Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот petia » Пон Юни 16, 2014 8:18 am

pipilota написа:Петя и другото което забравих, да ти кажа - т.е колкото повече чета постовете ти, толкова повече съм сигурна, че трябва да взимаш високи дози рибено масло поне в първите 3-4 месеца (надявам се да можеш да си го позволиш финансово) поне 10 грама дневна доза EPA DHA :yess:

Здравей, аз пия рибено масло , но ето това http://apteka.framar.bg/30018779/%D0%B0 ... C%D0%B3-60 по две дневно,за съжаление не мога да си позволя по скъпо, пия много лекарства и селен по 1 т.дневно,отделно заради заболяванията пия еутирокс,фолиева киселина,конкор,асперин протект,хидрея най гадното заради нея и асперина не мога да се лиша от хляб вечер защото след това умирам от стомах,Утре съм на хематолог да ми види изследванията и кръвта под микроскоп и ще Ви пиша.Лека и успешна седмица на всички.Благодаря Ви за съветите и напътствията.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Вили30 » Пон Юни 16, 2014 4:00 pm

Здравейте,аз съм в зоната 2 седмици и засега съм с 3 кг надолу,не ми е трудно но още се уча.Имам въпрос,ако някой е наясно ще му бъда благодарна да ми каже- търсих,но намерих сирене Котидж но е с масленост 4,5, в зоната е нискомаслено,можели да е това което съм намерила
Аватар
Вили30
 
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 15, 2014 11:17 am
гр.Пазарджик

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Пон Юни 16, 2014 4:05 pm

Здравей, Вили!
Котидж с масленост 4,5 си е жива мазнина.
Не го яж или поне не често, а само по изключение, ако нямаш друг протеин!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Пон Юни 16, 2014 4:32 pm

Вили30 написа:Здравейте,аз съм в зоната 2 седмици и засега съм с 3 кг надолу,не ми е трудно но още се уча.Имам въпрос,ако някой е наясно ще му бъда благодарна да ми каже- търсих,но намерих сирене Котидж но е с масленост 4,5, в зоната е нискомаслено,можели да е това което съм намерила

В Лидл има с 2,4 % масленост, но трябва да се ровиш по кашоните, има по 3 бройки в кашон, между тези с 4,5%.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Шуслерови соли и Зоната

Мнениеот mahona » Пон Юни 16, 2014 9:46 pm

Здравейте!Искам да попитам има ли сред вас ,които сте вече в Зоната някой ,който да употребява Шуслерови соли и да зонува в същото време и ако някой има информация дали могат да се съчетават добре 2-те неща...моля да сподели.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Italiano » Пон Юни 16, 2014 9:52 pm

Махона, темата, която беше пуснала, я трансформирах в мнение тук, защото:
1. Разделът "Дневници" не е подходящ;
2. Няма смисъл да се отваря цяла нова тема за този въпрос.

Надявам се, че ще получиш търсените отговори в тази тема!

:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Пон Юни 16, 2014 10:25 pm

Нямам представа какво са това "Шуслерови соли". :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Вили30 » Вто Юни 17, 2014 6:55 am

Много благодаря,ще проверя пак запо малка масленост :)
Аватар
Вили30
 
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 15, 2014 11:17 am
гр.Пазарджик

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот gogo » Сря Юни 18, 2014 12:22 am

petia написа:Здравей, аз пия рибено масло , но ето това http://apteka.framar.bg/30018779/%D0%B0 ... C%D0%B3-60 по две дневно,за съжаление не мога да си позволя по скъпо, пия много лекарства и селен по 1 т.дневно,отделно заради заболяванията пия еутирокс,фолиева киселина,конкор,асперин протект,хидрея най гадното заради нея и асперина не мога да се лиша от хляб вечер защото след това умирам от стомах,Утре съм на хематолог да ми види изследванията и кръвта под микроскоп и ще Ви пиша.Лека и успешна седмица на всички.Благодаря Ви за съветите и напътствията.


Петя, рибеното масло, което пиеш въобще не е евтино, нито пък качествено. Не е молекулярно пречистено, не е концентрирано, няма данни от какви и колко на брой риби е произведено, не е ясно и дали минава теста с фризера. В рибеното масло нас ни интересува само и единствено 2 типа омега 3 киселини - EPA и DHA. В твоето масло в 1 капсула има 0,3 гр.( EPA и DHA). В опаковката има 60 капсули, което прави 18 гр.(EPA и DHA) за 15,50 лв. или 0,86 лв за 1 гр.(EPA и DHA).
В Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels , което е концентрирано, молекулярно пречистено и мина теста с фризера в 1 капсула има 0,6 гр.(EPA и DHA), което прави 72 гр за цялата опаковка, която струва 14$ и 4$ за доставка, което прави 26 лв или 0,36 ст за 1 гр.(EPA и DHA). Е, кое е по евтино :th: .Твоето масло е почти 2,5 пъти по скъпо за 1 грам омега 3. На ден трябва да взимаме поне по 2,5-3 гр, и това е постоянно, а на теб Пипи ти беше препоръчала и по високата доза. Е, как се издържа финансово на толкова "евтино" рибено масло :doNotKnow: . А и маслото на NOW е много по-качествено от първото. Повече за това как избрах рибеното масло, което пия, можеш да намериш в дневника ми.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот petia » Сря Юни 18, 2014 10:08 am

gogo написа:
petia написа:Здравей, аз пия рибено масло , но ето това http://apteka.framar.bg/30018779/%D0%B0 ... C%D0%B3-60 по две дневно,за съжаление не мога да си позволя по скъпо, пия много лекарства и селен по 1 т.дневно,отделно заради заболяванията пия еутирокс,фолиева киселина,конкор,асперин протект,хидрея най гадното заради нея и асперина не мога да се лиша от хляб вечер защото след това умирам от стомах,Утре съм на хематолог да ми види изследванията и кръвта под микроскоп и ще Ви пиша.Лека и успешна седмица на всички.Благодаря Ви за съветите и напътствията.


Петя, рибеното масло, което пиеш въобще не е евтино, нито пък качествено. Не е молекулярно пречистено, не е концентрирано, няма данни от какви и колко на брой риби е произведено, не е ясно и дали минава теста с фризера. В рибеното масло нас ни интересува само и единствено 2 типа омега 3 киселини - EPA и DHA. В твоето масло в 1 капсула има 0,3 гр.( EPA и DHA). В опаковката има 60 капсули, което прави 18 гр.(EPA и DHA) за 15,50 лв. или 0,86 лв за 1 гр.(EPA и DHA).
В Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels , което е концентрирано, молекулярно пречистено и мина теста с фризера в 1 капсула има 0,6 гр.(EPA и DHA), което прави 72 гр за цялата опаковка, която струва 14$ и 4$ за доставка, което прави 26 лв или 0,36 ст за 1 гр.(EPA и DHA). Е, кое е по евтино :th: .Твоето масло е почти 2,5 пъти по скъпо за 1 грам омега 3. На ден трябва да взимаме поне по 2,5-3 гр, и това е постоянно, а на теб Пипи ти беше препоръчала и по високата доза. Е, как се издържа финансово на толкова "евтино" рибено масло :doNotKnow: . А и маслото на NOW е много по-качествено от първото. Повече за това как избрах рибеното масло, което пия, можеш да намериш в дневника ми.

Здравей,Гого! Прав си за всичко, но аз го купувам за 10 лв,като има и за 10 лв за 10 дни не зная каква марка е, затова имах впредвид че е по евтино и вчера си го купих пак защото изпих една опаковка вече.Теста с фризера го правих още като го купих не беше замръзнала капсулата цялата седеше си леко мека, но вътре не беше така прозрачна ,след няколко секунди се отпусна изцяло, може и от топлината на ръката да е.Извън България няма как да купувам.Чела съм дневника ти, даже препрочитам по някои път. Все още Ви чета.Вчера бях на хематолог и тя беше много доволна от резултата от изследванията. Килограми и обиколки не спадам, а днес е 18 ден, но резултата на кръвта е много добър и аз съм доволна и продължавам напред.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот gogo » Чет Юни 19, 2014 5:42 am

Петя, маслото вътре в капсулата трябва да остане течно. Само тогава теста с фризера е успешен. Друг вариант е да срежеш 2-3 капсули и да изсипеш съдържанието в някаква капачка.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Вили30 » Чет Юни 19, 2014 9:57 am

Здравейте,имам въпрос прочетох за всичко което не трябва да се яде в зонота ,отнася ли се за дъвките и по специаллно Орбит
Аватар
Вили30
 
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 15, 2014 11:17 am
гр.Пазарджик

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот gogo » Чет Юни 19, 2014 12:21 pm

Вили30 написа:Здравейте,имам въпрос прочетох за всичко което не трябва да се яде в зонота ,отнася ли се за дъвките и по специаллно Орбит


Вили, в Зоната няма забранени храни. Има препоръчителни(добър избор/приемлив избор, оцветени в зелено/кафяво в таблицата) и непрепоръчителни(лош избор, оцветени в червено). Що се отнася до дъвките, то аз съм твърдо против тях :refuse: защото по този начин лъжеш организма си, че ще се храни, в стомаха ти се отделя сок, който да отработва постъпилата храна, а то няма никой. В крайна сметка всичко това води до гастрит и язва. Махай ги тези дъвки въобще. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Вили30 » Чет Юни 19, 2014 3:39 pm

:lol: ок Gogo,не съм дъвчала дъвки,мислех но щом неможе неможе :yess:
Аватар
Вили30
 
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 15, 2014 11:17 am
гр.Пазарджик

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Маня » Чет Юни 19, 2014 5:45 pm

Може ли да задам един тъп въпрос :bigsm26: - но ме мъчи тия дни. На мен храненето ми отнема между 30 до 50 минути (особено когато преживям свежи зеленчукови въглехидрати и мръвки). При близо час хранене до следващото, ако трябва да минат 4 часа, броя от началния час на храненето или от края - говоря за основните хранения - закуска, обед и за следобедната подкрепа? :bigsm49: Голям идиот съм, нали! :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот Tony » Чет Юни 19, 2014 6:07 pm

Маня, :laugh1: Отговарям ти като консултант по кърмене и захранване на бебета - часовите разлики на храненията се измерват от началото на едното хранене до началото на следващото. :yess: Обаче за възрастни индивиди в зоната - не знам дали важи това правило. :) Аз също така си засичам храненията, ама и аз ям по-бързо от теб, де. :)
Последна промяна Tony на Чет Юни 19, 2014 6:23 pm, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron