Зоново състезание - 3ти тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот mimeta » Съб Фев 03, 2018 9:59 pm

Сутрин пия лекарство за щитовидната жлеза, след това не бива да ям 20 минути. Само където 20 минути след като стана съм в трамвая за офиса, така че закусвам късно. Обеда съм свикнала от 10 години да е в 11, а и се страхувах, че няма да мога да го изям, все пак беше кило и 200. Трябваше да почна навреме, за да не си разбъркам следобеда.


1. Състезател- Mimeta; 3.2.; 11 блока (2+3+2+3+1) Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!
Днес ходихме на кръчма, затова мислех как да минимализирам щетите. Измислих следобед да изям 3 блока а вечерята да е от два.


2. Хранения на ден –
9:30 – омлет от 2 белтъка и 19 г трици, гарниран с 220 г кисело мляко
От 12:30 – 588 фасул (2БВ) + 84 г пиле (3БП) + салата от: 420 г маруля, 65 г репички и 1 ч.л. зехтин (1 БВ + 3 БМ) – общо 3 БПВМ
17:00 – 200 г котидж + 70 г киви + 184 г морков
19:30 – 84 г шунка, малка бира и глътка,така че да се събере 360 мл
22:30 – 220 г кисело мляко
Заслужих си стриктна пчеличка .

3. Днес изкушението беше огромно, бяхме нагости, но устоях. Инатестата пчеличка си я заслужих!


4. Пих бира, хванах червен търтей.


5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче. Да, заслужих си мерителна пчеличка. И една пчеличка ексцентрик, гледаха ме много странно, като извадих морковите и котиджа от чантата :D


6. Изпита вода – до обед изпих литър, после още няколко чаши,така че си улових водната пчеличка!


7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет


8. Днес не тренирах. :(


9. Великото упражнение "ПЛАНК" 2 пъти по 90 секунди планкована пчеличка.



10. Струва ми се, че днес улових 6 пчели и един търтей.
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Съб Фев 03, 2018 10:41 pm

ТониЕлис написа:...
1БП- серене - 26 гр
....

:glaugh: Ама и това ли трябваше да мерим???? :laugh4:
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Maxima - Ralito » Съб Фев 03, 2018 10:50 pm

Състезател- Maxima - Ralito, 03.02.2018, събота

2. Хранения за деня – 4

9:30 закуска
обяд - пропуснат (бях с децата навън и вместо да ям незоново предпочетох да не ям)
16:30 междинна закуска
19 - вечеря
21:30 късна закуска
Не заслужих стриктна пчеличка

3. Удържах напук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка
4. През целия ден не съм яла от червените храни в таблицата - заслужих си зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка.
6. Изпита вода- около литър - изпуснах водната пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет

Закуска 2Б - зонова палачинка
2БП- 2 белтъка и 56 гр. изварау
2вб - овесени ядки константни
2 мб от 2/3 чл мазнина за намазване на тигана

Обяд - не

Междинна закуска 1Б
Чаша прясно мляко, пълномаслено

Вечеря 3Б
Скумрия на скара - 2.5 ПБ
Домат на салата -1.5 вб
3 маслини - 1 мб + 1 мб зехтин за салатата
Десерт от:
ябълка - 1.5 вб
Протеин на прах - 0.5 пб
1/2 сл тахан - 1 мб
Стевия за сладост

Късна закуска 1Б
1БП– моцарела 35 гр.
1БМ – 1 орех
1 ВБ от 1/2 портокал

8. Днес не тренирах - разминах се с пчеличката
9. Днес пропусна и планка
10. Според мен улових 4 пчелички
Пих 2 капсули пречистени рибено масло
Аватар
Maxima - Ralito
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 1:11 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3 тур

Мнениеот HippoDel » Съб Фев 03, 2018 11:32 pm

:arrow: 1. Състезател- HippoDel, 03.02.2018, събота, 10 блока

:arrow: 2. Хранения за деня – 5

10:30 закуска
14:20 обяд
18:00 междинна закуска
19:15 вечеря
22.30 нощна закуска
заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

:arrow: 3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:

:arrow: 4. През целия ден не съм яла от червените храни в таблицата(освен в палачинките) - надявам се, че си заслужих зелена пчеличка

:arrow: 5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче и мерителна чашка - заслужих си мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода- доста над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

Закуска 2Б
Палачинка със солена плънка:
1БП + 1,5БВ - палачинка
1БП - пуешка шунка 42г
2БМ - крема сирене леко 4 ч.л.
малко маруля и 1 репичка - не ги броя

0,5БВ - 1/2 малък портокал

Рецептата за
Съботно-неделни палачинки 4 бр, всяка по 1БП+1,5БВ:
5БВ пълнозърнесто брашно от елда 70г
3БП яйца 3 бр
1БПВ прясно мляко 200 мл
вода 200 мл
хуск 1/2 ч.л.

Обяд 3Б
Палачинков дюнер:
1БП + 1,5БВ - палачинка
2БП – телешко печено на бавен огън 56г
3БМ – авокадо 3 с.л. с малко чесън
малко айсберг - не броя
0,5БВ – морков 40 г

1БВ – ябълка 100г

Междинна закуска 1Б
1БПВ – кисело мляко 200г
1БМ – 3 бадема

Вечеря 3Б
3БП – телешко печено на бавен огън 85г
1БВ – печен карфиол на фурна 400г
Салата от зеленолистни, не я броя
3БМ – авокадо 3 с.л.
2БВ - 2/3 чаша ябълково пюре с канела

Нощна закуска 1Б
1БПВ – кисело мляко 200г
1БМ – 3 бадема

:arrow: 8. Днес ходих само 1,2 км - май се разминах със спортната пчеличката. Гледам вие тука някакви стълби признавате, ама аз тях не ги броя, защото ние сме без асансьор и аз така или иначе трябва да си ги преодолявам ежедневно. :doNotKnow:

:arrow: 9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , изпотих се, задъхах се, разтреперих се, но се задържах без да мръдна цяла една минута - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance:
Мноооо съм яка!!! От първия път успях да издържа 1 минута! Даже мъжа ми се учуди. Има още хляб в мен... и сланинка. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

:arrow: 10. Според мен днес улових 7 пчелички и нито един търтей :angel:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Nikka » Нед Фев 04, 2018 12:22 am

1. Състезател - Nikka, 03.02.2018, събота, на 10 блока. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!

2. Хранения на ден – 5, схемата 2-3-1-3-1/2
8.15ч – 2 Б:
- кис.мляко 2% 200гр- 1БВП
- тутманик Стеф само с белтъци и маслини вместо мазнина – 1БВПМ

13.15 ч – 3Б
- Нахутен мъфин -1 БВ
- пилешко 75гр – 3 БП
- кисело зеле 100гр – 1 БВ
- ябълка – 100гр – 1 БВ
- бадеми+лешници – 9бр – 3БМ

19ч – 1Б – кис.мляко 2% 200гр – 1 БПВ

21.30 – 3Б
- Нахутен мъфин -1+1/2 БВ
- пилешко 75гр – 3 БП
- зехтин за салатата и пилето – 3 БМ
- чери домати 180гр – 3/4 БВ
- краставици 120гр – 1/4 БВ
- мандарина 1/2 – 1/2 БВ

24,00 - Нощната закуска
- 100мл прясно мляко 1,7% – 1/2 БВ

Със следобедната закуска без малко да се разминем (много ангажименти), но минах покрай вкъщи буквално за 3 минути и специално се прибрах да ям!! Хахах
Смятам че си заслужих стриктна пчеличка

3. Изкушението НЕ победи- храната днес ми беше добре, като грамаж и обем ги докарах идеално - си заслужих инатеста пчеличка

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче ДО ГРАМЧЕ - заслужих си мерителна пчеличка.

6. Изпита вода - не знам колко точно, не съм мерила, но окомера казва над 2 литра, склонна съм да му вярвам.
Почнах вече да се давя, но си искам водната пчеличка

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден, както виждате нагледно - дайте си ми пчеличката-поет

8. Днес ходих над 4 часа, което си е над 8000 крачки и според крачкомера 6 километра - и си гепнах спортната пчеличка.

9. Пустия планк, май му хванах цаката – стана от раз този път и доволно си :laugh1: заслужих и планкована пчеличка.

Още ми треперят ръчичките, но съм мнооого доволна! Чесно да си призная смятах да го пропусна - все пак стана полунощ, имам мускулна треска от вчерашните спортни упражнения, и т.н оправдания. Нооо като видях че всички стриктно и с лекота си правите планка, някои даже в двойни обеми (евала мацки, не знам как го правите), се амбицирах да не пропусна.

10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой

11. Според мен днес улових всичките 9 пчелички
Аватар
Nikka
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 24, 2016 6:54 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот chern0koska » Нед Фев 04, 2018 12:29 am

1. Състезател- Chern0koska, 03.02.2018г., 10 блока, разпределени 2:3:1:3:1
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!


2. Хранения на ден - задължителни 5-
Закуска -12:00,
обед – 15:30,
следобед – 18:00,
вечер – 20:30,
преди лягане – предстои около 00:30
Заслужих си стриктна пчеличка

3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.

6. Изпита вода- около 2 литра- почнах вече да се давя , но си искам водната пчеличка.


7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет :bigsm52:
Закуска – какаово – бананови кексчета – 2 БПВМ
Обяд – тутманик „Стеф” – 3 БПВМ
Следобедна закуска – чаша прясно мляко – 1 БПВ + 2 бр. Кашу – 1БМ
Вечеря – Мусака с тиквички и овес -3 БПВМ
Късна вечеря – чаша прясно мляко – 1 БПВ + 2 бр. Кашу – 1БМ


8. Днес лежах почти през целия ден, :msmile10: но следобяд си направих кратка разходка в мола с приятелка, при което извървях 4205 крачки и се надявам, че си гепнах спортната пчеличка.


9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" и няма как да изтърва тази планкована пчеличка.

10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой

11. Според мен днес улових 8 пчелички + 1 пчеличка - герой :bigsm16:

П.С. Простете,че съм точна, кратка и ясна, ама ме е подкарало едно жестоко ПМС, дето не се трае. Ако успея да съм стриктна със Зоната, другия месец няма да има и помен от него, амаааа... дай Боже след състезанието да продължа да събирам пчелички за личната колекция :rose_pink:

Хубава вечер от мен! :bouquet: :bouquet: :bouquet:
Аватар
chern0koska
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 7:46 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Нед Фев 04, 2018 12:50 am

1.Състезател Кики,9 БЛОКА

2.хранения на ден,5, СТРИКТНА ПЧЕЛИЧКА

3.Удържах на изкушението, ИНАТЕСТА ПЧЕЛИЧКА

4.Целият ден ,благоприятни храни,ЗЕЛЕНА ПЧЕЛИЧКА :bouquet:

5.Претеглено с канарче,МЕРИТЕЛНА ПЧЕЛИЧКА :bigsm4:

6.Изпита вода над 1.5л,заслужих си ВОДНА ПЧЕЛИЧКА :swimm:

7. Прилежно написано меню,ПЧЕЛИЧКА ПОЕТ :book1:

Закуска 1Б,200г кисело мляко 2%

Обяд,3Б 56г извара,омлет от 2 яйца, десерт 2 киви,една мандарина,стана си направо плодова салата :) мазнината е в омлета,1ч.л.зехтин

Следобедна закуска,1Б 42г шунка,3 маслини ,1 мандарина

Вечеря,3Б 128г шунка,нарязана в зелена салата с чери домати,маруля и радичио(ох,че горчиво)
Бейби моркови 80г,залива от 1ч.л.зехтин и 2супени лъжици кисело мляко(не го броя)
2 мандарини

Вечерна закуска ,200г кисело мляко

8.Вървях 3км СПОРТНА ПЧЕЛИЧКА

9.1 минута ПЛАНК, взе да ми харесва даже,как стяга тялото само! ПЛАНКОВА ПЧЕЛИЧКА
Улових общо 8 пчелички и един герой!Ура! :herobee:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Teddy » Нед Фев 04, 2018 2:04 am

Състезател - Тeddy - 10 блока - 2+3+1+3+1

Заклевам се да кажа истината и само истината!
03.02.2018г. - събота (написано в 0:58 - 04.02)

Хранения на ден - 5

ЗАКУСКА - 2БПВМ - 12:15 ( станах по-късно все пак е събота :lol: )
2бр. Яйца - изпечени на тиган с 1/2 ч.л. зехтин - 2БП+2БМ
1бр. Портокал - 2БВ

ОБЯД - 3БПВМ - 14:40
84гр. Пилешка пържола - 3БП
240гр. Чери домати - 1БВ
1бр. Портокал - 2БВ
1ч.л. зехтин - 3БМ

СЛЕДОБЕДНА ЗАКУСКА - 1БПВМ - 17:20
200гр. Кисело мляко Верея 0,1% - 1БП+1БВ
3бр. бадеми - 1БМ

ВЕЧЕРЯ - 3БПВМ - 19:30
84гр. Свинска пържола - 3БП
250гр. Маруля - 1/2 БВ
240гр. Краставица - 1/2 БВ
240гр. Чери домати - 1БВ
1бр. Мандарина - 1БВ
1ч.л. Зехтин - 3БМ

КЪСНА ВЕЧЕРЯ - 1БПВМ - 00:25
200гр. Кисело мляко Верея - 0,1% - 1БВ+1БП
3бр. Кашу - 1БМ

Заслужих си стриктна пчеличка.
3. Днес изкушения не липсваха, но устоях. Искам си инатестата пчеличка!

4. Целия ден мина само на благоприятни храни - заслужавам зелена пчеличка!

5. Всички храни за деня са притеглени - мерителната пчеличка е моя!

6. Изпита вода - мноого над литър и половина - Искам си водната пчеличка (може и 2 :lol: :lol: :lol: )

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - заслужих си пчеличка поет!

8. Днес не тренирах (не остана време :notagree: :notagree: )

9. Направих 1мин. планк - заслужих си планкова пчеличка ( Бих искала да кажа, че два дни правя планк и се чувствам прекрасно :yess: )

10. Струва ми се че улових 7 пчелички без търтеи :smdance: :smdance:

Да се надяваме утре да остане време за тренировка и пчеличките да бъдат 8 :pray: :pray: :pray:

Хубава вечер!
Аватар
Teddy
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 2:23 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 04, 2018 4:30 am

Хайде жужащи пчелички, отворете сънени очички :wisle: Добро и слънчево неделно утро :slance: И на първо четене, докато превъртах на бърз кадър да видя дали всички да докалдвали, останах приятно изненадана :) Ама и се посмях доста. Вие нали знаете, че между докладите можете да си говорите за каквото си пожелаете. Не е забранено:) Днес видях един два кометара между, и ми стана едно весело, разведри се малко роботската скована обстановка, вкарахте леко кислород, за което ви благодаряяяяя :skyle5: И такааа, сега по ред на номерата:

yana, На всеки се случва да има прецакани дни, така че споко :hug: Стига да не зачестят повторенията :) И напротив, добре е да споделяш какво се е случило, защо и как...не ни натоварваш, нито звучи оправдателно, всеки има ситуации!

За доклада ти относно 2.2.18-Петък- Благодаря ти че споделяш, и пак казвам - не трябва да се извиняваш. Напротив, тук сме за да си помагаме, и когато споделиш, не знаеш от къде ще дойде правилния съвет. Това, че си в зоната е най-правилното решение за твоя проблем. И адмирации, че искаш да се задържиш. Ще се радвам да съм ти полезна с каквото мога.
Мисля си, че колкото повече се задържиш в Зоната, толкова по малко ще имаш нужда от бързи въглехидрати. В началото ще е така, но няма да се даваш. Ако имаш нужда- взимай си лъжичка мед, но задължително го балансирай с протеин и мазнини. Малко по малко гледай за заместиш меда с нещо все по-и по ниско гликемично, и така, докато заместиш меда с плод например. С времето, тялото ти ще свикне с режима и ще забрави за претенциите които сега има за бързи захари. Има много диабетици, които след определен престои в Зоната намаляват дозата инсулин. Надявам се и с теб да се случи :hug: Завършваш с 2 пчелички и 3 мъжкарчета в кепчето :bored1:
за 03/02/2018 (събота) - Относно овесените ядки- понеже не знам какви са, искам да знам, че си прочела една статийка За някои храни в Зоната. И ако ядките са ти от преработените- бих те посъветвала да ги изметкаш в коша, или да ги ползваш евентуално само за някакви рецепти с бисквитки. Ако ще ядеш овес, нека да е пълнозърнест. В статията съм обяснила защо. И огромна похвала за целия ден- пълна отличичка си :fireworks: 8+1

Мечта_8 :bigsm23:
Мечта_8 написа:
ТониЕлис написа:...
1БП- серене - 26 гр
....

:glaugh: Ама и това ли трябваше да мерим???? :laugh4:
Това съм го пропуснала...Тонито какво ли е мерила... :obscene-tolietclaw: дали не са айказаноидите :bigsm26: цели 26 грама :)
И шегата на страна, ама като стана дума, пак да припомня - погледнете Показателите за добри и лоши айказаноиди и по специално :obscene-tolietpush: точка 6 :laugh: Както виждате, Тони Елис дори ги е изтеглила 26г за :glaugh: въглехидратен блок.

Сега сериозно-Мечта, ти защо си накъсваш така храненията на 6? Няма лошо де, ама заради кафето сутрин ли е? Малко по малко се опитай да го намалиш кафето, и аз не съм особен почитател на закуската само с прясно мляко. Ако мислиш, че можеш да промениш някой навици, пробвай се. Намаляй количествто на кафето в млякото. Малко-по малко, колкото да ти мирише само на кафенце, и с времето да имаш истинска закуска с истинска храна и млякото към нея. АКо можеш, опитай. Състезанието е за това, да успеете да придобиете нови навици тук, навици, които да ви изстрелят колкото се може по-в центъра на зоната :bow:

И другото, което казвам във всяко състезание- ще се цитирам, че не ми се пише отново:

Ако живеете по етажите на горе, никавки асансьори, пеша по стълбите. Ако ви се налага да ходите някъде, паркирайте възможно най-далече от целта :) Като сте в кухнята, ако ви се налага да се навеждате по долните шкафчета за нещо, не се навеждайте, а клякайте. Докато сте пред печката, вдигайте си единия крак на зад, после другия крак на зад. Ако сте седнали в офиса, вдигайте ли леко единия, после другия под бюрото, когато се сетите, и така каквото ви дойде на ум. Всяко едно екстра движение ви помага да изразходвате освободената от ниския инсулин енергия от клетките. Който няма уреди в къщи, и ако няма навика да тренира просто преди да се изкъпете, клекнете по 20-30 пъти за старт преди банята :) Така или иначе ще се къпете, изпотете се преди баня било с планк, скачане, клякане и т.н. Колкото повече движение, толкова по-добре ;)

И така, Мечта, днес си отличничка- 8+1. Бавуууус :bigsm47:

ТониЕлис- ето я най-колоритната айказаноидна пчеличка :laugh: Виновничката за това състезание :oh: Тя не пропуска на всеки доклад да се закълне как казва истината, само истината и цялата истина :laugh4: и се фръцка цял ден каква торта направила..."Слънчоглед" :torta: и изобщо нямам какво да кажа- пълна зубърка, буква по буква разказва и изпълнява зоновия учебник...8+1 Тони, баравус :hugs1:

mimeТкa-бирена тарталетка :lol: Искам да знам, жилна ли те червен търтей по гъзето :laugh:
Голямо БРАВУС за инатестата пчеличка, гордея се с теб! Обещавам да кажа на всички тук какъв си инат :)
Да, заслужих си мерителна пчеличка. И една пчеличка ексцентрик, гледаха ме много странно, като извадих морковите и котиджа от чантата :D
Много яко- бъди различен ! :laugh3: се казваше в една реклама. А за планка си шампионка! 6пчелички и един червен търтей :grfly:

Maxima - Ralito, само ти и Янчето се разхождате без дрешки в този форум :) Я тичкайте в галерията за аватарче. Виж другите как се облякоха, по последна мода от Париж :yess: и то на промоция, безплатно :dress:
Maxima - Ralito написа:Бих искала да предложа две неща: към спорта да се добави опция за медитация, както и да се добави условие за включване на задължителен прием на пречистени рибено масло. Тези две неща обаче да не променят бр. на пчеличките, за да не става объркване в хода на състезанието. Зачела съм се в книгата на сър Сиърс за тихото възпаление и съм сигурна, че всички страдаме от него...в този луд и стресов свят..

Рали, както казах вчера, дълбоко се препоръчва рибеното масло, и който може да си го позволи, да го пие. Но не може да стане задължително. Всеки си знае бюджета. А относно медитацията- за тези които не са запознати съвсем с тази част от върха на Зоновата пирамида-Медитацията, съм ви написала една кратка статийка с картинки за Кортизолът и медитацията в Зоната
Днес е Неделя, и повечето от вас могат да отделят време за малко и кратко четиво :yess:
Рали, завършваш с 4 бройки в кепчето.

HippoDel, на въпроса са туршията.... :think2: нямам идея. В групата се питаше скоро, и там имаше различни отговори, и не знам, ако има етикет, ползвай го!
А за предното състезание знам, че беше шампионка, но мислех, че си чела какво говоря на другите. Ей сега те хванах каква си била калпазнка, и си ползвала сигурно пищови, без да четеш странична литература! Но :but: истината винаги излиза наяве (не знам това "наяве" заедно ли се пише :laugh: ) Засрами се отново, за кой ли път вече.... :bigsm3: По българската телевизия гледах някаква реклама за гино-прим-трим или нещо си там -им, и веднага да се обадиш за експресна поръчка! Казах АЗ, вожда на пчелите ! :bigsm5:

За твое щастие, мога да те информирам, че си заслужи спортната пчеличка, но ще е добре да забравяш нещо долу на входа, и да се върнеш по стълбите да го вземеш...АААаа, ма то пък не става, защото нали ще пиеш гинко-срим-трим или каквото беше, и ще помниш като слон...утре ще измисля нещо друго за теб :hippo:
А за планка -
....е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance:
Мноооо съм яка!!! От първия път успях да издържа 1 минута! Даже мъжа ми се учуди. Има още хляб в мен... и сланинка. :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Много яко, многооо :runfun: спортистката на форума.. Завършваш деня с 8+1 :yess:

Nikkaааа, честита ти премяна и на теб, каква си джиджанааа красивичка една такава с това аватарчее :rose_pink: Ии супер яко как си гонила стриктната пчеличка, шампионка си направо! :ok: А за планка- още една шампионка си. Т.е в теб има две шампионки, т.е ти си като едно яйце с два жълтъка :laugh4: Благодаря от сърце за допълнителното текстче в рапорта, вкарва ми кислород на фона на бързо изплютите доклади :yess: 8+1

chern0koskaта хитруша..., джуга само на готови рецепти. Балама ли си тиии :bigsm3: Шампионка си, нямам забележки, и притятно МПС...уупс, ПМС ;) И от опит знаеш, че след месец в зоната, цикъла ти си губи гласа, и става ням :) И не може да крещи в теб, влиза и излиза като крадец от тялото ти, тихо и професионално, без да го усетиш :yess: Това е Зоната, прави чудеса с телата ни!

kiki, подскачаща Кики, бравус и на теб...шампионка за първи път....сега ти трябват още 4 поредни такива силни дни, за да гепиш пчелата Майка, която да ти изяде лакомия ти търтей от първия ден. Така че стягай маратонките ! И какво е това "радичио"? Печатна грешка или нещо за ядене :laugh: Питам, да не би телефона ти пак да е в муза, и да е прописал нова поезия.
Завършваш с 8+1 И супер благодарско за четливия доклад :bigsm22:

Teddy,летяща пеперудке, как беше на косъм да си хванеш едно геройче бе значииии :refuse: Давай по-сериозно от утре, клякай, ставай там където и както дойде. Хвани я тази спортната пчела :) 7 бройки в кепчето !

А IvkaТА_94, дето иска да закусва със закуската на Мермерски днес, я хвана липсатаааа :doNotKnow: Предайте й моля, че може да закусва закуската на Мермерски, защото е балансирана, но и ще я жилне медно-червен търтей по гъзенцето :turtei:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Ivka_94 » Нед Фев 04, 2018 5:54 am

Здравейте , мили мои пчелички?

Пиша отчет за 03.02.2018/събота/, ден, в който малко прегреших, първо защото не си написах доклада навреме и второ защото бях на банкетче и изпих чаша бяло вино..... за съжаление

1. Състезател- ivka_94, 03.02.2018 , събота, 10 блока. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!


2. Хранения на ден - задължителни 5-
сутрин - 7:30,
обед - 12:30,
следобед - 17:00,
вечер - 21:00,
преди лягане – току що в 5.49 трябва да легна затова няма последна закуска и няма стриктна пчеличка


3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка


4. Не заслужавам и зелена пчеличка, тъй като пих вино

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.


6. Изпита вода- над два литра , но си искам водната пчеличка.


7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет

Закуска – 2 блока, съдържаща 200 гр. Кисело мляко и 56 гр обезмаслена извара Пилос, орехче, 1 мандарина


Обяд – 3 блока телешко месо/запечено/ със салата маруля, лук и мандаринка


Следобедна закуска – 200 прясно мляко с кафе и 3 бр. лешника


Вечеря – 3 блока илешка пържола с 520 гр домати



8. Относно спортната пчеличка си я заслужиш, играх, танцувах, не се отделих от дансинга за 6 часа …..и си гепнах спортната пчеличка.


9. Продължавам с Планк" , и затова спечеля планкована пчеличка.



10. Успях да уловя цели 6 пчелички за този ден и 2 търтея…..за мое голямо съжаление
Аватар
Ivka_94
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 9:52 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 04, 2018 6:41 am

А така сега, хайманата Ivka_94 денсала цяла нощ! :dance: и пипнала един търтей в тъмното (и будаленцето си мисли, че никой няма да я види) И питам АЗ, как изяде толкова домати за вечеря..ще миришеш на ликопен от 15-16 сантиметра :laugh1: Според мен си объркала сметките с търтеите. Имаш един, не два.
Завършваш със 6 пчелички и един червен търтей да им прави компания !
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Нед Фев 04, 2018 10:43 am

радичио http://kulinaria.bg/products/radichio



. Така че стягай маратонките ! И какво е това "радичио"?
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Нед Фев 04, 2018 1:09 pm

:laugh1: Мечта 8 , така ме разсмя :laugh1: Къде пък го забеляза :laugh3:
Е , ако е само 28 гр , няма да е добре , надявам се , че всяка сутрин оставям в дупката поне 100 -200 гр
И Пипи :pipilota: да не остане назад и тя се :laugh1: от сърце ....
Само така , момичета - кокичета , поддържайте настоението и смеха. Аз затова много се радвам , че Пипи се съгласи пак да ни е съдия - без нейните коментари и шеги състезанието няма да е същото :applaus:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот yana » Нед Фев 04, 2018 9:02 pm

Привет,

Пипи, благодаря за пояненията и хадъхването и че винаги толкова изчерпателно отговаряш на всички въпроси. Относно овесените ядки - моите са пресовани, т.е. от непрепоръчителните. Бях прочела, че е е по-добре да са пълнозърнести, но не успях да намеря като пазарувах и понеже видях, че и тези а ОК, си взех от "нормалните". Ще потърся пак тези дни и ще гледам да ги сменя. :)

Ето го и моят скучен доклад:

1. Състезател- yana, 04/02/2018 (неделя) - 10 блока

2. Хранения на ден - задължителни 5
- сутрин – 11:30 ч (станах късно :))
- обяд – 15:30 ч
- следобед – 17:30ч.
- вечеря – 20:30 ч
- преди лягане -предстои - около 23:00 ч.
Заслужих си стриктна пчеличка.

3. Изкушението победи - удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка.

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка.

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка.

6. Изпита вода- над литър и половина- изпих над 2 литра и си искам водната пчеличка.

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - дайте си ми пчеличката-поет
5 хранения - 2:3:1:3:1 ( общо 10)

Закуска- 11:30 ч
2бмпв: 100 гр круша (1бв) + 14 гр овесени ядки (1 бв) + 112 гр извара (2 бп) + 1 с.л. кисело мляко + 1с.л. тахан
(2бм)
Обяд - 15 :30 ч
3 бпмв: 75 гр пилешки гърди (3бв) + 34 гр авокадо (2бм) + 3 маслини (1бм) + 240 гр домат (1 бв) + 80 гр нахут (2 бв)

Следобедна закуска : 17:00 ч
1бмпв : 56 гр извара (1бп) + 14 гр овесени ядки (1 бв) + 1 с. л. тахан

Вечеря : 20 :30 ч
3бпвм: 75 гр пилешки гърди (3бвм*) + 240 гр домат (1 бв) + 80 гр нахут (2 бв)
*Тук си броих мазнините към пилето, понеже е домашно и му изядох и мазната част от месото (която много обичам и не можах да се разделя с нея).

Вечерна закуска:
1бмпв : 56 гр извара (1бп) + 100 гр помело (1 бв) + 3 бадема

8. Днес ходих в продължение на 30 мин и си гепнах спортната пчеличка.

9. Днес издържах една минута (и 2 секунди :)) с великото упражнение "ПЛАНК" и си заслужих планкована пчеличка.

10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой.

Хубава вечер,

Яна
Аватар
yana
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Яну 28, 2018 8:47 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Нед Фев 04, 2018 9:42 pm

1. Състезател 8 – Мечта_8 , 04.02.2018
2. Хранения 5 : 2 – 3 – 1 – 3 – 1 /8,30ч—12,30ч-16,30ч-19ч-22ч/
стриктна пчеличка;
3. Няма изкушения – инатеста пчеличка;
4. Деня мина с благоприятни храни –зелена пчеличка;
5. Всички хранения са премерени – мерителна пчеличка;
6. Изпих над 1,5 литра вода- водна пчеличка;
7. Меню:
Сутрин – 1 Б прясно мляко с кафенцето /ни могъ без кафе беее/, 1 БП извара, 1БВ печен пипер, зехтин ;
Обед – 2 БВ броколи, 2 БП извара , 1Б кис.мляко, чесън;
Следобедна закуска: 1 Б зонов мъфин + айрян;
Вечеря: 1 БП извара, 2 БП тел.кюфтета, 1 БВ нахут, 1 БВ печен пипер, 1 БВ домати консерва, 9 маслини;
Късна вечеря: 1 Б 2% кис.мляко.
Пчеличка –поет искам!
8. Днес спортувах по малко – малко клекове, малко коремни преси, малко стълби – може пък и да си заслужих малка спортна пчеличка;
9. Днес срещата с мистър Планк бе на минималното ниво – 60сек. – планкова пчеличка;
10. Според мен днес си хванах 7 пчелички и 1 бебе-пчеличка.

Докато четох за ПМС неволите се сетих да споделя нещо. Както писах в началото аз съм на полувековна възраст и от няколко годинки синдрома „деца, съблечете се; деца, облечете се” почна да ме спохожда, а пък и „цикленето” понякога се „отцикляше”. Та забелязах, че зонирам ли се веднага изчезва синдрома топло ми е-студено ми е и почвам да се „цикля” редовно като девойче. За нормалното кръвно налягане и чудесните кръвни резултати/липиден профил/ не споменавам, защото те са си резултат от зоната, типични за всяка възраст /и пол де/!
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Нед Фев 04, 2018 9:47 pm

1. Състезател- ТониЕлис - 04.02.2018 , 10 блока
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:


2. Хранения на ден - задължителни 5- закуска - 8.30 am , обед -12 pm , следобед -3.30 pm, вечер- 7.00 pm , и преди лягане- 10 pm - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

Закуска - 2БПВМ- омлет
1БП - белтъци - 2 бр
1БП- сирене - 26 гр
1БВ - морков - 80 гр
1БВ - ябълка - 100 гр
2БМ - зехтин -2/3 ч.л.

Обяд - 3БПВМ пилешка супа :yess: Никога не съм очаквала , че супата може да е толкова засищаща :о
2БП пилешки гърди - 56 гр
1БВ ечемик - 15 гр
1БВ морков - 80 гр
1БПВМ - торта '' Слънчоглед ''
2БМ зехтин - 1 чл

Снак - 1БПВМ
1БВ ябълка - 100 гр
1БП цедено мляко - 100 гр
1БМ фъстъци - 6 бр

Вечеря - 3БПВМ
3БП пилешки гърди - 84 гр
1БВ зелен боб -180 гр
1БВ морков - 80 гр
1БВ ябълка - 100 гр
3БМ маслини - 9 бр

Късна хапка

1БПВ кисело мляко - 220 гр
1БМ бадеми - 3 бр


3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:


4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка :mrgreen:


5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка :angel:


6. Изпита вода- два литра - почнах вече да се давя :help1:

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow


8. Днес тренирах : Тибетска Йога 15 минути , кростренажор 2,5 км ,че беше дъждовно за ''кучешки'' разходки и мисля , че си заслужих спортната пчеличка. :smdance:


9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: ,вече не се разтрепервам , задържах без да мръдна цяла една минута и даже направих опит за втори планк 30 секунди - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance



10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron