Дневникът на Стеф

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пет Мар 28, 2014 4:16 pm

Утре ми се очертава тежък ден - ще ходим на кръчма да празнуваме рождения ден на баща ми. :msmile15: Ще има ядене и пиене, поне до 16 часа ще сме на масата. :msmile5: Та си мисля - дали към 10 часа да не направя закуска от един блок, а тази в 16 часа ще се пропусне естествено :th: . Какво мислите? /ще се опитам да се балансирам - колкото протеини, толкова въглехидрати, ама дали ще се получи... :th: /
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Зоната
 

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот GODzillata » Пет Мар 28, 2014 4:36 pm

За първи път ли ще си поставена пред такова изпитание? :hm:

Вярвам, че ще се справиш, все пак се касае за няколко часа, докато моето първо изпитание започва утре с няколкодневно пътуване из България. :oh:
Определено първото нещо, което ще сложа в багажа си, ще бъде електронната везна! :laugh:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот HippoDel » Съб Мар 29, 2014 6:43 pm

Стеф написа:Божее тук заприличало на "Море от любов" - колко много флуиди кръжат из въздуха....
А аз съм в такова гадно настроение....
не стига че от една седмица не смъквам нито грам, ами днес като стъпих на кантара се установи, че съм качила 300 гр. :ang: И то без никакви забежки и издънки и своеволия.....Мам... му и свинска история...
Днес тегля сутринта и псувам - нали така си тегля всеки ден, къде сбърках... :bigsm12:


Стеф, при нас жените, варирането на килограмите зависи освен от храненето и от хормоналните промени всеки месец, така че споко! Освен това, аз първия месец свалих малко повече от 6кг, а следващите месеци-средно по 1-2 кг на месец. Това е без физическо натоварване. И не само при мен е така, но при всички в Зоната. По принцип, след първия месец, когато тялото се е освободило от излишната вода, не очаквай да сваляш повече от 1-2-3 кг на месец. Защото след първия месец, започват да се топят само мазнини, а Бари пише, че загубата на тегло в Зоната варира м/у 3 и 5 кг на месец. Просто е невъзможно телесните мазнини да се стопяват с по-голяма скорост. Според мен, само мъжете могат да свалят до 5кг, защото при тях топенето на мазнини става по-лесно или евентуално някои жени, ако спортуват. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Мар 31, 2014 8:27 am

Завърнах се след уикенд на село - отново съм схваната и едва ходя :refuse:
В събота на рождения ден на баща ми всичко си беше нормално и балансирано, разбира се на око. Но към края на празника се появи отнякъде една торта Гараш и.... обърка всички планове и сметки. Паднах от колелото с една дума. Но още с вечерята се качих пак. А в неделя с този фитнес в градината.... направо ми излезе през носа парчето Гараш...
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Мар 31, 2014 8:40 am

Хипо, благодаря сърдечно за думите и успокоенията - не се притеснявай, аз понякога изпадам в моментни състояния на упадък на духа, ама бързо влизам в крачка :lol: Ама тежко и горко на тези които са покрай мен в тези състояния :laugh4: Тогава като яхна метлата... и ги подкарвам по домова книга :laugh4:
Отначало наистина започнах зоната защото исках само да отслабна. Да чукам на дърво освен една сенна хрема /която между другото очаквам да се включи вече/ нямам друго от какво да се притеснявам - е да и тлъстото тяло под дрехите. Но сега, повече от два месеца след като съм в зоната усещам една лекота и енергия, която много ми харесва и осъзнах че вече само така ще се храня. Така че огромно благодаря на Зоната и на всички в нея, които ме запалиха да започна :bouquet:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Вто Апр 01, 2014 9:34 am

Днес се чувствам ужасно подута - все едно съм глътнала футболната топка на сина ми... :( Имам чувството, че задържам течности..дали е възможно :hm: Вчера изпих доста вода / повече от 3,5 л. / а тази нощ не ставах да ходя до тоалетна. Започнах да се замислям дали не прекалих със солта, но няма такова нещо. Хммм...няма да стъпвам на кантара :shy:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот marianapanova » Вто Апр 01, 2014 9:50 am

А ето точно така се чувствам и аз!
Само не ми казвайте бременна си! :lol: т.е аз съм бременна и че е нормално!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Вто Апр 01, 2014 10:34 am

Е не е нормално - имам чувството че ще гръмна направо - нито съм гладна само с вода се наливам - от сутринта съм изпила повече от 1,5 л. а съм ходила в тоалетна....не знам два пъти може би :hm:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот HippoDel » Вто Апр 01, 2014 10:50 am

Стеф, може да е от някаква храна, която си изяла или нещо свързано с "онези дни" от месеца. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Вто Апр 01, 2014 10:52 am

И аз това си мислех ама онези дни са далеч - има още почти две седмици. А снощи ядох....дааа грах ядох снощи...
сигурно е от него :shy:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот HippoDel » Вто Апр 01, 2014 10:55 am

Изпий един литър слаб, зелен чай, помага доста. Може и по-малко, разбира се.:yess:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Вто Апр 01, 2014 11:24 am

Благодаря за съвета, ама сега съм на работа и няма как да стане - довечера като се прибера това ще са ми течностите :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Tatyana » Вто Апр 01, 2014 11:38 am

Пълнолунието също е след 2 седмици, така че най-вероятно е от този грах. Ако не ти се яде друго е добре малко кисело мляко да хапнеш заради бактериите, които нормализират чревната флора. Добре действат чай от мента, маточина, лайка, канела или джинджифил. Джинджифилът подобрява перисталтиката на червата, балансира стомашните сокове и ускорява обмяната на веществата. Щипка джинджифил на прах или 1 ч.л. настърган пресен се запарва с 300-400 мл вода за 10-15 минути. Може да добавиш към него лимон, малко канела или кардамон. Или каквото имаш от горните неща. Дано да се оправиш по-бързо :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Вто Апр 01, 2014 1:13 pm

Ще се оправя, няма къде да ида - ама повече грах......
За вечеря ще се опитам да измайсторя зонова пица :laugh: Стискайте палци да ми се получи и да споделя рецептата че всички да си направите ;) Ако обичате пица естествено... ;)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Маня » Вто Апр 01, 2014 1:36 pm

Tatyana написа:... Джинджифилът подобрява перисталтиката на червата, балансира стомашните сокове и ускорява обмяната на веществата.


Ха, ето защо нямам проблеми с посещенията във WC в Зоната (и преди Зоната де). :laugh4: Аз ползвам джинджифила като солта и мерудията. На всяко гърне, на всяко блюдо - солено, сладко, саладка. Че и към късновечерния айрян и рибеното масло.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Вто Апр 01, 2014 7:47 pm

Нашата вечеря - зонова пица
За блата:
70 гр. овесени трици - 5 БВ
220 гр. кисело мляко - 1 БВ+1 БП
1 яйце - 1 БП
мазнина - 4 БМ
щипка сода, сол

За плънката:
42 гр. шунка - 1 БП
28 гр. сирене - 1 БП
56 гр. кашкавал - 2 БП
чубрица, черен пипер

Обърках киселото мляко със содата, разбих после в него яйцето, сложих сол, мазнината и добавих овесените трици. Разбърках всичко и оставих да си почине около половин час. Покрих тавата с хартия за печене. Изсипах сместта и метнах в нагорещена фурна. Като се втвърди сместта намазах отгоре с 1 с. л. домашен доматен сок /не съм го броила/ и посипах с нарязаната шунка и натрошеното сирене и сложих подправките. Като стана почти готова, поръсих с настъргания кашкавал и запекох до зачервяване.
Изображение
Последна промяна Стеф на Пет Апр 11, 2014 1:48 pm, променена общо 2 пъти
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта