Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Ное 19, 2013 3:18 pm

HippoDel написа:Сложих наута да се пече, пък да видим какво ще стане. :cook:

На мен много ми хареса :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Зоната
 

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Ное 19, 2013 3:20 pm

Хипчо, щом си фен на нахута, мога да ти дам рецепта за торта с нахут :cooking1: :bigsm5:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Ное 19, 2013 3:42 pm

Изпекох го! :cook:
Не знам колко трябваше да го пека, дали не го препекох? :think2: Не мога да спра да го опитвам, дали е добре изпечен. ;) :laugh1: :laugh1: :laugh1: Опасно вкусен!!! Едва ще дочакам следващото хранене.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Ное 19, 2013 3:43 pm

Karrita написа:Хипчо, щом си фен на нахута, мога да ти дам рецепта за торта с нахут :cooking1: :bigsm5:


Давай!

Не знам дали не го препекох малко нахута, :think2: като изстина стана доста твърдичък. Така ли трябва да е?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Ное 19, 2013 6:15 pm

HippoDel написа:Не знам дали не го препекох малко нахута, :think2: като изстина стана доста твърдичък. Така ли трябва да е?

Хипо, то пак зависи от количеството, аз примерно 2 блока ги пекох около 10-на мин на загрята фурна. Трябва да хрупка като страгали примерно. Но е много вкусен нали :ok:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот katya » Чет Ное 21, 2013 3:39 pm

Аз съм нова тук и искам да попитам: Защо рецептите са по-вече готвено, тоест преминали температурна обработка? Аз знам, че над 50% от храната трябва да е жива.
katya
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 3:17 pm

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Ное 21, 2013 9:24 pm

katya написа:Аз съм нова тук и искам да попитам: Защо рецептите са по-вече готвено, тоест преминали температурна обработка? Аз знам, че над 50% от храната трябва да е жива.

Здравей katya, и добре си дошла в нашето малко сплотено общество :hug: Първо искам да съм сигурна, че не си объркала форума, и това не е форум за суровоядство. Месото пък и да искаме, няма как да го консумираме сурово. И ако трябва да слагаме "сурови"рецепти, то ще са са най много три мисля- печена пилешка пържола със сурови зеленчуци, печена телешка пържола със сурови зеленчуци, и печена риба със сурови зеленчуци. Другия вариант е рецепта за извара със плодове или салатите. До тук стигаме със суровите рецепти май :laugh: Друг вариант е да снимам различни сурови плодове и зеленчуци в чиния и да ги сложа като рецепта :think2:

И мисълта ми беше, че не можах точно да схвана какво питаш. АКо може да се обосновеш, за да не излезе че не съм те разбрала :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Ное 23, 2013 3:23 pm

Снощи готвих чили кон карне за вечеря и си направих и 3 блокчета и за мен. Стана супер и затова реших да го споделя с вас. Направих и снимчица.

ЧИЛИ КОН КАРНЕ - 3ПБ, 3ВБ, 3МБ

телешка кайма 126г - 3ПБ
зехтин 1ч.л. - 3МБ
боб от консерва(112г по етикет) - 2ВБ
домат 120г - 1/2ВБ
лук 32г -1/4ВБ
чушка 30г -1/8ВБ
чесън 3-4г- 1/8ВБ
дръжки целина
черен пипер
босилек
риган
дафинов лист
чили
сол

Каймата се запържва в зехтина. Прибавят се лука, чесъна, чушката, целината и се задушават. Добавят се подправките и доматите, предварително обелени и накълцани на ситно. Оставя се да къкри на тих огън, докато поизкипи течността и се прибавя изцеденият боб. Дафиновият лист се изважда преди сервирате.
(Ние гарнираме чилито кон карне с ориз и сметана) Ако вечерята ви е повече от 3 блока, може да гарнирате с 1блок изцедено кис. мляко.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Ное 23, 2013 4:28 pm

ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО:

Кой ще измисли Зонова рецепта за Никулден?
:fish1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Gazilot » Съб Ное 23, 2013 4:41 pm

Момичета, шапка Ви свалям, поклон пред кулинарните Ви хрумки.
:text-bravo:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Ное 26, 2013 4:50 pm

Хипо дава заявка да измести Кари от позицията Зонов топ шеф!
:bigsm27:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Ное 26, 2013 7:20 pm

Italiano написа:Хипо дава заявка да измести Кари от позицията Зонов топ шеф!
:bigsm27:


Aаааа не, няма такава опасност! :refuse: :refuse: :refuse:
Аз първия месец в Зоната си готвех всеки ден, ама сега... нич ме няма. Нямам никакво желание. :oh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Ное 27, 2013 5:08 am

HippoDel написа:
Italiano написа:Хипо дава заявка да измести Кари от позицията Зонов топ шеф!
:bigsm27:


Aаааа не, няма такава опасност! :refuse: :refuse: :refuse:
Аз първия месец в Зоната си готвех всеки ден, ама сега... нич ме няма. Нямам никакво желание. :oh:


Хипо, не си само ти така. И аз от доста време гледам на храната като на протеини, мазнини и въглехидрати, които трябва да се :bigsm39: в определено количество и пропорция. Досущ, че приемам антибиотик. Дали не съм се повредил нещо :think2: или прекалено съм се оЗонил :think2: :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Ное 27, 2013 6:36 am

Гогич, споко. Нашето семейство в къщи от много много време е така..бих казала няколко месеца след влизането в зоната и речника ни в къщи изцяло се промени. С мъжо само си говорим къде са ми протеините, имам ли мазнини, трябва ли ми още карбо (което значи въглехидрати - от карбохидрати на английски :) ) и т.н. В къщи много рядко да наречем месото Месо, или зеленчуците Зеленчуци..всичко е протеин и карбо :) Само бирата и виното понякога ги наричаме с истинските им имена, или течно карбо ;) Когато трябва да посетим талетната, казваме че отиваме да си видим айказаноидите :bigsm26: Мъжо ако ме види да слагам яйце в заливка или нещо друго, и ми вика за кво е сега тая арахидонова киселина, махай я от тук и т.н.
Това преди време правеше особено впечатление на приятелите ни, но вече всички са свикнали :laugh: Ама според мен това си е напълно нормално за хора, които са се задържали по-дълго от няколко месеца в Зоната. :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот ZorrY » Сря Ное 27, 2013 1:57 pm

Хора, много ми се яде шкембе чорба :shy: ама кажете как да го сготвя. Всекито вчера готвила и донесе 2 буркана, моите се скъсаха да хапват, а аз само 2 лъжички си опитах :( . Знам, че не е за предпочитане, ама понякога душичката си го иска - човещинка :laugh4:
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Ное 27, 2013 2:16 pm

ZorrY написа:Хора, много ми се яде шкембе чорба :shy: ама кажете как да го сготвя. Всекито вчера готвила и донесе 2 буркана, моите се скъсаха да хапват, а аз само 2 лъжички си опитах :( . Знам, че не е за предпочитане, ама понякога душичката си го иска - човещинка :laugh4:


Oooooo, първата ми работа след като си отида в БГ е да се намуам с шкамбе, няма Зона, няма Мона! :mrgreen:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron