Зонуването на АняТ

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 05, 2014 5:01 pm

TanyaS написа:Вижте какво, хора, аз наистина започвам да се притеснявам от това толкова бързо отслабване.
От два дни нещо главата ми не е добре. Залитам. И днес си измерих кръвното - 100/70 :th:
Без лекарства! След 2 кафета :(
Дали да не увелича малко блоковете?
Аз приемам 9 според калкулатора на сайта, разпределени 2-2-1-2-1
Да ги направя 10 : 7ч - 3
12ч - 2
16 ч- 1
19 ч - 2
22 ч -1
Какво ще кажат експертите?

Танче, определено ги увеличи. Освен това, ти си описала 8 блока, а не 9, как искаш да не ти става лошо? И аз се чувствах така след свалянето на 10-те кг, но след като увеличих блоковете съм ОК. Дори понякога ям по 11 и продължавам да отслабвам. Моите са 3-3-1-2-1 или 3-3-1-3-1. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Таня

Зоната
 

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Чет Фев 06, 2014 7:27 pm

Здравейте!
След като вече втори ден не ми е наред....отпадналост, липса на тонус, отслабване на зрението ( очите ми са като уморени ) искам да питам от къде идва тази разлика в броя на блоковете в сайта на д-р Сиърс и нашия?

Може би някъде сте го казали, но не съм го видяла , та сега питам.
И ако има такава разлика, то кой сайт да следваме?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 06, 2014 8:11 pm

Танчееее, ако смяташ блоковете по таблиците от книгите на СИърс, сигурно ще ти се паднат по 7 блока да ядеш. Иначе в сайта си Барито препоръчва жените да ядат минимум 11 блока...може би защото като цяло американките са си едри кобилки като цяло :)))
Коментирали сме го в първата тема, ще ти пусна малко цитат:

pipilota написа:......Като тръгнахме да правим калкулатора, установихме че бари Сиърс е използвал таблици от 1975 година мисля че беше за изчисляване на процента на телесните мазнини, т.е според % на телесните ти мазнини можеш да определеиш по колко блока ти се полагат. И с течение на годините разбира се са се показали много по-добри начини за изчисляване на телесните мазнини, и искахме да сме възможно най-точни. Взехме калкулаторите на американските военни и морски, за база за сравнение,в които изчисляването на манините става по много по-подробен начини, чрез врата, китката, бедрата и т.н, за по-голяма точност. От всички калкулатори се оказа, че обиколката на врата е много по показателна от колкото обиколката на китката.

И другото, което ни озадачи в калкулатора за мъжете на Сиърс беше, че по средата някъде в тези таблици от книгата започваше да се губи зависимостта при физическите натоварвания, в което нямаше логика, и от там всъщност тръгнахме да ровим при военните и морските.....
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Сря Фев 12, 2014 6:04 pm

Пипи, не ми стана много ясно, но продължавам на 9 блока :) Дрехи не ми останаха , но и времето вече се стопля, така че ще ставам русалка :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Сега, какво ще кажете за хайвера - черен , червен? :applaus:
Как да го меря аз, че ми се хапва червено хайверче :laugh4:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Gazilot » Чет Фев 13, 2014 4:20 pm

Хайвера няма мерене...
Хапни си на корем и забрави после за него известно време. А относно отслабването и аз има проблеми с гардероба, дрехите ми са като подарени от дебел роднина. Ама съм щастлив от факта де.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Вто Фев 25, 2014 12:55 pm

Здравейте!
Тук съм независимо, че не пиша. Просто няма с какво да се похваля!
Хайвера наистина няма мерене ;)
Радвам се , че много нови хора има във форума. Дано да се задържат.
Бих споделила какво откритие направих скоро.
Вземете един рекламен блок. Рекламите в него се делят на три основни групп:
1. Вредни храни, които да те доведат до затлъстяване , а от там и до болести;
2. Лекарства за болестите , предизвикани от т.1
3. Тоалетна хартия/ дамски превръзки.
:hm:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот HippoDel » Вто Фев 25, 2014 1:04 pm

TanyaS написа:Здравейте!
Тук съм независимо, че не пиша. Просто няма с какво да се похваля!
Таня, радвам се че се обади. Тези дни си мислех за теб. :love: Направи ли си изследвания? В какъв смисъл няма с какво да се похвалиш? Винаги има с какво, стига да погледнеш от друг ъгъл. ;)
TanyaS написа:Бих споделила какво откритие направих скоро.
Вземете един рекламен блок. Рекламите в него се делят на три основни групп:
1. Вредни храни, които да те доведат до затлъстяване , а от там и до болести;
2. Лекарства за болестите , предизвикани от т.1
3. Тоалетна хартия/ дамски превръзки.
:hm:
:laugh1: :laugh1: Така си е. И прахове за пране, шампоани, боя за коса и пасти за зъби. :laugh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Gazilot » Вто Фев 25, 2014 2:23 pm

Само да вметна, че пропускате банките и кредитите, с които да си купиш тези неща.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Вто Фев 25, 2014 2:49 pm

Хипо, благодаря за интереса. Като казвам няма с какво да се похваля имам предвид - нищо ново! Пък и доста е населен форума!
Килограмите се топят до - 15 кг стигнах. Спазвам зелената Зона. Даже понякога почвам да си мисля , да не сънувам? Аз с такива килограми не съмм била от повече от 10 години.( 84.4 кг ) Настроенитето ми е променливо- ту добро, ту лошо. Вчера бях изпаднала в депресия. Днес пък ми е добре ..... Човещина!
Колкото до изследванията - в лаборатория не съм си правила .

Гази- не съм пропуснала кредитите! Просто тях ги слагам към храните - пари за храна! Лайън, дайжестик и др.
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Karrita » Вто Фев 25, 2014 4:01 pm

TanyaS написа:Килограмите се топят до - 15 кг стигнах. Спазвам зелената Зона. Даже понякога почвам да си мисля , да не сънувам? Аз с такива килограми не съмм била от повече от 10 години.( 84.4 кг )

Таня, и ако това не е за хвалба, здраве му кажи! :)
Аз пък си помислих, че си се отказала, добре, че не съм била права ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Ani » Вто Фев 25, 2014 9:56 pm

Браво, Таня! Поздраеление за волята, желанието, силата, стремежа и УСПЕХА!

Аз съм нова, но съм решила чак края на март да възседна този моя кантар....И аз само на зелената храна карам откъм въглехидрати... :)

Ах.....мечтая си някой ден да се похваля и аз така :pray: :pray: :pray:
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот gogo » Вто Фев 25, 2014 10:08 pm

Браво Танче, сериозни резултати. Постоянството се възнаграждава. Що се отнася до червения хайвер и аз съм му голям мераклия ;) .Ако искаш да си стриктна аз съм го изчислил така - 1БМ=13гр, 1БП=22 гр.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот vanja » Сря Фев 26, 2014 8:35 am

Здравей Таня, радвам се, че си тук. Вчера ми се стори доста унила и песимистично настроена. Я недей така, я виж какви хубави резултати имаш и ще става още по-добре, пиши и споделяй как се чувстваш, липсваш ни :love:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Сря Фев 26, 2014 5:12 pm

Да .... тука съм и няма да мръдна от Зоната. Дали в нея или около нея....това аз не мога да го разбера по себе си.
Дали правилното съотношение между белтъци и въглехидрати ме държи в зоната или това, че приемам по - малко храна резултира в намаляването на килограмите , или пък рибеното масло потиска " тихото възпаление" или пък това е ефект от наличните ми заболявания - не знам и не мога да разбера? Факт е обаче, че аз не съм могла да сваля повече от 5 кг до сега, факт е че съм имала високо кр. налягане и пиех хапчета до скоро , факт е че се движа повече, факт е настроението ми по - често е добро ( въпреки болестите ) , факт е че дрехите ми са широки, факт е че отвсякъде чувам комплименти :) и още много , много факти има.
Но е факт също , че много ме боли гърбът през последния месец и почвам да се чудя защо след като тежестите му намаляват, той ме боли? И намирам следното обяснение:
    1. Няма го мазния слой и изтивам по - лесно
    2.Мускулите на гърба ми страдат от отслабването ( губя мускулна маса)
Въпреки това обаче продължавам . Отивам да готвя прясно зеле пак, с броколи и карфиол :th: ще ги сложа и трите в тенджерата да се задушават , пък да видим какво ще стане :lol: :lol: :lol:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Съб Мар 01, 2014 3:13 pm

Честита Баба Марта!
Щастие в сърцата, усмивка по лицата и стопяване на килцата да ви донесе идващата пролет :potflower: :love1: !
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Italiano » Сря Мар 05, 2014 12:21 am

С 5-6-10 дни закъснение да ти пожелая и на теб Честита Баба Марта!
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта