Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот mahona » Пон Окт 06, 2014 11:17 am

Като не си изцяло в зоната е нормално да ти се хапва сладко,а аз лично се преборих с навика си по един лесен за мен начин..на всяко хранене имам по 1ВБ плод .Понякога и 2ВБ плод си слагам на основно хранене ,ако преценя.Така се намаля обема храна и си задоволявам нуждата от сладичко.Под 9 блока според мен не падай,а просто премини на храни с по малък обем...днес обяда ми е 1ВБ задушени гъби с праз,1ВБ печени чушки с оцет,сол,зехтинче и 2ПБ варено пилешко бяло месо.Малко по обем,събра се в малката ми кутийка за работа...На вечеря си правя 3блока и ще добавя само още 1ПБ месо и 1ВБ грозде -80 гр
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот julypv2 » Пон Окт 06, 2014 11:19 am

Още нещо, което забравих да попитам. Тук в сайта има страхотни мъфини за следобедните закуски, докато съм на работа или в движение из задръстванията в София, но не разбрах как да ги разделя. Отгоре е написан блока за 1 мъфин, който аз след това е нужно да разделя. Например ако пише мъфини - 12 блока, а аз трябва да изям само 2 блока, това означава че го разделям на 6 парченца ли? Усмивки.
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот mahona » Пон Окт 06, 2014 11:21 am

Гъбите с праз задуших снощи ..2Б гъби,3 Б праз..зехтин,сол,вода и накрая добавих 1ВБ овесено брашно и подправки на вкус.Така станаха 6 ВБ по около 150 гр и ще си хапвам поне 2 -3 дни по 1 ВБ на основно хранене.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот julypv2 » Пон Окт 06, 2014 11:22 am

mahona написа:Като не си изцяло в зоната е нормално да ти се хапва сладко,а аз лично се преборих с навика си по един лесен за мен начин..на всяко хранене имам по 1ВБ плод .Понякога и 2ВБ плод си слагам на основно хранене ,ако преценя.Така се намаля обема храна и си задоволявам нуждата от сладичко.Под 9 блока според мен не падай,а просто премини на храни с по малък обем...днес обяда ми е 1ВБ задушени гъби с праз,1ВБ печени чушки с оцет,сол,зехтинче и 2ПБ варено пилешко бяло месо.Малко по обем,събра се в малката ми кутийка за работа...На вечеря си правя 3блока и ще добавя само още 1ПБ месо и 1ВБ грозде -80 гр


Благодаря много. Ще гледам да включвам плодове и да видим дали ще помогне този опит. Усмивки.
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот mahona » Пон Окт 06, 2014 11:25 am

Влагаш всички продукти..печеш мъфините и след изпичане делиш общото им тегло на броя на блоковете..записваш си грамажа за 1Б и така си ядеш .Тия описани като 6блока теглиш и делиш на 6...и това ти е 1блок.Така правиш и с останалите готвени храни.Като краен вариант за сладко понякога ползвам по 1блок тахан и 1 блок мед и балансирам с 1БП.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Пон Окт 06, 2014 11:39 am

Жули, ако спазваш пропорциите, 1 мъфин ти е 1 блок.

За да се насилваш да ядеш храната, сигурно си заложила на зеленчуците. То и аз трудно ще изям 3 блока домати и краставици (например).
Съветът да заложиш на плодове е добър.
И ако все пак 3 блока ти идват множко, пробвай 2-2-2-2-1.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот mahona » Пон Окт 06, 2014 12:04 pm

Ааа Ити не винаги 1 бр е 1 мъфин...имам 3 размера форми и като не мога да разпределя равномерно сместа и тегля готовите и деля на броя на блоковете. :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пон Окт 06, 2014 12:08 pm

Аз затова правя винаги 6 блокови, и като видя че сместа е по-обемна, ги пека във формата за 12 мъфина. Така 2 са за 1 блок.
В този вариант има и психологически момент - 2 мъфина те нахранват повече отколкото 1 :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот mahona » Пон Окт 06, 2014 12:11 pm

Психолога си е психолог! :lol:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот julypv2 » Пон Окт 06, 2014 12:14 pm

Благодаря ви, приятели! Успокоих се малко и довечера като се прибера от работа, ще запретна ръкави в моята любима част от дома - кухнята. Обожавам да готвя, но първо ще пробвам от вашите ястия, а после може да споделя и някое мое откритие. Усмивки и лекота :)
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот galia_mp » Пон Окт 06, 2014 8:56 pm

Italiano написа:Мдаааа, мазнините са в повече с тия саламчета и сиренца. А те са източник на арахидонова киселина, от която пък се изграждат лошите айказаноиди.
А пък това с бисквитките и сладкото ... ти си знаеш, че не трябва, ама защо го правиш ...
Най-добре ги разкарай или пък, ако трябва да ги купуваш за някого от семейството, ги дръж на място, което не е "изкушаващо".
Оценка: ти си около Зоната. А представяш ли си, ако беше по-стриктна, как щеше да летиш в Зоната?!

Така е Italiano много си прав. Ще се помъча да бъда по стриктна. Ама мъжо е виновен ;) той работи във фирма за производство на всякакъв вид изкушение и носи и аз нали съм мека душица и се изкушавам, ако беше алкохол нямаше да ме изкуши, ама на :shy:
Но днес издържах. Купих си кашкавалена извара, но няма описание на нея.
И да попитам в кварталния магазин има пастърма слайс /насипна е/ - нея може ли да я броя поне към оранжевата табличка на 28 гр. за БП или е в червената.
"А по-добре е да подгониш вятъра,отколкото да седнеш и да плачеш."
Никола Вапцаров
Аватар
galia_mp
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 11:13 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пон Окт 06, 2014 9:03 pm

Пастърмата е оранжева по 28 г за блок
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogo » Пон Окт 06, 2014 9:06 pm

galia_mp написа: Купих си кашкавалена извара, но няма описание на нея.
И да попитам в кварталния магазин има пастърма слайс /насипна е/ - нея може ли да я броя поне към оранжевата табличка на 28 гр. за БП или е в червената.

Галя, ако аз трябваше да избирам не бих купил нито изварата нито пастърмата защото не могат да се изчислят и може би най-вероятно и не са балансирани. :(
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogo » Пон Окт 06, 2014 9:07 pm

Manya написа:Пастърмата е оранжева по 28 г за блок

За коя точно пастърма става въпрос? :hm:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пон Окт 06, 2014 9:10 pm

gogo написа:
Manya написа:Пастърмата е оранжева по 28 г за блок

За коя точно пастърма става въпрос? :hm:


В таблицата пише "пастърма" - не е уточнено каква е. Пастърмата е сушено крехко червено месо (свинско или телешко) в повечето случаи.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogo » Пон Окт 06, 2014 9:17 pm

Маня, знам какво е пастърма и много ми харесва, особено с :bigsm40: . Въпросът е, че в тукашните пастърми не е ясно какво има. Дали наистина е месо или някаква бог знае каква субстанция. Та тия 28 гр май се отнася за американската пастърма. :th:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта