Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Ина » Сря Фев 05, 2014 12:24 pm

Малко се притеснявам какво става с мен. За първите две седмици в зоната свалих 2 кг (най-вероятно вода основно), а след това всичко тръгна наобратно, претеглям се почти всяка сутрин, и теглото е +1, или +0,5, или пак +1 кг нагоре от вече сваленото. При това съм минала направо на аптекарско претеглене, вечер си приготвям храната за следващия ден, нося си ен брой кутийки, храни само от зелено... Пия рибено масло... Не мога да разбера какво се случва. Единственото предположение е, че понеже дълги години бях на въглехидратна диета (както се оказа всъщност), да не би заедно със стопяването на мастна маса върви и натрупването на мускулна маса? Иначе се чувствам добре и обиколките лееекичко се топят. Някой да е имал подобна ситуация?
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Фев 05, 2014 1:25 pm

Ина написа:Малко се притеснявам какво става с мен. За първите две седмици в зоната свалих 2 кг (най-вероятно вода основно), а след това всичко тръгна наобратно, претеглям се почти всяка сутрин, и теглото е +1, или +0,5, или пак +1 кг нагоре от вече сваленото. При това съм минала направо на аптекарско претеглене, вечер си приготвям храната за следващия ден, нося си ен брой кутийки, храни само от зелено... Пия рибено масло... Не мога да разбера какво се случва. Единственото предположение е, че понеже дълги години бях на въглехидратна диета (както се оказа всъщност), да не би заедно със стопяването на мастна маса върви и натрупването на мускулна маса? Иначе се чувствам добре и обиколките лееекичко се топят. Някой да е имал подобна ситуация?


Ина, не се притеснявай излишно. Щом се чувстваш добре, не огладяваш, вероятно и не чувстваш липса на енергия, а пък дънките ти стават лееекинко по широки значи Зоната действа. Напълно е възможно да трупаш мускулна маса. Разгледай този калкулатор http://zonediet.com/body-fat-calc . Той дава и стойности за Body Fat %
и Body Fat Weight (lbs). Е, ако твоите стойности тук падат(след няколко замервания), то определено губиш от мазнините си и ги заместваш с мускулна маса.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Фев 05, 2014 3:12 pm

Инааа, спокооо, и аз, и мъжо, и повечето зоНбита тук са имали подобен период. При мен и при мъжо например се случваше по две седмици да има супер застой, кантара не мърда и това е, и после една сурин ставаш и ряз.. кило и половина надолу...и все още нямаме обяснение за това, но определено е факт. Така че продължавай в същото темпо :) аз знам че скоро ще дойдеш тук да се похвалиш :yess: ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот igito » Сря Фев 05, 2014 3:54 pm

Аз още съм новичка в Зоната, но с удоволствие ще заявя, че днес сутринта направо не ми се вярваше на кантара и се претеглих няколко пъти. Възможно ли е от 20.01.14 да съм свалила 2,9 кила при всичкото това ядене. Даже съм на часове преди цикъл, а преди по това време даже качвах. И не съм гладна :laugh4: :yess: супер е. Направо ме е срам да си напиша килограмите, но като намеря шивашкия метър ще ги напиша и аз. Хора, защо не се мерят и гръдните обиколки, аз и там искам да сваля, че не мога да си намирам свястно бельо :laugh: между другото моя мъж иска от там да не отслабвам. Аз живея на село и доста голяма част от храната ни е домашна, така, че няма етикет за съдържание и пада едно смятане и теглене, но предполагам се свиква и после на око, както сте написали. Благодаря ви,че мога да споделя с вас. Много съм ентусиазирана, но хората в ежедневието ми ме гледат малко странно... но ще видят те :gunshot: :laugh:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Сря Фев 05, 2014 4:15 pm

igito написа: Аз живея на село и доста голяма част от храната ни е домашна, така, че няма етикет за съдържание и пада едно смятане и теглене, но предполагам се свиква и после на око, както сте написали.

Аааааа Иги, така няма да се разберем....Никакво "на око", само с везна! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Сря Фев 05, 2014 4:36 pm

Да се похваля обаче само с килограми - ще се меря и аз като си намеря шивашкия метър :)
20.01 - 85,6 кг
05.02 - 81,9 кг
-3, 7 кг :smdance:
Последна промяна Стеф на Чет Фев 06, 2014 9:54 am, променена общо 1 път
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Ина » Сря Фев 05, 2014 4:57 pm

Гого, Пипи, благодаря ви за моралната подкрепа! :sadconv: Калкулатора ми пресметна (голямо обръщане в паунди и инчове се падна :) ), че губя мазнини и качвам lean body mass! ура!
Освен това ми показа 11 блока, както беше казал Гого още отдавна, а аз все си стоя на 10! И макар че не усещам глад, ще взема да мина на 11, може и това да е причината.
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Фев 06, 2014 1:34 pm

igito написа:Хора, защо не се мерят и гръдните обиколки, аз и там искам да сваля, че не мога да си намирам свястно бельо :laugh: между другото моя мъж иска от там да не отслабвам.

Всеки с проблемите си! :laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Фев 07, 2014 6:39 am

Italiano написа:
igito написа:Хора, защо не се мерят и гръдните обиколки, аз и там искам да сваля, че не мога да си намирам свястно бельо :laugh: между другото моя мъж иска от там да не отслабвам.

Всеки с проблемите си! :laugh1:


Иги, в никой случай. Сакън не разваляй хубавата жена. :laugh4: :laugh1: :laugh3:
Последна промяна gogo на Пет Фев 07, 2014 12:29 pm, променена общо 1 път
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Фев 07, 2014 9:50 am

Ами, ето - жената иска да отслабне там, има си мотив, а пък мъжът й не иска ... таф ситюейшън!
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот igito » Пет Фев 07, 2014 4:33 pm

:laugh: когато ям се капя на гръдната обиколка. Това значи, че коремът ми вси още не стърчи повече от тях :smdance: :laugh3:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот igito » Пет Фев 07, 2014 4:42 pm

Странно, бях публикувала отговор на karrina, но не го виждам. Не, че няма да го напиша пак, но моля да ми кажете, ако съм сгафила нещо и сте го изтрили :pray:
Моля, насочете ме как да смятам вече приготвените храни, когато не съм ги правила аз. Говоря предимно за домашните консерви със зеленчуци, които имам. Видях на две места различни показатели за съдържание и се обърках,т.е. не бях сигурна, дали съм в зоната.
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Фев 07, 2014 4:53 pm

Иги, потърси го в темата за хранене!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Фев 07, 2014 9:52 pm

igito написа::laugh: когато ям се капя на гръдната обиколка. Това значи, че коремът ми вси още не стърчи повече от тях :smdance: :laugh3:

Иги, тогава няма от какво да се притесняваш. :laugh:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Фев 07, 2014 9:54 pm

igito написа:Странно, бях публикувала отговор на karrina, но не го виждам. Не, че няма да го напиша пак, но моля да ми кажете, ако съм сгафила нещо и сте го изтрили :pray:
Моля, насочете ме как да смятам вече приготвените храни, когато не съм ги правила аз. Говоря предимно за домашните консерви със зеленчуци, които имам. Видях на две места различни показатели за съдържание и се обърках,т.е. не бях сигурна, дали съм в зоната.

Иги, има една схемичка, по която можеш да се ориентираш дали си в Зоната - http://www.vzonata.com/Hormonalna-nastroika.php
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот igito » Нед Фев 09, 2014 2:39 pm

Благодаря, gogo, явно съм в зоната. Още съм дебела, но съм щастлива и негладна. А, за умствената концентрация, е, там винаги съм била на ниво, щото съм много умна и ......много скромна. :bow: :bow: :applaus:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron