Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Съб Яну 04, 2014 1:19 pm

И като стана въпрос за киселото мляко, отдавна се каня да ви питам и все забравям. Бихте ли споделили каква марка кис. мляко консумирате? /важи само за живущите в Бг/
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Съб Яну 04, 2014 1:55 pm

На Верея 0,1%.
Много си го уважавам и си има вкус на мляко, за разлика от другите обезмаслени.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Съб Яну 04, 2014 2:14 pm

Italiano написа:Хриси, ако спазваш основните принципи на Зоната, няма как да не почувстваш ефекта.
Просто трябва да си по-стриктна. Поне в началото. След това сама ще се убедиш и ще разказваш на другите.

Относно киселото мляко - когато не ядеш нискомаслено/обезмаслено мляко, реално поемаш повече мазнини, отколкото протеини и въглехидрати.
Най-прост пример: ако дадено мляко е с масленост 3%, то с 1 блок П и В (средно 220 гр.) приемаш повече от 4 блока М.
Излиза сметнато така - 100 / 3 = 33 гр.
И после 33 гр. х 1,5 = 49,5 гр. за МБ.
И тогава всички сметки за ПБ и ВБ с млякото отиват на кино.

Затова е много по-лесно, а и е вкусно, към млякото да си добавиш ядки.
;)

А пък ако вземеш 1,5 или 2% просто не добавяш мазнини, нали така Ити? ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Съб Яну 04, 2014 4:03 pm

Благодаря, Карита. Намереих инфото и рецептите. Както споменах, излишно е било да си купувам книгата "Ние и зоната". Нищо.
Относно мазнините и някои рецепти ми е странно следното: примерно има ястие "каша от спанак" и "суджук с яйца". Там рецептата е с едно цяло яйце (+ още 1 белтък) и 1 чаена лъжица зехтин (2 БМ). Обаче, в жълтъка на яйцето има доста мазнини, в суджука, шунката или сиренето също. Тогава не стават ли повече от 3 БМ, ако сме сложили 1 ч.л. зехтин и сме добавили цяло яйце в ястието?
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Съб Яну 04, 2014 4:05 pm

Греша- 1 ч.л. зехтин е 3БМ. Като прибавим и яйце цяло според мен ястието идва с поне 3БМ, а останалите блокове са по 3.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Съб Яну 04, 2014 4:37 pm

Хриси, мазнините в протеините не ги броим, те са приспаднати от общите мазнини и затова вместо три грама, блока е 1,5 гр мазнина. Освен разбира се ако протеина не е с безбожно много мазнини, затова се стремим да ядем обезмаслени протеини и да си добавяме 1,5 гр мазнина за всеки блок.
Прочети моля те http://www.vzonata.com/zonovi-blokove/. :hug:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Съб Яну 04, 2014 4:48 pm

Да, бях забравила, че мазнините трябва да са 3 грама, от които 1,5 скрити и останалите добавяме от добрите мазнини. Просто в книгата на д-р Папазова пише, че един жълтък е с ..... мазнини, а по мои изчисления това правеше 3 грама мазнини. Затова се озадачавам с яйцата- ако в 1 жълтък има 3 гр. М, значи не трябва да добавяме мазнини и според мен са 3 БМ.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Съб Яну 04, 2014 8:21 pm

Хриси написа:Да, бях забравила, че мазнините трябва да са 3 грама, от които 1,5 скрити и останалите добавяме от добрите мазнини. Просто в книгата на д-р Папазова пише, че един жълтък е с ..... мазнини, а по мои изчисления това правеше 3 грама мазнини. Затова се озадачавам с яйцата- ако в 1 жълтък има 3 гр. М, значи не трябва да добавяме мазнини и според мен са 3 БМ.

Хриси, не се втурачвай толкова в мазнините и да хапнеш някой друг грам повече, това няма да те изведе от Зоната. Хубаво е да имаш на всяко ядене от полезните мазнини. :but: Най-важни са пропорциите между протеини и въглехидрати.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Съб Яну 04, 2014 8:23 pm

Karrita написа:А пък ако вземеш 1,5 или 2% просто не добавяш мазнини, нали така Ити? ;)

Честно казано, такова мляко - 1-2%, е някакво никакво. Не виждам смисъл от консумация.
Или е поне 3% масленост и нагоре, т.е. истинско мляко, или е 0,1% обезмаслено.
1-2 % масленост означава, че или не се прави от качествено маслено мляко, или са почнали някакъв процес на обезмасляване, ама са го "зарязали по средата".
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Съб Яну 04, 2014 9:50 pm

Karrita написа:И като стана въпрос за киселото мляко, отдавна се каня да ви питам и все забравям. Бихте ли споделили каква марка кис. мляко консумирате? /важи само за живущите в Бг/

Кари, аз ям киселото мляко на Елби - със зелената капачка.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Нед Яну 05, 2014 2:13 pm

Swimmer написа:Здравейте,
съвсем начинаещ съм и ми се струва доста сложно да се храня по този начин.В тази връзка искам да попитам има ли примерни менюта за деня,тъй като работя в офис и ми е трудно да приготвям храна.
Благодаря!


Има споделени менюта в повечето дневници. Можеш да погледнеш там и да се насочиш, според предпочитанията си. Но така или иначе, всеки яде различен брой блокове на ден и на хранене и има свой вкус, рано или късно, ще трябва сам да си изготвиш меню, а колкото по-рано, толкова по-лесно ще ти е в бъдеще. Успех. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Нед Яну 05, 2014 2:36 pm

gogo написа:
Karrita написа:И като стана въпрос за киселото мляко, отдавна се каня да ви питам и все забравям. Бихте ли споделили каква марка кис. мляко консумирате? /важи само за живущите в Бг/

Кари, аз ям киселото мляко на Елби - със зелената капачка.


Гого ей това исках да чуя :laugh1:
Пробвах Елби и страшно ми хареса. Намерих 4% и 2%. Ям това от 2%, но не виждам никакви данни на него, случайно да знаеш какво съдържа? Говорим за Боженци на Елби, нали?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Нед Яну 05, 2014 4:42 pm

Karrita написа:Гого ей това исках да чуя :laugh1:
Пробвах Елби и страшно ми хареса. Намерих 4% и 2%. Ям това от 2%, но не виждам никакви данни на него, случайно да знаеш какво съдържа? Говорим за Боженци на Елби, нали?


Кари, мисля че става въпрос за това Елби. Ето ги всичките видове тук. Това, за което ти пишеш е Боженци на "ЕлВи" ООД Габрово.

Гого, ти от тези по БДС ли ядеш?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Нед Яну 05, 2014 6:29 pm

HippoDel написа:
Кари, мисля че става въпрос за това Елби. Ето ги всичките видове тук. Това, за което ти пишеш е Боженци на "ЕлВи" ООД Габрово.

Гого, ти от тези по БДС ли ядеш?

Офффф Хипчо, много мерси, да това за което говоря е ЕлВи, като си мислех, че купувам Елби. Но пък Елби не съм виждала тук при нас. Хммммм :think2:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Нед Яну 05, 2014 11:07 pm

Елби май го имаше в Кауфланд ... :think:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Пон Яну 06, 2014 3:20 pm

Кари, точно за това Елби става дума, на което Хипо е дала линк. Аз си го купувам от Фантастико. Провери там. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 0 госта