Дневникът на Татяна

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Пон Апр 28, 2014 1:10 pm

Ити, никаква идея нямам що така не ти се получават тези мъфини :doNotKnow:. Вчера пробвах едната рецепта на Маня, но я модифицирах в сладък вариант, защото имах ягоди. Тестото беше по-рядко от това в рецептите (другия път ще изцедя млякото) и затова ги допичах на 150 градуса с вентилатор. Изглеждат изгорели, но не са - половината трици бяха доста по-тъмни от новия пакет. Получиха се много вкусни, та скоро ще пробвам и соления оригинал :yess:

Мъфини Маня (сладък вариант с ягоди) - 6 БПВМ
3 яйца (1 яйце + 4 белтъка) - 3 БП
112 г извара - 2 БП
1 ч.ч. кис. мляко - 1 БП + 1 БВ
86 г трици - 4,5 БВ (моите също излязоха 19 г по етикет)
70 г ягоди - 0,5 БВ
2 ч.л. кокосово масло (Гхи) - 6 БМ
Стевия за подслаждане, ванилия, малко смлян кардамон (силна подправка, та е по желание), бакпулвер (нямах и сложих сода с малко лимонов сок). Пекох на 180 градуса половин час с вентилатор, а после допичах на 150.
Ето ги Изображение преди печене, сега изпечени Изображение, а след допичането изглеждат така:
Изображение
А понеже прочетох и за твоите патила с мъфините, в първата рецепта от сайта сложих и малко едро смляно овесено брашно - може би 3-4 блока от общо 11 блока трици там. И е задължително да преседят поне половин час преди печене. Хайде успех и да покажеш скоро снимка на твоите ;)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Зоната
 

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Маня » Пон Апр 28, 2014 2:01 pm

Italiano написа:
Tatyana написа:Сега да се похваля с първите ми зонови мъфини от рецептите. Малко сухички се получиха, но ...

А пък на мен това ми е мечта - да са сухи, но ... :doNotKnow:
:laugh:


Едната "тайна" на моите е, че оставям да триците да набъбнат повече от 30 минути и другата - винаги цедено млякото, без значение дали е 0.1, 1.5 или 2% масленост. И ги пека на програма за сладкиши (моята фурна има такава) или на вентилатор на температура 180 с намаляване до 150 и проверка след 20-тата минута с клечка. Пека във форма, която ми е под ръка, силиконова, тефлонова, формички за крем карамел с единични силиконови формики в тях А и цяло пакетче бакпулвер на д-р Йоткер добавено в тестото непосредствено преди да ги сложа във фурната. Докато тя загрява (10 минути), забърквам бакпулвера и разпределям във формичките.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот roksi » Вто Апр 29, 2014 10:15 am

момичета,моето скромно мнение, относно мъфените е само в изпичането,правила съм многократно,и никога не изчаквам 30 м. за да набъбват , и до сега са се получавали много добре,дори мои близки, които са ги пробвали ги харесват :bigsm39: само руския сладкиш ,първия път не ми се получи,но впоследствие стана.
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Вто Апр 29, 2014 10:38 am

Рокси, аз имам само 2 опита с мъфини, така, че ще се радвам да споделиш и ти как точно ги печеш - на колко градуса, време, ниво на решетката и т.н. В тази връзка да попитам за мъфини 2 от рецептите - защо една чаша кис. мляко се смята за 2 БП + 2 БВ? За американското мляко ли става въпрос? Може да сте писали някъде за това, но не се сещам сега :th:. Като изчетох патилата на някои наши видни съфорумци с тези мъфини, не смеех изобщо да ги пробвам вече 2 месеца :laugh3:. Така, че ти благодаря, че се включваш с твоя опит :hug:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 29, 2014 2:37 pm

Мисля, че това е рецепта на Пипи и наистина в случая е американски стандарт на млякото. Някъде тя беше препоръчала българското да се поизцеди, за да не стане прекалено рядка сместа. Аз използвам тукашния йогурт, който е 135гр за 1БП+1БВ и стават добре - слагам 270гр от него, разликата не е много голяма.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Karrita » Вто Апр 29, 2014 2:42 pm

Татяна, много красиви формички имаш. :)
Айде сега моля те сложи рецептата и снимките в раздел Рецепти ;)

Моля всички готвачки и готвачи да слагат рецептите освен по дневниците си и в раздел "Готвене и рецепти", така ще е по-лесно на Пипи да ги събира, а и ще е по-прегледно и лесно за новобранците. Благодаря Ви!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот roksi » Вто Апр 29, 2014 3:24 pm

Татяна,правя по рец.за12бр.замествам сиренето с извара и шунка.Печката ми е AEG и пека с вентилатор на 150 C за 40м. на второ ниво , в неделя направих ,сложих ги да се пекат в 16. 45ч разходих кучето набързо и17 и 30 ги извадих /без да стоя до тях и да поглеждам през 5 мин :laugh4: ./,бяха готови с приятно запечен златист цвят, на вкус чудесни-нито сухи,нито мокри :laugh1: прибрах ги в хладилника и си хапваме на закусчиците.
Съжалявам,че не направих снимка.Ако искаш опитаи по моя начин.Дано се получат другия път!Успех :hug:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Вто Апр 29, 2014 8:54 pm

Танита и аз така си помислих за киселото мляко, но не бях сигурна. Ще ги пробвам скоро и тях, че тези дни съм на вълна мъфини, след като първите се получиха :). Ще пробвам и начина на Рокси, че още не съм нацелила как най-добре ще стават в моята фурна.
Кари, качих мъфините в Рецепти, че то отказва ли се на молбата на така потропващо с лапа котенце ;). Заслугата за тях е на Маня, а аз само ги модифицирах в сладки, та затова ги кръстих "мъфини Маня". Пък и половината трици бяха много тъмни и изглеждат изгорели, но ако другия път станат, ще сменя с по-хубава снимка.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Маня » Вто Апр 29, 2014 9:04 pm

Много са си хубави, попрепеченки. И е нормално като са от трици, а не от брашно, да са си по-тъмнички поначало. Ако замениш триците с овесено брашно, ще са белички.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот tanita68 » Сря Апр 30, 2014 9:28 am

А моето овесено брашно е много тъмно, почти кафяво. И по етикет излиза 56гр за 1БВ.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот HippoDel » Сря Апр 30, 2014 10:11 am

tanita68 написа: И по етикет излиза 56гр за 1БВ.

:о :о :о Колко въглехидрати има в 100 г ? Трябва да са 16 г, това не може да е брашно. :refuse:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Сря Апр 30, 2014 10:53 am

Аз всичко обичам препечено, но другия път ще ги пробвам с брашно и трици, пък да видим какво ще излезе :). А моето брашно е светло, смляха го в магазина от който купих овес. Затова го приемем 14 г за блок, така както в таблицата е овеса. Греша ли някъде, че и на мен ми се виждат много 56 г за блок?
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Karrita » Сря Апр 30, 2014 11:26 am

Щом е мелено в магазина, да, приемай го като 14 гр за блок.
Аз примерно имам сусамово брашно, което е 40 гр за блок. Това е брашното, което е с най-голям грамаж от брашната които съм ползвала досега и има доста протеини в него ( не че са от значение де ). :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот tanita68 » Сря Апр 30, 2014 12:07 pm

Hippo написа:
tanita68 написа: И по етикет излиза 56гр за 1БВ.

:о :о :о Колко въглехидрати има в 100 г ? Трябва да са 16 г, това не може да е брашно. :refuse:

Да, Хипо, 16,1гр въглехидрати на 100гр, това пише на етикета. Има много фибри, но те са предварително извадени.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Нед Май 04, 2014 9:05 pm

Снощи тъкмо се засилих да правя ягодовото парфе, но се оказа, че ягодите ми са малко. От наличните ябълки, круши и грейпфрут, реших че крушите ще свършат работа и се получи изненадващо вкусен
Ягодово-крушов крем - 8 БПВМ
280 г ягоди - 2 БВ
300 г круши - 3 БВ
660 г кисело мляко (изцедено) - 3 БП + 3 БВ
112 г извара - 2 БП
19-20 г протеин - 2 БП (по етикет)
1 пак. желатин - 1 БП
24 бадема - 8 БМ, течна стевия, ванилия
Всички продукти се разбиват с пасатор и накрая се добавя разтопения на водна баня желатин. Разпределих в 4 чашки по 2 БПВМ и сложих в хладилника да стегне. Бадемите ги оставих за украса, но може и да се сложат счукани в крема. Накрая се получи това:
Изображение

Не знам дали да го сложа в рецептите, защото е подобно на ягодовото парфе :th:. И моля да ми обясните как да сложа онова бутонче "скрит текст" и после щрак и да се отваря снимката, за да не заема толкова място :)
Последна промяна Tatyana на Нед Май 04, 2014 10:22 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Маня » Нед Май 04, 2014 9:30 pm

Маркираш картинката както е оградена от кода img и натискаш бутон offtopic.

Защо само 8 бадема? 1 БМ = 3 бадема. Май трябва да са 24 :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron