Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Пон Май 16, 2016 8:40 am

Струва ми се че хапваш малко блокове и от там идва глада, калкулатора в сайта на Бари е стопиране на 11 бл за жени, което е 1200 кл , опитай с десет или 11 блока на ден
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот kremena95 » Пон Май 16, 2016 8:55 am

На калкулатора тука ми дава 9 блока :think2: Дали няма да отмине този глад с времето все пак коренно си променям начина на хранене и си мисля че организма има нужда от време за да се приспособи.
kremena95
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 13, 2016 9:36 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Пон Май 16, 2016 1:46 pm

Тук калкулатора е по строг,заради някакви мацки , дето не отслабва ли, Бари препоръчва 11, аз се доверявам на него :) ако изпитваш глад, значи някъде грешиш, в зоната не трябва да се изпитва глад :) решението е твое :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Katerinka » Вто Май 17, 2016 7:39 pm

Контактуваме си и във фейсбук ЗОНАТА-НАЧИН НА ЖИВОТ
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот kremena95 » Чет Май 19, 2016 7:14 am

Здравейте на всички! Вече една седмица и няколко дни съм в зоната и се чувствам прекрасно. За 9 дни от 67,800 сега съм 65,200 - доволна съм :laugh1: даже много. Пак ми стягат дрехите но по-малко :) . Продължавам да чета всичко в сайта и да коригирам грешките си. Чета и книгите онлайн и все по вече съм сигурна че съм направила правилния избор. Единственото което не ми се получава е с вечерята. Сега като е топло времето до 8 - 8,30 съм навънка с детето и кучето и често вечерям чак към 9. Това ми отнема възможността за последния блок преди лягане и често го пропускам. Вие как се справяте??
kremena95
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 13, 2016 9:36 am

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Чет Май 19, 2016 7:19 am

Вариант - докато сте на разходка с детето още едно междинно блокче. Вечерята намалена с един блок. И едно блокче непосредствено преди лягане. Това, че интервалът между храненията ще е по-малък не пречи да сте в Зоната. Важното е да не е повече от 5 часа.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот kremena95 » Чет Май 19, 2016 8:32 am

Благодаря :hug: ще пробвам и така въпреки че с 3 блока на вечеря се чувствам о.к при този вариант ще трябва да ги намаля на 2 :think2: ...
kremena95
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 13, 2016 9:36 am

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Чет Май 19, 2016 8:37 am

Ако първата следобедна закуска е към 17 ч., към 19 още една от 1 блок (докато се разхождате), към 21 вечеря от 2 блока и към 22-23 часа (зависи кога лягате) още 1 блок ще поддържате добър интервал и няма да пропускате хапката преди лягане, която е толкова важна, колкото и сутрешната закуска.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот sotir » Пон Май 23, 2016 4:11 pm

Въпросът ми е към тези , които прилагат Зоната от години. Аз съм на малко повече от 1/2 година и след няколко седмици за 10 дни съм в Испания. Какво правите, когато сте далеч от дома? Рибеното масло е лесно, но как балансирате? Или ядене като преди Зоната и като се върнете пак влизате?
sotir
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 10:21 pm
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Пон Май 23, 2016 4:20 pm

В подобни ситуации се използва методът "ръка-око-часовник". Стараеш се да спазваш интервалите между храненията. А си подбираш храната като протеинът трябва да е с големината и дебелината на дланта ти, въглехидратите - две шепи, мазнината - няколко капки. Ако си в заведение си подбираш храна, която е близка до онова, което си консумирал. Ако има нещо в чинията, което някак не се връзва с диетата ти - просто не го хапваш. Това, ако искаш да останеш близо до Зоната. А иначе, ако искаш до опиташ вкуса на Испания - просто хапваш както ти падне и после от АБ. Сам ще усетиш кое ще ти е по-приятно.
Приемането на рибеното масло отчасти ще помогне за убиване негативите от това, че може да си излязъл от зоновото хранене.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот sotir » Вто Май 24, 2016 6:58 am

Имаш ли практика с протеиновите блокчета? В iherb виждам , че има най-различни, но не виждам как да определя 1 ПБ. Защото за мазнината и въглехидратите ще се оправя някак. При закуската и вечерята ОК, но останалите хранения евентуално протеинът ще ми е проблем.
sotir
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 10:21 pm
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Сря Май 25, 2016 7:11 pm

Не ползвам такива. Те в повечето случаи са с разни неизвестни добавки. Правя си сама като ползвам суроватъчен протеин неовкусен и комбинирам.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот desitka » Пон Май 30, 2016 2:00 pm

Здравейте, първо да разкажа за себе си. Опитвам се да се храна по зоната вече два месеца.Започнах от 01,04,2016 с тегло 112кг и до сега съм свалила 8кг., но от 10 дни не мърдам. Определено се чувствам по добре, по жизнена, глад не чувствам за сега. Имате ли идея защо зациклих, трябва ли да променя нещо . Давам примерно меню за деня
З- 100гр извара/от лидл нискомаслена/
2бр киви или 200гр ягоди или 300 моркови или 1 филия хляб бонус
6 бр сурови ядки или 6 малсини
О- 90ГР пиле/90 телешко/ 120 риба/ 1 консерва риба тон в собств.сос /120 сирене-козе или котдж
600гр домати+краставици
9 маслини или 1ч.л зехтин
СЛ.ОБЯД 1/2 коф.кисело мляко 2% + 2 с.л ябълков пектин-фибри
В-90ГР пиле/90 телешко/ 120 риба/ 1 консерва риба тон в собств.сос /120 сирене-козе или котдж
600гр домати+краставици или
9 маслини или 1ч.л зехтин
КЪСНА 1/2 кис.мляко
Долу горе така се храня, карам колело 3-4 пъти седмично у дома по 40 мин.
Моля поправете ме ако греша, за да имам пак напредък.
desitka
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Май 30, 2016 1:23 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пон Май 30, 2016 3:16 pm

Това меню е малко "на око". В началото е добре Зоната да се спазва максимално стриктно, за да има ефект. Явно сте чели и книгата на д-р Папазова щом си похапвате и хляб, пък бил той и Бонус.
Май сте на 9 блока (доколкото мога да определя от това меню "на око"), а за вашите начални килограми това е доста малко храна още повече, че имате и физически натоварвания. В Зоната се отслабва с ядене, а не с гладуване!

При всяка диета се получава т.нар. "плато", т.е.задържане. Това е напълно естестествено. Организмът се старае да си осигури необходимата му енергия и като не му подавате достатъчно храна, той почва да си запазва нуждите от поетото и спира да слабее.

Премахнете хляба, минете на истински живи въглехидрати (зеленчуци без скорбяла и малко плодове с нисък грикемичен товар) - ползвайте информацията от Таблицата на блоковете в сайта и се ориентирайте само към онези, оцветени в целено и от тях си правете комбинации.

Ползвайте мляко от 0,1% и добавяйте към него полезна мазнина под вид на ядки. Опитайте междинните закуски да не са само от мляко, все пак въглехидратите от зеленчуците и плодовете са по-полезни в Зоната от млечните въглехидрати.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот desitka » Вто Май 31, 2016 12:39 pm

Маня, много Ви благодаря!
Ще премахна хляба нацяло, а по колко зеленчуци или плодове да добавям на сл.закуска?
Да опитам ли по 10блока, дали ще има резултат?
Благоадаря :)
desitka
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Май 30, 2016 1:23 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот desitka » Вто Май 31, 2016 12:42 pm

Ако приемам 10блока как да ги разпределя
3 - 2
о - 3
сл.об- 1
вечер 3
късна - 1
Искам пак да смъквам, имам проблем с краката и затова е важно да отслабна
desitka
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Май 30, 2016 1:23 pm
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта