Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Вто Май 21, 2013 12:20 am

aves :hug: хвърли един поглед тук :bigarrow: Водата в Зоната
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот aves » Сря Май 22, 2013 4:17 pm

Благодаря pipilota за отговора. Тази част в сайта съм я пропуснала :laugh:
aves
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 5:03 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Sanny90 » Съб Май 25, 2013 12:41 pm

Здравейте!

Искам да ви попитам колко грама е 1 блок брашно от рожков и колко грама е 1 блок семена от чия?Бих искала да знам и Чията въглехидрат или мазнина е?

Благодаря!

Всичко добро!

:)
Sanny90
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 6:51 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Май 25, 2013 10:11 pm

Sanny90 написа:Здравейте!

Искам да ви попитам колко грама е 1 блок брашно от рожков и колко грама е 1 блок семена от чия?Бих искала да знам и Чията въглехидрат или мазнина е?

Благодаря!

Всичко добро!

:)


Здравей,

За брашно от рожков не намерих състав, но за чията от сайта на bb-team излезе следното:
Калории 486
Калории от мазнини 276
Общо мазнини 30.74 гр
Холестерол 0 мг
Общо въглехидрати 42.12 гр
Фибри 34.4 гр
Захари 0 г
Белтъчини 16.54 гр
Вода 5.89 мл
Гликемичен индекс (ГИ) 4.56
Гликемичен товар/лоудинг (ГЛ) 2

Източник: Семена от чия (чиа) http://www.bb-team.org/articles/4174_se ... z2UKwRr5ui

След малко сметки излиза, че чията трябва да я смятаме за мазнина 1МБ чия е 4,88гр.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот girl66 » Съб Май 25, 2013 10:52 pm

Pipilota, беше споменала предната страница, че пиеш алкална вода :think2: какво означава--че добавяш сода бикарбонат или нещо друго? някъде бях чела, че сода и сок от лимон лекуват онкологични заболявания...
:rheart: много ще съм ти благодарна, ако ми разясниш за какво става дума :hug:

имам и друг въпрос--стевията става ли за сладкиши? издържа ли на висока температура? :think2: мисля да се опитам да вкарвам и в общото меню малко по малко неща от Зоната
Ако искаш да постигнеш нещо в живота-има два начина:
или заемаш твърда позиция, или ще ти се наложи да застанеш в неудобна поза....
Аватар
girl66
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 18, 2013 3:14 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Sanny90 » Нед Май 26, 2013 8:42 am

Много Благодаря!

За чията бях попитала и на други места , само на едно място ми отогориха , че е въглехидрат и един блок е 21 грама.Но с вашия отговор става трето мнение , че чията е мазнина.За брашното от рожков не знам как да го ползвам в Зоната.

Благодаря!

Приятен ден!

:)
Sanny90
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 6:51 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Violka » Сря Май 29, 2013 7:54 am

Здравейте, извинявам се, че нахлувам така, но имам проблем с отварянето на рецептите. Когато отворя дадена рецепта(и не само, например калкулатора за протеиновите блокове също) от лявата страна върху самата рецепта, където са продуктите има една кафява лента и нищо не се вижда. Ох, ама че го обясних, ама дано ме разбере някой :oh:
Благодаря :bouquet:
Аватар
Violka
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 12:31 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Май 29, 2013 9:27 am

Violka написа:Здравейте, извинявам се, че нахлувам така, но имам проблем с отварянето на рецептите. Когато отворя дадена рецепта(и не само, например калкулатора за протеиновите блокове също) от лявата страна върху самата рецепта, където са продуктите има една кафява лента и нищо не се вижда. Ох, ама че го обясних, ама дано ме разбере някой :oh:
Благодаря :bouquet:


Здравей,

При мен се отварят нещата нормално. Какъв браузер ползваш? Опитай с някой друг. Аз например съм с Firefox.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот elinka_at » Сря Май 29, 2013 12:17 pm

Здравейте, открих продукта "киноа", хапнах първо в един италиански ресторант салтка с киноа, и много ми хареса, има много рецепти и предложения, мисля че е здравословна и ниско калорична.
Може ли да ми кажете как е правилно да я смятам, колко грама е един блок и според вас дали е ЗЕЛЕНА.
Ако може да се допитате и до Бари, мисля че това много ще разнообрази менюто и рецептите ни! :cook: :love:
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Май 29, 2013 2:15 pm

elinka_at киноата се намира в таблицата :hug: но явно си я пропуснала :) В оранжевата графа на зеленчуците е :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Чет Май 30, 2013 2:48 pm

Pipulota искам да попитам ориза може ли да се замени с просо или и то е от лошите въглехидрати?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Май 31, 2013 5:51 am

marianapanova написа:Pipulota искам да попитам ориза може ли да се замени с просо или и то е от лошите въглехидрати?



По добре го замени с овес. Просото има висок гликемичен индекс - 71, а овесът(не инстантните овесени ядки) - 25.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пет Май 31, 2013 7:57 am

gogo благодаря за отговора
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Май 31, 2013 9:50 pm

Здравейте и от мен, зонаджии! :mrgreen:
Четох, надъхвах се, пак четох, пак се надъхвах и си викам "Я да започна и аз от понеделник, пък да видим докога и колко".
Преди да се впусна в това предизвикателство, трябва да си доизясня някои неща. Затова разчитам на вашето съдействие.

Няколко страници по-назад имаше зададен въпрос, на който не видях конкретен отговор, та да го задам и аз: Ясно е, че общото количество на блоковете за деня по принцип трябва да си се спазва, но може ли често (понякога в поредни дни) да се сменя съотношението на блоковете за отделните хранения?
Питам, защото понякога играя футбол. Обаче веднъж е от 19:00 часа, а пък друг път - от 21:00 часа. Понякога е само в понеделник, а друг път играем и в сряда или четвъртък.
Сами разбирате, че с тези променливи часове не мога всеки ден да залагам на 2-3-2-3-1, както съм го предвидил.

Разгледах доста подробно таблицата с блоковете и не намерих стандартното саламурено сирене (с нормалната си масленост). Може да съм пропуснал информация за това, коментирана на друго място, но ще се радвам на конкретен отговор, щото много си го уважавам сиренето.
Да попитам и друго - защо крема сирене го има и при протеините, и при мазнините? Като какво да го броя? Защото си направих мой вариант на таблицата - по-опростен и с изключени храни, които по принцип не ям - и искам да си я довърша, преди да я разпечатя.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Юни 01, 2013 7:20 am

Италиано, и аз така като теб преди 7 месеца почнах. Дадох си 1 месец за да видя дали ще има резултати. И резултат имаше. За месец бях свалил 8,5 кг. Доста много според д-р Сиърс, но така стана при мен. За тия 7 месеца съм свалил 20 кг и 22 см от талията.

Сега на въпросите. Никъде не съм прочел, че не можеш да сменяш количеството блокове. Основните правила, които трябва да се спазват е, че храненето трябва да е балансирано, т.е на едно ядене да се яде равен брой блокове мазнини, протеини и въглехидрати, да не ядеш по-малко или повече от блоковете, които си си изчислил за 1 денонощие и между 2 яденета да няма повече от 5 часа. Имаше и ограничение(май 4 блока или 5) на блоковете за 1 хранене.

Относно сиренето - доста е мазно за да можеш да го балансираш. Аз ям много обезмаслена извара(0,5% масленост)
За крема сиренето - може би става дума за 2 различни сирена.Виж,че са изписани по различен начин. Бих те посъветвал да правиш изчисление по етикет, разбира се ако на опаковката има съдържанието на мазнини, протеини и въглехидрати в 100 гр. Можеш да ползваш и информация от този сайт:http://www.bb-team.org/hrani.

Успех!
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Юни 01, 2013 9:52 am

Гого, благодаря ти за бързия отговор! Ще разчитам на вас и занапред!
Прави ми впечатление, че освен нивото на отзивчивост, също и нивото на интелигентност тук е доста високо, което е много приятно.

Надявах се, че по-масленото сирене, а пък и прясното мляко, ще ги има дори в някакви миниатюрни грамажчета. И това не само защото са по-вкусни, но и защото в тези нискомаслените слагат сухо мляко (и разни такива) и като цяло не са много полезни.
Логично от това е по-вероятно да се получи запек, а той, доколкото прочетох, така или иначе е по-вероятен при Зоната поне в началото.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 1 госта