Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Перла » Чет Юли 30, 2015 8:22 pm

Чудесен резултат Маня! :bigsm20: !
Бъди това, което си! Ти си уникален, имаш уникална енергия, излъчване, присъствие. Не се опитвай да го скриеш от другите. Бъди себе си. Следвай интуицията си!
Изображение
Аватар
Перла
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 8:24 pm
Жена

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Suzi » Пет Юли 31, 2015 10:38 am

Браво, Маня, 19 кг си е супер резултат :bigsm47: Най-хубавото е, че ги сваляш, докато похапваш вкусно 5 пъти на ден :smdance:
Иначе за кантара напълно споделям мнението ти. Намразих го! :refuse: В понеделник се качих, видях, че съм свалила само 2 кила, явно това ми повлия много и тази седмица съм тотално несериозна - карам на око, не ми се тренира, сдухах се, нямам желание и мотивация. Кантарът е враг на мойта психика :bored1: Сега съм решила да си взема мерките на 3 август и да забравя за кантар и сантиметър поне 2, 3 месеца.
Чувствам се прекрасно, когато се храня по Зоната и това е най-важно!

P.S. Имам някакъв спомен, че беше писала някъде за хладилни кутийки от iHerb (може и да бъркам), но не намирам нищо с търсачката, както и в iHerb :doNotKnow:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Юли 31, 2015 10:48 am

Ето ти линкче за кутийчетата. Можеш да търсиш по марка FIt&Fresh
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Suzi » Пет Юли 31, 2015 11:44 am

Много благодаря :hug: Точно това ми трябваше :yess:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот jivas » Пет Юли 31, 2015 12:39 pm

Поздрави за чудесните резултати и благодарност за помоща, която даваш на всички във форума. :rose4:
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот _belladonna_ » Пет Юли 31, 2015 12:46 pm

Маня, стевията от Ихерб става ли за топлинна обработка ?

Трябва ми най-вече за печива. Много съм предпазлива с тези неща, а не виждам указания на етикета. Благодаря ти предварително. :bouquet:
Стана 2 месеца си търся стевия в България всички са с някакво процентно съдържание останалото добавки и по аптеките не казват може ли да се загрява. И друг път съм питала, но тогава ставаше въпрос конкретно за Стевия Лукс.
Поздравления за резултатите! :bouquet:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Юли 31, 2015 12:59 pm

Аз ползвам за печива (силно казано, че ползвам, щото нещо хич не ми се правят в последно време печива :laugh1: ), стевия в течно състояние, която купувам от сладкарници Стевия Май се наричаше Стевия Лукс, защото много лесно се дозира и е придружена с пълни упътвания за ползване за всичко (дори за плодови сладка :laugh1: ). От iHerb си бях купувала една, която е по-скоро като маслени капки. Но с нея много трудно правя дозиране и затова я ползвам само в някои случаи в смутите. И шишенцето ми си е почти пълно. Не съм най-добрият източник на инфо за стевията, просто защото почти не прибяхвам до употребата й. Но мисля, че всяка стевия може да се подлага и на топлинна обработка. За мен е по-важно дозирането й, за да не нагорчава.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот _belladonna_ » Пет Юли 31, 2015 1:07 pm

Важно е дали става за печене, защото знам че изкуствените подсладители по принцип/говоря по скоро за останалите, изключвам Стевията/ при загряване настъпват вредни процеси и стават опасни за здравето. Аз непрекъснато бъркам нещо сладко но ми свършва моята стевия на прах и искам да я сменя. А Лукс намирам само на таблетки.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Юли 31, 2015 1:15 pm

Стевията, доколкото знам, не е изкуствен подсладител :lol: . И може и да се загрява. До колко градуса - не знам. Не съм и отделила достатъчно време за инфо, защото не ме вълнува особено. Но се ползва и в печива. Независимо в какъв вид е - течна, на прах, на хапчета. Формите и са въпрос на извличане от разстението.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот _belladonna_ » Пет Юли 31, 2015 1:43 pm

Маня написа:Стевията, доколкото знам, не е изкуствен подсладител :lol: . И може и да се загрява. До колко градуса - не знам. Не съм и отделила достатъчно време за инфо, защото не ме вълнува особено. Но се ползва и в печива. Независимо в какъв вид е - течна, на прах, на хапчета. Формите и са въпрос на извличане от разстението.

:laugh1: :laugh1: :laugh1: Ами като не е захар в главата ми веднага е алтернативата -изкуствен. Благодаря, че ми освежи нагласата. Сега ще търся по уверено. :)
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tatyana » Съб Авг 01, 2015 2:28 am

Браво Маня - страхотен резултат :bigsm18:
Не, че някога съм се съмнявала в теб де :bigsm4:

А иначе аз ползвам течния вариант на стевия (има го във форума кой) и съм много доволна от него. Страхотни зонови вкусотии се получават :bigsm39:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Авг 01, 2015 8:28 pm

Да се отчета пред очакващите нови преводи на книгите на Бари: 7 глави от The Omega Rx (от общо 19 и 8 приложения) и 6 глави от The Toxic Fat (от общо 13 и 8 приложения) са готови. Превеждам паралелно, за да може да ги публикуваме едновременно. И колкото повече навлизам в детайлите, толкова повече съм убедена, че това е най-верния път към добро здраве. И си мисля, че по-добре късно, отколкото никога е това, че открих Зоната случайно. Но вече нарочно оставам с нея до края на дните си.
Определено не е достатъчно човек да прочете Зоната. Както информацията в сайта, така и книгата са едно добро начало. Но за да продължиш цял живот по този път се иска да продължиш и с другите му книги и публикации. И да се връщаш към тях, особено в моменти, в които изпитваш съмнения или резултатите не са, каквито ги очакваш (особено за онези, които приемат тази програма за хранене само като диета за отслабване). С всяка следваща прочетена страница ставаш все по-убеден в правотата му. А най-хубавото е, че толкова сложна материя, зад която стои сериозна наука, е поднесена по толкова достъпен и разбираем начин. Дано успея да го предам и с превода.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот _belladonna_ » Пон Авг 03, 2015 7:56 am

Татянче, моля те повтори коя стевия ползваш. Срам не срам из цяла Варна не намерих течна стевия лукс и днес ще поръчам от Ихерб тази
http://www.iherb.com/Now-Foods-Better-S ... =null&ic=1
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Авг 03, 2015 8:03 am

И аз ползвам това от iHerb.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tatyana » Вто Авг 04, 2015 12:54 am

Защо пък за срам :) ? Аз използвам точно твоята стевия, но последния път си поръчах голямата опаковка от 237 мл, че ми се върза по-добре финансово :bigsm1:
Иначе от тези малките ги бях уцелила на промоция първите, та опитах и шоколада - страхотен вкус и аромат :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот _belladonna_ » Вто Авг 04, 2015 9:53 am

Ами срам, защото Варна е голям град :) Вчера направих поръчката заедно с рибено масло 240 капсули, предполагаема дата на доставка 8 септември. До тогава без сладко. :lol: Поръчката ми е на стойност 61.43 лв дали има шанс да отиде в пощата.
Маня извини ме, че ще използвам твоя дневник, но искам да попитам нещо за приятелка. От 3-4 дни спазва режима но има гастрит и много я боли стомаха от суровите зеленчуци. Аз я посъветвах да си ги вари или пече, малко домати и краставици и така. Основните да са варени и печени. Тя обаче мисли да мине на картофи за няколко дни докато се оправи. Благоприятно било за гастрит. Моля за съвет
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта