Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот eldass » Пет Апр 18, 2014 9:37 pm

Аз яйца ям веднъж на 3 месеца, но когато правя мъфини или омлет за съпружето махам жълтъците и с тях си правя маска за коса. :laugh1:
Козунакът ще е страхотен, сигурна съм в това, защото си признат майстор. Аз много го обичам намазан с масло.... :shy: тогава всеки козунак става невероятен. :laugh4:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Апр 18, 2014 9:46 pm

Зелената бомба стана страхотна. Приех да я смятам за сготвен спанак или коприва - оформи се хубава купичка гъста супа за 1 БВ. С 6 пътпъдъци яйца, малко моцарела и кисело мляко стана великолепна вечеря. За десет и добавка към блоковете - ягодки с какао и бадеми.

Абе, зеленото си е хубаво нещо - коприва, спанак, лапад, лобуда, киселец - като се появят и полудявам за зелена чорбица. Този път обаче си спестих от водицата, защото иначе трябваше да се подуя. Достатъчни са ми 3,5 - 4 литра вода на ден. Че и икономия от тоалетна хартия не може да направи човек с това пишкане :laugh1:

А на Великден ще е зелена кокошка с яйца в промишлени количества.

Важното е, че има резултати. Сутринта бях с още 200 г надолу. Тия дни нещо ми хрумна да се меря по-честичко. И съм горда с 84-те кг (-6 са май за около 3 месеца). Проблемът е, че си купи нов електронен кантар и сега установявам разлика от два килограма между стария и новия. На стария сутринта бях 82, на новия 84 - ха сега де, на кой кантар да вярвам. Но приемам че модерния е по-точен и като съм започвала сигурно съм била 92, а не 90. Така че може да са и 8 свалените килограми за месец (ако смятам добре :laugh: , че без калкулатор и Excel нещо хич ме няма :laugh4: )
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Апр 18, 2014 9:48 pm

eldass написа: Аз много го обичам намазан с масло.... :shy: тогава всеки козунак става невероятен. :laugh4:

Ох, и да е леко препечена филийката му на тостера....
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот eldass » Пет Апр 18, 2014 9:54 pm

Хахаха, в неделя само ще кръжа около зоната заради козунака, но ще опитам с протеинче на прах да балансирам. :lol:

И аз обичам зелении всякакви, миналата седмица правих зонова каша от лапад и овес. Добре ми се получи и всички ядохме зоново. :chef1:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Апр 19, 2014 4:40 pm

Светли празници, зоНбита!

Изображение

:easter:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Апр 19, 2014 5:54 pm

Солени мъфини
6 БВМ
2 мъфина - 1 БВМ

Изображение

2 белтъка - 1 БП
12 пътпъдъчи яйца - 2 БП
100 г извара - 2 БП (по етикет)
1 ч.ч. кисело мляко - 1 БП + 1 БВ
95 г овесени трици - 5 БВ (по етикет)
1 ч.л. гхи - 3 БМ
6 маслини - 2 БМ
сусам и кедрови ядки за поръсване - 1 БМ
бакпулвер, сол, мащерка, кимион, чер пипер, чили, кориандър, 5-6 мариновани гъбки

Киселото мляко и изварата се смесват и разбиват добре, добавят се триците и сместа се оставя да престои поне половин час. После към нея се добавят маслото, нарязаните на дребно маслини и гъбки, подправките. Яйцата и белтъците се разбиват в отделен съд на пяна и се добавят към останалите продукти. Добавя се бакпулвера. Сместа се разпределя в 12 формички за мъфини и се поръсва със смес от сусам и кедрови ядки.
Сместа е доста течна и формичките се пълнят догоре с нея. Пече се в загрята на 170 градуса фурна с вентилатор 25-30 минути. Проверява се с клечка готовността им. При нужда се оставят още няколко минути на 150 градуса до пълно изпичане.

Май малко ги попрегорих, но на всеки :chef1: се случват случки :laugh1: . Особено по празници и поводи. :laugh:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Апр 20, 2014 7:39 am

Христос Воскресе! Запазете и носете Светлината в душите си!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот GODzillata » Нед Апр 20, 2014 10:31 am

Manya написа:
....носете Светлината в душите си!



Пък била тя и от края на тунела! ;) :mrgreen:
Изображение
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Апр 20, 2014 4:24 pm

Хехехе :laugh1:

Изображение
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Нед Апр 20, 2014 6:10 pm

Manya написа:
Христос Воскресе! Запазете и носете Светлината в душите си!

Воистина Воскресе! :potfl:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Пон Апр 21, 2014 1:00 am

Маня, като на погребение бие ...
Въпросът е ще възкръсне ли яйцето на очи, т.е. да стане цяло яйце?!
:lol:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот silvy_ba » Пон Апр 21, 2014 1:05 am

Воистина Воскресе Маня!!! :love: :easter:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Пон Апр 21, 2014 12:12 pm

Italiano написа:Маня, като на погребение бие ...

Да де, то това е идеята.
Italiano написа:Въпросът е ще възкръсне ли яйцето на очи, т.е. да стане цяло яйце?!
:lol:

Ще е яко да се направи и втора снимка с радващи се яйца и възкръсналото в чинията. :yess:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Апр 21, 2014 1:14 pm

Този път малко на око, но пък стана страхотно на вкус. И все пак може да се балансира.

Пилешко филе в прошуто крудо върху канапе от зеленчуци и зелена задушена гарнитура - ядене за цяла седмица :lol: :lol:

Изображение


Пилешките филета (8 на брой) се начукват и изтъняват равномерно. Мариноват се в смес от подправки на вкус. Аз отворих шкафа с подправките, изсипах в една купичка по малко от всички, за които се сетих, добавих ароматизирана морска сол и 1 ч.л. зехтин, добавих и малко горица и ги смесих. Намазах филетата с нещото напомнящо на къри паста. Завих всяко филе на руло и ги наредих в купа, покрих със стреч фолио и забравих в хладилника за 1 нощ.

В тава нарязах връзка пресен лук (80 г), връзка пресен чесън, 180 г зелен фасул, 240 г зелена чушка, 240 г домати нарязани на кръгчета. Около маринованите филета както са на руло навих по 1 лист прошуто и наредих върху зеленчуцита. Покрих с фолио и пекох 20 минути. След това махнах фолиото и пекох още 20 минути, като обърнах веднъж филетата, за да се запекат и от другата страна.

Зелената добавка е от 1 връзка пресен лук, 1 връзка пресен чесън, 1 връзка лапад, 2 връзки лобуда, 1 връзка прясна чубрица, 1 връзка пресен джоджен, 1 връзка копър, 1 връзка киселец, 1 връзка магданоз с малко сол, чер пипер и чили задушени в тенджерата с 1/2 ч.ч. гореща вода до свиване на обема (около 10 минути).

Порцията се оформя от 84 г филе с 3 1/2 ч.ч. от зеленчуковото канапе и зеленията - на око 3 БПВ. Мазнината - ядки за десерт.

Сега остава да ги разпределя по кутийки и... от кутийки вече няма място в хладилника :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Апр 23, 2014 10:53 pm

Салата от тиквички и репички
3БПВМ

360 г тиквичка - 1 1/2 БВ
200 г репички - 1/2 БВ
130 г червен лук - 1 БВ
1 ч.л. зехтин - 3 БМ
3 БП под формата на извара, обезмаслено сирене или котиджи сирене (по етикет)
1/2 връзка див чесън
сол, чер пипер, малко лимонов сок или оцет

Тиквичката и репичките се нарязват на тънки ивички (може и със специализирано ренде - Бьорнер май се казваше - аз ползвам такова). Лукът се нарязва на тънки шайби. От дивият чесън, нарязан много ситно или пюриран, заедно със зехтина, солта, черния пипер и киселия елемент се забърква дресинг, с който се залива салатата. За финал се поръсва с изварата, натроеното сирене или котиджа.

Чудесна лека, свежа и не много обемна вечеря.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот marianapanova » Чет Апр 24, 2014 12:39 pm

Много вкусно ми се струваа още днес ще пробвам!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron