Дневникът на Ваня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот eldass » Сря Фев 26, 2014 8:57 pm

В таблицата с блокове в сайта http://zonediet.com/food-blocks няма такава тиква, за която предполагам говорите. Има такава жълта тиква
Та защо Барито е пропуснал да сложи пъмпкин и аз се чудя. :think2: Много я обичам и си хапвам печена тиква с канела по 230 гр. за 1 БВ. Има резон да се промени малко грамажа при печенето, защото и аз гледам от таблица, където това е количесво за сготвена, варена, отцедена тиква
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Ваня

Зоната
 

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Чет Фев 27, 2014 8:22 am

Оле, ми аз почти всеки ден ям тиква, като си изпека една и сама си я изяждам, в къщи никой не иска, защото не я подслаждам. При следващото печене ще я премеря сурова първо и ще видим колко ще излезе след печенето.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Karrita » Чет Фев 27, 2014 8:38 am

HippoDel написа:
TanyaS написа:Да се включа и аз с въпрос за тиквата :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Имам пред вид не моята тиква, а печена тиква във фурна....колко е 1 БВ?
Сурова = 1БВ = 140 гр....това ли е и как се получават 237 гр от менюто на Ваня?

Таня, мисля че идва от тук:
Karrita написа:
ели написа:Кари ,печената тиква колко гр беше за 1В спомням си че беше писала някаде но не го намирам :oh: искам да си опека на фурна понеже много обичам печена тиква с канела :msmile5:

237 гр.

Но наистина, няма как, ако 1БВ сурова тиква е 140г, печената да е 237. :doNotKnow: Има някаква грешка или информацията е от друг източник, а не от таблицата. :refuse: Добре е този въпрос да се изясни. :think2:
Сега погледнах, инфото е от http://www.bb-team.org/hrani/id/572916_ ... na-bez-sol, но това е за варена и готвена тиква, т.е. поела вода, а не за печена. Значи информацията е подвеждаща.

Хипо, не знам дали е подвеждаща информация, защото на тиквата като се пече също се слага вода или мляко ( поне аз така правя), да не говорим, че някои хора я подваряват първо и после я вкарват в фурната. Така, че има логика данните от bbteam-a да се точни. Аз лично я ям по този грамаж.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот TanyaS » Чет Фев 27, 2014 9:43 am

Пиатам за тиква, тип цигулка, пеена във фурна само с малко вода?
Ако 140 гр е сурова = 1 БВ , то печена ще е много по малко, и няма смисъл да си играя да я пека , но ако е 237 гр - почти колкото 1 ч.ч , тогава е ок.
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 27, 2014 10:41 am

Karrita написа:Хипо, не знам дали е подвеждаща информация, защото на тиквата като се пече също се слага вода или мляко ( поне аз така правя), да не говорим, че някои хора я подваряват първо и после я вкарват в фурната. Така, че има логика данните от bbteam-a да се точни. Аз лично я ям по този грамаж.

Не знам. :doNotKnow: Аз лично пека тиквата без нищо, режа я и я слагам във фурната, така най-много я обичам. Ако е хубава, сладка тиква - става превъзходна, докато бях в БГ изядох 5 тикви. :shy: Обожавам печена тиква, но тук няма такива тикви. :(
Просто не ми се струва логично, да има толкова голяма разлика в грамажа м/у сурова и печена тиква. Може би е добра идея, някой да направи експеримент. Да изпече или свари 140г(150г-според bb-team) сурова тиква и да види колко грама ще се получи. Не ми се вярва да стане 237г при печене, може би при варене, :think2: но пак ми се струва множко - да поеме 100г вода, доста невероятно. :о Но знае ли човек? :doNotKnow: :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот eldass » Чет Фев 27, 2014 11:51 am

Аз също я правя печена без да добавям вода - просто нарязвам парчетата без да ги беля и върху фолио в тавата става за час и половина, наистина страхотна вкусотия. Успокояващото е, че тиквата е с нисък гликемичен товар, а снощи четох в сайта на Барито, че до 3000 единици е горна граница при едно хранене /за сравнение среден банан има ГТ 2500, една ябълка 860, едво киви 590/
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот TanyaS » Чет Фев 27, 2014 2:50 pm

eldass написа: Успокояващото е, че тиквата е с нисък гликемичен товар, а снощи четох в сайта на Барито, че до 3000 единици е горна граница при едно хранене /за сравнение среден банан има ГТ 2500, една ябълка 860, едво киви 590/

Ау, дай ми линка, моля те!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот eldass » Чет Фев 27, 2014 3:08 pm

Ето, Таня заповядай. Тук тиквата отново не присъства, и за това в този сайт виждам и как определят гликемичния товар. Има разминаване в допустимите стойности на ГТ за ден, но предполагам, че това идва от различни мерни единици или метод на изчисляване. В Нутришъндейтата препоръчват до 100 единици на ден, а в Барито до 3000 на хранене....и дано с всичко това не се подвеждаме, но все пак тиквата си е от ниско плътните въглехидрати. :yess:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Чет Фев 27, 2014 9:35 pm

Тази вечер отново изпекох тиква като този път предварително измерих 2 парчета от по 140г - след изпичането моята тиква стана по 120 г пачето - но аз я пека без грам вода, само така в тавата без нищо друго. Може би ако имаше вода или мляко щеше да поеме течност и да тежи двойно повече, до сега нямах предвид колко е суров блок, вече ще си я хапвам по 120г за 1 ВБ.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Чет Фев 27, 2014 9:41 pm

Да се похваля, пробвах пак да направя гхи и този път не го прегорих. Стана златно на цвят, като пресен захаросан мед. Купих не пакетирано масло, а мандраджийско - но доста време го варих докато се избистри, пакетираното по-бързо се избистри /то може би и затова прегоря предното, защото си мислех, че няма как толкова бързо да стане/, но нищо и двете ще свършат, ползвам го за готвене като приготвям храна и за останалите в къщи.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Tatyana » Пон Мар 03, 2014 1:58 pm

Благодаря ти, за бързия отговор за чиата :) И аз сутринта добавих към изварата, но реших за експеримент да я накисна в малко вода от вечерта. На сутринта беше набъбнала поне 3-4 пъти, а водата стоеше леко желирана. Хареса ми експеримента и затова споделям. А защо дневната доза е 1 ч.л.? Прочетох много хубави неща за нея. Аз мислех да ям по 2, но засега и аз ще добавям само 1 БМ от нея, докато си изясня има ли ограничения на ден.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Вто Мар 04, 2014 8:17 am

Здравей Татяна, сега видях, че си имам гости в дневничето, добре дошла :) . За чиата не си спомням точно къде го прочетох, вероятно е било препоръка какво количество е необходимо, за да си набавим нужните микроелелемнти, а не като ограничение предполагам. Ако намеря още нещо интересно, ще споделя.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Чет Мар 20, 2014 3:10 pm

Да си вляза малко в дневничето, че прах ще събере горкото. Аз като вляза във форума и докато изчета всичко от край до край кой какво е споделил за деня и не остава ред и аз да пиша, пък то нямах и много за хвалене.
Тъкмо бешще започнало да тръгва надолу да показва кантарчето ми и на 8 март се освиних за една вечер като невидяла, направо ужас :stupid: После не смеех да се претегля, за да не се изплаша :о , но днес стъпих и Ура - 57,200 тръгнало е пак надолу. Само да не взема да се освиня пак някой ден, много внимавам сега, понякога не ми стигат блоковете и ги позавишавам с 1-2, но поне са балансирани. Проблемът ми е следобед, като изям един блок в 17ч за закуска и после пак огладнявам бързо, не винаги мога да издържа до 19ч, а като ходя на нар танци и се прибирам в 20ч - тогава пък ми е късно и към 18ч изяждам още 1 блок, после на вечеря пък не ми стига само 1 блок, нищо че съм си го изяла предварително, изобщо не знам как да си организирам нещата, че да не ям толкова следобед и вечер...Иначе съм на 3-3-1-2-1, ама между закуската и вечерята / или на вечеря/ - още един. То нищо чудно, че толкова бавно свалям, ама пък и имам малко за сваляне, така че по-трудно ще е.. :bored1:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот HippoDel » Пет Мар 21, 2014 9:14 am

Ванче, хапвай по 10 блока на ден. И щом следобед огладняваш, измести си блоковете повече след обяд и по-малко до обяд. Опитай различни варианти и виж, как ще се чувстваш най-добре. Не бива да огладняваш, това значи, че не си в Зоната. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Karrita » Съб Мар 22, 2014 1:38 pm

Хипчо, тя пише, че е на 10 блока.
Според мен трябва да мине на 11, като увеличи следобедния блок на 2. Ваня, ако не искаш да ядеш 11 блока, тогава пробвай да ядеш 2 блока сутрин и 2 следобед ( 2-3-2-2-1). Аз лично съм на 2-3-1-3-2 от много месеци и от време на време увеличавам на 12 блока ( 2-3-2-3-2 ). Спортна активност - 5/6 дена в седмицата по 20-30 мин. Последно време не свалям килограми!!!! Ура!!!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот HippoDel » Съб Мар 22, 2014 5:47 pm

Karrita написа:Хипчо, тя пише, че е на 10 блока.

:laugh4: Ами, който не може да брои е така . ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта