Дневникът на mahona

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Съб Авг 02, 2014 1:59 pm

Като ви гледам как се запасявате със зимнина..не издържах и аз и си взех стекче с буркани нахут на промоция от Кауфланд...ми тъй де...идея нямам какво ще се яде през зимата в Зоната..я да сложа някакво начало и аз на зимнината :lol: Подскажете ми какво да прибирам от сезонните зеленчуци къде в буркан...къде във фризер ,че да ми е по разнообразно като падне снежко.И все по се вълнувам тези джунджурии ,които са домашно консервирани като..домати,гювеч,кисели краставички примерно как се смятат после? :th: Хайде зонбенцата ,които са преживели вече една зима да подскажат малко какво ни чака и как да се приготвим и ние :shy: :msmile2: :bigsm24:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Зоната
 

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Маня » Съб Авг 02, 2014 2:42 pm

С доматите е лесно - взимаш си 10 блока домати (2 кг и 400 г), стържеш или смилаш, затваряш в бурканчета и после ползваш по 240 г за блок. Купуваш чушки, печеш, белиш, прибираш във фризера - 140 г. печени чушки за блок. А иначе цяла зима има и "свежи" зеленчуци. Можеш да се опиташ и лютеница да си направиш от печени чушки, домати и мед като си изчислиш блоковете. Огледай си пак таблицата. Все ще ти дойде нещо наум. А има и замразени целогодишно, когато няма пресни.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот ginette » Съб Авг 02, 2014 5:19 pm

mahona написа: :lol: Подскажете ми какво да прибирам от сезонните зеленчуци къде в буркан...къде във фризер
Щом имаш фризер ,замразявай любимите си зеленчуци :тиквички на кубчета ,зелен фасул ,сурови чушки ,бамя и ето гювеча е готов .Можеш и да комбинираш всякак тия продукти.За лютеница бях чела=40 гр.за 1БВ Аз мисля ,че освен печени чушки и домати ,можеш да добавиш и печен патладжан. Това е което се сещам .Другото Маня е писала :)
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Съб Авг 02, 2014 10:31 pm

Благодаря момичета...ще слагам пакетчета във фризера със сезонни зеленчуци,а като дойде време за домати ще си зонирам моите отделно от тия на фамилията и готово. :smdance:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот ginette » Съб Авг 02, 2014 11:11 pm

mahona написа:...ще слагам пакетчета във фризера със сезонни зеленчуци,а като дойде време за домати ще си зонирам моите отделно от тия на фамилията и готово. :smdance:
Не е необходимо отделно да си приготвяш доматите .Маня ти е писала точно -240мл за 1БВ.Или ,правиш си консерва домати и след това си мериш 1 чаша-250мл и си зонова. :)
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Нед Авг 03, 2014 9:38 am

В нас домати за зимнина се приготвя винаги само обелено и цяло в буркани.Затова ще се наложи да правя отделно смляно за себе си.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Melkat » Нед Авг 03, 2014 10:00 am

mahona написа:В нас домати за зимнина се приготвя винаги само обелено и цяло в буркани.Затова ще се наложи да правя отделно смляно за себе си.


mahona, мисля, че спокойно можеш да си използваш фамилните консерви- нарязваш доматите и отмерваш нужното количество :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Маня » Нед Авг 03, 2014 12:51 pm

mahona написа:В нас домати за зимнина се приготвя винаги само обелено и цяло в буркани.Затова ще се наложи да правя отделно смляно за себе си.


Надребняването го остави, когато отвориш буркана. Не се мори предварително. Няма смисъл. Едрото винаги може да стане дребно, докато обратното май няма да се получи :laugh1: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Guliver » Нед Авг 03, 2014 1:19 pm

Не забравяйте прясното зеле има го почти цяла зима с настърган морков и подправки е супер гарнитура!
Другото са броколите ние ги обожаваме и купувам на едро от едно предприятие за замразени храни - има ги също зяла зима!
Също и карфиолът е доста вкусен среща се по пазарите до късна есен.
и трите зеленчука са в зелената графа на таблицата.


Има една зимна салата също много я харчим но до сега не съм и смятал блоковете но сега вижте какво се получи:

Домати консерва - аз използвам 1 буркан 800мл.(домашно приготвени) предполагам около 3БВ
1 глава сух лук нарязан на ситно - 130гр 1БВ
112 гр. сирене (натрошава се) 4БП
12 б.р маслини или зехтин или смесено но с мярка 4БМ

Получава се нещо като гъста супа става за салата с малък (30гр.) аператив или за гарнитура на нещо по сухо!
Ако някъде съм сгрешил с блоковете поправяйте! :doNotKnow:
Последна промяна Guliver на Вто Авг 05, 2014 1:01 pm, променена общо 1 път
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Tatyana » Нед Авг 03, 2014 1:35 pm

Гъли, мерси за вкусната зимна салатка. Непременно ще я пробвам :)
Доматите идват мааалко в повече, но може и 720 г да събира такъв буркан, не съм го мерила.
Само сиренето го намали наполовина - 112 г е 4 блока от него или го замени с 224 г извара :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Guliver » Нед Авг 03, 2014 1:49 pm

Да е сиренето е 112гр. :stupid: къде съм гледал пак в тази таблица ама човек като е гладен окото му е ненаситно :о
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот ginette » Нед Авг 03, 2014 8:01 pm

Guliver написа:Има една зимна салата също много я харчим но до сега не съм и смятал блоковете но сега вижте какво се получи:

Домати консерва - аз използвам 1 буркан 800мл.(домашно приготвени) предполагам около 3БВ
1 глава сух лук нарязан на ситно - 130гр 1БВ
224гр. сирене (натрошава се) 4БП
12 бр маслини или зехтин или смесено но с мярка 4БМ

О.тая салата и на нас ни е любима , но разнобразяваме лука с праз лук :yess:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Авг 05, 2014 8:43 am

:smdance: Супеееер съъмм.За 50 дни в Зоната от 123 кг - 114,800 тази сутрин.За сантиметри нямам време,но кантарчето ми е предостатъчно ,а и настроението и желанието за неща ,които преди нямах много сили да направя ми е достатъчно като критерий!Благодаря ти Пипи ,че си споделила опита и знанията си с нас!Благодаря и на всички ,които го правят ежедневно и без съветите и подкрепата им аз лично не бих се справила! :bouquet:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот venci68 » Вто Авг 05, 2014 9:18 am

Само така, браво :yess:
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Tatyana » Вто Авг 05, 2014 9:56 am

Махонче, браво на теб :bigsm20:
Давай в същия дух и двуцифрено число ще видиш на кантара :yess:. Сантиметрите си ги премери когато имаш време, защото ще дойде период в който кг ще се забавят, но ще се топят сантиметри :)
Поздравления още веднъж :bigsm22:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Guliver » Вто Авг 05, 2014 12:55 pm

Браво и от мен!
Гледам свалила си за 50 дни около 8 кг което прави по около 1,1 кг. на седмица. Барито пише, че повече от 500-600гр. мазнини на седмица не може да се свалят, което е около 4,2кг. за този период. Явно губиш и КТМ. Важното е че се чувстваш добре и продължаваш на пред. Де и аз да се похвалех така :lol:
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron