Дневникът на Radostna

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Radostna » Нед Фев 21, 2016 5:11 pm

Е- ха и аз започвам да цедя. Харесва ми! ;) От 15-16 часа тропнах хорце, а сега след душа, ще си пийна едно сладко айрянче. Наздраве! Маня, тази книга за мазнините само на английски ли е? :think2: Нея не съм чела :think2:
Но има време. Той твоя дневник ми стига... цяла книга. :laugh1:
Аватар
Radostna
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Фев 17, 2016 8:34 pm

Re: Дневника на Radostna

Зоната
 

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Маня » Нед Фев 21, 2016 5:22 pm

Radostna написа:Е- ха и аз започвам да цедя. Харесва ми! ;) От 15-16 часа тропнах хорце, а сега след душа, ще си пийна едно сладко айрянче. Наздраве! Маня, тази книга за мазнините само на английски ли е? :think2: Нея не съм чела :think2:
Но има време. Той твоя дневник ми стига... цяла книга. :laugh1:


Моят "извънреден труд" от изминалата година :laugh4:

Средиземноморската Зона
Токсичната мазнина
Зоната Омега Rx

Приятно четене - и трите са на български, нищо че обложките са на оригинала :laugh1: Просто не са издадени у нас все още. Има ги само за читателите на сайта ЗОНАТА - ПЪТЯТ КЪМ ЗДРАВЕТО.

Предстои и Age-Free Zone, дано имам време и за нея.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Radostna » Нед Фев 21, 2016 5:39 pm

Страхотна си! :applaus:
Аватар
Radostna
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Фев 17, 2016 8:34 pm

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Katerinka » Пон Фев 22, 2016 10:45 am

http://titbg.com/category/1/dietichni-brashna.html
Аз пазаря от тук, има и брашна
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Italiano » Пон Фев 22, 2016 4:08 pm

Радост, струва ми се, че този интервал от 4 часа между следобедната ти закуска и вечерята е доста голям, при само 1 блок закуска.
Не огладняваш ли?
:th:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Radostna » Пон Фев 22, 2016 4:33 pm

Днес бях на работа. Работното ми време е от 7.00 часа до 13.30. На работа не мога да седна да хапна, затова от снощи си приготвих в нутрито 3/4 чаша извара, 1 1/2 круша и 9 бадема.Изпих го с малко водичка. Като се върнах от работа около 14.00 часа - пилешки гърди- 84гр - 3 БП
печ. чушки- 3/4 чаша
1 ч. л. зехтин
закуската ще бъде:
2 белтъка
1 ч.ч. домати консерва
3 маслинки
вечеря остана ми от пилешкото 84 грама, но ще прибавя броколи на пара 3ч. и 1/2 чаша кьополу/в кьополуто има зехтинче/
Късната закуска ще е мляко 0,1% Верея и3 бадема :think2:

Купих си овесен булгур, овесени трици и соеви гранули. Соевите гранули са за сряда/ всяка сряда постя/ До сега в сряда си хапвах тофу. Някой дали ползва тофу? Купувам го от Кауфланд и го смятам 85гр. за 1 БП .
Но сега соевите гранули сигурно трябва да ги изчисля: Химичен състав на база сухо вещество-
Влага- 6.5%
Протеини- 52.5%
Мазнини- 1.5%
Фибри- 3.5%
пепел- 6.5%
АМИ СЕГА ??? :think2:
Аватар
Radostna
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Фев 17, 2016 8:34 pm

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Маня » Пон Фев 22, 2016 4:49 pm

Radostna написа:Химичен състав на база сухо вещество-
Влага- 6.5%
Протеини- 52.5%
Мазнини- 1.5%
Фибри- 3.5%
пепел- 6.5%
АМИ СЕГА ??? :think2:


Интересно, няма инфо за въглехидрати, а повечето соеви кайми предлагани в БГ имат и въглехидратно съдържание. Но ако приемеш, че няма въглехидрати, това означава че в 100 г гранули има 52,5 г протеини. И по кратката формула:
700 : 52,5 = 13,33, което значи 13 г за 1 БП.

Ако все пак има и въглехидрати: 900 : %въглехидрат-%фибри = грама за 1 БВ.
Ако стойностите са близки - броиш за смесен продукт.

Тази закуска в нутрито закуска ли беше или още едно междинно хранене между закуската и обеда? Бих ти предложила, ако графика ти е такъв сутринта да хапнеш само 2 блока от нея и един да приемеш между нея и леко по-късния обед. Старай се между "големите" хранения интервала да не е повече от 5 часа (ако са от 3 блока), а след леката следобедна закуска да не е повече от 2,5 часа до вечерята.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Radostna » Пон Фев 22, 2016 5:13 pm

Маня написа:Тази закуска в нутрито закуска ли беше или още едно междинно хранене между закуската и обеда? Бих ти предложила, ако графика ти е такъв сутринта да хапнеш само 2 блока от нея и един да приемеш между нея и леко по-късния обед. Старай се между "големите" хранения интервала да не е повече от 5 часа (ако са от 3 блока), а след леката следобедна закуска да не е повече от 2,5 часа до вечерята.


Приех я на две части. Но вече към два, за обед бях доста гладна. :wow:
Утре пък ще съм втора смяна от 12.30ч до 18. 30ч. Какво ще мисля? Втора смяна мога да седна да ям/учител съм в детска градина/, но първа смяна храната ще ми е в нутрито. :th:
Аватар
Radostna
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Фев 17, 2016 8:34 pm

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Radostna » Пон Фев 22, 2016 7:29 pm

Italiano написа:Радост, струва ми се, че този интервал от 4 часа между следобедната ти закуска и вечерята е доста голям, при само 1 блок закуска.
Не огладняваш ли?
:th:


Ако пия повечко вода, не огладнявам. Понякога съм много жадна... :think2:
Аватар
Radostna
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Фев 17, 2016 8:34 pm

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Radostna » Вто Фев 23, 2016 9:56 am

Добро утро, Зонковци! Ето и моята закуска:
нискомаслена извара 0,2%- 3/4 ч.чаши- 3БП
1/2 ч.ч сок арония лайт/ по препоръка на професора :) /- 2 БВ
1/2 круша- 1БВ
9 бр. кашу / предварително накиснати във вода/ Това си го краднах от дневника на Маня. Бях го чела някъде, но не го използвах.
Стана страхотно нутри! Наздраве!
Само дето снощи си накиснах и овесен булгур :think2: , но го забравих. Можеше да намаля аронията, а да включа булгурчето :laugh1:
Обяда ще ми е сирене котидж / нискомаслено/3/4 ч.чаши- 3БП
2 средни домата- 2 БВ / купих си едни розовички/
ще си изям булгурчето- 1БВ
9 ядки кашу
това сигурно ще се случи на работа около 14 часа, че сега си пия нутрито
сл. закуска ще е кисело мляко Верея 0,1% с ядчици към 18 часа
И вечеря в 20.00 ще я измисля има време
Вчера си заредих хладилника с извари и нискомаслени сирена,млека, та има.
Само, че не съм си купила електронна везна :think2: .
Ходих до Технополис и гледах. Има най- различни от 80 лева до 20. Дали трябва да се хвърлям на скъпа или и по- евтиничката ще ми свърши работа :think2: ? Вашите везни какви са? Някой да ми препоръча марка?
Аватар
Radostna
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Фев 17, 2016 8:34 pm

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Маня » Вто Фев 23, 2016 10:26 am

Не мисля, че си заслужава да даваш 80 лв за една везна - все пак Зоната не мери с аптекарски везни. :laugh1: Важно е да ти е удобна. Моята има и съдинка за обемни и насипни продукти, но може да мери и без нея. И по спомени беше около 25 лева.
По-добре е финанси да се инвестират в случая в качествено рибено масло, качествена храна, отколкото в разни технически улеснения (освен ако вече не си ги имаш).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Radostna » Вто Фев 23, 2016 11:09 am

Маня написа:Не мисля, че си заслужава да даваш 80 лв за една везна - все пак Зоната не мери с аптекарски везни. :laugh1: Важно е да ти е удобна. Моята има и съдинка за обемни и насипни продукти, но може да мери и без нея. И по спомени беше около 25 лева.
По-добре е финанси да се инвестират в случая в качествено рибено масло, качествена храна, отколкото в разни технически улеснения (освен ако вече не си ги имаш).

И аз така мисля...
Искам да се науча да си изчислявам сама храната по етикет/ по- горе си ми описала как/
Вчера си купих сирене Котидж 20% мазнини... и така...
700: 11,5 белтък= 60,87 е 1БП. Нали така?
Или 183 гр за 3БП ми трябват за обед. Кофичката е 200гр. или... 1 кофичка :laugh1:
Аватар
Radostna
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Фев 17, 2016 8:34 pm

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Маня » Вто Фев 23, 2016 11:48 am

Radostna написа:
Маня написа:Не мисля, че си заслужава да даваш 80 лв за една везна - все пак Зоната не мери с аптекарски везни. :laugh1: Важно е да ти е удобна. Моята има и съдинка за обемни и насипни продукти, но може да мери и без нея. И по спомени беше около 25 лева.
По-добре е финанси да се инвестират в случая в качествено рибено масло, качествена храна, отколкото в разни технически улеснения (освен ако вече не си ги имаш).

И аз така мисля...
Искам да се науча да си изчислявам сама храната по етикет/ по- горе си ми описала как/
Вчера си купих сирене Котидж 20% мазнини... и така...
700: 11,5 белтък= 60,87 е 1БП. Нали така?
Или 183 гр за 3БП ми трябват за обед. Кофичката е 200гр. или... 1 кофичка :laugh1:


1 БП - 700 : на протеините в 100 г продукт (или процентите, ако е дадено в %)
1 БВ - 900 : на въглехидратите в 100 г продукт
1 БМ - 150 : на мазнините в 100 г продукт

Изчисляваш и трите и избираш най-малкото число. Когато по два параметъра стойностите са близки - продуктът е смесен.
Този котидж е с висока масленост. При консумацията му не добавяш мазнини. Както ако ползвам млечен продукт с 2 и повече % масленост.

Нискомаслен котиджи има само в Лидл - серия лайт. Аз лично, когато правя меню с котижд от 3 блока си ползвам цялата кутийка наведнъж. Не мога да държа некви двайсетина грама да ме чакат до другия ден или понякога още повече :) .Това с аптекарското мерене не ми е присъщо. Но то дава резултати при хора, които искат да са супер прецизни и пунктоални.
Зоната не е замислена да ти създава усложнения в ежедневието, а напротив - да ти създава удоволствие от храната, която е добре балансирана.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Radostna » Вто Фев 23, 2016 8:53 pm

Маня написа:


Нискомаслен котиджи има само в Лидл - серия лайт.[/quote]
Колко съм заблудена :laugh1: Мислих си, че моя е лайт.
Иначе си купих извара- лайт. 1% и 0.2 %

Утре ще се опитам да спазвам часовете и да няма такава голяма часова разлика между храненията ми.
Всяка сряда ми е веге- ден. Вече почти 7 години.
закуска- ТОФУ
Ами сега ???- на тофуто пише: Белтъчини -9 грама, Въглехидрати- 10 гр., Мазнини- 5 гр. Как да го сметна?
Аватар
Radostna
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Фев 17, 2016 8:34 pm

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Маня » Вто Фев 23, 2016 9:01 pm

Radostna написа:Ами сега ???- на тофуто пише: Белтъчини -9 грама, Въглехидрати- 10 гр., Мазнини- 5 гр. Как да го сметна?


700 : 9 = 78 г
900 : 10 = 90 г
150 : 5 = 30 г

Смесен продукт - 85 г без добавяне на мазнини за 1 БПВ (толкова е и в таблицата тофуто и е смесен продукт) - не съм сигурна дали у нас се предлага наистина твърдо тофу. Това, което съм срещала е полумеко,полутвърдо. Ползвай си го като смесен продукт. Но аз бих си добавила мазнина.
Изобщо, за продукти, за които има инфо в таблицата, не е нужно да се бориш да смяташ :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневника на Radostna

Мнениеот Radostna » Вто Фев 23, 2016 9:44 pm

Не съм видяла, че е смесен продукт :th: Имам 255 грама тофу. Вакумирано е в пакет.Чудих се, дали е твърдо или колко е меко... :( , затова исках да го изчисля по етикет.
Та закуската ще ми е:
255гр тофу- 3 БП
1круша- 2БВ
14гр. овесено булгурче- 1БВ
9бр. кашу/ накиснато във вода/
Всичко това в нутрито, разделено на две.
В 7.30 и 11.00часа
Ще се прибера към 14.00 часа и ще си хапна соева кайма със зеленчуци / нещо като гювеч/
Тази вечер си сътворих 6БПВМ
80 гр. соева кайма- 6 БП
1/2 лук- 1/2 БВ
1ч.ч праз- 1БВ
2 бр зелена и червена пиперка- 1 БВ
3ч.ч жълт боб - 2 БВ
11/2 ч.ч. домати консерва- 11/2 БВ
2ч.л. зехтин- 6БМ
ще си го разделя 2 по 3Б
Ще трябва да измисля поне една малка закуска. В сряда ми е трудно с това веге меню. Има ли вегетарианци, които са споделили с какво се хранят.
Аватар
Radostna
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Фев 17, 2016 8:34 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта