Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Pipilota » Вто Яну 13, 2015 3:45 pm

Маня, тя хубава притча, ама попадна по погрешка тук :)) Не знам как стана :)) Малко преди да вляза във форума, я четох. Но ще я оставя, защото си е хубава, поучителна ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogoh » Вто Яну 13, 2015 6:23 pm

Здравейте,
Благодаря за съветите на всички Ви. Следя темата с интерес. Не съм се качвал на кантара от събота, но ... струва ми се, че май започнах да "слизам" надолу. Може и да не съм от най-стриктните в спазване на режима, въпреки че полагам големи усилия за това, но се надявам, че рано или късно ефект ще има. Не е въпросът сваляне на килограми. Това, както се казва "на ушите си ще седна и пак ще го постигна", защото съм го правил многократно. Въпросът е ефекта да е не дълготраен, а доживотен.
Те т'ва е Минке положението ...
Аватар
gogoh
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 10:23 am
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Melkat » Вто Яну 13, 2015 8:53 pm

gogoh написа:... Въпросът е ефекта да е не дълготраен, а доживотен.

Гого, ефектът ще е доживотен, ако е доживотно храненето ти по този начин. В момента, в който се върнеш към предишния начин на хранене, килограмите ще започнат да се качват, болежките ще се върнат. Просто няма чудо, което постигнато веднъж, да продължи без да полагаш усилия. Както се казва няма безплатен обяд :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Emili » Вто Яну 13, 2015 10:16 pm

pipilota написа:Емили, прочети ТУК :yess:

Ууупппсс, поправка...дала съм грешен линк :laugh: Инфото за Емили , за овесените ядки е ТУК :laugh:


Пипи, разбрах намека :laugh: Никакви "смачковци"- или само натурални ядки, или нищо :lol: . Ох, Пипилота, много строг ментор си. Така да бъде - ще си ям само кисело млекце, докато си набавя овес. А материала, който ми препрати е много полезно четиво, наистина. Благодаря ти. Все още не съм пребродила целия сайт, но се старая ;)
Аватар
Emili
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Яну 09, 2015 8:56 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Pipilota » Вто Яну 13, 2015 11:08 pm

Ааа, строг ментор :) Съвсем не , в сравнение с оня с палката :laugh: страшния модератор Ити.... :laugh4: аз съм ангелче ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот yozone » Пет Яну 16, 2015 12:36 pm

Здравейте, нека и аз да споделя какво постигнах за почти един месец в зоната. Също така имам и няколко въпроса, които ще задам.

Всичко започна на 26.12 след като се качих на кантара и видях 98кг. Това не максимума, който съм стигал (най-много съм бил 102кг преди 4-5г). Като цяло поддържам тегло от 94-98кг в зависимост от сезона.Като цяло изглеждам слаб, никой не може да ми каже, че тежа толкова кг, това предполагам че се дължи на ръста ми от 185см. Какви са проблемите, които имам :
-Високо кръвно - пия хапчета а съм само на 30г
-Имам паник атаки от силен стрес - пия слаби анти-депресанти защото имам много силни атаки, при които вдигам много кръвното и пулса от притеснение.
-Храня се много неправилно, имам лош навик да преяждам и да се храня късно вечер.
-Липса на енергия в ежедневието ми,което води до ленивост,липса на желание за каквото и да е.

След всички доктори, които посетих си извадих извода, че трябва да нормализирам теглото си и да вкарам правилен режим за хранене, спане и релакс.

След много четене, стигнах до Зоната. Реших и почнах на 28.12. Ето какво се случи с мен след почти един месец.

В момента тежа 92к 300гр, меря се всяка сутрин (тази сутрин се премерих преди да отида до тоалетна, така че предполагам че съм още някой грам на долу). Има видим промени в две области - свалих бузите и намалих обема на корема си. Така за близо един месец успях да сваля близо 7кг. Определено имам повече енергия и сега отделям много повече време на семейството си и на малката ми дъщеря.Промених и времето в което си лягам и от 12 през нощта вече лягам около 22ч.

Имам въпрос- някой хапвал ли от храните на Vitalia ? В момента хапвам Go Nutri крекери на тази фирма и искам да попитам дали са добър заместител на хляба.
Като цяло в 100г от продукта се съдържа :
Протеин:12г
Въглехидрати :41гр
Мазнини : 22гр от които наситени 7,5гр
Омега 3 : 2,8гр
Фибри :6,7гр
Натрийл 0,01г

Продукта се води подходящ за вегетарианци.

Еми това е от мен поздрави :Hello:
yozone
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 5:51 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Пет Яну 16, 2015 12:41 pm

Признавам си, че за първи път чувам за тази марка и тези кракери ...
Като цяло "кракери" не ми звучи добре.
Мазнините в тях са много.
А и като въглехидрат не виждам как може да бъдат от благоприятните.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Emili » Пет Яну 16, 2015 3:17 pm

Здравейте! Днес реших да си спретна един огретен с броколи по рецепта от сайта, но ми се струва, че има грешка. В продуктите е дадено 1/2 ч.ч кисело мляко + 1 БВ + 1 БП. А по таблицата на блоковете кисело мляко български стандарт 1 ч. ч. е + 1 БВ + 1 БП. Аз ли нещо не съм разбрала?
Аватар
Emili
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Яну 09, 2015 8:56 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пет Яну 16, 2015 4:06 pm

Italiano написа:Признавам си, че за първи път чувам за тази марка и тези кракери ...
Като цяло "кракери" не ми звучи добре.
Мазнините в тях са много.
А и като въглехидрат не виждам как може да бъдат от благоприятните.


Ити, по "здравословните" магазини и в Билла продават крекери от ръж - нещо като тънка дълга филийка, тия в Билла са дори обогатени в фибни - ръжени трици. Един БВ излиза около 10-14 г. (в зависимост от вида), което е една "филийка" с размери 2-2,5 на 8-9 см. В здравословните са немски, в Билла са финландски. Много са вкусни с гуакамоле - тъкмо 1 "филийка" с 1 с.л гуакамоле и ето ти 1 БВМ.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Пет Яну 16, 2015 4:55 pm

А тия 22 грама мазнини!?!?!?!?
Много са.
Излиза, че 1 блок е 7 грама.
То това не е въглехидрат.
Още повече, че самите мазнини са вредни.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пет Яну 16, 2015 4:58 pm

В тия, за които ти говоря няма мазнини. Виж, тези на yozone е трудно да се приемат като въглехидратче.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот marianapanova » Пет Яну 16, 2015 5:51 pm

Yozone добре дошъл в нашето семейство :hug:
Изчетох те на един дъх! Чета и си спомнях за себе си.
Преди 2 години и аз имах същите оплаквания като твойте високо кръвно, учестен пулс,паник атаки с всички екстри. Така че знам как се чувстваш,намерил си правилния режим за подобряване на здравето и отслабване. Аз лично преди дасрещна зоната тежах 125 кг бях дебела и сърдита. За една година свалих 40 кг и станах 85 кг,след което забременях и качих25 кг с раждането свалух 8 кг и от ноемви до сега още 5 кг. Това е правилния режим стига да си постоянен и здравето и килограмите си влизат в норма. Желая ти успех и не се отказвай.
А що се отнасв до тези крекери забрави ги много са мазнички,както и Ити ти е писал!Аз когато хапвам хляб си купувам пълнозърнест или хляб Вита.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот tanita68 » Съб Яну 17, 2015 12:42 am

Emili написа:Здравейте! Днес реших да си спретна един огретен с броколи по рецепта от сайта, но ми се струва, че има грешка. В продуктите е дадено 1/2 ч.ч кисело мляко + 1 БВ + 1 БП. А по таблицата на блоковете кисело мляко български стандарт 1 ч. ч. е + 1 БВ + 1 БП. Аз ли нещо не съм разбрала?

Емили, не грешиш - киселото мляко би трябвало да е 1ч.ч. ако става въпрос за българско кисело мляко. Преди време този въпрос беше уточнен тук в сайта. Преди не е имало разлика в таблицата, киселото мляко е било записано като 1/2ч.ч. за 1БП+1БВ. Но след изчисления по етикет е прието за българското кисело мляко, че 1ч.ч. се равнява на 1БП+1БВ(ако искаш да си по-точна 220гр.). Явно рецептата е от онова време, когато не беше уточнена тази подробност и просто не е коригирана. Също така има грешка и в количеството на сиренето - 28гр. за 1БП(освен ако не е обезмаслено, тогава е 42гр). Но в България доколкото си спомням никой не беше открил обезмаслено сирене, с изключение на едно "Хелиос", което пък при изчисление по етикет излизаше по мой спомен около 70гр за 1БП. :) Малко късно ти отговарям, но чак сега имах възможност да седна и да пиша. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Emili » Съб Яну 17, 2015 9:25 am

Урааааа! Първия килограм падна! :smdance: За една седмица! Защото фактически стриктно започнах зоната на 13.01.15. Знам, че песимистите ще кажат, че това е един много "крехък" килограм, ;) който ще се стопи още с първото "прегрешение", но все пак е чудесно да видиш как стрелката на кантара е паднала под 90 кг. Когато започнах, бях 90.2 кг, а тази сутрин съм 88.9 кг :dance:
Аватар
Emili
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Яну 09, 2015 8:56 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Tonkata » Съб Яну 17, 2015 5:35 pm

Emili написа:Урааааа! Първия килограм падна! :smdance: ................

Emili, това е "най-страхотния килограм" !!! :yess: Апетитът идва с яденето - а тук в Зоната отслабването започва с първия килограм ! Продължавай все така ! ;)
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogoh » Съб Яну 17, 2015 7:12 pm

:( при мен падна 1 дупка на колана, но изразено в килограми е 600 - 700 грама за около 10 дни. За структурата ми това е нищо - струва ми се, че се "свивам". Но пък има други "симптоми", според които усещам, че съм на прав път :pray: надявам се.
Те т'ва е Минке положението ...
Аватар
gogoh
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 10:23 am
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron