Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Ное 01, 2015 8:09 pm

Салата от броколи
3 БП+2БВ+3БМ (за десерт 1 БП плод по избор)

3 БП - 250 г цедено кисело мляко Олимпус 0%
1 БВ - 320 г броколи
1 БВ - сокът на 1 лимон
3 БМ - 1 ч.л.зехтин
скилидка чесън, сол, черен пипер, копър

Броколито се накъсва на розички. Кочанът се обелва и нарязва на парчета. Поставя се в кипнала вода и се оставя да поври 10-тина минути. След това за още 5 минути се добавят и розичките броколи. Озваждат се от водата и се прехвърлят в съд със студена вода, за да се запази красивия зелен цвят.
Парчетата от кочана, млякото, зехтина и лимоновия сок се пасират, овкусяват се с черен пипер и сол и ситно нарязания копър. Със соса се заливат розичките и се хапват с удоволстие. За десерт плод по избор.

Броколите може да бъде заменено с карфиол или брюкселско зеле. Въглехидратите могат да варират по обем, като се увелици с 1/2 блок зеленчука и се ползва сока на 1/2 лимон (за онези, които имат нужда от по-голям обем).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Ное 02, 2015 11:07 am

Гадните ми килограми не мърдат, заковали са се около 80-те вече два-три месеца, но съм смъкнала обиколките с 2 см от последното мерене в края на юли :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Ное 06, 2015 8:13 pm

Нали си падам по експериментите, пробвах нов вариант на нахутените мъфини.
Снощи накиснах нахут с идеята тази вечер да го сваря (6 БВ - 114 г). Но като се прибрах просто го смелих в чопъра с малко вода, добавих му сол и бакпулвер (май малко попрекалих с количеството) и изпекох кашата на 6 мъфира. Топли станаха супер с един малък дефект заради бакпулвера вероятно - леко вдлъбнати на дъното и една идея клисави - може би трябваше да ги попека още - 25 минути. Ще пробвам отново с малко по-малко бакпулвер и по-дълго печене. Когато не ми се намира брашно или не ми се мели също е версия за приготвяне. Трябва да пробвам какво ще се получи и с пасиран нахут от консерва (когато си купя, разбира се). :chef1:

Скрит текст:
Изображение


Но вечерята ми си беше супер - 3 БПВМ - дива сьомга на скара от кварталния рибарски магазин, 2 БВ - два топли топли мъфина по новата рецепта, 1 БВ - чаша испанско мерло, 3 БМ - авокадо киснато в лимонов сок, пасирано като дресинг за рибата.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Ное 08, 2015 7:02 pm

До днес не се бях заглеждала в етикета на пилешкото DUC. Всъщност се оказва, че най-подходящи за Зоната са бонфилетата. С най-много протеин и с най-малко мазнини, от които ненаситените са най-нисък процент от общото съдържание на мазнини. Да, малко по-скъпички са, но са супер мръвка за Зоната. Ще се ядат само бонфилета занапред :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Пон Ное 09, 2015 9:37 am

Ъъъъъ, ще минем и с обикновеното филе :lol: три гърла хищници с бонфиленца не мога да успея да нахраня :laugh1:
Маня, а изварата на лидъл колко грама е за блок. Не можах да и открия етикета :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Сря Ное 11, 2015 7:41 am

Манче мога ли да си пийвам по турска чашчица черен чай отвреме на време, много го обичам, ама не знам колко му е кофеина :lol:
И моляте кажи колко гр е лидълската извара :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Ное 11, 2015 8:19 am

Чай пия всякакъв - черен, зелен, билков - не се ограничавам. Правя си и разни комбинации с черен, зелен и билков. Особено като ми омръзне от чиста вода. Един вид ароматизирана вода. При всички случаи чаят ми действа по-ободрително от кафе. И отдавна не го и подслаждам със стевия. (Цял живот кафето го пия ако може и с хинин, а чаят ако може с изправена лъжичка - ама това беше преди зоната. Оказа се че е много по-приятно да не се подслажда.) Съдържанието на кофеин в чая сравнено с това в кафето е много по-малък. По-силно е действието на танина.
Сега при захлаждане на времето съм целодневно на чай. Имам си каничка от 1.5 л с мрежичка за запарване на чай и на ден пресушавам две докато съм на работа, плюс водата, която е около 1,5 л. Запарвам пликче черен, пликче зелен и 2-3 пликчета наличните билкови.
Ако говориш за тази лидлска издара, дето е в кутийка като от майонеза - щото аз само такава купувам оттам - 56 g, както е в таблицата. Защото няма стойности, освен че е много много обезмаслена - 0,2% пише на капака.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Сря Ное 11, 2015 9:12 am

Мерси много :bouquet:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Съб Ное 14, 2015 10:55 pm

Днеска смятах калориите на 11 блока, протеините и въглехидратите, и разбира се , че всеки ден ядем различно, ама горе долу идват по малко от 1200 , ако си разнообразяваме менюто може и да ги докараме, ама лятото както карахме на салатка и плодове едва ли :lol:
Реших да го сметна, защото се замислих над това което коментирахме, и защото майка ми вика, че сме щели да надебелеем :lol: сега се успокои и си хапва смело :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Ное 17, 2015 5:11 pm

7 дни без тютюнев дим. Спасението - много, ама много :msmile11: и дълбоко дишане. И съм си взела няколко зърна сушена арония и при крайна нужда за промяна на вкуса в устата (ако не е време за зоново похапване) 1-2 зърна свършват идеална работа (няма кой знае колко да нарушат зоновия ритъм). Ха да видим докога ще я караме така. Но си е гот човек да не дими. Само дето ме обливат малко горещи вълни като през климактериума - ама то без лека абстиненция няма как да се мине. За такъв димилник като мен нещата са си направо супер. Очаквах повече напрежение.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Вто Ное 17, 2015 8:41 pm

Браво Маня!
Не мислех, че ще се престрашиш скоро!
Успех! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот gogo » Вто Ное 17, 2015 8:42 pm

Маня, стискам ти палци да устискаш и се отървеш от този вреден за здравето и скъпоструващ порок. :yess:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Вто Ное 17, 2015 11:40 pm

Най трудното е минало!!!
Браво Манче!!! още една седмица и ще е още по-лесно.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Ное 17, 2015 11:50 pm

За една седмица дишането е по-леко :) Благодаря ви за подкрепата зонковци! Трогателно е! С вашите позитивни мисли и пожелания ще се справя непременно! :applaus:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Suzi » Сря Ное 18, 2015 4:31 pm

Браво! Браво! Браво! И да знаеш, че с всеки един изминал ден става все по-лесно! Дерзай! :yess:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Ное 19, 2015 7:44 pm

Днес си направих първата награда за бездимното ежедневие :) - почти зонова вечеря от 3 БПВМ (М-то може и да е малко в повече, ама все още не са ми поникнали крилца ;) ):
3 БПМ - 84 г синьо сирене (ама много много синьо, почти няма бяло - любим деликатес)
2 БВ - 2 нахутени хлебчета
1 БВ - чаша червено вино
Полифенолите ще са от виното. :laugh1:
Така мога да карам сто години... ех, защо Бари слага толкова ограничения на млечните продукти с тая пуста масленост (гадните наситени мастни киселини, мама им) :laugh4: На мен ми дай миризливо сирене (меко или твърдо - от мляко да е и да мирише на мръсни мъжки чорапи :laugh4: ), комбинирано с вино или подходящ зеленчук или плод и мога да я карам така по 10 пъти на ден. :laugh4:

А за утре към пилешкото за обед си приготвих невероятно вкусна салата - 1 БВ настъргано сварено червено цвекло + 2 БВ - настъргана ябълка Грани Смит с няколко капки лимон, черен пипер и ситно нарязан магданоз и свежа мента. Е, малко "червено" от червеното цвекло, но ми е странно защо, след като е с много нисък гликемичен товар и не съдържа скорбяла по данни на USDA, а Бари го е сложил при въглехидратите с висока плътност. Добре че поне суровите морковите вече са в "зелената" група.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта