Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот ДиДи » Сря Сеп 24, 2014 11:44 am

Абе, да питам аз, не помня да съм срещнала някъде в книгата (или не съм обърнала внимание) какво се получава, ако започнеш да консумираш повече мазнини (било то и от благоприятните).

Ясно ми е какво се случва с повече въглехидрати и протеини, но какво се случва, ако започнеш да приемаш доста повече мазнини? :hm:

Някой да знае? Гогопедия или Маняпедия да знаят случайно? (Или някой друг :) )
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Сря Сеп 24, 2014 11:55 am

Спира процеса на отслабване, за онези, които това целят със Зоната. А Кари например се наложи да си удвои мазнините, за да спре да слабее повече от желаното.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот ДиДи » Сря Сеп 24, 2014 12:08 pm

Manya написа:Спира процеса на отслабване, за онези, които това целят със Зоната. А Кари например се наложи да си удвои мазнините, за да спре да слабее повече от желаното.


Ех, знаех си, че знаеш! :Hello: Благодарско! То и аз бях почнала да слабея повече от необходимото, ама сега се нормализираха нещата.
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogo » Сря Сеп 24, 2014 1:12 pm

Manya написа:Спира процеса на отслабване, за онези, които това целят със Зоната. А Кари например се наложи да си удвои мазнините, за да спре да слабее повече от желаното.

:bigsm18:
Само да добавя, че въглехидратите и протеините трябва да бъдат балансирани, иначе не си в Зоната. При това положение с увеличаване на полезните(зелените) мазнини трябва да спреш намаляване на теглото. Аз още не съм опрял до тук. :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот ДиДи » Сря Сеп 24, 2014 1:56 pm

gogo написа:
Manya написа:Спира процеса на отслабване, за онези, които това целят със Зоната. А Кари например се наложи да си удвои мазнините, за да спре да слабее повече от желаното.

:bigsm18:
Само да добавя, че въглехидратите и протеините трябва да бъдат балансирани, иначе не си в Зоната. При това положение с увеличаване на полезните(зелените) мазнини трябва да спреш намаляване на теглото. Аз още не съм опрял до тук. :laugh4:


Аз свалих около 4 кг и от 59 се върнах на 55 (даже хората почнаха да ми говорят, че много съм отслабнала и не съм ядяла достатъчно - аз едва изяждам 480 гр домати - 2БВ и 480 гр краставица - 1БВ като ми се доядат :laugh4: ). А една друга позната като ми видя порцията (беше си много солидна като количество) и ме пита дали няма да изстрелвам ракета, че ям за последно :laugh1: ). Сега съм се закрепила между 55 и 56, правя упражнения, ям стабилно (това ми беше най-голямото опасение за Зоната между другото, че няма да се насищам, ама си е предостатъчно!!!).

И или съм се претоварила, че ме боли тазобедрената става, или остарявам и усещам промените във времето с костите вече :laugh4:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот petia » Чет Сеп 25, 2014 2:10 pm

Кажете ми по колко блока ечемик мога да ям на ден? Има ли ограничение като овеса само 5 дни ?
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Чет Сеп 25, 2014 3:42 pm

Аз си хапвам овес и ечемик в съотношение 1:1 всеки ден (14 г за 1 БВ от сместа). Към закуската си добавям 1 или 2 блока, за да мога да включа и плод. Следобедната ми закуска напоследък също има по 1 блок от тази смес, защото си правя брашно от нея и си правя или тутманик, или сладкиш с тиквички. А преди две вечери си направих и трахана - с 3 блока от сместа, смляна на брашно. Мисля, че спокойно могат да се приемат по 3-5 блока на ден в тази комбинация, която намалява съдържанието на овеса. Ако е само овес - до 3 БВ, само ечемик - може би пак толкова.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот petia » Чет Сеп 25, 2014 4:07 pm

Manya написа:Аз си хапвам овес и ечемик в съотношение 1:1 всеки ден (14 г за 1 БВ от сместа). Към закуската си добавям 1 или 2 блока, за да мога да включа и плод. Следобедната ми закуска напоследък също има по 1 блок от тази смес, защото си правя брашно от нея и си правя или тутманик, или сладкиш с тиквички. А преди две вечери си направих и трахана - с 3 блока от сместа, смляна на брашно. Мисля, че спокойно могат да се приемат по 3-5 блока на ден в тази комбинация, която намалява съдържанието на овеса. Ако е само овес - до 3 БВ, само ечемик - може би пак толкова.

Маня, в самото начало ми казаха да приемем овес по 1 блок на ден , но не повече от 5 дни тогава не пиех толкова пречистено рибено масло. Сега пия по 3 капсули и се чудя дали мога да си продължа с овеса 5 дни дневно както и да включа и ечемик /днес най накрая си намерих/. От един месец задържам кг , да не взема да обръкам съвсем нещата.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот petia » Чет Сеп 25, 2014 4:19 pm

При мен 1/2 с.л ечемик излиза 6 гр. за 1БВ така ли е ?
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Чет Сеп 25, 2014 4:26 pm

Моят е изчислен по етикет. И овеса и ечемика ми са по около 14 г за 1 БВ.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот petia » Чет Сеп 25, 2014 4:34 pm

Manya написа:Моят е изчислен по етикет. И овеса и ечемика ми са по около 14 г за 1 БВ.

За 4 месеца не се научих да изчислявам по етикет.Маня, моля за помощ .На моя пише в 100 гр. се съдържат белтъчини 12,48 g ,мазнини 2,3 g,въглехидрати73,48 g,захари 0,8 g, фибри 17,3g , калории 354. Колко излиза за 1 блок?Благодаря предварително
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Чет Сеп 25, 2014 4:41 pm

Първо вадиш фибрите от въглехидратите 73.48 - 17.3 = 56.18 са ти въглехидратите в 100 г.
Един блок въглехидрати по Зоната са 9 г
Най-лесно се смята като разделиш 900 на количеството въглехидрати
900/56.18 = 16.01 т.е. 1 БВ ечемик ще е 16 г

Ако трябва да пресметнеш протеини или мазнини, съответно
700 / количеството протеин в 100 г
150 / количеството мазнини в 100 г
900 / количеството въглехидрати в 100 г

Така е най-лесно.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот petia » Чет Сеп 25, 2014 4:54 pm

Manya написа:Първо вадиш фибрите от въглехидратите 73.48 - 17.3 = 56.18 са ти въглехидратите в 100 г.
Един блок въглехидрати по Зоната са 9 г
Най-лесно се смята като разделиш 900 на количеството въглехидрати
900/56.18 = 16.01 т.е. 1 БВ ечемик ще е 16 г

Ако трябва да пресметнеш протеини или мазнини, съответно
700 / количеството протеин в 100 г
150 / количеството мазнини в 100 г
900 / количеството въглехидрати в 100 г

Така е най-лесно.

Златна си :potfl:
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Tony » Чет Сеп 25, 2014 6:03 pm

И аз с въпрос. :hm: Уж съм "гърмян" заек, ама се обърквам. Сутринта закусих с 1 блок грозде към закуската си и огладнях доста бързо...едва след 3 ч, вместо след 4, както обичайно. Та се разрових из сайта на бб-тийм и по данни от там гроздето излиза 52,3 гр за 1 ВБ с извадени фибри от въглехидратите, а в табличката ни е дадено като 80 гр. А аз сутринта го измерих като 80 гр и си мисля, дали не съм прекалила с въглехидратите? :th:

Ето и линк, ако все пак някой реши да ме поправи, да не би пък аз да бъркам някъде?!
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Чет Сеп 25, 2014 6:19 pm

И по другите бази данни излиза 1 БВ около 50 г. Напълни 1/2 ч.ч. със зърна и си ги притегли. Че от грозде до грозде също има разлика.

Много ми е интересно като каже някой, че огладнява. Боже, защо това чувство не ми е било познато нито преди Зоната, нито откакто се страя да съм в Зоната? Или си имам достатъчно запаси, или съм нещо сбъркана. Но това чувство - глад, ми е просто непознато.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот HippoDel » Чет Сеп 25, 2014 10:28 pm

Manya написа:Много ми е интересно като каже някой, че огладнява. Боже, защо това чувство не ми е било познато нито преди Зоната, нито откакто се страя да съм в Зоната? Или си имам достатъчно запаси, или съм нещо сбъркана. Но това чувство - глад, ми е просто непознато.

Искаш да кажеш, че постоянно си хапваш и затова не огладняваш или не съм разбрала правилно? :think2: Ако не ядеш цял ден, се съмнявам, че няма да огладнееш. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron