Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Tony » Чет Авг 14, 2014 10:03 am

И аз опитах Домлян докато бяхме в София, ама нещо ми нагарчаше леко и втори път не повторих. И аз я взех от Фантастико - може да не е била прясна, не знам. :hm:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Авг 14, 2014 2:58 pm

Тони, може наистина да не е била прясна. Не бих казал, че тази извара е върхът на сладоледа ;) , но за протеин в тези жеги направо си е супер. Още повече, че ме насища добре. В крайна сметка ми и доставя необходимите блокове протеини, което е и целта на занятието. А в комбинация с почти домашно(поне на вид, а иначе купено) доматче и маслинки си е едно чудесно хапване. :chef1:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Guliver » Чет Авг 14, 2014 4:57 pm

Привет!
Аз вече втори път купувам извара на Домлян от Билла. Разфасована в тарелки от по 450гр. с таблица за хранителните стойности. Тази направо сладни като я консумираш. Не е лоша и е обезмаслена.
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Авг 14, 2014 10:39 pm

А, значи я имало и в Била. Ще трябва да уведомим и Маня. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Пет Авг 15, 2014 6:29 am

А, няма да пропусна да проверя. Гого, твоя дневник си го следя редовно, така че вече съм информирана. Благодаря и на двама ви.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Tony » Пет Авг 15, 2014 9:00 am

Гого, много е вероятно, да. Направих я аз на добруджанки и я изядохме, че пари се е давало, ама нещо не бях много очарована. :hm: Като казах пари, та да си излея душата - ужасно скъпо ми се видя в България и не знам как успявате да се храните в зоната при тези цени...направо е в пъти по-скъпо от тук и от Гърция дори. За месец и половина сме изхарчили пари, с които тук живеем 3 месеца - направо съм в шах, честно!
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пет Авг 15, 2014 10:06 am

Тони, безумно си права за цените. Тази година правихме една екскурзия до Ривиерата - Италия, Монако, Франция. Трябва да ти кажа, че цените там и тук, особено в Италия, са сравними. За доходите не може да се каже същото. :gunshot: Само един малък пример. В Италия при едно от пазаруванията в един супер напълнихме 3 колички с ядене(поне за 4-5 дена за 2 семейства). Няма да изреждам, че някои от нещата не бяха много зонови :laugh4: . Жената вика тук 200 евра няма да ни оправят, а на касата платихме ... 80 евра. Не ми се мисли тук в БГ колко щеше да ни струва това удоволствие. И това не е само с храните . :refuse: Виж рибеното масло.От щатите да ми идва 2-3 пъти по евтино отколкото мога да си го купя тук. :gunshot: Ами дрехи, обувки... В къщи тия работи на 99,9% се купуват по Интернет.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Tony » Пет Авг 15, 2014 10:51 am

Аз също правих сравнение и то с вериги магазини, които имаме тук и в България. В Карфур, например, който тук е скъп принципно магазин и пазарувам само някои био-храни, които няма в другите магазини в България е 2 пъти по-скъп. Взимам си понякога от там салфетки в кутия, дето се издърпват отгоре, сещаш се - е, тук са 0,53 €, а в София в Карфур до нас струват абсолютно същите 2,09 лв. :oh: И това е само малък пример... Влязохме в един МОЛ - признавам си, че за първи и последен път ще ми е - че баби и дядовци дадоха зор да купуват на децата дънкови якета и панталони...и съм в потрес! Тук им взимам на редовни цени, дори не и от разпродажби дънки по 10-12 €, а якета за по 15- мах 20 €, а там за двамата да дохохме 158 лв за 2 дънкови якета и 2 чифта дънки. :noo: Ако не бяха бабите и дядовците и си тръгвах одма без покупки...ми то тук за тези пари по 2 комплекта щях да им взема. :oh:

Ако се върнем в София и поддържаме тукашният си начин на живот и то само в хранително отношение поне 3000 лв няма да ни стигат само за храна - за нас и децата, защото едно 90 % от храните ни са в био и органик продукти...изобщо съм скандализирана много. Нямам представа как оцеляват хората там, честно!
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот vanja » Пет Авг 15, 2014 11:50 am

Цените ни винаги се сравняват с тези в EU, а заплатите са на ниво под минимума в там... :refuse: То нищо чудно, че толкова народ се изнесе, ами как няма, като навън има и по-добри възможнсти за развитие...
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот HippoDel » Пет Авг 15, 2014 1:28 pm

Tony написа:Гого, много е вероятно, да. Направих я аз на добруджанки и я изядохме, че пари се е давало, ама нещо не бях много очарована. :hm: Като казах пари, та да си излея душата - ужасно скъпо ми се видя в България и не знам как успявате да се храните в зоната при тези цени...направо е в пъти по-скъпо от тук и от Гърция дори. За месец и половина сме изхарчили пари, с които тук живеем 3 месеца - направо съм в шах, честно!

Тони, наистина ли? :о Мислех, че живота в Белгия е скъп. :doNotKnow: В сравнение с Дания, в България е доста по-евтино. Аз затова пълня куфарите на макс. :laugh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Melkat » Пет Авг 15, 2014 3:37 pm

Tony написа:Гого, много е вероятно, да. Направих я аз на добруджанки и я изядохме, че пари се е давало, ама нещо не бях много очарована. :hm: Като казах пари, та да си излея душата - ужасно скъпо ми се видя в България и не знам как успявате да се храните в зоната при тези цени...направо е в пъти по-скъпо от тук и от Гърция дори. За месец и половина сме изхарчили пари, с които тук живеем 3 месеца - направо съм в шах, честно!


Ти си в шах, Тони, а повечето българи отдавна са в мат. И затова, както беше казал Годзи в един свой пост, си нагъва бобеца с хлебец и попържа ( цитирам по памет)

gogo написа:... Виж рибеното масло.От щатите да ми идва 2-3 пъти по евтино отколкото мога да си го купя тук. :gunshot: Ами дрехи, обувки... В къщи тия работи на 99,9% се купуват по Интернет.


Гого, вие тези неща от чужди сайтове ли поръчвате? Нещо в последно време съм се зарибила по пазаруването по интернет, но само от български сайтове.
И да те питам нещо: взех си свежо сирене, което в 100 грама съдържа 7 грама протеин и 3 грама мазнини. По мои сметки е смесен продукт протеин-мазнина. Ти това чудо как би го ял и колко грама за блок?
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Tony » Пет Авг 15, 2014 4:00 pm

HippoDel написа:
Tony написа:Гого, много е вероятно, да. Направих я аз на добруджанки и я изядохме, че пари се е давало, ама нещо не бях много очарована. :hm: Като казах пари, та да си излея душата - ужасно скъпо ми се видя в България и не знам как успявате да се храните в зоната при тези цени...направо е в пъти по-скъпо от тук и от Гърция дори. За месец и половина сме изхарчили пари, с които тук живеем 3 месеца - направо съм в шах, честно!

Тони, наистина ли? :о Мислех, че живота в Белгия е скъп. :doNotKnow: В сравнение с Дания, в България е доста по-евтино. Аз затова пълня куфарите на макс. :laugh:



Хипо, животът тук е на доста по-висок стандарт от България, но цените в магазините на почти всички стоки са по-ниски, или съизмерими с българските. Много малко неща видях, които тук струват повече. Не говоря за консумативи и услуги - говоря за чисто хранителни продукти и както вече споменах - детските магазини в 2 от столичните МОЛ-ове.

Гого, да ме извиниш, че ти оспамих дневника, ама като ми е бърза клавиатурата...така се получи. Съжалявам. :hug:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот tanita68 » Пет Авг 15, 2014 4:45 pm

И тук също е доста по-скъпо от България. Има и стоки, които са с близки цени или по-евтини(сьомгата например), но повечето са доста скъпи. Засега дрехи и обувки за малкия пазарувам от България или от едни магазинчета тук, където родителите предлагат омалелите дрехи и обувки на децата си(често ми се случва да намирам доста качествени стоки на много добри цени). За инфо мога да спомена само, че едни детски обувки са от порядъка на 30 евро(и това е от най-ниските цени). Повечето хора тук пазаруват или от тия магазинчета, или изчакват сезонни разпродажби или намалението след коледните празници. Понякога в Лидл също има дрехи и обувки на поносими цени. Проблема засега е, че се предлагат доста по-големи номера от този на сина ми. Като си бяхме в България му купих два чифта сандали и платнени обувчици за игра, също и едни маратонки. Като минахме през Германия и реших да видя там дали ще му харесам нещо, нали уж било по-евтино. Честно казано само гледах в магазина и се чудех как е възможно за едни сандалки за прохождащо дете(възможно най-малкия номер, който се предлага) да искат 39 евро. В края на краищата това са обувки, които се носят най-много няколко месеца, дори не могат да се изтъркат подметките им! Не е нещо, което се носи с години!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Вто Авг 19, 2014 11:00 am

Изминалата събота и неделя бяхме до сръбско с една голяма копунджийска компания. Беше трудно да бъдеш зоново в такава атмосфера, но не съжалявам за малката забежка. Изкарахме си прекрасно в т.н. етно село Сърна. Така се нарича комплекса в който бяхме. А самият той се намира в село Иново недалеч от Пирот. Ако някой търси селски туризъм с много добро обслужване, в което участва и самия собственик(да,да собственикът също ни сервираше. Такова нещо в БГ няма да видиш. :( ) това е мястото. Има басейн, до комплекса тече река, а наоколо планина(Стара планина). Има магаренце, кокошчици щъкат насам-натам, направо селска идилия. Вечерта има жива музика(певица), която свири докато имаше хора по масите. Ние си легнахме към 4 часа. Цената ми се стори повече от нормална. За 25 евра на човек получихме спане, обяд, вечеря и закуска, като храната просто е обилна( :hm: ). Доплатихме само за алкохола и безалкохолно по 15 лв. Ето сайта на комплекса ако някой реши да отиде. Добре е да се направи предварителна резервация защото ние като бяхме беше фул. Определено ще отидем пак, много ни хареса. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пет Авг 22, 2014 6:13 pm

Вчера имах страхотно изживяване. Точно както Сиърс описва Зоната. Сутрин ходя пеш до работа. Този ден разстоянието го взех поне с 30% по-бързо без да се усетя. :) Колегите също усетиха енергията в мен. :smdance: Никакъв проблем не ми се опря този ден. Желая на всички практикуващи Зоната да изпитат подобно нещо. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот eldass » Пет Авг 22, 2014 6:46 pm

Гого, явно си бил в центъра на Зоната! :yess: И на мен ми се е случвало, за съжаление - рядко.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Michaelboync и 0 госта

cron