Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Пон Дек 30, 2013 4:14 pm

ели написа:За скумрията в 100 гр има 12 гр протеини , 10,9 мазнини и 146 кал а за сиренето на опаковката има дани само за калорите 221 кал на 100 гр

Сутринта готвих леща от 6 Б по този начин ако има грешка кажете 100гр леща домат 120 гр чушка 140 гр лук 65 гр 1 с л брашно ,зехтин 5 к. л + 1/2 ябълка за десерт на обяд +3*28 гр сирене и 3*28 пил филе това всичко разделено на две за обяд и вечеря като за вечеря няма да има 1/2 ябълка за десерт дали съм се справила.


Въобще от това писание не мога да разбера кое за обяд, кое за вечеря, къде е лещата.....ако може малко по-ясно да напишеш Ели?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот vanja » Вто Дек 31, 2013 2:01 pm

Здравейте,
аз съм нова тук и имам един въпрос относно сиренето - навсякъде е посочено в таблиците обезмасленото сирене или нискомасленото. А относно обикновеното сирене, което е най-масовото - може ли да се яде и колко гр е 1 ПБ :think2:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Вто Дек 31, 2013 5:37 pm

А, бе, по принцип е доста маслено, но в началото си го смятай по 28 гр. за протеин.
Ама само докато свикнеш, че по принцип е в червената зона.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Пет Яну 03, 2014 3:25 pm

Айдееее, събудете сее :) Нова година мина, и е време да влезете в час :laugh: И запомнете едно: Не се пълнее от преяждане между Коледа и Нова година, а от преяждане между Нова година и Коледа :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пет Яну 03, 2014 4:43 pm

Хаха, баш така си е!
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Пет Яну 03, 2014 4:58 pm

Здравейте! Понеже не съм сигурна дали успях да изпратя мнението си и не го виждам , то моля да ме извините, ако се повтарям.
Аз съм едно начинаещо ЗоНби. От няколко дни се опитвам да вляза истински в Зоната. Много ми хареса режимът на хранене, както и вашите мнения и съвети.
Купих си везна, меря и си готвя зоново. Всичко е Ок. Имам един неизяснен въпрос. Например искам да сготвя леща. Чета по етикет и установявам, че лещата освен въглехидрати има и доста протеини. В таблицата, обаче, лещата е отнесена само към въглехидратите. Това означава ли, че към лещата трябва да добавям и месо или сирене например, или е достатъчна само леща като комбинирана? Защо не се вземат предвиди протеините в този вид храни?
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пет Яну 03, 2014 5:56 pm

Най-просто казано: протеините в лещата (бобовите) не се броят. Затова си я смятай само като въглехидрат и си добавяй отделно протеини.
Както обичам да цитирам Пипи: "Въглехидратите растат от земята, а протеините се "разхождат" по нея". Така най-лесно ще се ориентираш.
Успех!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Darina » Пет Яну 03, 2014 6:19 pm

Здравейте! Много ми се прияде шоколад и днес хапнах 20 гр. изчислено по етикет за 1 В и естествено млечен, защото не обичам черен и се изумих от факта, че съдържанието на мазнини е дори повече от въглехидратите. Вие шоколада за въглехидрат ли го приемате, че се пообърках - досега не съм обръщала внимание на съдържанието на мазнини в шоколада.
Всяко отделно действие и животът като цяло (ако не се превърне в природна случка, а се води съзнателно) означава поредица от най-дълбоки решения, чрез които душата избира своята съдба, смисъла на своята дейност и съществуване. Макс Вебер
Аватар
Darina
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 9:54 pm
Варна

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пет Яну 03, 2014 6:36 pm

По принцип е въглехидрат ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Пет Яну 03, 2014 7:09 pm

Italiano написа:Най-просто казано: протеините в лещата (бобовите) не се броят. Затова си я смятай само като въглехидрат и си добавяй отделно протеини.
Както обичам да цитирам Пипи: "Въглехидратите растат от земята, а протеините се "разхождат" по нея". Така най-лесно ще се ориентираш.
Успех!


Благодаря, Италиано! Фен съм на всички опитни ЗоНбита. Дали наистина ще има ефект от този режим? Прекалено хубаво е, за да е истина, както се казва. Пробвала съм какво ли не, както повечето от вас. Ефект за кратко, глад много и ефект -несъразмерен с усилията от гладуването. Все пак, има в Зоната някои за мен нелогични неща- като например защо трябва да ям обезмаслено мляко, а после да добавям мазнина с фъстъци. Предполагам, че е заради вида мазнини- животински и растителни. Както и за протеина в бобовите, дето никой не го зачита. Значи мога да хапна боб с наденица за баланс :laugh:
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Пет Яну 03, 2014 9:43 pm

Darina написа:Здравейте! Много ми се прияде шоколад и днес хапнах 20 гр. изчислено по етикет за 1 В и естествено млечен, защото не обичам черен и се изумих от факта, че съдържанието на мазнини е дори повече от въглехидратите. Вие шоколада за въглехидрат ли го приемате, че се пообърках - досега не съм обръщала внимание на съдържанието на мазнини в шоколада.


Направи изчисление по етикет и каквото излезе - това е. Аз ям понякога черен шоколад на Линд с високо съдържание на какао(май 90% беше какаото). Изчислих го на 1МБ=3 гр.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Пет Яну 03, 2014 9:45 pm

Italiano написа:По принцип е въглехидрат ...


Ити, май повече пада мазнина., поне тези шоколади на които аз съм попадал. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пет Яну 03, 2014 9:48 pm

Хриси, ако спазваш основните принципи на Зоната, няма как да не почувстваш ефекта.
Просто трябва да си по-стриктна. Поне в началото. След това сама ще се убедиш и ще разказваш на другите.

Относно киселото мляко - когато не ядеш нискомаслено/обезмаслено мляко, реално поемаш повече мазнини, отколкото протеини и въглехидрати.
Най-прост пример: ако дадено мляко е с масленост 3%, то с 1 блок П и В (средно 220 гр.) приемаш повече от 4 блока М.
Излиза сметнато така - 100 / 3 = 33 гр.
И после 33 гр. х 1,5 = 49,5 гр. за МБ.
И тогава всички сметки за ПБ и ВБ с млякото отиват на кино.

Затова е много по-лесно, а и е вкусно, към млякото да си добавиш ядки.
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Пет Яну 03, 2014 10:00 pm

Хриси написа:
Italiano написа:Най-просто казано: протеините в лещата (бобовите) не се броят. Затова си я смятай само като въглехидрат и си добавяй отделно протеини.
Както обичам да цитирам Пипи: "Въглехидратите растат от земята, а протеините се "разхождат" по нея". Така най-лесно ще се ориентираш.
Успех!


Благодаря, Италиано! Фен съм на всички опитни ЗоНбита. Дали наистина ще има ефект от този режим? Прекалено хубаво е, за да е истина, както се казва. Пробвала съм какво ли не, както повечето от вас. Ефект за кратко, глад много и ефект -несъразмерен с усилията от гладуването. Все пак, има в Зоната някои за мен нелогични неща- като например защо трябва да ям обезмаслено мляко, а после да добавям мазнина с фъстъци. Предполагам, че е заради вида мазнини- животински и растителни. Както и за протеина в бобовите, дето никой не го зачита. Значи мога да хапна боб с наденица за баланс :laugh:


Хриси,
Ефект от Зоната има и той е неоспорим. Аз свалих за около 6 месеца 25 кг. Без глад и лишения. Като на шега. Ами Руслан Мъйнов - него поне надявам се го познаваш и си видяла резултата от Зоната.
Ядат се протеини с ниско съдържание на мазнини, както ти самата си налучкала, за да могат да се приемат от благоприятните мазнини.
По въпросите, които задаваш ми се струва, че не си се запознала поне с една от книгите на Сиърс, не си се поровила по сайта, не си прочела "Въпроси и отговори" http://www.vzonata.com/faq/. :wave:
Бобът с наденица хич не е добра комбинация. Бобът е от неблагоприятните въглехидрати. А за наденицата въобще не ми се говори - тъпкана е с неблагоприятни мазнини и кой знае още с какво. :think2:
Ако имаш време погледни моя дневник http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=58. Надяам се, че информацията ще ти бъде полезна.
Успех в зонуването. :done:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Хриси » Пет Яну 03, 2014 11:01 pm

Много благодаря за подкрепата и съветите ви. Гого, твоят дневник прочетох изцяло. Изясниха ми се доста въпроси ( за боба с наденица се пошегувах. Аз постих и смятах, че съм изяла много протеини с леща, боб, соя, гъби и прочие.
Прочетох книгата на Сиърс и си купих също "Ние и Зоната" , най-вече заради рецепти, но не останах очарована. Почти няма рецепти, които да са не трудно изпълними и предпочитам да си ям сухоежбината, отколкото да вися три часа да смятам и изпълня някоя рецепта по книгата. За млякото като казах- имам предвид, че си хапвам 1,5% и си мисля, че би трябвало да се смята за 1Б+1П+1М, а не да го омаслявам с ядки. Така може ли да се приеме? Струват ми се много мазнините иначе 1,5% М + ядки.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Съб Яну 04, 2014 1:15 pm

Хриси написа:Почти няма рецепти, които да са не трудно изпълними и предпочитам да си ям сухоежбината, отколкото да вися три часа да смятам и изпълня някоя рецепта по книгата. За млякото като казах- имам предвид, че си хапвам 1,5% и си мисля, че би трябвало да се смята за 1Б+1П+1М, а не да го омаслявам с ядки. Така може ли да се приеме? Струват ми се много мазнините иначе 1,5% М + ядки.


Здравей Хриси!
Рецепти и то много добри и лесни има тук на форума.

http://www.vzonata.com/zonovi-blokove/ - прочети тук за мазнините.
Успех! :bouquet:
Последна промяна Karrita на Съб Яну 04, 2014 2:07 pm, променена общо 1 път
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron