми....утре пак ще е гърч с тия липси...миличката аз :sad:

Това е от мен момиченца- кокиченца, още малко остана, стягайте се. Не е толкова трудно :grouphug: Това е от мен за днес :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Ivka_94 » Съб Фев 10, 2018 7:45 am

Пипи, добро утро и на всички пчелички!


Защо аз го виждам картофа в приемлив избор, а при теб не е ...


Хубав ден почивен на всички и дано няма прегрешения днес!!!
Аватар
Ivka_94
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 9:52 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот chern0koska » Съб Фев 10, 2018 8:07 am

Добро утро, пчелички! Извинявам се,че късно се отчитам, но снощи заспах в 17:45... и съответно последните две хранения заминаха по дяволите :doNotKnow: Уж полегнах само да си почина малко,а се събудих в 6:20 тази сутрин :laugh1:

:arrow: 1. Състезател- chern0koska, 09.02.2018г., петък, по план 10 блока, а реално изконсумирани 6 :noo: Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:

:arrow: 2. Хранения на ден - задължителни 5-
сутрин - 08:05,
обед - 12:15 ,
следобед - 16:45,
Вечерята и късната вечеря ги проспах и не спечелих пчеличка :sad:

:arrow: 3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:

:arrow: 4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

:arrow: 5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода- над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:
Закуска - 400 гр. кисело мляко 2% - 2БПВ + 4 бр. кашу - 2 БМ
Обяд - 80 гр. пилешко - 3 БП, 9 маслинки - 3 БМ, 300 гр. мандарини за десерт - 3БВ
Следобедна закуска - сусамени бисквитки - 1 БПВМ
Вечеря - :msmile9:
Късна вечеря - :msmile9:

:arrow: 8. Извървях 7491 крачки и си гепнах спортната пчеличка. :smdance:

:arrow: 9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , изпотих се, задъхах се, разтреперих се, но се задържах без да мръдна цяла една минута - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance:

:arrow: 10. Според мен днес улових 7 пчелички :angel:
Аватар
chern0koska
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 7:46 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот HippoDel » Съб Фев 10, 2018 11:33 am

Ivka_94 написа:Пипи, добро утро и на всички пчелички!

Защо аз го виждам картофа в приемлив избор, а при теб не е ...

Хубав ден почивен на всички и дано няма прегрешения днес!!!


Картофите в таблицата са оранжеви. Всъщност зеленчуци в червено-няма. :refuse:

Pipilota написа:Хипчо, май само аз от цялото ни зоново общество не съм правила тоя тутманик на Стеф...май е време да хвърля във фурната и тази рецепта :) И да се оправяш бързо, че е много тъпо да си болен, особено по време на състезание. Това определено ще ти се отрази, ама не се давай, и не се отказвай. И щях да те питам- ти защо не си правиш тези МЪФИНИ ? ;) Имаш 6 бройки за днес :bouquet:


Пипи, аз не съм от болнавите, обикновено веднъж в годината ми се случва нещо такова. Смешното е, че по време на първото състезание пак се разболях. :laugh: Ще се оправя, ама си е гадно де!

А относно мъфините, те са протеинови, а тутманикът е балансиран и ми е идеален за закуски.
На мен ми е много вкусен, аз му добавям и чубричка и сминдух, в комбинация със сиренцето, много ми допада. В рецептите има един твой Солен кекс с маслинки, който е много подобен на тутманика на Стеф, но е с шунка. Ако си го правиш него, разбирам защо не си правила тутманика. :)
Аз с протеините нямам проблеми, обожавам мръвчица, дане в зоната все ми се струва малко месцето. :skyle5:
По-скоро се затруднявам с намаляването на обема въглехидратите, защото по здравословни причини изнягвам бобови.
Това състезание ми помага много, защото знаеш, че отдавна искам да се върна в зоната, но не ми достигаше воля. Освен това има доста храни, които избягвам заради псориазиса, което при мен има положителен ефект, но ми е по-трудно да използвам готовите рецепти, защото в много от тях има продукти, които вече не ям.
Това беше и една от причините, заради, която все отлагах връщането си в зоната. Но сега, като съм поела отговорност да участвам в състезанието, това ме стимулира.
Та, такива ми ти работи... :love:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Съб Фев 10, 2018 2:57 pm

Да споделя тук и аз рецептата за едни мои зонови мъфинки:
Продукти
2БП - 1 яйце и 2 белтъка
8БП- извара -приблизително 400 гр
10 БВ - овес -140гр;
10 БМ- 4 ореха и 2 ч.л. зехтин
Овеса накисвам от предния ден. На следващия го оцеждам от водата. В блендер смилам орехите, добавам овеса и пак смилам. После към тях добавям разбитите яйца , изварата и зехтина. Може да сложите подправки по ваш вкус. Аз слагам малко копър. Ако ви се струва твърде сбито, може да добавите лъжичка, две кисело мляко/ не го броя/.
Сипвам сместта в силиконови формички за мъфини и пека.
Излизат приблизително 10 мъфинки - по 1 мъфинка за блок.
Ако ви се струват твърде "сбити", може да замените 2 Б овес с 2 Б настъргани моркови.
Може да промените и броя на изварата, като замените част от блоковете й например с пуешка шунка, нарязана на дребно.
Тук са направени по предложената рецепта
Скрит текст:
Изображение
Последна промяна Мечта_8 на Нед Фев 11, 2018 1:17 pm, променена общо 2 пъти
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 10, 2018 5:16 pm

Ivka_94 написа:Пипи, добро утро и на всички пчелички!

Защо аз го виждам картофа в приемлив избор, а при теб не е ...

Хубав ден почивен на всички и дано няма прегрешения днес!!!

Aууу, Ивкааа :pray: Извинявай :hug: Моя грешка!Вчера бях леко писнала с тези заскъснели доклади и липса на информация и нещо са ми дали на късо мозъчните клетки. Веднага поправям в моите записки. Извини ме още веднъж :bouquet: завършваш 8+1
Виновна :(
А как хубаво си се обляклааа, каква сладка печличка си станалааа :bigsm15: Благодаря, че разкрасявате форума по този начин ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 10, 2018 5:20 pm

Мечта_8 написа:Да споделя тук и аз рецептата за едни мои зонови мъфинки:

Тук са направени по предложената рецепта

не отваря снимката :doNotKnow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Nikka » Съб Фев 10, 2018 6:55 pm

Особено щастлива съм да ви уведомя, че днес спортът е на ниво. Не е поредното нещастно кретане по улиците и планков гърч точно преди да напиша отчета. :laugh1:
Гимнастиките и планковете последните няколко дни се дължат изцяло на упоритостта на сина ми. Да не си помислите, че доброволно се гърча.
:msmile14: :bellysport: :boxing: :jumprobe: :giri:
Днес ми измъкна таймера и каза да издържа колкото мога. Е, викам си, тоя планк го пиши ‚бегал‘. Мислех си че я са минали, я не някакви нещастни четиридесетина секунди. Толкова се ентусиазирах, че дори пробвах страничния планк дето го хвалите и дори се позадържах известно време. И точно когато се радвах на лаврите, новите висини в Планкирането и почти си се представих като спортист от световна величина.. ме уведомиха точно колко е световния рекорд. Е, до там с илюзиите :monk:
Но поне ще гоним 3те минути

1. Състезател - Nikka, 10.02.2018, събота, 10 блока

2. Хранения на ден – 5, по схемата 2-3-2-2-1
9.45ч – 2 Б:
- кисело мляко -2 БВП
- сусамов тахан 1 БМ

14,00 ч – 3Б
- шунка – 1/2БП
- котидж сирене – 1/2 БП
- извара – 2 БП
- салата айсберг – 1/4 БВ
- салата домати – 3/4 БВ
- лешници 3бр
- маслини – 6 бр
- леща – 2 БВ

17.30ч – 2Б
– зонов сладолед – 1 БПВМ
- кисело мляко 200гр – 1 БПВ
- 3 лешника – 1БМ

20.30 – 3 Б
- миш-маш от белтъци, печен пипер, домати и извара – 3БПМ+2БП
- салата айсберг 1/4БВ
- 75гр ябълка – 3/4 БВ
- лешници

23,00 – 1Б
– кис.мляко 2% 200гр – 1 БПВ

Смятам че си заслужих стриктна пчеличка
3. Изкушението НЕ победи инатеста пчеличка
4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - мерителна пчеличка.
6. Изпита вода - 2,5л - водна пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- гепнах и пчеличката-поет
8. Гимнастика 45 минути - спортната пчеличка.
9. Планкът днес беше 1 минута и осем секунди. Абсолютен рекорд (за мен) :laugh1: планкована пчеличка.
10. Успях да уловя и 8те пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой
11. Според мен днес пак улових всичките 9 пчелички
Аватар
Nikka
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 24, 2016 6:54 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Maxima - Ralito » Съб Фев 10, 2018 8:22 pm

Здравей, Пипи и момичета О!Зонки :love:
Днес съм много тонизирана, бях на прекрасно откриване на специално място за психическо и физическо здраве и се чувствам невероятно. Друг път ще разказвам.
Разбирам, че за 7-ми ми е "избягал отчета" от РС-то, някакъв бъг е станал и не се е качил. Тъй като нямам спомен какво е било, но знам как се справям досега, така че макс. 4 пчилички съм събрала, търтеи със сигурност не съм имала, защото бях на работа подготвена с кутиите.

Ето и за днес какви ги свърших:
1. Maxima - Ralito, 10.02.2018, събота, ще докарам до 9 блока
2. Хранения за деня – 4.

9:30 - закуска - 3 блока
110 гр. кис. мляко пълномаслено - 0.5 ВБ+0.5 ПБ + 2МБ
21 гр. овесени ядки (инстантни, накиснати) - 1.5 ВБ
1 киви - 1 ВБ
протеин на прах - 2.5 ПБ
1 орех - 1 МБ
стевия за вкус

обяд - пропуснах, заради събитието, на което бях

17:00 следобедна закуска - 1 блок
1 ч.ч. прясно мляко

19:00 вечеря - 3 блока
130 гр. печена скумрия - 3ПБ
200 гр. салата зеле - 0.5 ВБ
240 гр. домат - 1 ВБ
1.5 киви - 1.5 ВБ
3МБ олио в салатата

късна закуска - 2 блока (предстои)
64 гр. скир - 1 ПБ
протеин на прах - 1ПБ
1 киви или 1 ябълка - 2 ВБ
2 ореха или 1 сл. тахан - 2 МБ
стевия за вкус
Не заслужих стриктна пчеличка заради пропуснат обяд :(

3. Удържах напук на изкушениятаи и си заслужих инатеста пчеличка
4. През целия ден не съм яла от червените храни в таблицата - заслужих зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка.
6. Изпита вода- около литър и половина - хванах водната пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - дайте си ми пчеличката-поет
8. Бях на йога за деца и възрастни (много забавно и раздвижващо) - НАЙ-ПОСЛЕ ГРАБВАМ спортната пчеличка :bow:
9. Направих планка - взимам и пчеличка
10. Почти перфектно и улових 7 пчелички!!!
Аватар
Maxima - Ralito
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 1:11 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Съб Фев 10, 2018 9:54 pm

Аз днес съм по-ниска от тревата.... Вчера се опитах да замажа червено-търтевия си гаф с разни цитати, ама не :but: .. журито зорко бди:
Pipilota написа: да зафлиртуваш с тоя бирен търтей :drink1: ....ма ник'ъв срам нямаш... :bigsm17: И не ти стигнал един, ами и втори- мързелив...потресена съм !!! :bambam2: Руслан слушала....марш наказана, докато омалееш!

Та днес беше ден за затягане на дисциплината :skyle5:
1. Състезател 8 – Мечта_8 , 10.02.2018
2. Хранения 5 : 2 – 3 – 2 – 3 – 1 /7,30ч—12,30ч-16,30ч-19,00ч-22,30ч/-днес увеличих с 1 блок, че ми гладнееше след обед
-стриктна пчеличка
3. Изкушения днес няма – инатеста пчеличка;
4. Деня мина с благоприятни храни – зелена пчеличка;
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- мерителна пчеличка.
6. Изпих над 1,5 литра вода- водна пчеличка;
7. Меню:
Сутрин – 1 Б прясно мляко и кафенце, 1Б зонов мъфин;
Обед – 2 БП извара, 2 БВ зелен боб, 1 Б 2% кисело мляко, 6 маслини;
Следобедна закуска: 2 Б мъфин
Вечеря: 1БП извара, 1 БВ броколи, 3 маслини, 2 Б ябълкова запеканка по рецептата на Маня;
Късна вечеря: 1 Б 2% кис.мляко.
Споделих и очаквам пчеличка –поет!
8. Днес спортуването беше с прахосмукачка , парцел и прочее битови приспособления :swipping: …, включих и прикляквания и припълзявания … И понеже съм още гузна от вчерашната оргия с търтеи , за да съм сигурна, че ще имам спортна пчеличка рипах и в денси ритми :dance: , само и само да прилаская в днешния си кошер – спортна пчеличка!
9. Срещата с мистър Планк се състоя във вече обичайните граници. Е страничния го докарвам към по 15 секунди, ама ще се опитвам … - планковата пчеличка;
10. Според мен днес си хванах 8 пчелички.
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Съб Фев 10, 2018 10:19 pm

Пак се появи ГРЕШКА В СЪРВЪРА!Айде наново доклада.....Втори път става така...пак ще карам накратко,след като изгубих време за да пиша подробен доклад,без да мога да го изпратя!

1.Състезател Кики,9Б
2.5 хранения за деня,СТРИКТНА ПЧЕЛИЧКА

3.Устоях на изкушенията ИНАТЕСТА ПЧЕЛИЧКА

4.Благоприятни храни ЗЕЛЕНА ПЧЕЛИЧКА

5.Всички храни претеглени,МЕРИТЕЛНА ПЧЕЛИЧКА

6.Изпита вода над 1.5л ВОДНА ПЧЕЛИЧКА

7.Прилежно написано меню ПЧЕЛИЧКА ПОЕТ

Закуска 1 Б 56г извара 3маслини половин ябълка

Обяд 3 Б 180г котидж,21г авокадо,160г моркови 240г домат

Следобедна закуска 1Б 28г печено пиле,7г авокадо,240г домат

Вечеря 3Б 84г телешко на фурна,21г авокадо,салата айсберг,240домат,160г лук,безалкохолна бира

Преди лягане 1 Б кисело мляко 0%и 3 фъстъка

8.Ходене пеша 7км,30мин гимнастика в къщи,СПОРТНА ПЧЕЛИЧКА

9.ПЛАНК да,направих и страничен,много тежко,оф!,йо заслужих ПЛАНКОВА ПЧЕЛИЧКА

ОБЩО ЗА ДЕНЯ 8ПЧЕЛИЧКИ
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Съб Фев 10, 2018 10:52 pm

1. Състезател- ТониЕлис - 10.02.2018 , 10 блока

2. Хранения на ден - задължителни 5- закуска - 8.30 am , обед -12 pm , следобед -3.30 pm, вечер- 7.00 pm , и преди лягане- 10 pm - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

Закуска - 2БПВМ
1БП - цедено мляко - 100 гр
1БПВ - кисело мляко - 220 гр
1БВ - помело - 140 гр
2БМ - 2 ореха

Обяд - 3БПВМ
3БП - пилешки гърди - 126 гр
1БВ- броколи - 250 гр
1БВ - морков - 80 гр
1БВ - помело - 140 гр
3БМ- маслини - 9 бр

Снак - 1БПВМ
1БП цедено мляко 100 гр
1БВ помело - 140 гр
1БМ орех - 1 бр

Вечеря - 3БПВМ
3БП телешко филе - 126 гр
1/2БВ краставица - 240 гр
1/2БВ ябълка - 50 гр
2БВ ечемик - 30 гр
3БМ зехтин - 1ч.л.

Късна хапка

1БПВ кисело мляко - 220 гр
1БМ бадеми - 3 бр

3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка :mrgreen:

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче , заслужих си мерителна пчеличка

6. Изпита вода- два литра - почнах вече да се давя :help1:

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow

8. Днес тренирах : Тибетска Йога 15 минути , кростренажор 2,5 км и мисля , че си заслужих спортната пчеличка. :smdance:

9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , не се задъхвам вече и не треперя и се задържах без да мръдна . Днес продължавам със страничен планк , по 20 секунди на двете страни ,все по-лесно ми става , - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance

10. Мисля , че успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron