Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogo » Пет Дек 12, 2014 12:11 pm

Мелкат, и на мен се е случвало. Събудя се към 3-4 часа и пробвам да заспя. Ако не стане до половин час си пия водата и след половин час си взимам 1 блок - кисело мляко и маслинки. Другия блок си го взимам около 7 когато горе долу ми е часът за закуска.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Melkat » Пет Дек 12, 2014 12:44 pm

И аз закусвам към 7 часа, но интервалът между сутрешната закуска и междинната ми закуска е малко повече от 5 часа. Ако ми остане 1 блок за основното ядене, този интервал ще е твърде голям. Ех, това безсъние как оплесква нещата :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пет Дек 12, 2014 1:09 pm

Това и на мен ми се случва. Вариантът най-често е, че се приготвям за лягане, хапвам си нощното блокче и.... няма заспиване. В такива случаи по някое време просто хапвам един блок в повече за денонощието и се опитвам да увелича разходката поне с още 20-30 минути ходене.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Melkat » Съб Дек 13, 2014 5:21 pm

Някой да е срещал информация при готвенето на картофи, минават ли въглехидрати в булъона и каква част? Т.е. ако си сложим само от булъончето, в което са се варили картофите, колко въглехидрати ще погълнем?
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Нед Дек 14, 2014 2:50 pm

Със сигурност отива нещо във водата. Нишестето.
Но не знам как може да се изчисли.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Нед Дек 14, 2014 3:01 pm

Според мен, ако картофът е варен цял, количеството скорбяла, което ще премине в бульона е пренебрежително малко за целите на Зоната и не бих се вживявала в измерване. Е, ако картофът се развари и от него останат парчета, въпросът вече е друг. Всеки продукт при варене във вода ще отдаде част от съставките си на водата. Нали това е принципа на правене на зеленчуков бульон. Той поема от вкуса на варените във водата зеленчуци.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogo » Нед Дек 14, 2014 11:44 pm

Въпрос с повишена трудност. ;) Може би някой учил в ТОХ ще може да отговори. :th:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Ivo » Вто Дек 16, 2014 10:38 pm

Здравейте! Преди седмица си купих "Зоната" и почти я прочетох. Та, имам въпрос :th: и ще се радвам да ми отговорите. Примерно, ако сутрин съм пропуснал да изям 1БП , мога ли да го добавя към вечерята(обяда) и да остана в Зоната или всичко се проваля? Просто ходя на училище и сутрин нямам възможност да ям вкъщи и ям в училището(домашен сандвич, който съм си го приготвил от предишната вечер).
Аватар
Ivo
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Дек 16, 2014 10:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Pipilota » Сря Дек 17, 2014 3:02 am

Ивчо, добре си дошъл при нас :hug: Относно закуската...това е едно от най-важните хранения в Зоната, и това е пробелм на по-голямата част от начинещите, защото по принцип малко са хората, които имат навика да закусват изобщо. Единствения вариант, който ми идва на акъла, е да ставаш малко по-рано и да хапваш в бързината поне един блок. Най добре е да прочетеш Яжте си закуската, където Барито е обяснил защо е толкова важно това сутрешно хранене.
Закуската е тази, която ще накара тялото ти да излезе от Катаболното състояние...но за да не се повтарям, просто прочети статията ;) Там е отговорът на твоя въпрос :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Ivo » Сря Дек 17, 2014 3:27 pm

Благодаря, но аз имах друго впредвид. Значи аз трябва да приемам 12БП за деня /съответно 12БВ и 12БМ/ и си ги разделям на 3 блока при основните хранения, следобед 2 блока и 1 блок преди лягане. И понякога, няма как да изям точно толкова блока от 3-те вида макроелементи и днес примерно беше така: закуска-3БП,4БВ,1 и 1/3БМ ; обяд-3БП,2БВ,4 и 2/3БМ ,тоест изравнявам ги,и до обяд си изяждам 6БП,6БВ и 6БМ. Та,мога ли да ги правя така,когато не мога да си набавя точно макроелементите на едно хранене? :hm:
И имам още един въпрос :laugh4: Тъй като лятото си промених изцяло хранит. навици и увеличих много физическата активност, отслабнах с 20 кг. :smdance: за 4 месеца. Обаче,в горната част на тялото се стопих много повече, отколкото в долната/ ключицата ми изпъкна много,ама остана още малко мазнини по седалището и малко в краката/. Започнах отскоро да вдигам тежести и четох,че за да натрупаме мускули, трябва да увеличим с 1БП /и съответно 1БВ,1БМ/ :th: съответно трябва да ям 13БП,13БВ и 13БМ за деня,за да качвам постепенно мускули и да топя мазнини??
Иначе много хубав сайт и темичка.Ще я посещавам редовно. :)
Аватар
Ivo
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Дек 16, 2014 10:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Karrita » Сря Дек 17, 2014 3:56 pm

Иво,
на всяко хранене трябва да имаш съответните блокове протеини, въглехидрати и мазнини, т.е. имаш на закуска 3 блока, значи трябва да изядеш 3БП+3БВ+3БМ, а не да донаждаш това което не си изял към следващо хранене. Прочети внимателно книгата и ще разбереш защо!
Успех ти желая!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Ivo » Съб Дек 20, 2014 9:43 am

Ок,мерси!
А относно вторият ми въпрос :shy: някой ще помага ли?
Аватар
Ivo
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Дек 16, 2014 10:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Pipilota » Нед Дек 21, 2014 5:00 am

Ивчо, не е много за предпочитане да ядеш на едно хранене различен брой протеин, различен брой въглехидрати и мазнини....всичко трябва да ти е по равно. С едно хранене регулираш хормоните. Няма значение после дали до обяд, или до следобяд си си наваксал....това не е зоната :refuse: Едно хранене примерно 3х3х3 е хормонално банасирано, което ти държи хормоните мирно за около 4-5 часа....всяко хранене си е само за себе си, сещаш ли се ;)

Относно останалите мазнини по тялото....влизай стриктно в зоната, и всичко ще изчезне. Различните организми топят мазнините по-различни места, някой слабеят първо в коремната област, други първо в задните части, други в лицето и гушата..докато накрая изчезне всичко....

АКо успееш да се задържиш по сериозно в зоната, ще си пушка от всякъде :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Ivo » Нед Дек 21, 2014 12:14 pm

Pipilota,благодаря! :pray:
Аз иначе искам да натрупам малко мускулна маса сега /без качване на мазнини/и може ли някой да ми каже,как трябва да се храня? В смисъл, трябва ли да променя нещо в блоковете/добавяне на още 1 блок.../ :th:
И още веднъж,благодаря! :yess:
Аватар
Ivo
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Дек 16, 2014 10:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Pipilota » Нед Дек 21, 2014 5:18 pm

Иво, погледни Темата за спорта, не ти трябва нищо да променяш в храненето, зоната работи перфектно...и по-показно от снимките не може да е :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Ivo » Нед Дек 21, 2014 9:37 pm

Мерси много!
А иначе блоковете, които са дадени в таблицата са верни,нали? Щото май бях попаднал на някакъв спор за тая таблица... :gunshot:
Аватар
Ivo
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Дек 16, 2014 10:28 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron