Зонуването на АняТ

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Сря Юни 18, 2014 7:13 pm

Gazilot написа:Таня,
принципно съм съгласен с теб, но има мааааалко разлика в храните тогава и храните сега.
Да, хранехме се на корем, но маста беше от прасе, млякото беше от крава, сиренето също, месото не беше прано в разтвори като чорапи. Маслото не беше като маргарина, следващата стъпка в производството на който, е получаване на пластмаса ( И всички помним вкуса на соцмаргарина, колко различен беше от сегашните производни на каучука).
И единственото Е беше солта.
Промишлената хранителност не беше завладяла всеки един продукт, аз вече се съмнявам във всяко нещо, остойностено и на щанд с цена. След като устои на моите хранително-вкусови предпочитания, рухнаха, показвайки колко е пошло всичко съвременно, колко високо-фруктозен сироп има в 60% от храните на 21-ви век, вече не вярвам на нищо. Но навремето, нямаше и толкова стрес, които ни залива в момента, от тази несигурност на бита и начинанието в тази шибана държавица.
Та, ядяхме много, но и се движехме много, и ядяхме качествени продукти. И не пиехме хапчета за лудо.

Не съм съгласна!
Да, сега храните са изкуствени, така е!
Но аз говорех за отношението ни към храненето!
Моите баба и дядо бяха селски хора. През зимата ядяха кисело зеле с червен пипер , през лятото таратор, дори и без кисело мляко! Месо ядяхме в неделя, когато се заколваше домашна кокошчица. Те си сипваха в една чиния и двамата ядяха от нея. Месото беше колкото 1 - 2 БП в тази чиния . Те живяха по 90 години! Представете си 1 кокошка , а хората бяхме 7 възрастни и 3-4 деца! Колкото и голяма да е била кокошката, като я разделиш на 10 ....сметнете по колко грама се пада на човек! А сега месо се яде всеки ден , по много и тлъсто! И се смята за голяма работа, този, който може да си го позволи! Да не говорим за кроасани, дюнери, мак доналси и др. Ами пастите, тортите под път и над път....и се храни народът! Такава бях и аз! Донесат топла питка в болницата - ям на корем! После пък баница ...на корем, хайде и баклвичка...на крак....и като се върна вкъщи , гладна като вълк...нахвърлям се върху хладилника...сирене, кашкавал....и ядки по 200 - 300 гр ( нали са полезни )

Абе сбъркана работа!
Сперед мен , отношението към храните, разбирането за храненето и съчетаването на трите вида макронутриенти трябва да се изучава в училище, защото ние сме сбъркани вече. Ние злоупотребяваме поради незнание и не можем да научим децата си !
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Зоната
 

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Gazilot » Сря Юни 18, 2014 7:47 pm

Явно си ме чела на диагонал, аз казвам същото...
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Italiano » Сря Юни 18, 2014 8:04 pm

Gazilot написа:Таня,
принципно съм съгласен с теб, но има мааааалко разлика в храните тогава и храните сега.
Да, хранехме се на корем, но маста беше от прасе, млякото беше от крава, сиренето също, месото не беше прано в разтвори като чорапи. Маслото не беше като маргарина, следващата стъпка в производството на който, е получаване на пластмаса ( И всички помним вкуса на соцмаргарина, колко различен беше от сегашните производни на каучука).
И единственото Е беше солта.
Промишлената хранителност не беше завладяла всеки един продукт, аз вече се съмнявам във всяко нещо, остойностено и на щанд с цена. След като устои на моите хранително-вкусови предпочитания, рухнаха, показвайки колко е пошло всичко съвременно, колко високо-фруктозен сироп има в 60% от храните на 21-ви век, вече не вярвам на нищо. Но навремето, нямаше и толкова стрес, които ни залива в момента, от тази несигурност на бита и начинанието в тази шибана държавица.
Та, ядяхме много, но и се движехме много, и ядяхме качествени продукти. И не пиехме хапчета за лудо.

Изключително точно изказване! :yess:
И да добавя един пример: помните ли, като колко дебели деца имаше в класовете? По 1 или най-много 2, които ставаха обект на подигравки, точно защото бяха изключение.
А сега видели ли сте как е положението? Повече от половината деца са с наднормено тегло, а поне 5-6 са си дебели.
Кое се промени? Точно посочените от Гази храни, ниво на напрежение и стрес.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот GODzillata » Сря Юни 18, 2014 8:08 pm

TanyaS написа:...кроасани, дюнери, мак доналси и др. Ами пастите, тортите под път и над път....... топла питка ... баница ....и баклвичка.....


Е, ти сега не е истина как ми запали въображението....... :mrgreen: .....особено с баклавичката.......ммммм.........обичам всякакви баклавички, даже и ония с шоколадовата обвивка.......чакам с нетърпение да замина за Турция и да нападна тавите с баклавички. :chickrun: :laugh:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Съб Юни 21, 2014 8:18 pm

Намерих си снимки от миналото лято :shy: :stupid:
Срам и позор! :refuse:
Как съм оцеляла? :о
Да е жива и здрава Зоната ! :love: :love: :bouquet: :bouquet:
-26 кг
26 кг сланина по - малко !
Имам и още 7-9 кг да сваля!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот HippoDel » Съб Юни 21, 2014 9:06 pm

TanyaS написа:Аз пък моля да ми кажете как се слага линк с дума , върху , което се кликва ? Дали го казах правилно? :hm:

Таня, пишеш думата, избираш я с мишката и натискаш бутона "URL", след това в първите скоби пишеш"=" и адреса или кода на линка, ето така[url=http://www.ikea.com/dk/da/catalog/news/departments/] и готово. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Съб Юни 21, 2014 9:42 pm

tuk
пиша думата
Благодаря , Хипо! От толкова време исках да питам и ме беше срам :)
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот HippoDel » Нед Юни 22, 2014 10:30 am

Ти пък, как може да те е срам, за такова нещо. Никой не се е родил научен.
Радвам се, че помогнах. :hugs1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Съб Юли 05, 2014 5:56 pm

Здравейте!
Днес направих първия плаж за тази година! :bow:
След като свалих почти 27 кг . се сблъсках с нов проблем, за който моля помагайте!
Кожата на врата ми и по краката се е отпуснала ужасно :(
Ходя на масажи, пия много вода, вървя на пътеката, но наистина ми е мноооого отпусната кожата!
Имате ли идея какъв лосион или гел или нещо друго би ми помогнало?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Tonkata » Съб Юли 05, 2014 9:27 pm

TanyaS написа:Re: Зонуването на АняТ
от TanyaS » Съб Юли 05, 2014 5:56 pm

Здравейте!
Днес направих първия плаж за тази година!
След като свалих почти 27 кг . се сблъсках с нов проблем, за който моля помагайте!
Кожата на врата ми и по краката се е отпуснала ужасно :( но наистина ми е мноооого отпусната кожата!
Имате ли идея какъв лосион или гел или нещо друго би ми помогнало?

Tаня, ти наистина ме караш да ти завиждам, ама много да ти завиждам ! :hm: :refuse: :notagree:
Ще се радвам да махна от себе си и половината на от твоите кг. За тримесечния си престой в Зоната до момента съм минус 7 кг, но това се случи през първите два месеца. Последния не мърда нищо - ни килограми ни сантиметри :refuse: :refuse:
Но твоя проблем ме кара да се замисля :th: След като родих дъщеря си, имах такива терзания и си спомням че тогава обтривах тялото си с груб плат и хума -ама ще е коректно да кажа че тогава бях с 25 години по-малко ;)
Пробвай, може да ти помогне и не е толкова трудно. Успех ! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Пон Юли 07, 2014 7:26 pm

8 месеца в Зоната:
-28 кг
-30 см от талията

ръст - непроменен
изследвания - няма
АН - в норма
Нови дрешки!
Нов бански костюм! Плажувам активно!
Самочувствия на макс
Подвижност 200%
Нооооо , ми се появиха бръчки на шийката! Е, все пак не съм първа младост!
Да се отбележи като нежелан ефект от Зоната! :lol:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Маня » Пон Юли 07, 2014 7:42 pm

TanyaS написа:Нооооо , ми се появиха бръчки на шийката! Е, все пак не съм първа младост!

Таня, браво за резултатите! А за шийката - упражнения за стягане на лицевите и вратните мускули.
А и да, годинките винаги ще оставят следи, освен ако като задържиш желаните килограми прибегнеш до услугите на "естетичната хирургия" :laugh1: , ако можеш да си я разрешиш. Но това едва ли е от толкова голямо значение. Защото цялото ти същество излъчва друга енергия, други емоции, а те са много по-забележими за околните, отколкото някоя и друга бръчица или поотпуснала се кожа тук и там.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Пон Юли 07, 2014 8:16 pm

Manya написа:
TanyaS написа:Нооооо , ми се появиха бръчки на шийката! Е, все пак не съм първа младост!

Таня, браво за резултатите! А за шийката - упражнения за стягане на лицевите и вратните мускули.
А и да, годинките винаги ще оставят следи, освен ако като задържиш желаните килограми прибегнеш до услугите на "естетичната хирургия" :laugh1: , ако можеш да си я разрешиш. Но това едва ли е от толкова голямо значение. Защото цялото ти същество излъчва друга енергия, други емоции, а те са много по-забележими за околните, отколкото някоя и друга бръчица или поотпуснала се кожа тук и там.

Да не казвам голяма дума, но услуги на хирурзи прибягвам само в животозастрашаващи ситуации!
Иначе съм съгласна ....самочувствието е съвсем друго, сияеш от физически и душевен комфорт ( който никой психолог не би могъл да ти даде)....връзката със същността ти е здрава , сигурна и ти дава спокойствие и вяра в правотата на пътя по който си тръгнал! Няма как това сияние да не се отразява в околните! И те те засипват с комплименти! Завърта се един прекрасен порочен кръг!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Tatyana » Пон Юли 07, 2014 8:41 pm

TanyaS написа:...връзката със същността ти е здрава , сигурна и ти дава спокойствие и вяра в правотата на пътя по който си тръгнал! Няма как това сияние да не се отразява в околните! И те те засипват с комплименти! Завърта се един прекрасен порочен кръг!

Тази част най-много ми хареса, много точно си го казала :bigsm18:. А за разните там бръчици и аз съм на мнение хич да ги мислиш - те си имат своя чар и затова всеки е по своему красив и неповторим, точно заради тях :bigsm1:.
И дай Боже всекиму такъв прекрасен порочен кръг, като този в който си влязла :)

Адаш, утре ще бъда във Варна по работа, но за съжаление само за един ден. Иначе с удоволствие бих изпила едно кафе с теб, ако имаш време. И благодаря, че споделяш тези хубави новинки около теб :bouquet:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Вто Юли 15, 2014 7:09 am

:bow: Днес :
71.8 кг
75 см - талия
85 см - корем
96 см ханш
Щастлива съм :)
Открих , че 3 кайсийки и 56 гр извара е чудесна комбинация :hug:

Обичам ви :bouquet: :bouquet: :bouquet:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Tonkata » Вто Юли 15, 2014 8:23 am

TanyaS написа::bow: Днес :
71.8 кг
75 см - талия
85 см - корем
96 см ханш
Щастлива съм :)
Открих , че 3 кайсийки и 56 гр извара е чудесна комбинация :hug:

Обичам ви :bouquet: :bouquet: :bouquet:

Иха-а-а ти продължаваш да ме караш да проявявам чувството "завист" и в същия момент ме амбицираш страшно много ! ;) Желая ти здраве и много приятни моменти със Зоновата ти визия !!! :love1:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта