Писаниците на Tony в зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Нед Сеп 21, 2014 9:51 am

Ох... то може и така да се каже, ама и стреса си казва тежката дума, но ще се справяме някак - няма начин :)

Днес съм супер доволна от себе си - както всеки уикенд правих палачинки на децата и дори не си помислих д аги опитам. :) Друг път си позволявам да закуса с половин палачинка с извара, но днес не ме изкушиха, та съм доволна много. :lol:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Зоната
 

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Вто Сеп 23, 2014 8:55 pm

Идвам да се "похваля" :) Че може и да задържам кг този месец, ама пък за сметка на това си поръчвам нови дрехи, че имам по около 3 см по-малко в обиколките. :bigsm16: Та реших да се възнаградя преждевременно... :laugh1: Не за друго, ами се оказа, че нямам повече 4-5 подходящи дрехи за ежедневно по-така обличане. :oh: Последните 4-5 години не съм си купила почти нищо, щото нали - все съм дебела и все не се харесвам в нищо, та сега като ми се налага да излизам ежедневно и да се срещам с хора и се оказа, че нямам какво да облека... :bigsm7: добрата новина е, че дрехите са така подбрани, че и да смъкна някое и друго кило пак ще стоят добре...та дано с тях изкарам докато вляза в предишните си дрехи дето ги имам в 2 гардероба. :oh:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот eldass » Чет Сеп 25, 2014 8:11 am

Чудесна новина, Тони! :) Това с новите дрехи е най-стимулиращо. И аз съм така. :lol:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот gogo » Чет Сеп 25, 2014 9:35 am

Браво Тони! :smdance: Лека полека и ще опреш до 2-та гардероба. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tonkata » Чет Сеп 25, 2014 10:16 am

Адаш, права бях че и твоето време за похвалване ще дойде скоро ! :yess: Честито ! :bouquet: Тези моменти са много приятни и стимулиращи. От тук нататък ще са все по-чести.
Доколкото до новите дрехи, ако имаш възможност купувай си от време на време. Гледай да са с повече ликра и ако приемеш съвета ми купувай ги с един номер по-малки. Поне аз така се стимулирам хем по-бързо да ми станат, хем след 10-15 дни не ми стоят като подарени. :laugh1:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Стеф » Чет Сеп 25, 2014 10:24 am

:yess: И аз така правя - с номер по-малки, че сега като ги обличам са ми малки и ги оставям в гардероба. И като ги облека след месец съм много приятно изненадана че вече ми стават :laugh:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Чет Сеп 25, 2014 2:30 pm

О, благодаря ви за подкрепата! Много е приятно да усещаш как хората са с теб в подобен момент. :bouquet:

Елдас, да имам възможност да си купувам дрехи, ама нямам желание все още...но ми се наложи в този случай. ;)

Тони, имам страшно много дрехи в единият гардероб тук, които носих след първата бременност и първата ми малка цел е да стигна до тях....че съм ги сложила най-навътре в гардероба си. :( Та в случая по-малки дрехи имам повече от достатъчно - нямах нищо подходящо за пред хора 4 пъти седмично...е, първата седмица си е ок, ама след това...та затова трябваше да си взема нещо, което да нося СЕГА. :) За после си имам чудесни неща, ама или ми стоят ужасно /тези с ликрата/, или не ми стават. :(

Та стимулът е хубаво нещо и аз си го имам в гардероба, номерът е да стигна до точно този стимул. Вчера точно разреждах зимни/лятни дрехи и си гледах 3-4 чифта дънки от онзи период когато бях 80 кг и въздишах....добре, че не сме в България и не виждам дрехите ми от преди първата бременност, когато бях 70-72 кг, че това би ме депресирало...вместо да ме стимулира в този момент. Но дано догодина на лято да успея и от тамошните дрехи да облека нещо поне :) Вярвам, че ще се получи. От днес пак започнах да си карам колелото насам-натам доста по-активно, та и това се надявам да помогне. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tonkata » Чет Сеп 25, 2014 5:04 pm

Иха-а-а само заради тези гардероби си заслужава да не кривваш ! :yess: Другото ще ти е бонус ! ;)
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот ginette » Сря Окт 01, 2014 9:27 am

Tony,мисля че ти обезмасляваше домашно прясно мляко .Аз четох темата ,но сега нямам много време да търся пак ,та въпросът ми е .Правилно ли съм разбрала . :oh: Сварявам млякото ,оставям го да изстине ,пренощува в хладилника.на др. ден обирам каймака,пак притоплям ,отново изстива ,обирам каймака и чак тогава подквасвам .Така ли процедираш и ти :chef1:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Маня » Сря Окт 01, 2014 9:41 am

Ако е прясно издоено (непастьоризирано), първо се оставя на студено за няколко часа, за да му се отдели сметаната, която се обира. След това се вари, след като изстине добре се обира каймака и се прибавя към студено отделената сметана (от това после можеш да си избиеш масло). Тази процедура с варенето може да се повтори още веднъж - пак ще се отдели каймак. От сметаната и каймака след като си направиш масло, остава т.нар. buttermilk, който е много добър за правене на сладкиши - замества киселото и прясното мляко.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот gogo » Сря Окт 01, 2014 9:48 am

Джини, не съм сигурен, че по този начин може да се обезмасли достатъчно прясното мляко. :th:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Маня » Сря Окт 01, 2014 9:56 am

Гого, прясно издоеното краве мляко е с масленост между 3,5 и 4,5 %. При тази "домашна" процедура" няма да стане 0,1%, но се доближава до 2%. И поне е истинко, а не измислените млека от магазинната мрежа с добавени разни мазнини за постигане на определена масленост - впръскват палмово масло, свинска мас и какво ли не още, за да се постигне определена масленост на млякото, след като първо са го обезмаслили, за да произведат масло.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот ginette » Сря Окт 01, 2014 10:07 am

Маня,Гого ,благодаря ви ,че се включихте толкова бързо ,но явно аз съм по експедитивна и ви заявявам -прецаках млякото.Какво да правя ,като бързам :gunshot: Млякото ,което купувам не е пастьоризирано .Сварих го вече и като изстине ще видя какво ще отделя :doNotKnow: Но проба, грешка ще се науча ,че с това пълномаслено мляко никакъв баланс :mrgreen: ,а нали това е целта на Зоната .Дано и Tony да се включи :pray:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Сря Окт 01, 2014 10:21 am

Маня го е обяснила много добре, Джини! Точно по нейната технология го правя. Аз май някъде писах, че от 8 л мляко, които купувам всяка седмица при подобно обезмасляване в домашни условия отделям около 500-600 мл каймак/сметана, от които избивам масло с миксела и след това правя на ГХИ. Крайният продукт ГХИ излиза около 250-350 мл - всеки път е различно, но най-често е около 300 мл. Така че аз спокойно си ям от тази извара, поради липса на друга в нашите магазини, а децата ядат киселото мляко. Кисело мляко си намирам обезмаслено 0,1 %, но извара ям от тази, която си правя сама.

Аз обаче, след като го сваря го оставям да изстине хубаво, или в хладилник, или на балкона и на сутринта има доста дебел пръст сметана отгоре - това след като съм махнала каймака докато е било малко по-топло. След това го затоплям отново и оставям да изстине - обирам пак каквото има и чак тогава го правя на извара. За подквасване не го обезмаслявам втори път, защото ме е страх да не се пресече от толкова претопляне и изстиване, а и кисело мляко ядат предимно децата и мъж ми и за тях и малко по-мазно да е не е проблем. Обезмаслямвам по 2 пъти със затопляне/варене само за изварата, че то и да се пресече си е супер - тъкмо с по-малко кисело ще я правя, или с по-малко лимонов сок :)

Дано и при теб да се получи що-годе приемливо.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Маня » Сря Окт 01, 2014 10:29 am

Джини, това че си го сварила веднага не е голям проблем. Не си го прецакала. И така става. Просто го остави по-дълго да си отдели каймака. И повтори варенето до кипване още два пъти, изстудяваш, събираш каймака. Така обезмаслено става и на извара, и на кисело мляко. Нормално домашното прясно мляко, след като се свари и остави на студено трае 3-4 дни преди да се пресече.
Последна промяна Маня на Сря Окт 01, 2014 10:32 am, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот ginette » Сря Окт 01, 2014 10:31 am

Tony ,в хладилника ли изстудяваш млякото за няколко часа (това как да го разбирам5-6 часа ли :think2: ).Аз сега сварих два литра .Да го оставям ли в хладилника и да обирам каймака или ..и аз не знам какво да го правя мам.. :ang:А с такова желание исках да го обезмасля ,ами като не чета достатъчно ,а дори запомних и страницата ,мисля 4 беше :gunshot:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Michaelboync и 0 госта

cron