Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Karrita » Вто Яну 28, 2014 12:41 pm

Тиквата я меря печена аз, без кора - 237 гр = 1БВ
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Ина » Пет Яну 31, 2014 4:13 pm

Уважаеми зонуващи, подсетете, риба от 42 г в сурово състояние на колко грама става изпечена/варена/на пара?
Някъде из форума видях че сте писали за това, но ей сега ми е притрябвало да видя точно, прерових всички теми и не мога да намеря :( Тези дни си взимам готова риба на скара и имам дълбоки съмнения че нещо не смятам правилно :(
Иначе в неделя ще направя теглене преди и след печене...
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Хриси » Пет Яну 31, 2014 5:31 pm

Ина, рибата почти не намаля обема си след печене. Според мен да я смяташ вместо 42 гр, че е станала около 30 гр., все пак няма данни за размразена ли сурова риба става въпрос, има ли вода по нея и прочие. Ако купуваш готова печена риба ( все пак зависи каква) би трябвало два блока да са ти колкото дланта на ръката с пръстите. Поне аз така съм забелязала като съм приготвяла и купувала риба.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Ина » Пет Яну 31, 2014 5:49 pm

да, трудна работа, все нещо накриво смятам...

хубав уикенд на всички!
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот vanja » Пет Яну 31, 2014 9:10 pm

Имам въпрос относно нахута - днес реших да си сваря /за първи път ще варя нахут/ и гледам в таблицата в суров вид - 1/4 чч, в сварен - също 1/4 чч - но той като се свари нали ще набъбне. Погледнах в bb team стойностите - въглехидратите в суровия - 60.65 т.е 15г за 1 БВ, а сварения 27.42 въглехидрати - изчислих 33г сварен за 1 БВ. Дали е правилно или греша, какво количество да изям за 1 БВ? Аз измерих точно 1 чч суров и вече съм го накиснала... :cook:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Karrita » Пет Яну 31, 2014 9:24 pm

vanja написа:Имам въпрос относно нахута - днес реших да си сваря /за първи път ще варя нахут/ и гледам в таблицата в суров вид - 1/4 чч, в сварен - също 1/4 чч - но той като се свари нали ще набъбне. Погледнах в bb team стойностите - въглехидратите в суровия - 60.65 т.е 15г за 1 БВ, а сварения 27.42 въглехидрати - изчислих 33г сварен за 1 БВ. Дали е правилно или греша, какво количество да изям за 1 БВ? Аз измерих точно 1 чч суров и вече съм го накиснала... :cook:

Значи, гледаш си етикета, изчисляваш си блока и го мериш суров. Примерно измерваш 5 блока суров, слагаш го да се кисне 12-15 часа, сменяш водата и вариш. След като го свариш, изцеждашго добре и пак го мериш. Разделяш го на 5 блока и получаваш грамаж за блок сварен. И това го правиш всеки път като вариш нахут, защото винаги пие различно вода. Аз редовно правя нахут, един и същ пакет, блока ми варира от 70 до 80 гр за блок.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот лилит » Пет Яну 31, 2014 11:39 pm

vanja написа:Имам въпрос относно нахута - днес реших да си сваря /за първи път ще варя нахут/ и гледам в таблицата в суров вид - 1/4 чч, в сварен - също 1/4 чч - но той като се свари нали ще набъбне. Погледнах в bb team стойностите - въглехидратите в суровия - 60.65 т.е 15г за 1 БВ, а сварения 27.42 въглехидрати - изчислих 33г сварен за 1 БВ. Дали е правилно или греша, какво количество да изям за 1 БВ? Аз измерих точно 1 чч суров и вече съм го накиснала... :cook:

Струва ми се, че си пропуснала да извадиш фибрите. 21гр е суровия нахут според таблицата в ББтийм.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот eldass » Съб Фев 01, 2014 10:01 am

Вчера купих брашно от нахут - въглехидрати 57 гр. и нахут на "Бизнес къща" и в него въглехидратите са 70,27 гр. - голяма е разликата. Много обичам кюфтенца от нахут на фурна, но в Зоната не знам как ще се справя с приготвянето им. Споделете рецепта. :)
Последна промяна eldass на Съб Фев 01, 2014 10:33 am, променена общо 1 път
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот vanja » Съб Фев 01, 2014 10:30 am

Нахута, който си купих не е в пакет, а е в насипно състояние и съответно няма етикет...
В bb team не видях отделно фибри и реших, че са извадени от въглехидратите. :doNotKnow:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот vanja » Нед Фев 02, 2014 12:25 pm

Аз пак да поптам за този нахут. Тъй като в таблицата е дадено 1/4 чч за 1 блок, но не мога да преценя точно колко ще е 1/4, затова напълних цялата чаша 250 мл до горе и реших, че това са 4 блока съответно. След като го киснах към 15 часа и после го варих 2 ч, прецедих го и като го претеглих количеството тежеше 470 г или 1 блок 117г - възможно ли е да е толкова много, при вас колко г излиза 1 блок сварен /който е варил/? :th:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот vanja » Нед Фев 02, 2014 12:44 pm

Имам още един въпрос относно блоковете. Ако даден зеленчук го няма в нашата таблица, вземам данните от bb team - но там няма данни за фибрите, знаете ли дали са вече извадени от въглехидратите или трябва да ги търся другаде. По конкретно ме интересува алабаша - понеже сега го има в изобилие и почти всеки ден го ям, вданните са дадени вглехидрати 6,2 или за 1 БВ - 145г алабаш. Правилно ли го смятам? :think2:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Нед Фев 02, 2014 12:50 pm

Малко е спорен въпросът с нахута, защото има различни сортове. Моят например при 20гр. суров, след накисване и варене става не повече от 40-50гр.
За алабаша нямам представа, иначе го смяташ правилно.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Karrita » Нед Фев 02, 2014 1:42 pm

vanja написа:Аз пак да поптам за този нахут. Тъй като в таблицата е дадено 1/4 чч за 1 блок, но не мога да преценя точно колко ще е 1/4, затова напълних цялата чаша 250 мл до горе и реших, че това са 4 блока съответно. След като го киснах към 15 часа и после го варих 2 ч, прецедих го и като го претеглих количеството тежеше 470 г или 1 блок 117г - възможно ли е да е толкова много, при вас колко г излиза 1 блок сварен /който е варил/? :th:

Моя нахут е 33 гр суров и 70-80 гр варен
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Karrita » Нед Фев 02, 2014 1:44 pm

vanja написа:Имам още един въпрос относно блоковете. Ако даден зеленчук го няма в нашата таблица, вземам данните от bb team - но там няма данни за фибрите, знаете ли дали са вече извадени от въглехидратите или трябва да ги търся другаде. По конкретно ме интересува алабаша - понеже сега го има в изобилие и почти всеки ден го ям, вданните са дадени вглехидрати 6,2 или за 1 БВ - 145г алабаш. Правилно ли го смятам? :think2:

В bbteam-a има таблица с подробни данни ( кликваш върху продукта) и фибрите не са извадени.
http://www.bb-team.org/hrani/id/187255_alabash-surov
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Нед Фев 02, 2014 2:48 pm

Karrita написа:
vanja написа:Имам още един въпрос относно блоковете. Ако даден зеленчук го няма в нашата таблица, вземам данните от bb team - но там няма данни за фибрите, знаете ли дали са вече извадени от въглехидратите или трябва да ги търся другаде. По конкретно ме интересува алабаша - понеже сега го има в изобилие и почти всеки ден го ям, вданните са дадени вглехидрати 6,2 или за 1 БВ - 145г алабаш. Правилно ли го смятам? :think2:

В bbteam-a има таблица с подробни данни ( кликваш върху продукта) и фибрите не са извадени.
http://www.bb-team.org/hrani/id/187255_alabash-surov


Значи алабашът излиза, като извадим фибрите 1ВБ=346г.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот vanja » Нед Фев 02, 2014 3:15 pm

Благодаря за инфото, не бях видяла, че фибрите ги има отделно и реших,че ще са включени...Днес на обяд пак изядох 1 БВ от алабаш / т.е половин блок в случая/ :dum: , добре че другите неща си ги гледам от нашата таблица
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта

cron