Извън-Зонов клюкарник - Част 1

За различните неща от живота, които ни вълнуват, и са ни интересни, но нямат пряка връзка с темата за Зоната. Теми от всякакъв характер, за всичко и за всеки.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Pipilota » Пон Апр 28, 2014 3:04 pm

Аз казах - до месец най-много ще съм по-свободна, и обявявам дата с лимит 10-12 човека. Който е на лице, ще се състезава, който не може, само ще гледа :)))
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Зоната
 

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот HippoDel » Пон Апр 28, 2014 3:14 pm

pipilota написа:Аз казах - до месец най-много ще съм по-свободна, и обявявам дата с лимит 10-12 човека. Който е на лице, ще се състезава, който не може, само ще гледа :)))

А така! Аз затова чакам да видя датата и тогава ще реша дали мога да участвам. То ако трябва с всички да се съобразиш, никога няма да почне състезанието. :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот tanita68 » Пон Апр 28, 2014 5:25 pm

Най-важен е съдийския състав, а другите ще преценят дали им е възможно или не да се включат тогава!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Kristal » Чет Май 01, 2014 7:32 am

Ако ми е дошло кантарчето дотогава и аз ще се включа, тъкмо малко да се науча на ред :laugh4:
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Kristal » Чет Май 01, 2014 6:28 pm

pipilota написа:Аз по принцип нямам пърхут, но ми се е случвало след ползването на някой смотан шампоан да се появи, и винаги знам че е от шампоана. Сменям веднага марката и после всичко е ок. Случвало ми се е и от сапун да почва да ме сърби цялото тяло. Според мен пърхута се маха с разни маски и шампоани, това не е мисля че е проблем, но мазната коса... :refuse:
....за съжаление това няма лекуване... :refuse: Дъщеря ми е с мазна коса, ама наистина мазна.. всеки ден се къпе, и до вечерта е мазна...четохме какво ли не, пробвали сме какво ли не, но грънци....навсякъде пише че не е хубаво да се мие често косата, но не може да ходи мазна нали? После открихме сухите шампоани, които са голям кефф за хора с мазна коса, но дъщеря ми пък не ги иска, чувствала се мръсна с тях :) и така...но за сега това е единственото решение в къщи- сух шампоан. Как пък не се метна на мен, да вземе моята коса...ама какво да се прави...кавото такова.. ;)

Зачела съм се в клюкарника и стигнах до тук. Мога да ви кажа рецепта за лечение на мазна коса, все пак съм фризьорка :)
Рецептата е много лесна - дъбови кори - по принцип оригинала е да се свари отвара от корите в голяма тенджера да се използва за измиване на главата. Това обаче е трудно, затова по-лесния вариант - сварява се отвара като чай, мерките на око и като изстине се прецежда и се слага в хладилник. Всеки ден по няколко пъти се стопля по една малка чашка до приятна температура и с тампон се нанася по скалпа. С това нещо аз се отървах от мазна коса през пубертета, а и на всеки, който я е правил е помограло. Една моя клиентка беше с ужасно мазна коса, сутринта се мие, следобед вече косата и мазна и на клечки. Ползва отварата в продължение на един месец и край - оттогава досега вече минаха 5-6 години косата и е нормална, мие си я на три - четири дни без проблем.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот HippoDel » Чет Май 01, 2014 11:22 pm

A oт къде се намират тези дъбови кори? В билковите аптеки ли? :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Kristal » Пет Май 02, 2014 6:59 am

Hippo написа:A oт къде се намират тези дъбови кори? В билковите аптеки ли? :think2:
Или в аптека или дрогерия, или ако ходиш из планината си събираш. Последно една баба ми каза, че си обелила кора от дървата аз огрев :) обаче тя познава кое дърво какво е, аз не мога да позная така.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Пон Май 05, 2014 12:19 pm

Празнувате ли, празнувате ли?
Празнувайте, празнувайте!
После ще се мерим.
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Kristal » Пон Май 05, 2014 12:22 pm

Аз празнувам зоново. Сега казах на благоверния на 6-ти вечерта и на 7-ми сутринта да наобиколи магазините за агнешко, обикновено падат цените драстично тогава, та да заредим фризерчето :)
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Karrita » Пон Май 05, 2014 12:32 pm

Italiano написа:Празнувате ли, празнувате ли?
Празнувайте, празнувайте!
После ще се мерим.
:laugh:

Нищо не празнувам аз вече.....стига толкова! :)
Мерките въобще не ме плашат, обаче след излизане от Зоната тялото ми се чувства зле - отпуснато, мързеливо, апатично и съвестта ме гризе, че съм си причинила това състояние!
Иначе сега пак си мерих мазнините, не мога и не мога да кача малко мас :laugh:
Body Fat %: 15
Body Fat Weight (lbs):17
Lean Body Mass (lbs):98
Daily Protein Requirement (g):78
or # of Blocks of Protein:11
# of Blocks of Carbohydrate:11
# of Blocks of Fat:11
При идеални 21-22% за жените, поне до 18 ако стигна пак ще е добре! Давайте идеи как? :think2: Блокове чм 11-12, мазнините са +1 блок и пак не става. То и така да си ходя не е голям проблем, ама все ми е студенооооо! :)
Абе този пост не беше за тук, ама уж само да пиша, че не празнувам и се отнесох! :laugh1:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Пон Май 05, 2014 1:24 pm

Значи, т'ва 1-ви май - празник.
Вчера беше неделя - празник.
Днес съм на сватба, но по-важното е, че днес е един от най-великите рождени дни - празник.
Утре е Гергьовден - празник.
:smdance:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Tony » Пон Май 05, 2014 2:15 pm

Italiano написа:Значи, т'ва 1-ви май - празник.
Вчера беше неделя - празник.
Днес съм на сватба, но по-важното е, че днес е един от най-великите рождени дни - празник.
Утре е Гергьовден - празник.
:smdance:


Ми като имате много празници - така е :)

Тук всички са на училище днес, та аз сама си готвя зоново за обяд. :laugh:

Ити, ти ли си рожденик днес? Честит да си, ако си ти, ако е някой твой близък - той да е честит. :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот ginette » Пон Май 05, 2014 4:25 pm

Karrita написа:При идеални 21-22% за жените, поне до 18 ако стигна пак ще е добре!
:laugh1:
Ех ,ако можеха да се подаряват ,веднага щях да ти дам от моите :laugh3: :laugh3: :laugh3: Karrita много ти е гот аватара-това британска синя ли е.
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот tanita68 » Вто Май 06, 2014 8:28 am

Честит рожден ден на galia_mp!
:bday1: :birthd: :gift2: :rose-1:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Kristal » Вто Май 06, 2014 8:41 am

tanita68 написа:Честит рожден ден на galia_mp!
:bday1: :birthd: :gift2: :rose-1:

ЧРД и от мен! :bouquet:
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Маня » Вто Май 06, 2014 9:41 am

Честит имен ден на всички, чийто покровител е Свети Георги Победоносец! Бъдете здрави, момичета и момчета! :bigsm40: :bigsm39: :bigsm40: :bigsm40:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към За всичко извън Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта