Дневникът на Танита

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Pipilota » Пет Май 23, 2014 2:26 pm

Ами имах предвид това, че на мен книгата ми показва да ям по 7 блока, а на мой познати дори е показвало по 6 блока...явно е, че аз съм по дребничка от теб и за това при теб горе долу се получава нормално, което всъщност пак не е нормално де - 9 блока са си малко, но и 11 са много за повечето.

За това направихме калкулатора да не позволява да се пада повече от 9 блока. Можехме да го направим да не пада повече от 10, обаче има и доста дребни момиченца, които с 9 блока са ок. При Сиърс 11 са много, от книгата 7 са много малко, за това направихме нашия да пада до 9. Иначе формулите както съм казвала сме ги взимали от калкулаторите на американските военни и морски за изчисляване на % мазнини. (най-точните по последни данни)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Танита

Зоната
 

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Пет Май 23, 2014 3:35 pm

Аха, ясно. При мен няма разлика и затова, не схванах за какво става въпрос, мислех си, че на всички им излиза еднакво, по книгата и по нашия от сайта. :)
Не знам, май този от сайта на Сиърс наистина е завишен, защото аз от нова година започнах да ям по 11 блока, преди ядях по 9 и от февруари спрях да свалям. Вече 4 месеца не съм мръднала надолу, май трябва да се върна на 9 блока. :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пет Май 23, 2014 4:27 pm

Аз пък все още карам на 13 блока, този месец нещо ту качвам, ту свалям, но в общи линни се върти между 84 и 85кг. Аз го отдавам на това, че нещо много изкушения имаше покрай мен в последно време и като съм изнервена на моменти не успявам да ги избегна, после се опитвам да балансирам, но тогава блоковете за деня стават много. Ама сега уж последните дни съм по-стриктна.
Оф, последната седмица не отидохме да напазаруваме в петък както винаги и в хладилника ми не беше останало почти нищо за хапване. За всяко нещо трябваше да се ходи до магазина, направо побеснях. Но днес си напълних отново хладилника с извара и котидж, а и с йогурт. Отделно плодове и зеленчуци. И сега съм по-спокойна, имам избор. Тая седмица не вземах пилешки гърди, че последните две седмици карах основно на това и нещо ми писна. Вземах телешка кайма, смятам да правя пълнени чушки. Проблема ми е, че нямам представа как да ги сметна - чушките ми са сухи, останал ми е един пакет от коледа и трябва да го оползотворя. Май ще хапвам само плънката, то и без това няма много за ядене в една суха чушка. Чушките само за аромат. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Пет Май 23, 2014 5:07 pm

Според bb-team излизат 1ВБ=19гр.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пет Май 23, 2014 5:38 pm

Аз така или иначе едва ли ще ги ям, ама може и да ги сметна. А може и да ги направя като мързеливи пълнени чушки - като накъсам чушките в плънката и го запека в тавичка.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пет Май 23, 2014 9:21 pm

Е, те това е най-шантавия етикет, който съм виждала! Много интересно как тия сушени чушки не съдържат въглехидрати, а само белтъчини и мазнини.
Изображение
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Italiano » Пет Май 23, 2014 9:23 pm

И какви са тия протеини със стойности като на извара?!
:lol:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот LoveJoy » Пет Май 23, 2014 9:24 pm

:laugh1:

И 567 калории на всичкото отгоре :laugh1: 12 гр. протеини и 8 гр. мазнини се равняват на 567 калории, дами и господа :applaus:
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Italiano » Пет Май 23, 2014 9:26 pm

А, бе, това е с изтекъл срок на годност.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пет Май 23, 2014 9:31 pm

Italiano написа:А, бе, това е с изтекъл срок на годност.

Знам, ама кво може да им стане на едни сушени чушки? Според мен им няма нищо! Не са хванали буболечки, нито са мухлясали.... ;)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Italiano » Пет Май 23, 2014 9:37 pm

Е, така е. Ако няма от ония много малките буболечки, си стават.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот eldass » Пет Май 23, 2014 9:49 pm

Да ви кажа на червеният пипер на Биосет, който ползвам от години какви са хранителните стойности? :)

В - 45,6 г
М - 12 г
П- 10,4 г

А скоро попаднах на овесени трици с въглехидрати 7,7 г и мазнини 47 г :laugh3:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пет Май 23, 2014 10:18 pm

Май всеки си пише каквото му падне на тия етикети!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Italiano » Пет Май 23, 2014 10:19 pm

Отдавна го подозирахме, ама лошото е, че все повече потвърждения намираме.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пет Май 23, 2014 10:45 pm

Сметнах ги по данните на Хипо от bbteam. Дано поне те да са верни!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Pipilota » Съб Май 24, 2014 4:54 am

Hippo написа:Аха, ясно. При мен няма разлика и затова, не схванах за какво става въпрос, мислех си, че на всички им излиза еднакво, по книгата и по нашия от сайта. :)
Не знам, май този от сайта на Сиърс наистина е завишен, защото аз от нова година започнах да ям по 11 блока, преди ядях по 9 и от февруари спрях да свалям. Вече 4 месеца не съм мръднала надолу, май трябва да се върна на 9 блока. :think2:


Хипооо, защо не си казала, че не мърда кантара а? Намали си блоковете на 10, не на 9. И ще тръгнеш на долу. При мен и Кари 11 блока са ни ок за задържане на килограми, но не и за слабеене.
Да ти кажа какво ми се случи като отказах цигарите септември месец..лудо дебелеене и крайния резултат 4 килограма отгоре. Стараех се да съм в зоната, мерих всичко, но изпитвайх постоянен глад между храненията, и имаше дни в които ядях по 13-14 блока. Просто в тялото ми ставаше неописуема буря. Голяма битка беше, но аз съм го разказвала това на няколко места из форума, така че да не се повтарям де. И след като се поуспокоиха нещата, пак се върнах на 11 бока, и така месец -два не мърдах на никъде и си носих факините 4-5 килограма, които ме караха да се чувствам супер некомфортно.

И грам не ми идваше на акъла да намаля блоковете на 10, защото от години си ям по 11 блока, и си мислех че това е нормално за мен, само че ми взе време да се светна, че за средната българска жена 11 блока са за задържане на теглото :stupid:

Даже мъжо се скъсваше да ме бъзика :laugh1: викашее "Аууу гуруто на зоната зацикли и не знае какво да прави" :stupid: :laugh2: И така, като реших да си намаля закуската с един блок, и кантара си тръгна на долу докато ги махнат тия 4-5 килограма. Но тялото ми вече се беше успокоило от липсата на никотин, и не изпитвах глад и спокойно си поддържах 10 блока без глад. Сега пак съм си на 11 вече, защото като тръгне да се слабее в тая зона, че няма спирачки :smdance: :yess: :peace1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта