Зонуването на АняТ

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Пет Апр 25, 2014 4:37 pm

Ехо, с учудване разбрах , колко голямо количество е копривата и лапада :)
Започвам да си готвя редовно, докато все още има!

Сухата кожа се превръща за проблем за мен. Започнаха да ми излизат различни пъпки по тялото....дали навлизам в пубертета?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Зоната
 

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот GODzillata » Пет Апр 25, 2014 7:35 pm

TanyaS написа:Сухата кожа се превръща за проблем за мен. Започнаха да ми излизат различни пъпки по тялото....дали навлизам в пубертета?


И Ити имаше подобен проблем, отдадохме го именно на пубертета! :laugh:

Според мен се касае за авитаминоза предвид сезона. :th:
Набави си витамини и се мажи с хидратиращ крем.

Копнато от нета:

"Често авитаминозата се дължи не само на един витамин, а на определена група от тези полезни вещества. Така например, ако сте ограничили употребата на животински продукти обикновено се наблюдава дефицит на витамин А,D, E и биотин. А ако дневното ви меню съдържа ограничени количества растителни продукти, то липсата е на витамин С и В.

Как да разберем, че организма ни страда от дефицит на витамини?

Кожа: Освен, че е най-големия орган на човека, нашата кожа е отражение на това, което се случва в нашия организъм. Основното поле за изява на авитаминозата е именно тя. Често измененията в нейното състояние, като лющене, опъване и сухота могат да бъдат признак за авитаминоза. Друг признак е появата на груби белещи се петна върху епидермиса. Сигнал за авитаминоза са също напуканите устни, внезапната поява на акне, язви в ъгълчетата на устата.

Нокти: При недостиг на витамини ноктите стават чупливи и променят своя цвят, като се оцветяват в сиво-белезникави оттенъци. Ако вече не помагат дори и редовните грижи - маслата и специалните лакове е време да се погрижите за своя организъм, като си набавите необходимите витамини. За дефицит на витамини ни говори и появата на петна и вдлъбнатини върху нокътната плочка.

Коса: Основен признак за дефицит на витамини от страна на косата е чупливостта на косъма, появата на косопад, пърхот или сърбеж на скалпа.

Очи: Влошеното зрение, особено при свечеряване е най-сигурния сигнал за дефицит на витамини. При недостиг на витамини се появява зачервяване и подуване на клепачите, сърбеж и секрет от очите, чести възпалителни заболявания.

Устна кухина: Повишено кръвотечение от венците, афти по лигавицата на устната кухина, свръхчувствителност на зъбите, подутия и покрит с налепи език също са явни признаци на авитаминоза.

Промени по цялото тяло: Появата на отоци по лицето и ръцете, ако вече сте се изследвали и установили, че причината не е в приеманата храна. Болка в мускулите и ставите, затруднената координация на движенията и гърчовете също могат да бъдат сигнал за дефицит.

Нервна система: Симптомите, които обикновено придружават стреса и умората, като неспособност за концентрация, безсъние и апатия често се оказват признак на авитаминоза. Към списъка могат да се добавят още загубата на апетит, липса на енергия, честа раздразнителност.

Стомашно-чревен тракт: Запек или диария, изменения на вкусовите пристрастия, покачване на теглото и повишаване на нивата на холестерола в кръвта."
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Съб Апр 26, 2014 6:21 pm

Благодаря за подробната информация . Когато писах за това , имах пред вид дали няма друг с такъв страничен ефект? Иначе почти всички прояви на хиповитаминоза ги имам ..... включително и намаленото зрение.
Сега ще наблягам на зеленчуците: зелена салата, краставици, домати . Купих си и поливитаминен препарат :th:
Започнах да се мажа с крем от серията Биодерма. А дано :pray:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Tatyana » Съб Апр 26, 2014 7:06 pm

TanyaS написа:Сухата кожа се превръща за проблем за мен. Започнаха да ми излизат различни пъпки по тялото....дали навлизам в пубертета?

Хубаво би било да се връщаме в пубертета и да се подмладяваме ;). А за сухата кожа аз ползвам това кокосово масло и съм много доволна. Използвам го също и за готвене, дори за намазване върху филийка понякога - много е вкусно и ароматно.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Маня » Съб Апр 26, 2014 7:18 pm

Tatyana написа: Използвам го също и за готвене, дори за намазване върху филийка понякога - много е вкусно и ароматно.


Не бих го препоръчала за хапване, защото е богато на наситени мазнини, а ненаситените са доста доста малко. За кожата е гот, но за хапване малко не е.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Съб Апр 26, 2014 7:35 pm

Това е чудесна информация !
Не се бях сетила да потърся в този сайт !
Тенк'с :)
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Tatyana » Съб Апр 26, 2014 8:20 pm

Manya написа:Не бих го препоръчала за хапване, защото е богато на наситени мазнини, а ненаситените са доста доста малко. За кожата е гот, но за хапване малко не е.

И аз преди мислех така, но доста поизчетох за него преди да се реша да го поръчам. Не всички масла стават за хранене. Има различни начини на извличане. Най-добре е да е студенопресовано, нерафинирано и т.н. Има много информация в нета. Например тук тук или тук. Полезните му свойства изобщо не са за пренебрегване. А за кожата и косата е наистина страхотно. А и аз не прекалявам с него естествено. Но за сладки мъфини и разни други печива е фантастично вкусно :bigsm39: и значително по-полезно от други мазнини, които се използват при загряване.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот tanita68 » Пон Апр 28, 2014 2:50 pm

А ето ви и начин да си направите косово масло у дома.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Съб Май 03, 2014 8:54 pm

Няколко дни преди да станат 6 месеца откакто съм със Зоната ето какви показатели имам според калкулатора на д=р Сиърс:
3.5.2014 7.11.2013
Body Fat %: 29 Body Fat %: 43
Body Fat Weight (lbs):51 Body Fat Weight (lbs): 95
Lean Body Mass (lbs): 124 Lean Body Mass (lbs): 125
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот HippoDel » Съб Май 03, 2014 9:38 pm

Танче, ти си се стопила! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Съб Май 03, 2014 9:44 pm

Хипо, днес за първи път от много време съм под 30 % мазнини и калкулаторите не ме определят като затлъстяла , а само с наднормено тегло. За някои това не е кой знае какво, но за мен е важно и съм щастлива от това. Продължавам към следващите цели. :yess:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот eldass » Съб Май 03, 2014 9:44 pm

Таня, поздравления! :text-bravo: Само си представям след още няколко месеца какъв ще е резулатът...:bigsm20:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот HippoDel » Съб Май 03, 2014 10:16 pm

TanyaS написа:Хипо, днес за първи път от много време съм под 30 % мазнини и калкулаторите не ме определят като затлъстяла , а само с наднормено тегло. За някои това не е кой знае какво, но за мен е важно и съм щастлива от това. Продължавам към следващите цели. :yess:

Как да не е кой знае какво, това си е важно! :yess:
Танче, а какви са ти сегашните мерки и целите, ако не е тайна? ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Tony » Нед Май 04, 2014 5:36 pm

Много си стимулираща, Таня! Чудесни резултати! :applaus:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Нед Май 04, 2014 8:48 pm

Искам да запаля колкото мога повече хора да се хранят така, защото видях и от тези преди мен ( Пипи, Хипо, Гого и още много др. ) че този вид хранене работи в полза на човешкото здраве!
Аз която винаги съм се страхувала да спазвам диети, защото не мога да гладувам, с този начин на хранене свалих почти 22 кг за 6 месеца. Е, чувството е невероятно!
Лекота, настроение, нови дрехи , желание за живот , спокойствие и щастливи мигове! Няма да мога да опиша всичко, което се случва , затова оставям това на тези, които имат усет към езика да разкажат те.
Аз не споделям много какво ми е менюто, защото то не се различава твърде от това на зелените храни. Не можах да се науча да готвя зоново :( . Никога не съм харесвала да готвя, а камо ли по 3 блока всеки ден.
Основните си храни ги бях споделила някъде по напред - зеле, броколи, карфиол, сьомга, бяло пилешко месо, Котидж, извара и кисело мляко. Преоткрих киселото мляко !
Да живее киселото мляко!!!!!!!!! :pray:
Всяка сутрин закусвам с кофичка 2% кисело мляко! Тялото ми жадува за него! Необяснима любов се получи между нас :peace1:
Опитвах и овес с извара за закуска , но по рядко.
Сега въглехидратите ги набавям от : лапад , зелена салата, краставици , зелен лук и чесън и домата. Този велик плод, който обожавам! :love:
С настъпването на пролетта, става по лесно....зелен фасул, домат,ягоди и др.
Белтъците напоследък от извара ( Маджаров или Олимпус ) телешка или конска луканка по 28 гр. ( това от червената зона си позволих) и кисело мляко естествено!

4.8 гр рибено масло ежедневно!

Та мисълта ми беше , че не споделям какво и колко ям , както виждам другите го правят, а по скоро си представям резултатите , за да се запалят повече хора и да са по здрави и по щастливи!
Това правя и в ежедневието си, но май повечето искат с едно хапче да се отърват от болестта.
Това , което аз разбрах е трябва да се отнасяме към храната , като към лекарство!


Забележете възрастните хора на по 80 и повече години какво и как се хранят! Та те се хранят по правилата на Зоната, без да знаят! :stupid: Къде бях аз толкова години? Защо допуснах това? Но което е станало е трябвало да стане! :bouquet: :bouquet: :bouquet:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот GODzillata » Пон Май 05, 2014 8:23 am

TanyaS написа:...Сега въглехидратите ги набавям от : лапад , зелена салата, краставици , зелен лук и чесън и домата. Този велик плод, който обожавам! :love:


...ъъъ... :о ....сред изброените не видях нито един плод, ти кой точно имаш предвид? :th: :mrgreen:

Танче, ако ти дам тт данните си, дали би могла по калкулатора за боди фат да ме сметнеш и мен, че съм мнооо зле с математиката? :) :bouquet:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron