Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Яну 23, 2014 1:05 pm

Dianant написа:И друго - Италиано, намерих си мляко - 0% мазнини, 5 гр протеин, 4,14 въглехидрати. А сега кажи ми по колко грама да хапвам от него. Аз изчислих 140, но ми се виждат мъничко :think:


Диана,
Ако това са данни за съдържание в 100 гр., то излиза следното:

1БП = 140 гр.
1БВ = 217 гр.
Такова мляко не можеш да приемеш за смесен продукт, т.е за БВ+БП, и се получава малко сложно за изчисление. Например ако изядеш 280 гр то това са 2БП и около 1 БВ. Май ще е по-добре да намериш кисело мляко, което да е балансирано по отношение на въглехидратите и мазнините. Киселото мляко, поне при мен, е основен, да не кажа единствен продукт за следобедната и преди лягане закуски, затова е удачно да можеш да го смяташ по-лесно.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Чет Яну 23, 2014 6:05 pm

Италиано, пак съм сбъркала. Я ми кажи сега ти какво ядеш, че да се нагодя по теб ;)
Купих си рибено масло - 79% Омега 3; EPA -530 , DHA-160. Има 80, 85 и 92 % също, но бях вече го купила. Ей сега ако ми кажете, че и това е лошо , ще се гръмна. :lol: На опаковката пише, че 1 капсула е достатъчна. Забелязах, че и при другите видове съотношението между EPA/DHA или е в силен превес на едното или на другото. Обясниха ми, че първото било за хора с мозъчни , ставни, артрозни прблеми, а второто с повече DHA а хора със сърдечни проблеми.
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Чет Яну 23, 2014 6:07 pm

Gogo, извинявай. Отговорът е идвал от теб.
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 23, 2014 6:12 pm

gogo написа:
Dianant написа:И друго - Италиано, намерих си мляко - 0% мазнини, 5 гр протеин, 4,14 въглехидрати. А сега кажи ми по колко грама да хапвам от него. Аз изчислих 140, но ми се виждат мъничко :think:


Диана,
Ако това са данни за съдържание в 100 гр., то излиза следното:

1БП = 140 гр.
1БВ = 217 гр.
Такова мляко не можеш да приемеш за смесен продукт, т.е за БВ+БП, и се получава малко сложно за изчисление. Например ако изядеш 280 гр то това са 2БП и около 1 БВ. Май ще е по-добре да намериш кисело мляко, което да е балансирано по отношение на въглехидратите и мазнините. Киселото мляко, поне при мен, е основен, да не кажа единствен продукт за следобедната и преди лягане закуски, затова е удачно да можеш да го смяташ по-лесно.

Диана, аз живея в Дания и тук няма баласирано кисело мляко, затова си добавям плод, за да увелича въглехидратите.
Иначе идеалното съотношение е 3:4, протеини:въглехидрати. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 23, 2014 6:21 pm

Dianant написа:
Купих си рибено масло - 79% Омега 3; EPA -530 , DHA-160. Има 80, 85 и 92 % също, но бях вече го купила. Ей сега ако ми кажете, че и това е лошо , ще се гръмна. :lol: На опаковката пише, че 1 капсула е достатъчна. Забелязах, че и при другите видове съотношението между EPA/DHA или е в силен превес на едното или на другото. Обясниха ми, че първото било за хора с мозъчни , ставни, артрозни прблеми, а второто с повече DHA а хора със сърдечни проблеми.

Дай повече инфо. Колко грама е 1 капсула? И това EPA -530 , DHA-160, съдържанието в 1 капсула ли е?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Чет Яну 23, 2014 6:33 pm

Хипо, преписвам директно от етикета: 79 % Омега 3. Съдържание на 1 капсула: мазнини 98-99% , от които 90-94 ненаситени. Тотал Омега 3 - 790 гр . от които ЕРА - 530 и ДНА - 160 мг; Тегло на капсулата 1400 мг, тегло на съдържанието 1000 мг. Има някакви други Омега 3 киселини - 100 мг. Антиоксиданти 4 мг и арома на портокал по-малко от 1 мг.
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Чет Яну 23, 2014 6:36 pm

" Диана, аз живея в Дания и тук няма баласирано кисело мляко, затова си добавям плод, за да увелича въглехидратите.
Иначе идеалното съотношение е 3:4, протеини:въглехидрати. :)"

Хипо , а мазнините? Аз се отчаях. Едно кисело мляко не мога да оправя, камо ли останалите неща. Моля те напиши ми какво пише на твоят етикет.
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 23, 2014 9:35 pm

Dianant написа:" Диана, аз живея в Дания и тук няма баласирано кисело мляко, затова си добавям плод, за да увелича въглехидратите.
Иначе идеалното съотношение е 3:4, протеини:въглехидрати. :)"

Хипо , а мазнините? Аз се отчаях. Едно кисело мляко не мога да оправя, камо ли останалите неща. Моля те напиши ми какво пише на твоят етикет.

Няма страшно, първите 2 седмици и аз бях така, страшен стрес, а сега си меря и си свиркам от удоволствие. :lol: Всичко с времето си. ;)

HippoDel написа: ...намерих си мляко - 0% мазнини, 5 гр протеин, 4,14 въглехидрати. А сега кажи ми по колко грама да хапвам от него. Аз изчислих 140, но ми се виждат мъничко


Например това е ОК. 140г ти е 1 БП+ 2/3 ВБ, значи трябва да добавиш 1/3 ВБ, плодче, например 33г ябълка и 1МБ орече или бадемки.
Иначе балансираното кис.мляко трябва да е с 3-3,5г протеини, 4-4,5г въглехидрати, 0,5-1г мазнини на 100г. И добавяш 1МБ орехче или бадемки, защото мазнините в кис. мл. не са от полезните. (Ако млякото е с 2% мазнини, тогава не добавяш мазнини.) :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 23, 2014 9:47 pm

Dianant написа:Хипо, преписвам директно от етикета: 79 % Омега 3. Съдържание на 1 капсула: мазнини 98-99% , от които 90-94 ненаситени. Тотал Омега 3 - 790 гр . от които ЕРА - 530 и ДНА - 160 мг; Тегло на капсулата 1400 мг, тегло на съдържанието 1000 мг. Има някакви други Омега 3 киселини - 100 мг. Антиоксиданти 4 мг и арома на портокал по-малко от 1 мг.

Нас ни интересуват само ЕРА - 530 и DНА - 160 мг, които са 690мг на 1000мл, в една капсула. До тук добре.
Интересува ме дали е молекулярно пречистено. И също, направи ли теста във фризера? Спукваш 2,3 капсули и изсипваш в една капачка или малка чашка. Слагаш във фризера за няколко часа, ако не са промени консистенцията, значи е супер. :) Може ли да напишеш марката на риб. масло, любипитно ми е.
Има статия за рибеното масло в сайта и във "въпроси и отговори". Прочети ги, ще разбереш много неща.
Ако нямаш здравословни проблеми, пий по 4 капсули на ден от това масло.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Яну 24, 2014 7:32 am

Dianant написа:Италиано, пак съм сбъркала. Я ми кажи сега ти какво ядеш, че да се нагодя по теб ;)
Купих си рибено масло - 79% Омега 3; EPA -530 , DHA-160. Има 80, 85 и 92 % също, но бях вече го купила. Ей сега ако ми кажете, че и това е лошо , ще се гръмна. :lol: На опаковката пише, че 1 капсула е достатъчна. Забелязах, че и при другите видове съотношението между EPA/DHA или е в силен превес на едното или на другото. Обясниха ми, че първото било за хора с мозъчни , ставни, артрозни прблеми, а второто с повече DHA а хора със сърдечни проблеми.

Диана,
В никакъв случай не се гръмвай. :laugh4: На първо четене маслото изглежда добре. Дай линк към самото рибено масло, за да можем да го разгледаме по-добре. И добра идея е това да стане в темата за рибеното масло - http://www.vzonata.com/forum/viewforum.php?f=7. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Пет Яну 24, 2014 5:31 pm

Здравейте Хипо и Гого,
Рибеното масло е марка Royal Green : www.royal-green.eu
Сайта е и на английски. Пишат,че по уникална технология на екстракция са го правили. Капсулите са зелени. Лощото е, че е много скъпо. Пише,че 1 капсула е достатъчна на ден. Това с 4-те капсули ме втресе.
Новината е, че си намерих май мляко: 2 вида. Първото е с протеини 4 , въглх. 4,5 и мазнини 0 % и е биологично. Второто е с протеини 3 гр, въглехидрати 4 гр и мазнини 0 %.
Въпрос: от кое и по колко да ям? :think2:
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Яну 24, 2014 5:41 pm

Второто с 3% П, 4% В и 0% М ти идва идеално!
Хапваш го на 230 гр. за 1 блок и си добавяш мазнини.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Яну 24, 2014 9:59 pm

Dianant написа:Здравейте Хипо и Гого,
Рибеното масло е марка Royal Green : http://www.royal-green.eu
Сайта е и на английски. Пишат,че по уникална технология на екстракция са го правили. Капсулите са зелени. Лощото е, че е много скъпо. Пише,че 1 капсула е достатъчна на ден. Това с 4-те капсули ме втресе.
Новината е, че си намерих май мляко: 2 вида. Първото е с протеини 4 , въглх. 4,5 и мазнини 0 % и е биологично. Второто е с протеини 3 гр, въглехидрати 4 гр и мазнини 0 %.
Въпрос: от кое и по колко да ям? :think2:


Диана,
Наистина това рибено масло е доста скъпарско. Опасявам се, че тази цена няма покритие. Хипо добре ти е писала да направиш теста с хладилника. Притеснява ме, че не пише дали е молекулярно пречистено. Наистина ти трябват поне по 4 капсули за поддържащата доза според Сиърс. Освен това не пише и от какви риби е направено. Качествените рибени масла се правят от максимум 2-3 вида дълбоководни риби. Повече за избора на рибено масло можеш да намериш и в моя дневник - http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=58. Аз си поръчвам това Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels рибено масло. То е молекулярно пречистено, концентрирано, мина теста с хладилника многократно(за различните ми доставки), а и ценово е приемливо.

За киселото мляко, както Ити вече ти каза - второто е твоето мляко, по 230 гр за 1БВ+1БП. :done:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Dianant » Пет Яну 24, 2014 10:37 pm

Gogo, благодаря ти много. То в Холандия какво не е скъпарско. :( Ще си поръчам твоето. И тук има такова на тази цена като твоето, но не пише никъде, че е молекулярно пречистено.
Колкото до киселото мляко - не съм се съмнявала, че тези кравари тук няма да имат свястно мляко. Само по дяволите, много е кисело. Слагам си Стевия.
Моят основен проблем обаче си остават вечерите. Преработвам рецептите за 10-12 блока за да нахраня домочадието, но съвсем се забатачвам в собствените си сметки. Това е , защото искам да направя лек превес на протеините в готвеното, а после да добавя салатата и малка ракийка или винце. Ейййй, много ми е трудно. Явно ще се наложи да готвя балансирано ястието и после за ракийката или винцето отделно да поема белтъци.
Някой има ли други идеи?
Иначе съм отслабнала. Още на 3-я ден освободих много вода - над 1,5 литра. Вече съм почти 2 кила надолу за 2 седмици и имам доста енергия.
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Яну 24, 2014 11:53 pm

Dianant написа:Gogo, благодаря ти много. То в Холандия какво не е скъпарско. :( Ще си поръчам твоето. И тук има такова на тази цена като твоето, но не пише никъде, че е молекулярно пречистено.
Колкото до киселото мляко - не съм се съмнявала, че тези кравари тук няма да имат свястно мляко. Само по дяволите, много е кисело. Слагам си Стевия.
Моят основен проблем обаче си остават вечерите. Преработвам рецептите за 10-12 блока за да нахраня домочадието, но съвсем се забатачвам в собствените си сметки. Това е , защото искам да направя лек превес на протеините в готвеното, а после да добавя салатата и малка ракийка или винце. Ейййй, много ми е трудно. Явно ще се наложи да готвя балансирано ястието и после за ракийката или винцето отделно да поема белтъци.
Някой има ли други идеи?
Иначе съм отслабнала. Още на 3-я ден освободих много вода - над 1,5 литра. Вече съм почти 2 кила надолу за 2 седмици и имам доста енергия.


Диана, ако ще поръчваш от iHerb рибеното масло и ако още не си пазарувала от там в дневника ми можеш да намериш полезна информация как става регистрирането и пазаруването от iHerb, как да ползваш отстъпка за първа поръчка...
Ефекта на Зоната е такъв - отслабване и прилив на енергия, не се учудвай. :done:
Предложения за вечерите - печено пилешки гърди, риба, кайма(домашно смляна от постно свинско и телешко) за протеини. А в моето меню за протеин много често има и обезмаслена извара. Въглехидрати - салатка и червено винце. Препоръчвам ти вече да избягваш ракийката. Преди Зоната и аз не отказвах на ракийка, но вече не ми се и помирисва. Доста отдавна не съм слагал твърд алкохол в устата.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Яну 25, 2014 5:07 am

ФФююю, алооо, има тема за рибеното масло, моля там да питате и да пишете :character-spamcan: :crazy1:

И все искам да питам какво става с докладите на всички Зонбита... :think2: Нали това е темата за хвалене тук :laugh: кой с колко кила е отслабнал....и все се ослушвам, ама потъвам във все по-дълбока тишина...искаме доклади :mix7: , рапорти :handgestures-salute: , изповеди :typing: и т.н на всички, които имат кила за сваляне.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron