Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Пет Окт 16, 2015 5:38 pm

Ники аз просто винаги съм го мразела киселото мляко :lol: А сега ми е основна храна :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Окт 16, 2015 6:01 pm

Katerinka написа:Ехааа , Маня пак ми даде нова идея :bigsm22:
И да питам нещо :laugh4: как разбираш по етикет, че фибрите са извадени от въглехидратите или не са :think2:
Че си купих бобец консерва от метровската примоция и като тръгнах да смятам колко е блока , извадих от въглехидратите фибрите, и ми се получи 250 гр за блок, което не ми се стори реално, изчислих го без да вадя фибрите и така го ядох :laugh1:


Допускам, че на този етикет фибрите са извадени. Затова делиш само на въглехидратите. Боб от консерва излиза обикновено към 70-80 г по етикет. А като ме домързи да смятам, ако е нова опаковка някоя - 1/4 ч.ч. (което всъщност най-често правя). Бобът ми е все от консерва, че изобщо не се хващам да си готвя четвърт чаша боб :laugh1: . А пък нямам място във фризера (то две чекмедженца в хладилника за кое понапред? :lol: Сериозно се замислям да си взема един малък фризер като допълнение :) ). Иначе по принцип у дома сварявах кило боб в първа и втора вода. Оцеждам. Прибирам във фризера разделен за 3-4-5 гозби. После става адски бързо. Добавените зеленчуци им отнема повече време да се сготвят отколкото на замразения почти сварен боб. :laugh1:

Да споделя и как си запазвам авокадото - много го обичам - но нали и от него му се пада на човек една хапка :lol: . Разрязвам, махам костилката (която някои дори си мелят и хапват в смути - това още не съм го пробвала), режа на кубчета в люспата, изсипвам в подходящ буркан и заливам с натурален лимонов сок от рибарския магазин - бурканът си седи постоянно пълен. А може и да си поиграе човек да изстиска кило лимони, ама пусти мързел. (Ей сега се сетих, че мога да помоля моите зарзаватчии да ми изстискат половин литър лимонов сок на техните машини :stupid: ) После си вадя колкото ми трябва, а останалото авокадо си остава свежи и светло до следващата консумация на свежо авокадо.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Окт 16, 2015 6:18 pm

NikoLinia написа:Добро утро!
Откриха Европа америанците.
Аз пробвах и оцених по достойнство и предложението на jivas, който беше дал рецепта за печен патладжан с йогурт/извара и чесън. Аз му добавих магданоз, лимон и маслини и много ми хареса!
Имам си и моя рецепта с йогурт/извара, печена червена чушка, настъргано сварено яйце+чесън, магдноз и смлян сусам. :)
А пък индийците колко рецепти имат на основата на киселото мляко, просто нямам думи!


Във времето, когато пържех патладжани (леле, като че никога не е било), той си ставаше най-вкусен полят с кисело мляко с чесън и копър. Както и тиквичките. Е сега вече са или печени, или задушени. И пак си е вкусно с кисело мляко.

Не мога да си представя живота без кисело мляко. Липсва ми хубавото домашно пълномаслено краве и овче. Но не мога да се лиша от нискомасленото. Всеки ден е основен продукт. Всяка седмица отиват 5-6 кофички, че понякога и повече.

Не мога да си представя какво е америчкото йогуртче, ама няма нищо общо с нашето си кисило мляко. Дори това на Олимпус не е като нашето си. Влюбена съм в млякото на Маджаров от 0,1 %.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Съб Окт 17, 2015 9:14 am

Аз все още не съм пробвала продуктите на Маджаров. На този етап моите фаворити са обезмаслената извара "Пилос" на Лидл и Цеденото мляко "Олимпус" 0 или 2%. Именно него имам предвид, когато пиша "йогурт". А когато ми се прииска точно кисело мляко, използвам това на "Домлян", 2%. Много ми е вкусно. :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Окт 17, 2015 11:51 am

Оффф, отиде ми днешния зонов обед :teasing-tease:
Ометох едно парче домашно точена баница със сирене и праз :skyle5: Моята дружка, с която си пия съботното и неделното кафе се завърна от село и днес ме изненада с произведението си. Хем добре знае, че съм зонуваща (нея не успявам да я запаля, а има огромна нужда - вече се отказах от подобни опити и с други приятели, защото никой не ще да си разваля "рахатлъка", да са живи и здрави - на всеки му идва момента, в който да намери верния път). Та, направо се олях с тая баница, но не можах да й устоя. Е, не ми се случва често да кръшкам от Зоната, но си признавам без бой. И после не ми е гот - поне до следващото зоново меню. Защото обикновено чийта при мен е само за едно хранене през деня. Но и аз съм грешник, нали съм пусто човек, а не робот. :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Съб Окт 17, 2015 12:16 pm

Без самобичуване, Маня!
Щом човек реши да се отдаде на изкушението, поне да му се наслади от душа! Иначе просто "похабява" хубавото грехопадение! :laugh1:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Окт 17, 2015 12:39 pm

NikoLinia написа:Без самобичуване, Маня!
Щом човек реши да се отдаде на изкушението, поне да му се наслади от душа! Иначе просто "похабява" хубавото грехопадение! :laugh1:


Non, Je Ne Regrette Rien!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот gogo » Съб Окт 17, 2015 6:58 pm

Маня написа: Е, не ми се случва често да кръшкам от Зоната, но си признавам без бой. И после не ми е гот - поне до следващото зоново меню. Защото обикновено чийта при мен е само за едно хранене през деня. Но и аз съм грешник, нали съм пусто човек, а не робот. :laugh4:

Маня, нема да се косиш. :laugh4: Прекаления светец и Богу не е драг. ;) На всички ни се случва . Важното е да не е много често, както се случва на Годзи. :laugh1:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Окт 17, 2015 7:08 pm

О, нещата си дойдоха на мястото още със следобедната закуска :) - нахутено хлебче с извара и орех. А и вечерята в същия дух: пилешко филе със салатка от настъргана земна ябълка (гулия), за десерт тиква на пара с орехи. :) Никога не съм се притеснявала, когато излеза от Зоната на някое хранене. Просто наистина го правя много рядко и то само за едно хранене. Винаги предпочитам да хапна повече блокове, ако нещо ме е подгонила лакомията :laugh1: :) (което ми се случва, когато съм си сготвила нещо много много вкусно), но са си зонови. Така ми е добре.
А Годзи - той е "пример за постоянство в неЗоната" - да е жив и здрав, весели ни. Да му завиди човек за упоритостта да не е в Зоната. :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Съб Окт 17, 2015 8:27 pm

Обаче всички снимки на ястия, които публикува нямат забележка. Издържани са напълно в зонов стил и пропорциите ми изглеждат читави! Годзи е стабилен. Стабилно около 125 кила! Надявам се да не ми се сърди! Казвам го с усмивка! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Манци » Нед Окт 18, 2015 9:42 am

Маня,имам въпрос относно спирулината .по данни излиза че е протеин.Така ли е ? Мисля че в твоя дневник бях срещала че я употребяваш,но не съм сигурна .
Аватар
Манци
 
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 7:44 pm
Пазрджик
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Окт 18, 2015 10:55 am

Протеин е, но растителен, т.е. не съвсем добър източник на протеин. Аз отдавна съм я изхвърлила от употреба. Доста четох за нея и не съм сигурна в източниците й. Отглеждана във ферми (като сьомгата) с индустриални цели (били те и био) тя със сигурност не е с качествата на дивата. Въпрос на избор е дали ще я ползваш или не.
Мисля че излизаше 10 г за 1 БП. Но ако добавиш 1 ч.л. към смутито си ми се струва, че дори не е необходимо да я броиш за блок.
В последно време си мисля, че най-разумно е човек да се храни с продукти, типични за региона в който живее. Разните "суперхрани", за които те карат в биомагазините да плащаш суперцени имат местни "заместители" с определено по-добри качества и на много по-приемлива цена.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Манци » Нед Окт 18, 2015 11:14 am

Да,точно за смути мислех да я използвам.Когато се изчерпам от към идеи за храната и ми омръзне от месо,извара и яйца , минавам на смути един ,два дни .В тези дни използвам за сега грахов протеин ,зная че не е идеалното решение за зоната,но усещам че организма ми има нужда от нещо различно.
Аватар
Манци
 
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 7:44 pm
Пазрджик
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Окт 18, 2015 11:21 am

Аз всеки ден имам в храненето си по едно "смути" - най-често за закуска. В последно време протеинът в него е от кисело мляко Олимпус 0%. Или комбинирам Маджаров 0,1% с протеин на прах и така пък намалявам обема на въглехидратите с 1 или 2 (в зависимост колко мляко съм включила - 1/2 или цяла кофичка. Добавените въглехидрати са разнообразни - чушка, морков, тиква, ябълка, круша, замразени или сушени вишни - абе всичко, за което се сетиш. Киселото мляко носи всякакви комбинации - въпрос на фантазия.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Манци » Нед Окт 18, 2015 11:35 am

И още нещо.....когато слагам по една шепа спанак или рукола как да ги броя и въобще да ги броя ли ?
Аватар
Манци
 
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 7:44 pm
Пазрджик
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Окт 18, 2015 11:41 am

Манци написа:И още нещо.....когато слагам по една шепа спанак или рукола как да ги броя и въобще да ги броя ли ?
Не ги броиш. Всички зелефоци - спанак, рукола, магданоз, копър, мента и за каквито зелени свежи подправки се сетиш - не се броят.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта