Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Kote_to » Чет Ное 07, 2013 12:29 am

Гого, прав си, за пореден път се убеждавам, че както храната може да те разболее, така и може да те излекува.
Няма да забравим, каква е главната цел-здраве!

Поздрави :done:
Аватар
Kote_to
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 12:52 am
Стара Загора

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Чет Ное 07, 2013 9:29 pm

Има ли диабетици в зоната? Как се отразява тя на диабета?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Kote_to » Чет Ное 07, 2013 11:15 pm

Когато на мъжа ми откриха висока захар преди 4 год. Започна да се храни по сходен начин, спря всякакви видове лекарства и отслабна с 20 кг.
Според мен, да, става, но все пак по-вещите да кажат!


Някой знае ли колко грама е 1ВБ от квадратния хляб тип "тухла" от Кауфланд?
Аватар
Kote_to
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 12:52 am
Стара Загора

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Ное 08, 2013 3:46 am

tshivacheva Добре дошла :hug: Зоната е най-близкия начин на хранене до този на диабетиците. Основната цел на Зоновото хранене е да държи основните хормони- инсулина и глюкагон под контрол. Предполагам, че има и други диабетици, които само четат от балкона и не се показват :) Забелязвам, че в последно време има много надничащи тук :mix4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Пет Ное 08, 2013 7:08 am

Благодаря за отговорите!
От 2 дни зная , че имам диабет и съм още в голям ужас!
Да се представя
на 55 г, жена, ръст 162 см, тегло 99 кг
ужасно е да се признае пред толкова хора, но това са фактите с които никак не се гордея :(
Не знам как допуснах да стигна до тук :dum:

Не знам откъде да започна?
Вчера си купих пуешко филе и сьомга
чета и не знам как да се вкарам в зоната

Разбирам че това с контрола на инсулина и глюкакона е точно за мен, защото имам и признаци на хипогликемия от дълго време и може би затова така напреднах с килограмите.

Моля да ме извините , но ще питам защото ми е важно да сваля бързо поне 5 кг.
първия ми въпрос е когато определяме броя на ББ , кои килограми използваме ? Тези които искаме да достигнем или днешните?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Ное 08, 2013 11:33 am

tshivacheva написа:Не знам откъде да започна?
Вчера си купих пуешко филе и сьомга
чета и не знам как да се вкарам в зоната

Разбирам че това с контрола на инсулина и глюкакона е точно за мен, защото имам и признаци на хипогликемия от дълго време и може би затова така напреднах с килограмите.

Моля да ме извините , но ще питам защото ми е важно да сваля бързо поне 5 кг.
първия ми въпрос е когато определяме броя на ББ , кои килограми използваме ? Тези които искаме да достигнем или днешните?

Здравей и добре дошла при нас! :text-welcomewave:
С малко повече търпение в началото, ще постигнеш добри резултати.
Като за начало трябва да си купиш ( ако нямаш ) електронна везна ( тя е незаменим помощник ) и да прочетеш темите в този форум, особено " Въпроси и отговори", " Дневниците ( задължително дневникът на Гого ) и http://www.vzonata.com/vlez-v-zonata/, но цялата информация, събрана тук е абсолютно полезна и според мен задължителна за четене, особено за начинаещ!
Относно килограмите, пишеш тези на които си в момента.
Успех и не се притеснявай да питаш, хората тук са изключително любезни и отзивчиви и помагат с каквото могат :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Ное 08, 2013 1:03 pm

Karrita написа:Или чаша вино - 115 мл = 1БВ
Аз задължително си пия вино на вечеря и даже като готвя си оставям умишлено един БВ за винцето :laugh:

Мой човек!
Харесва ми инициативата ти! :bigsm40:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nunty » Пет Ное 08, 2013 1:10 pm

pipilota написа:tshivacheva Добре дошла :hug: Зоната е най-близкия начин на хранене до този на диабетиците. Основната цел на Зоновото хранене е да държи основните хормони- инсулина и глюкагон под контрол. Предполагам, че има и други диабетици, които само четат от балкона и не се показват :) Забелязвам, че в последно време има много надничащи тук :mix4:


Здравейте, аз съм една от тези надничащите. От около две-три седмици Ви шпионирам и разучавам принципите на Зоната, а вече пети ден се храня Зоново, така, че се надявам да ме приемете във вашите редици.
Но, първо може би трябва да се представя: пол-женски, години-37, ръст-162, кг.-55, от около година съм с хиперинсулин, правя много често хипоглемии, отделно със и с Хашимото. Сега според повечето вас моите кг. сигурно ви се струват добри, но да не ви казвам с какви усилия ги задържам особено в последните три години, като съм способна да кача до 5 кг. за седмица-две и то ако се храня да кажем заедно със семейството ми (например ето това лято, отпуската на море, планина-преди нея с диети стигнах желаните от мен 50 кг. и след края вече бях 55 кг.).
Та така моята борба е преминала през много диети, ефикасни за известно време, през което ми е ставало постоянно лошо, хапнали тестяно се подувам, хапна ли сладко-припадам, отчайвам се, отказвам се и отново си връщам, че и повече кг. (била съм и 68 кг.).
Надявам се с този режим да успея да контролирам инсулина, а оттам и хипоглемията, а пък кг. ако почнат да падат ще се радвам.
Първите неща за режима ги свърших в неделя-заредих хладилника с необходимите продукти (междудругото от почти година се храня без месо и затова ще наблягам на извара, сирене, риба и мляко за протеини), купих си електронна везна и се старая да спазвам режима.

Имам само един въпрос - вечерята ми е приблизително около 20 ч.(докато се прибера от работа и оправя на децата вечерята и моята и то става това време), късната закуска я правя към 22-22,30 ч., така добре ли е, или е много малък интервала? А, после може ли веднага да си легна или трябва да мине пони половин час?

Леле аз се улях :roll: , извинете ме за първият много дълъг пост, повече няма да се повтори :bouquet:
nunty
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Ное 08, 2013 12:48 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Ное 08, 2013 1:24 pm

Здраво, Нунти!

Предполагам ,че като хапнеш късната закуска, все има един интервал от време, през който си миеш съдовете от закуската, оправяш масата като цяло, миеш си зъбите, обличаш си пижама/нощница/тениска или поне се събличаш, ако спиш без дрехи :laugh: , и такива разни. И докато заспиш ще минат още няколко минутки ... Това са ти поне 15-20 минути, което е достатъчно.

Интервалът между вечерята и късната закуска е приемлив. Също има значение колко блока е била вечерята ти.
Ако правиш 2,5 часа разлика, си ОК.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Ное 08, 2013 1:46 pm

Здрасти Нунти, добре си ни дошла :bouquet:
Охххххх, ама как се радвам като гледам как прииждат нови хора :lol:
Успешно и приятно зонуване ти пожелавам! :bigsm40:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nunty » Пет Ное 08, 2013 2:06 pm

Italiano написа:Здраво, Нунти!

Предполагам ,че като хапнеш късната закуска, все има един интервал от време, през който си миеш съдовете от закуската, оправяш масата като цяло, миеш си зъбите, обличаш си пижама/нощница/тениска или поне се събличаш, ако спиш без дрехи :laugh: , и такива разни. И докато заспиш ще минат още няколко минутки ... Това са ти поне 15-20 минути, което е достатъчно.

Интервалът между вечерята и късната закуска е приемлив. Също има значение колко блока е била вечерята ти.
Ако правиш 2,5 часа разлика, си ОК.


Благодаря ти Ити :applaus: (нали може така като другите да се обръщам към теб),
е да има такова размотаване след късната закуска, но си мислех, че е малко като време, защото досега винаги съм се водила от принципа без късно хранене.
Относно с дрехи или без, ами малко ми е студеничко сега, та и там отиват още поне пет минути :laugh1:.

Блокове си изчислих с калкулатора от тук и са 8 блока, но тъй се старая да имам малко движение извън офисното седене около бюро, та ги направих 9, засега се чувствам добре с толкова не огладнявам много, като съм ги разпределила 2-3-1-2-1.

Аз отивам да се трудя, че почивката ми свърши. Пожелавам ви приятен уикенд отсега, защото вкъщи много рядко сядам пред компютъра. :bigsm1:
nunty
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Ное 08, 2013 12:48 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nunty » Пет Ное 08, 2013 2:08 pm

Karrita написа:Здрасти Нунти, добре си ни дошла :bouquet:
Охххххх, ама как се радвам като гледам как прииждат нови хора :lol:
Успешно и приятно зонуване ти пожелавам! :bigsm40:


Благодаря Карита :bouquet:
nunty
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Ное 08, 2013 12:48 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Ное 08, 2013 2:15 pm

nunty написа:Благодаря ти Ити :applaus: (нали може така като другите да се обръщам към теб)

Може, за всички може. :hug:

nunty написа:Блокове си изчислих с калкулатора от тук и са 8 блока, но тъй се старая да имам малко движение извън офисното седене около бюро, та ги направих 9, засега се чувствам добре с толкова не огладнявам много, като съм ги разпределила 2-3-1-2-1.

Да, няма смисъл да падаш под 9 блока.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Kote_to » Пет Ное 08, 2013 6:18 pm

Никой ли не може да каже за "клисавия" хляб тип тухла от Кауфланд?

Не се срамувайте по старшите Ити, Кари, Пипи, Гого :laugh: :laugh: :bouquet:
Включете се, че не знам по колко грама да замествам от него :think2:
Аватар
Kote_to
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 12:52 am
Стара Загора

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Ное 08, 2013 7:32 pm

Честно казано, Коте, нямам никаква идея за кой хляб говориш.
Ние си правим вкъщи на домашна фурна. И по изключение взимаме от тези тип "бонус".
Ама що не вземеш да го зарежеш тоя измислен хляб?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Ное 08, 2013 8:15 pm

nunty написа:Блокове си изчислих с калкулатора от тук и са 8 блока, но тъй се старая да имам малко движение извън офисното седене около бюро, та ги направих 9, засега се чувствам добре с толкова не огладнявам много, като съм ги разпределила 2-3-1-2-1.

nunty, с кой калкулатор си си изчислявала блоковете?... :think2: ако ти е показал 8 блока, ми се струва че си използвала някой чужд калкулатор :done:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron