Зоново състезание - 3ти тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот chern0koska » Пон Фев 05, 2018 10:25 pm

1. Състезател- Chern0koska, 05.02.2018г., 10 блока, разпределени 2:3:1:3:1
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!


2. Хранения на ден - задължителни 5-
Сутрин -08:05,
обед – 12:00,
следобед – 15:30,
вечер – 19:10,
преди лягане – предстои около 23:00
Заслужих си стриктна пчеличка

3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.

6. Днес излочих над 2 литра вода - почнах вече да се давя , но си искам водната пчеличка. :msmile11:

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет :bigsm52:
Закуска – 2 чаши прясно мляко – 2БПВ (кексчетата артисаха,че нямах време да дъвча тая сутрин) + ВНИМАНИЕ! 6 зелени маслини за баланс! Страхотна закуска беше :laugh3:
Обяд – Мусака с тиквички и овес – 3 БПВМ
Следобедна закуска – сусамени бисквитки – 1 БПВМ
Вечеря – Мусака с тиквички и овес – 3 БПВМ
Късна вечеря – чаша прясно мляко – 1 БПВ + 2 бр. Кашу – 1БМ (или с маслини пак, ще го помисля)

8. Днес танцувах 1 час и извървях 7164 крачки и си гепнах спортната пчеличка.

9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" и няма как да изтърва тази планкована пчеличка.

10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой

11. Според мен днес улових 8 пчелички + 1 пчеличка - герой :msmile8:
Аватар
chern0koska
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 7:46 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 3 тур

Мнениеот HippoDel » Пон Фев 05, 2018 11:49 pm

:arrow: 1. Състезател- HippoDel, 05.02.2018, понеделник, 10 блока

:arrow: 2. Хранения за деня – 5
Днес си поспах до по-късно, че снощи тамън си хапнах нощното блокче и чаках мъжа ми да излезе от банята, за да вляза аз и... чувам, че почнал един филм, дето много исках да го гледам на български. И работата ойде... Първо филмът, после се зачетох нещо във фейса, та си легнах в 2 часа.
10:30
13:30
16:30
18:00
22:30
заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

:arrow: 3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:

:arrow: 4. През целия ден не съм яла от червените храни в таблицата - заслужих си зелена пчеличка

:arrow: 5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче и мерителна чашка - заслужих си мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода- доста над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

Разтоварващото ми меню за днес:

Закуска 2Б
2БПВ – кисело мляко 400г
2БМ – 2/3 ч.л. зехтин

Обяд 2Б
2БПВ – кисело мляко 400г
2БМ – 2/3 ч.л. зехтин

Междинна закуска 2Б
2БПВ – кисело мляко 400г
2БМ – 2/3 ч.л. зехтин

Вечеря 3Б
3БПВ – кисело мляко 600г
3БМ – 1 ч.л. зехтин

Нощна закуска 1Б
1БПВ – кисело мляко 200г
1БМ – 1/3 ч.л. зехтин

:arrow: 8. Днес тренирах, клекове, коремни преси, гирички за ръцете...:bellysport: потих се, но май си докарах мускулна треска. Освен това, слизах и качвах стълбите поне 5 пъти - и си гепнах спортната пчеличка. :smdance:

:arrow: 9. Днес издържах една минута и десет секунди, не можах да си подобря рекорда от вчера, с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , изпотих се, задъхах се, разтреперих се, но се задържах без да мръдна цяла една минута и 10 секунди - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance:

:arrow: 10. Според мен днес съм отличник и улових цели 8 пчелички и нито един търтей :angel:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Teddy » Вто Фев 06, 2018 12:00 am

Здравейте,

1.Състезател Teddy - 10блока - 2+3+1+3+1 - 05.02.2018г. Понеделник
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!

2.. Хранения на ден - задължителни 5
ЗАКУСКА - 2БПВМ - 09:00
400гр. Кисело мляко Верея - 0,1% - 2БП+2БВ
6бр. бадеми - 2БМ

ОБЯД - 3БПВМ - 12:15
2бр. Кюфтета от телешка кайма по рецепта от сайта - 2БПВМ
240гр.Чери домати - 1БВ
42гр. Пуешко филе - 1БП
1/3 ч.л. Зехтин - 1БМ

СЛЕДОБЕДНА ЗАКУСКА - 1БПВМ - 17:00
200гр. Кисело мляко Верея 0,1% - 1БП+1БВ
3бр. Кашу - 1БМ

ВЕЧЕРЯ - 3БПВМ - 19:30
3бр. Печени кюфтета (84гр) - 3БП
180гр. Печени тиквички - 1БВ
240гр. Домати - 1БВ
100гр. Помело - 1БВ

КЪСНА ВЕЧЕРЯ - 23:30 - 1БПВМ
200гр. Кисело мляко Верея 0,1% - 1БП+1БВ
3бр. Бадеми - 1БМ

- заслужих си стриктна пчеличка

3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка.

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка. :laugh4:

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка. :laugh1:

6. Изпита вода- над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка. :hug:

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :peace1:

8. :arrow: 8. Днес тренирах :bellysport: , гониха ме :runfun: , бягах, спъвах се, боксираха ме, копах, цепих дърва, потих се - всичко това в продължение на 30 мин- и си гепнах спортната пчеличка. :smdance:

9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , изпотих се, задъхах се, разтреперих се, но се задържах без да мръдна цяла една минута - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка.

10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой .

Най накрая успях (добре че хората са измислили киселото мляко, че иначе съм загубена :lol: :lol: :lol: :lol: :laugh3: )
Аватар
Teddy
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 2:23 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Nikka » Вто Фев 06, 2018 12:12 am

1. Състезател - Nikka, 06.02.2018, понеделник, на 10 блока. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!

2. Хранения на ден – 5, по схемата 2-3-2-3-1 (днес един в повече)
10.00ч – 2 Б:
- зонов сладолед с тахан, ябълки, круши, портокал, извара, стевия) 200гр- 1БВПМ
- зонов тутманик -1 БВПМ

14.30 ч – 3Б
- риба тон в собствен сос 126гр – 3 БП
- кисело зеле 150гр – 1,5 БВ
- ябълки и круши 150гр – 1,5 БВ
- бадеми – 9бр– 3БМ

18ч – 1Б
– кис.мляко 2% 400гр – 2 БПВ

21.30 – 3Б (дръжте се, идват дробитеее)
- кюфте – 2 БП + 1БВ
- пилешко печено 1П+1М
- ябълки 35гр – 0,35 БВ
- кит.зеле 25гр – 0,1 БВ
- доматен сос 60гр – 0,75БВ
- домати 140гр – 0,58 БВ
- айсберг 1/8 глава – 0,06 бв

24,00 - Нощната закуска
- 200гр сладолед – 1 БВ
Смятам че си заслужих стриктна пчеличка
3. Изкушението НЕ победи инатеста пчеличка
4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче -мерителна пчеличка.
6. Изпита вода - 2.5л - водна пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- гепнах и пчеличката-поет
8. Днес ходих с бързо темпо около 30 минути - спортната пчеличка.
9. Едвам направих проклетия планк, точно преди да си напиша отчета. Най-дългата минута на света. Въобще не си и помислям да увеличавам времето. Строполих се на земята веднага щом звънна таймера :laugh1: Поне грабнах и планкована пчеличка.
10. Успях да уловя и 8те пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой
11. Според мен днес пак улових всичките 9 пчелички
Аватар
Nikka
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 24, 2016 6:54 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот mimeta » Вто Фев 06, 2018 12:17 am

Днес обрах всички възможни търтеи и ни една пчеличка :( Денят започна добре, ама следобеда се отпуснах.


1. Състезател- Mimeta; 5.2.; 11 блока (2+3+2+3+1) Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!


2. Хранения на ден –
7:30 – 130 г котидж и 200 г киви
12:30 – 588 г фасул, 84 г пиле и 1 БВ нахут.
17:00 – бях на гости, домакинята специално ми беше сготвила и нямаше как да откажа. Телешко със сос и кедли (варен хляб)
19:30 – салата Цезар
Вместо 5 хранения имах 2 вечерии, без пчеличка.

3. Само изкушение нямаше, та поне този търтей ми се размина. Инатестата пчеличка.


4. Червен търтей заради кнедлите, трети ден подред - срам и позор.


5. Хранене в ресторант - голям мързелив търтей.


6. Водната пчеличка си каца сама, водата ми е минимум 2 литра на ден, а днес пак бахме на кръчма, вместо бира пих вода, така че общо за деня трябва да се е събрало 4 литра


7. Менюто ми е бедно (пак) и няма да вдъхнови никого, но е споделено и прилежно написано. Улових си пчеличката-поет


8. Днес не тренирах. :(


9. Великото упражнение "ПЛАНК" пак само заради вас, да не съм съвсем за резил 60 секунди = планкована пчеличка.



10. Струва ми се, че днес улових 4 пчели и 2 търтея.
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 06, 2018 5:10 am

Хайдеее, изминаха цели 5 дена от състезанието. Имате още два пъти по толкова. Аз днес наистина ще съм кратка, и бърза, защото съм скапана, вън вали страшен сняг със страшен студ, със страшни трафици, и т.н. и просто съм изморена. А и като гледам, и на вас не ви се говори с мен, така че сега е момента да ви го върна тъпкано :crazy1:

Теди- за вчера си отличничка, заслужи си и стриктната пчеличка. Това, че не си написа доклада на време не ти отнема пчеличката. Само малко беше на косъм с оня свински джолан (ох, обожавам джолани)беше малко на косъм, но ще си затворя окото ;) 8+1 Това е първия ти ден с 9 пчелички. Бравус!
За днес- същата работа- втори ден си отличничка. Още 3 поредни такива дни и ще хванеш майката ! 8+1

ТониЕлис явно е изяла най-накрая тортата "Слънчоглед"....липсва ми в доклада й тази торта, така свикнах с нея значи :bored1: Отличничка 8+1+1 ПЧЕЛА МАЙКА! :herobee:

yana продължава да ходи гола из форума, и не иска и не иска да се облече. В гардеробната галерия има толкова много роклени аватари :dress:, ама на....не ще!
Янче, 9 блока не са за препоръчване, малко е това. В Зоната трябва да се яде, за да се слабее. Ако трябва избирай храни с по-малък обем, но не и да намаляваш блоковете. Освен ако не си от много ниските миньончета, (не знам колко си висока) тогава може и да имаш право. Трябват ти още 2 поредни дни без провинения, и ще имаш и ти пчела Майка :) 8+1

kikiмората днес гузнааа, гузнааа....И спазила всички правила на състезанието, че чак взела да кудкудяка от стриктни протеинови яйца :) 8+1

Maxima - Ralito, днес се размина с мерителната пчеличка заради обяда ти...сори бейби, правила :rules: Завършваш деня със шест бройки в кепчето :)

Мечта_8, днес си имала мъфин ден май :) Мързелива работа :) С пчеличката-хаймана :laugh: успя да си вземеш голямата наградаааа - Пчелата Майка Гигант :herobee: И поздравления за мистър Планк, няма да му се даваш, покажи му, че не си силна жена, и няма да му вървят номерата пред теб! Да си имаме уважението !!! 8+1+1 Награда :herobee:

Ivka_94, ок си, разменила си малко блоковете, но си ок, заслужи си стриктната пчеличка. Нямам забележки, нямам и съвети. Всички задобрявата все повече и повече, и аз оставамм без думи. Това състезание върви много гладко и супер досадно мълчаливо от ваша страна, ама ще го преглътна :sad:
Завършваш с с 8+1

chern0koska, Имаш много яка закуска :laugh: Маслините са от особена важност...и много ароматни стават в комбинация с прясно мляко.... :stupid: :laugh1: И другото - изглежда, че тази Мусака с тиквички и овес допада на доста хора. Раздвам се, че си готвите по рецептите. Чувствам се полезна така :skyle5: И ти днес си хвана голямата награда 8+1+1 :herobee:

HippoDel, :hippo: ми ти си отличничка днес бе....да не те е ударил ток ? :lol: С това кисело мляко от сутринта до вечерта може да имаш фатални последствия- да ти ферментира вратната ретина или да ти излезе конюктювит на петата :laugh1: Явно ти е било супер мързеливо, и не ти ли гладнееше като си цял ден на кисело мляко? Отличничка си 8+1 :hug:

Nikka, какъв е този обяд...заинтригува ме комбинацията на риба тон с кисело зеле :eek: Ама може и да е вкусно, знам ли :laugh4: Обаче с тоя планк направо ме размазвате от удоволствие, като ви чета как се обяснявате :laugh1: Ама умирам от кеф, ама наистина :yess1: И ти днес си отличничка 8+1+1 :herobee:

mimetaаАааааа :bigsm51: Какво е това?? Питам аз! И НЕ, не питам, крещя АЗ!!!
4 пчелички и два дебели, мазни търтея! Ако продължаваш така, няма да има никаква файда от състезанието, и се чудя вече как да те наказвам! :bigsm37: Марш в ъгъла, за 18 минути с вдигнати ръце и на един крак! с три клякания през минута! Срам и позор за нашето сполотено морално общество. Покай се Зоново, докато е време! :pray: :pray: :pray:

Това е пчелички, отивам да си почивам, че едвам гледам ! Хайде до утре :pipilota:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот HippoDel » Вто Фев 06, 2018 12:16 pm

Pipilota написа:HippoDel, :hippo: ми ти си отличничка днес бе....да не те е ударил ток ? :lol: С това кисело мляко от сутринта до вечерта може да имаш фатални последствия- да ти ферментира вратната ретина или да ти излезе конюктювит на петата :laugh1: Явно ти е било супер мързеливо, и не ти ли гладнееше като си цял ден на кисело мляко? Отличничка си 8+1 :hug:

Пипи, не само, че не ми гладнееше, ами направо имах чувството, че ще се пръсна. Това са си 2 кг мляко, за деня. :о И още поне толкова вода. :stupid: Трите блока вечеря си ги направих на айрян и ги пих час и половена. :oh: :bored1:
Аз исках да е нещо като разтоварващ ден, ама много не ми се получи... :laugh1:
Мисля, другия понеделник да опитам пак, но се чудя, дали да не пробвам на прясно мляко? Или нещо друго? :refuse: :doNotKnow: Имаш ли някаква идея? :think2:

Да ви споделя нещо, което съм забелязала. Когато, преди години, бях дълго време, стриктно в зоната, в началото когато имах наднормено тегло, блоковете ми стигаха и даже на моменти ми идваха в повечко. После, като свалих повече от 10 кг, хич, не ми идваха в повече, даже на моменти не ми стигаха. Веднъж опитах да съм цял ден на кисело мляко и не издържах, умирах от глад. Та си мисля, че когато имам наднормено тегло, организмът си набавя енергия и от мазнините, които топя и за това трудно огладнявам, докато после, енергията е предимно от храната, която поемам и за това, е много важно да ям необходимите блокове за деня, за да не изгладнея. А и вида храна тогава е по-важна, т.е. да има повече фибри/зеленчуци, за да се чуствам заситена по-дълго. Така ли е?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот HippoDel » Вто Фев 06, 2018 12:36 pm

Pipilota написа:Както виждате, имаме си и ново копченце "ХАРЕСВАМ",което отдавна ми беше в главата, и днес се занимавахме с него цял ден, че много хамалогия :oh: И още не е ок, работим по въпроса, бъдете търпеливи :applaus: Иначе е яко, стимулиращо е да си събирате "харесванки" със сърчице :hug:

Харесва ми новото копче. И с това сърчице, много е яко! Ей, неуморна си! :love: :love: :love: Но имам питанка по въпроса. Ще има ли по-нататък опция, ако си го натиснал, да можеш да се окажеш, както във фейса.
Защото аз го натиснах по погрешка и край! Няма мърдане. :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 06, 2018 4:42 pm

Оффф, Хипчо, то такъв зор беше с това копче, сега пък цвета на сърчицето се губи, ама ще го оправим. И не знам, не съм мислила за това, да си вземеш обратно харесванката :) Ще умуваме да видим дали ще се се получи ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Ivka_94 » Вто Фев 06, 2018 8:01 pm

1. Състезател- ivka_94, 06.02.2018 , вторник, 10 блока. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!


2. Хранения на ден - задължителни 5, но аз имам 6
сутрин - 7:30, 2 бл
Междинна закуска – 10,30- 1бл
обед - 12:45, 2бл
следобед - 16:00,1 бл
вечер - 19:30,3 бл
преди лягане - около 23 1 бл
Заслужих си стриктна пчеличка

3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка


4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.


6. Изпита вода- над два литра и си завоювах водната пчеличка.


7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет
Закуска – 2 блока, съдържаща 200 гр. Кисело мляко и 56 гр обезмаслена извара Пилос, 10 гр. чия, 1 мандарина
междинна закуска – 1 бл. 200 гр. Прясно мляко с кафе и 3 фъстъка
Обяд – с-та маруля, 48 гр пилешко и 6 ббр. фъстък
Следобедна закуска – 200 прясно мляко с кафе и 3 фъстъка
Вечеря – 84 гр крехко свинско месо, 180 гр. Зелен фасул, 70 гр. Лук, 150 гр. Зеле, 1 мандаринка, 9 маслини
Късна вечеря - чаша прясно мляко и 3 бр. ядки


8. Около 1км пеша, няколко качвания до 4 етажи си гепнах спортната пчеличка.


9. Захванах се с Планк" , и затова спечеля планкована пчеличка.



10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден
Аватар
Ivka_94
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 9:52 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Nikka » Вто Фев 06, 2018 9:03 pm

Днес ще побързам с отчета че съм зверски уморена и отивам да се заровя в талаша :sleepsheep: :msmile3:
Пипи, киселото зеле си отива чудесно и стелешко и с риба тон, хареса ми кобинацията. В интерес на истината от както спазвам стриктно зоната си хапвам комбинации, които преди биха ми се видяли невъзможни
Хипо, мерси за споделеното. Ще го имам предвид като взема че се отърва от поясчето на кръста :pray:


1. Състезател - Nikka, 07.02.2018, понеделник, на 10 блока. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!

2. Хранения на ден – 5, по схемата 2-3-2-1-2-1
и днес един блок в повече, нещо не ми стигат 10 блока последните дни и огладнявам следобеда. Не знам защо. Дали количествата, дали от вчерашното прекаляване с плодове, дали разбърказх часовете последните два три дни. Не зная. Преди едвам успявах да изям 9 блока...Странно :msmile5:

10.00ч – 2 Б:
- кисело мляко 200гр- 1БВПМ
- зонов тутманик -1 БВПМ

14 ч – 3Б
- половин пилешко бутче (ии тук се издъних, хапнах и малко кожа) 56гр – 2 БП
- извара 56гр -1 БП
- кисело зеле 100гр – 1,5 БВ
- грейпфрут 1/2 – 1 БВ
- морков на пръчици – 60 гр+люти чушки – 1БВ
- лешници – 3бр/заради пилето/– 1БМ

17ч – 1Б
– кис.мляко 2% 400гр – 2 БПВ

20.30 – 2Б
- телешко 25гр– 1 БП
- извара 56гр – 1 БП
- доматен сок 120гр – 0,5БВ
- домати 120гр – 0,5 БВ
- печено кисело зеле 150гр– 1 бв+1БМ
- маслини 6бр – 2 БМ

23,00 - Нощната закуска ще е
- 200гр кис.мляко – 1 БВ
Смятам че си заслужих стриктна пчеличка
3. Изкушението НЕ победи инатеста пчеличка
4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче -мерителна пчеличка.
6. Изпита вода - 2.5л. Мъжа ми не сварва да снабдява с вода :laugh1: - водна пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- гепнах и пчеличката-поет
8. Днес ходих с бързо темпо около 30 минути - спортната пчеличка.
9. една едничка, съвсем мъничка :laugh1: планкована пчеличка.

Пипи, вдигни изискванията, че така ще си откараме на минимума до края :bellysport: Нека е гърч

10. Успях да уловя и 8те пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой
11. Според мен днес пак улових всичките 9 пчелички
Аватар
Nikka
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 24, 2016 6:54 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Вто Фев 06, 2018 9:24 pm

1. Състезател- ТониЕлис - 06.02.2018 , 10 блока


2. Хранения на ден - задължителни 5- закуска - 8.30 am , обед -12 pm , следобед -3.30 pm, вечер- 7.00 pm , и преди лягане- 10 pm - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

Закуска - 2БПВМ омлет
1БП- сирене - 52 гр
1БП- белтъци - 2 бр
1БВ - морков - 80 гр
1БВ - ябълка - 100 гр
2БМ - орехи - 2 бр

Обяд - 3БПВМ
2БВ - боб чорба - 100 гр
2БП - телешки кюфтета - 84 гр
1БПВМ - панакота от сайта Зоната
2БМ- 2/3 ч.л. зехтин


Снак - 1БПВМ - палачинки
1БВ овесени трици - 19 гр
1БП белтъци - 2 бр
1БМ 2/3 ч.л. зехтин

Вечеря - 3БПВМ
3БПВМ - мусака от ечемик и тиквички

Късна хапка

1БПВ кисело мляко - 220 гр
1БМ бадеми - 3 бр


3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:


4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка :mrgreen:


5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка :angel:


6. Изпита вода- два и половина литра - почнах вече да се давя :help1:

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow


8. Днес тренирах : Тибетска Йога 15 минути , разходка с кучетата 2 км и мисля , че си заслужих спортната пчеличка. :smdance:


9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , не се задъхвам вече и не треперя и се задържах без да мръдна цяла една минута , направих и втора 30 секунди - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance



10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот chern0koska » Вто Фев 06, 2018 9:48 pm

1. Състезател- Chern0koska, 06.02.2018г., 10 блока, разпределени 2:3:1:3:1
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!


2. Хранения на ден - задължителни 5- :bow:
Сутрин -08:05,
обед – 11:45,
следобед – 15:30,
вечер – 18:05,
преди лягане – предстои около 22:30
Заслужих си стриктна пчеличка

3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка. На косъм бях да си отчупя половин филийка хляб за вечерята,ама си викааам я да си ям мусаката и да не се прецаквам сама :think2: :bigsm39:

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.

6. Днес изпих над 2 литра вода - почнах вече да се давя, но си искам водната пчеличка.

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет
Закуска – какаово-бананови кексчета – 2 БПВМ
Обяд – Мусака с тиквички и овес – 3 БПВМ
Следобедна закуска – сусамени бисквитки – 1 БПВМ
Вечеря – Мусака с тиквички и овес – 3 БПВМ
Късна вечеря – чаша прясно мляко – 1 БПВ + 2 бр. Кашу – 1БМ

8. Днес извървях 7251 крачки, качих се веднъж до 5 етаж и около 5 пъти до 1вия :laugh3: и си гепнах спортната пчеличка.

9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" и няма как да изтърва тази планкована пчеличка.

10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой

11. Според мен днес улових 8 пчелички + 1 пчеличка - герой

Искам най-официално да обявя,че утре или вдругиден ще излизам с приятелки :obscene-drinkingbuddies: и със сигурност ще съгреша с минимум 1 БВ вино :angel: :laugh1: Ще опитам да балансирам, ама отсега виждам как търтея лети към кошера ми :wow:
Аватар
chern0koska
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 7:46 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Вто Фев 06, 2018 9:57 pm

1. Състезател 8 – Мечта_8 , 06.02.2018
2. Хранения 5 : 2 – 3 – 1 – 3 – 1 /7,30ч—12,30ч-16,30ч-19ч-22,30ч/
стриктна пчеличка;
3. Няма изкушения – инатеста пчеличка;
4. Деня мина с благоприятни храни –зелена пчеличка;
5. Всички хранения са премерени – мерителна пчеличка;
6. Изпих над 2 литра вода- водна пчеличка;
7. Меню:
Сутрин – 1 Б прясно мляко и мъъъничко кафенце, 1БП извара, 1 БВ ябълка, 3 маслини;
Обед – 3 Б зонови мъфини;
Следобедна закуска: 1 Б зонов мъфин;
/тези 2 хранения са ми „енергоспестяващи”, абе четете си го мързеливи направо, защото съм на работа и ми е най-лесно да примъкна няколко мъфина, отколкото купички с храна/
Вечеря: 3 БП пилешка пържола, 3 БВ зелен боб, 1-2 лъжички кис.мляко, чесън;
Късна вечеря: 1 Б 2% кис.мляко.
Споделих и очаквам Пчеличка –поет!
8. Днес вървях около 3 км /почти в свински тръс/ , стълби преодолявах – искам си спортна пчеличка;
9. Голяма вълнение при срещите ми с мистър Планк бе, все още треперя, като при първата ни среща…уж го недолюбвам, а как ме тресе само…, а после коремните ми мускули тръпнат още дълго след срещата. – та за днешната ми 1 минутна среща си искам – планковата пчеличка;
10. Според мен днес си хванах 8 пчелички.
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот yana » Вто Фев 06, 2018 9:58 pm

Привет,

Такааа, за този отчет ще ми е много трудно да си сметна пчеличките и търтеите. Пипи, разчитам на теб. Малко ме е е яд, точно бях влязла в серия.

Лирическо отклоние номер 1: Висока см 162 см. Това брои ли се за миньонче, което може да яде по 9 блока на ден, или да си оставам на 10? Миньонче съм, ама не от най-малките и не мога да преценя :).

Лирическо отклонение номер 2: Днес денят (или по-скоро нощта) ми започна с неочаквана закуска, около 2-3 часа през нощта (не погледнах часовника). Накратко, понеже съм диабетик, освен блоковете за деня и си изчислявам и инсулина, който трябва да си бия спрямо новото количесто хранения и въглехидрати, които приемам. Количестово инсулин се променя при новия ми режим и още нацелвам дозите. Та като си биеш повече инсулин, отколкото ти трябва, получаваш хипогликемия и ти трябват бързи въглехидрати (както се случи при мен тази нощ). Там успях да балансирам макар и на око и в не много адекватно състояние (трудно се броят блокове в 3 през нощта, докато ти се спи и хич не ти се яде). Та тук ще пледирам за мерителна пчеличка поради форс мажорни собстоятелства :). Някак си блоковете ми през нощта станаха 3 на око и се чудех къде да ги броя - към понеделника или вторника. И реших - ок, ще си ги броя към 6 февруари (вторник) и ще си направя 11 блока и 6 хранения за деня (3:2:2:1:2:1). Дотук добре, само че на обяд нали ядох 2 вместо 3 блока и не си нацелих новата нужна доза инсулин* и веднага след междинната закуска пак ми падна захарта. Нямах мед или каквото и да е сладко и изядох една медена вафла от колегите (вафли Нелис, медени).
*Това че на закуска ти трябват х единици инсулин за 2бвп, не значи, че е така и на обяд, тъй като организмът на човек реагира различно през различните часове на деня (зависи от това колко храна приемаш, колко се движиш, колко добре усвояваш инсулина, каква ти е била кръвната захар преди да ядеш и т.н.).

Та, с това много дълго предисловие ще си напиша доклада, доколкото мога да преценя.

1. Състезател- yana, 04/02/2018 (неделя) - 11 блока + 1 медена вафла: 22 гр (според опаковката ок. 2бм + 2бв + 1 гр белтъчини, който няма как да броя :). Сега като я изчислих, просто трябвало да си купя и извара :))

2. Хранения на ден - 6
- среднощна закуска - ок 02:00 - 03:00 ч
- сутрин – 8:30 ч
- обяд – 12:30 ч
- следобед – 15:00 ч.
- вечеря – 20:30 ч
- преди лягане -предстои - около 23:00 ч.
Ако съм разбрала правилно - повече хранения е ОК, а по-малко не са. Би трябвало да имам стриктна пчеличка.

3. Изкушението победи - ами, не бях изкушена, ама ядох медена вафла и имам лаком търтей.

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - не, имам червен търтей.

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка*. Тук все пак си я искам - всички останали освен нощната закуска си ги премерих, даже си намерих в Интернет и грамажа и съставките на вафлата :).

6. Изпита вода- над литър и половина- изпих над 2 литра и си искам водната пчеличка.

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - дайте си ми пчеличката-поет
6 хранения - 3:2:2:1:2:1 ( общо 10) + 2бв + 2бм от вафлата. Не съм сигурна къде да ги сложа.

Среднощна закуска: ок 03:00 ч.
3бпмв: 1/2 кофичка кисело мляко (2бпв) + 1 и 1/2 с.л. тахан (3бм) + 1 пълна с.л. извара (1бп) + 1 с.л. мед (1 бв)
Закуска- 8:30 ч
2бмпв: 128 гр овесени ядки (2 бв) + 1 яйце (1 бп) + 42 гр шунка (1 бп) + 6 маслини (2 бм)
(2бм)
Обяд - 12:30 ч
3 бпмв: 84 гр шунка (2бп) + 6 маслини (2 бм) + 80 гр нахут (2 бв)

Следобедна закуска : 17:00 ч
1бмпв : 1/2 кофичка кисело мляко (1 бпв) + 3 бадема (1 бм) + медена вафла (2 бм+2 бв)

Вечеря : 20 :30 ч
3бпвм: кюфтето на Маня (2бп + 1бв) + 6 маслини (1бм) + 240 гр домат (1 бв)

Вечерна закуска:
1бмпв : 56 гр извара (1бп) + 1 киви (1 бв) + 3 бадема

8. Днес ходих в продължение на 30 мин и си гепнах спортната пчеличка.

9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" и си заслужих планкована пчеличка.

10. Според мен днес улових 5 или 6 пчелички и 2 търтея.

Хубава вечер,

Яна
Последна промяна yana на Вто Фев 06, 2018 11:04 pm, променена общо 1 път
Аватар
yana
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Яну 28, 2018 8:47 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Вто Фев 06, 2018 10:09 pm

Не мога да си изпратя докладна! Натискам изпращане,появява се надпис,системна грешка!!
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта

cron