Дневникът на _belladonna_

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пет Окт 31, 2014 9:11 am

Утре става 1 месец в Зоната. Заковах на 61 кг и това е. Но и на това съм доволна - общо 5 свалени килограма за месец, което е супер резултат и до сега такъв не съм имала. Жалко само, че явно фазата на задържане дойде. Чувствам се добре. Единствените червени храни които включвам и то веднъж два пъти в седмицата са по някой жълтък и овесени трици за някое и друго тестено изделие в почивните дни.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Зоната
 

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пет Окт 31, 2014 9:30 am

Беладона, постижението ти е супер! Браво! Пет килограма за месец е повече от добре. И не мисли, че си в процес на задържане. Това са напълно здравословно славени килограми. Освен това процесът на отслабване при всеки организъм е различен. Много бързото сваляне на много килограми хич не е здравословно. А и ти нямаш кой знае колко да смъкваш. Когато килограмите са малко за смъкване, това обикновено става и значително по-бавно. Важното е да се чувстваш добре, да усещаш здравословния ефект на Зоната. Защото Зоната е първо здраве, пък после диета за отслабване - то е бонуса за стриктните и търпеливите. И продължавай все така. Колкото до триците и някой и друг жълтък - това не е страшно толкова. Все пак Бари поставя цялото яйце в като "приемлив избор" с особената забележка, че жълтъкът съдържа арахидонова киселина и е добре да се ограничава употребата му. Но 1 жълтък на седмица няма да те извади от Зоната, ако всичко друго е ОК.
Възможно е и проблемът ти със запека да играе роля в темпа на сваляне на килограми. Освен всичко друго, бих ти препоръчала да увеличиш приема на вода - сега поне е лесно, дойде времето на чайовете. А и няколко чаши зелен чай на ден също повлияват добре на организма. Зеленият чай е богат и на полифеноли, така че освен затоплящ, ободряващ и овлажняващ ефект, има и друго важно въздействие върху организма.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пет Окт 31, 2014 9:42 am

Маня, направо се главозамаях като видях с какво темпо намаляват килограмите и започнах да фантазирам едни 6- 7 кг за първия месец, но вече седмица не мърдам грам. Продължаваме напред... :)
Какъв зелен чай пиеш?
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пет Окт 31, 2014 9:48 am

Какъвто намеря на пазара - в торбички, насипен - само да е зелен. Аз го комбинирам с чай от какаови люспи (продукт на Гайо-шоколад), канела на пръчка и корен от джинджифил. Без подсладители. На ден поглъщам поне 1,5 л под формата на такъв чай откакто захладня.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Съб Ное 01, 2014 9:05 pm

Днес за първи път правих мъфини, само че хартийката залепна за мъфина :hm: Къде сбърках? Мъфините са зонови, не съм мазала с мазнина формата, само сложих по една хартиена форма във всяко отделение. Нито цвета им се вижда(а такива красиви ги избрах, оранжеви на бели точки :) ), нито се отлепят. Доста целулоза ще изядем с тази доза. :lol: Помогнете ми да си оправя грешката. :pray: Или по скоро да не я допускам втори път.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Melkat » Съб Ное 01, 2014 9:14 pm

Май повечето от нас са минали през яденето на хартиени мъфини :). И моите първи мъфинчета останаха по хартията. Повече не повторих. Хукнах през глава към магазина и си купих силиконови формички - хем красиви, хем лесно се почистват, хем не крадат от мат'риала за хапване ;)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Съб Ное 01, 2014 9:24 pm

Зоновите мъфини не стават в хартийки, уви :laugh4: Най-добре стават в силиконови форми. А ако все пак решиш да ги правиш в хартийки, трябва самата форма да намажеш с мазнина от външна страна на хартийката, така отчасти по-лесно се маха после.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Ное 03, 2014 4:44 pm

Ох тази вечер се очертава да ходим на гости...първата ми мисъл като разбрах беше-отиде ми Зоната. Не успявам да съм Зонова в такива случаи. И да си призная не ми се ходи много заради това. То събота неделя гости-мости, после цяла седмица стопявам плюса. Трябва да съм по сериозна, незнам как ще стане така.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пон Ное 03, 2014 4:50 pm

Въпрос на лична дисциплина е. Дали ти ще си на гости или ще посрещаш гости - в менюто винаги има неща, които можеш да зонираш. Дори да не е съвсем в точен грамаж, някакво съотношение може да се постигне. И хапваш само онова, което ти влиза в режима. Чаша вино винаги може да се включи. Десертите, освен ако не е плод, не ги броиш. Само лакомията пречи да е човек в зоната или приблизително в нея (прочети за метода на дланта).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Ное 03, 2014 5:28 pm

Знам Маня, но авно самоконтрола ми е слаб. Най често съгрешавам със сладкото, а често не оставам само с чаша вино... и то става... Пред сладко колената ми омекват просто, голяма слабост ми е. А интересно през деня не ми се яде сладко. Всичко е въпрос на нагласа май.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пон Ное 03, 2014 5:37 pm

У дома има един шкаф пълен със сладка. Вишни, череши, смокини, портокалови кори, дюля, малини, къпини, боровинки, дренки... Първите една-две седмици в Зоната все поглеждах към него. Сега изобщо не ми идва наум. А умирам за всяко едно от тези чудесии, и на мен ми омекват краката. Но вече дори не ми правят впечатление. Дори в близкия гръцки магазин, в който продават едни супер сладка от маслини, мандарини, зелени доматчета, бергамот, кум клат ? (ако не греша), доматчета, смокинки, динени кори и не знам още какви подобни, от които си купувах всеки ден по 1 кутийка... сега си купувам само зехтин и маслини... дори не ги поглеждам тия дивотии. Наистина е въпрос на нагласа и малко самоконтрол. (Ех ако така ставаше и с цигарите :laugh1: ). Просто вече усещам, че организмът ми си получава необходимите въглехидрати и жаждата за сладко я няма.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Melkat » Пон Ное 03, 2014 8:21 pm

Manya написа:Въпрос на лична дисциплина е. Дали ти ще си на гости или ще посрещаш гости - в менюто винаги има неща, които можеш да зонираш. Дори да не е съвсем в точен грамаж, някакво съотношение може да се постигне. И хапваш само онова, което ти влиза в режима. Чаша вино винаги може да се включи. Десертите, освен ако не е плод, не ги броиш. Само лакомията пречи да е човек в зоната или приблизително в нея (прочети за метода на дланта).


Маня, абсолютно съм съгласна с теб. Много често ми се случва шоколадов бонбон или шоколадче да стоят пред мен с часове, но не посягам към тях. Това е изкушението, на което не можех да устоявам преди Зоната. Ако трябва да се храня навън, предпочитам да ям по-малко, отколкото да прекалявам с храната. Продължавам да съм много стриктна, въпреки, че вече съм 50 кг. Всъщност, това, което ме мотивира изключително силно, е здравето.
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Вто Ное 04, 2014 9:20 am

Е както може би предполагате, не успях да се задържа в Зоната, но днес пак съм на линия. Зонова закуска, обяд и т.н. Melkat браво на теб- 50 кг е моята мечта! Но 11 кг ме делят от нея :)
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот GODzillata » Вто Ное 04, 2014 9:56 am

_belladonna_ написа:Е както може би предполагате, не успях да се задържа в Зоната, но днес пак съм на линия. Зонова закуска, обяд и т.н. Melkat браво на теб- 50 кг е моята мечта! Но 11 кг ме делят от нея :)


Кой? ТИ да не си се задържала в Зоната? :о
НЕ може да бъде! :noo: ;)
...май си женската Годзила, а? :mrgreen:

Браво на Melkat! :yess:
Защо не й виждам дневника обаче? :th:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Вто Ное 04, 2014 10:22 am

Ами да -невероятно, но факт! И на теб не ти се вярва нали :lol: Всъщност ... мисля, че много добре ме разбираш ;)
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Melkat » Вто Ное 04, 2014 3:49 pm

GODzillata написа:......
Браво на Melkat! :yess:
Защо не й виждам дневника обаче? :th:

Благодаря, Годзи :) Пожелавам на теб и на всички останали подобни успехи! Не ми виждаш дневника, защото няма такъв, а няма такъв, защото не съм добра в писането. Реших да мина без дневник и от време на време да спамя в чуждите такива ;)
Беладонна, преди по-малко от 4 месеца бях +12 кг, +хапче за високо кръвно налягане. С малко повече твърдост лесно би постигнала мечтата си. Успех :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта