Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Съб Яну 25, 2014 3:05 pm

Дъщеря ми фурми не обича, а тахан+мед яде от доста време и то зоново + чаша протеин :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот eldass » Съб Яну 25, 2014 4:42 pm

А, така това е за мен. :laugh3: Как примерно ще изглеждат 3 блока - така ли
24 гр. сух протеин - 3 БП
1 и 1/2 ч.л. мед или 1 ч.л. мед и 1 фурма- 3 БВ
1 и 1/2 с.л. тахан - 3 БМ
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Нед Яну 26, 2014 6:05 pm

Не съм я пробвала на фурми, но и това ще стане - макар че много ме съмнява да ги преглътне....... Хм, тахан и мед - това е идея.
Да ви се оплача :( Бяхме на гости на майка ми събота и неделя и познайте..... няма и следа от зоната - с две думи паднах от колелото :) Но още тази вечер се качвам пак и продължавам :)
И само за съвет - лещата и боба ги мерите сурови нали?
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот eldass » Нед Яну 26, 2014 7:01 pm

Вчера и днес си варя леща и я меря по 50 гр. 1 БВ, пасирам я и слагам сол и чубрица и много ми харесва.
Но се чудя наистина ли лещата е зелен въглехидрат, защото поне 3 месеца искам да ям основно зелени продукти? Таблицата в сайта с продуктите пълен ли е, примерно имам киноа и не знам какъв цвят е?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 26, 2014 8:01 pm

eldass написа:Таблицата в сайта с продуктите пълен ли е, примерно имам киноа и не знам какъв цвят е?
Ми погледни в таблицата, и ще разбереш какъв цвят е :))) Айде ще ти подскажа- оранжеваааа :smdance:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот eldass » Нед Яну 26, 2014 8:18 pm

О, приемете извинения.:) Мой пропуск, Пипилота. :stupid:

А все пак да питам селъри различно ли е от целината в таблицата, защото имам едно?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 26, 2014 8:34 pm

Ми селърито, т.е целината която е в таблицата изглежда ето така. Аз например в БГ целината си я помня като магданоза- на листенца, и когато дойдох тук видях за първи път такава целина. Но това беше преди 10 години :wow:
Последна промяна Pipilota на Нед Яну 26, 2014 9:22 pm, променена общо 1 път
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот eldass » Нед Яну 26, 2014 9:01 pm

Даже това, което имам е без листата. Но понеже до скоро в България беше разпространена самата глава, не винаги се продава с листа или пръчки и за това питам. Значи 260 гр. е един блок - това са около 4 пръчки /поне толкова мерих сега, които имам/. На етикета пише въглехидрати 1,3 г., диетични фибри 1,8 г. :laugh:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Нед Яну 26, 2014 10:53 pm

pipilota написа:Ми селърито, т.е целината която е в таблицата изглежда ето така. Аз например в БГ целината си я помня като магданоза- на листенца, и когато дойдох тук видях за първи път такава целина. Но това беше преди 10 години :wow:

Пипи, грамажът в таблицата само за листата ли е или за главата на целината, защото аз го смятам за главата, листата въобще не ги броя, те са си трева. :laugh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 26, 2014 11:11 pm

За стъблата разбира се :) То тук и да искам, няма как да измеря само листа, защото просто не се продава такава като в БГ :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Пон Яну 27, 2014 12:31 am

pipilota написа:За стъблата разбира се :) То тук и да искам, няма как да измеря само листа, защото просто не се продава такава като в БГ :)

:laugh: Нещо не можем да се разберем, аз питам за главата на целината, не за стъблата и листата, аз обичам да си я хапвам на салатка или да си хрупкам парченце. Стъблата ги ползвам само при готвене. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Пон Яну 27, 2014 3:08 am

Аааа, зацепих :stupid: ...да ама не знам.... Барито пише само за стъбла..за корените нямам идея :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Ина » Пон Яну 27, 2014 11:31 am

Каррита, Гого, благодаря за съветите, наистина причината да тъпча на едно място се оказа че бяха малкото блокове, които ми изчисли калкулатора - 9. Още в събота увеличих на 10, като си направих закуската на 3 блока, правих мерене и теглене при готвенето по-прецизно, и резултата е налице - не усещах никакъв глад, бях енергична, и в същото време имам 5 см свалени на корема, 1 см около ханша, - 2 кг тегло - това е за седмицата, като определено последните 2 дена имат най-голям принос, просто усетих веднага как дрехите станаха по-хлабави :) хмм... много приятно чувство :) За 11 блока трябва да се понапъна, защото с 10 се чувствам в зоната, но ще се наблюдавам, може би в един момент, като се пораздвижа малко, и това ще стане. Лека и хубава седмица на всички зонуващи!

Експериментирах с нахутено брашно, засега не съм доволна от вкусовите резултати, затова ще продължа с експериментите и после ще ви разказвам.

Също така, да споделя, в магазина Био Зелен продават пълнозърнесто овесено брашно, на цената 2 лв и нещо, към 3, в таблицата от книгата то е в зелено и му се дава и грамажа за 1 блок, мисля че може да се използва в рецептите вместо трици или вместо част от тях, за разнообразие.
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Пон Яну 27, 2014 11:48 am

Ина, радвам се за добрите ти резултати :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Ина » Пон Яну 27, 2014 11:53 am

За дъщерите, които си похапват много сладко и пият кола... Моята сега е на 21, когато беше в пубертета, бях се отчаяла. Мисля, че сегашното поколение още от деца си разбалансирват хормоналната система с тази химия във всекидневните храни, после идва пубертета, хормони скачат и падат, и те, милите само с вафлички, тортички, колички и тем подобни успяват да се върнат що-годе в зона на комфорта. Жива болест. Сърцето се къса да ги гледаш, нашето поколение не сме имали такива пубертети.
Години наред разказвах, уж случайно оставях статии за вреда на тези храни пред очите им, уж случайно "дискутирахме" тази тема с мъжа ми пред децата, измислях какво ли не, години, години наред. Сега дъщеря ми само понякога се отклонява от пътя, в ПМС положението често излиза из-под контрол, но само тогава, сина ми пък е станал по-голям привърженик на здравословно хранене и от мен. Все пак, мисля, че личен пример дава най-голям резултат, събота и неделя съвместно правене на закуска, събиране на цялото смейство на обяд на маса с домашно приготвена храна и приятен разговор на фона на спокойна музика - всичко това създава условни рефлекси и асоциира здравословна храна с положителни емоции, бяхме се разбрали веднъж завинаги с мъжа ми никакви разговори за училище или поведение на маса, никакви телевизии, и точка. И... търпение! да научите тийнейджер на здравословно хранене е все едно да опитомиш тигър - трябва много време, усилия, търпение и постоянство. Успех ви желая на този труден път!
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пон Яну 27, 2014 4:47 pm

Ина благодаря за пожеланията във връзка с дъщерите. При нас проблема не е само сладкото. Тя отдавна е спряла чипсове, хамбургери, кола и др. вредни храни. Проблема е че цял ден кара на една ябълка и солети и вечер като се прибере бясна от глад. Да спомена че учи в друг град и пътува около час до училище. Как да и определя активността, за да сметна блоковете, защото и тя вече е в зоната?
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта

cron