Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Съб Май 09, 2015 5:58 am

tsvetito написа:Гого, едно въпросче от моя мъж. Понеже вече не му се ядат само домати и извара иска да направи някоя манджичка, гледа тук в сайта има доста рецепти, но не са само зелени храни, та въпроса е дали може да си направи някоя такава зонова рецептичка, макар да включва и от червените храни? И аз си мисля, че при него трябва да има някаква настройка, ама още не мога да го разбера къде точно, пък да го накарам да прочете книгата е мисия невъзможна и му пускам неща от сайта от време на време, за да влезе в час и да може да си прецени кое му е в повече или по-малко.
Благодаря ти предварително!

Цвети, добре е първите няколко месеца(3-4-5), докато настрои хормоналния карбуратор, да се придържа само към зелените храни. Протеини освен от извара може да си набявя и от риба, пилешки гърди(варени, печени), пържолки от телешко или постно свинско. Можеш да му правиш и кайма от постно свинско телешко, като изрежеш всяка сланинка от него. И от тази кайма да направиш каквато знаеш манджичка, като съобразяваш блоковете. Например кюфтета доматен сос. Ние си правим кюфтенцата по 42 гр, което е 1,5 БП. После доматите за соса общо взето не влизат в сметката щото са малко като блокове, въглехидратите и мазнините си добавяме допълнително. Успех. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 


Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Katerinka » Съб Май 30, 2015 5:19 pm

Гого здравей! Аз съм съвсем пресен зонби но открих твоя дневник и разбирасе хукнах да си купувам рибено масло от ихерб , но нещо не ми се получава , не съм много добра с английския, би ли ми помогнал :pray:
регистрирах се р но какво точно да попълня на Address Line 1 , аз си написах улицата и номера ама нещо не го харесват , и на
Set as my default shipping address
Set as my default billing address и на двете ли да сложа отметки ?
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Съб Май 30, 2015 5:46 pm

Katerinka написа:Гого здравей! Аз съм съвсем пресен зонби но открих твоя дневник и разбирасе хукнах да си купувам рибено масло от ихерб , но нещо не ми се получава , не съм много добра с английския, би ли ми помогнал :pray:
регистрирах се р но какво точно да попълня на Address Line 1 , аз си написах улицата и номера ама нещо не го харесват , и на
Set as my default shipping address
Set as my default billing address и на двете ли да сложа отметки ?

Катеринка, на Address Line 1 съм попълнил моя квартал, в който живея, блока, входа и апартамента.Address Line 2 ми е празно. На Set as my default shipping address и Set as my default billing address можеш да сложиш отметки. Успех и не забравяй да ползваш код за отстъпка при първата поръчка - GBS139.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Katerinka » Съб Май 30, 2015 5:59 pm

Благодаря много! Оказа се че на адреса слагам кавички на улисата и затова не го приема :laugh1:
поръчах си , сега ще чакам :laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Katerinka » Съб Май 30, 2015 7:57 pm

Здрасти пак от мен :) продължавам да чета дневника ти , и освен информативен е и много забавен :)
срещнах в началото твой коментар че хапваш 10 блога , а Пипи ти е казала че за мъже е добре 14 , имаш ли представа къде да потърся още информация по този въпрос , притесних се зашото баща ми който е на 70г му се получиха 11 блока , на мен и майка ми по 9 , и сега ме достраша да не го уморя от глад. Той между прочим протестира че много го храним и щял да надебелее ( той е слабия в семейството , останалите сме дебели :laugh4: )
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Нед Май 31, 2015 5:26 am

Katerinka написа:Здрасти пак от мен :) продължавам да чета дневника ти , и освен информативен е и много забавен :)
срещнах в началото твой коментар че хапваш 10 блога , а Пипи ти е казала че за мъже е добре 14 , имаш ли представа къде да потърся още информация по този въпрос , притесних се зашото баща ми който е на 70г му се получиха 11 блока , на мен и майка ми по 9 , и сега ме достраша да не го уморя от глад. Той между прочим протестира че много го храним и щял да надебелее ( той е слабия в семейството , останалите сме дебели :laugh4: )

Разликата идва вероятно от това, че аз използвах алгоритъма на изчисление на блоковете на д-р Бари Сиърс. А Пипи казва, че тя го е доусъвършенствувала. В крайна сметка за мен приеманите блокове са си ОК. Ти как ги изчисли вашите блокове?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Katerinka » Вто Юни 02, 2015 11:41 am

Тук в блога ги изчислих. Засега май ще ги оставя така.
Вчера си купих елби от била , наложи се да обиколя две били за да си купя 16 млекца :laugh1:
Не знам дали знаеш , че елби са производители на лактобацилус булгарикус , и я продават на японците. Самото име на млякото идва от там. На мен много ми хареса, беше киселко и по малко маслено от верея 0.1% .
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Вто Юни 09, 2015 5:52 am

Катеринка, Елбито е и моето мляко. :yess: Купувал от 2% по БДС.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот ddididd » Вто Юни 09, 2015 10:33 am

Да видим дали съм разбрала-на моята извара пише,че в 100г има 18% протеини.Умн .18*7=126 .Значи ли,че 1 БП е 126г :th:
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Вто Юни 09, 2015 10:39 am

Не, изварата ти има 100/18*7 - протеини, или 1 БП е приблизително 39 грама

Формулите

1БП = (100/съдържание на протеини в 100 g)*7 или 700/съдържание на протеини в 100 g
1БВ = (100/съдържание на въглехидрати в 100 g)*9 или 900/съдържание на въглехидрати в 100 g
1БМ = (100/съдържание на мазнини в 100 g)*1,5 или 150/съдържание на мазнини в 100 g

наклонената черта е знак за деление, звездичката - знак за умножение
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот ddididd » Вто Юни 09, 2015 11:52 am

Сега вече разбрах.Благодаря,Маня :bouquet:
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот dorinka » Чет Юни 11, 2015 9:56 am

Гого,имам нужда от съвет .Ще си поръчвам рибеното масло от iherb ,което препоръчваш ти и въпроса ми е дали мога да го пия по 4 капсули на ден за да ми стига една опаковка за 1 месец ?
Аватар
dorinka
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 13, 2015 3:56 pm
Казанлък/Варна
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот tanita68 » Чет Юни 11, 2015 11:55 am

Можеш, но ще бъде малко по-малко от препоръчителната дневна доза. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Юни 11, 2015 1:55 pm

dorinka написа:Гого,имам нужда от съвет .Ще си поръчвам рибеното масло от iherb ,което препоръчваш ти и въпроса ми е дали мога да го пия по 4 капсули на ден за да ми стига една опаковка за 1 месец ?

Доринка, ако поръчаш Now Foods, Super Omega EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels в него има 120 капсули които ще ти стигнат точно за 30 дена при доза от 4 капсули на ден, което прави по 2,4 гр. EPA+DHA, което е почти долната граница на препоръчваното като поддържаща доза от д-р Сиърс, която е 2,5-3 гр EPA+DHA на ден. Ако вземеш обаче от Now Foods, Molecularly Distilled, Super Omega EPA , 240 Softgels в него има 240 капсули, които при доза от 5 на ден ще ти стигнат за цели 48 дена. При 5 капсули на ден вече ще приемаш по 3 гр EPA+DHA. Имай впредвид, че рибеното масло с 240 капсули надвишава като стойност 30 лв. и има опасност да иде на митница, макар че наскоро ми пристигна този протеин - Country Life, Gluten Free, BioChem, 100% Whey Protein, Natural Flavor, 12.3 oz (350 g), също над 30 лв.,в пощата. Ако това ще ти е първа поръчка, то при ползване на код за отстъпка - GBS139 мисля че е голяма вероятността и 240-те капсули да ти дойдат в пощата. Успех и ако има нещо неясно питай. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот dorinka » Пет Юни 12, 2015 7:46 am

tanita68 написа:Можеш, но ще бъде малко по-малко от препоръчителната дневна доза. :)

Танитка,благодаря :) Мисълта ми е да пия по 4 за да може да ми стига една опаковка за месец и да не ми излиза много скъпо,че пусти пари все не стигат,а си мисля,че дори и по 4 само на ден пак ще има ефект все пак е много по-добре от нищо :)
Гого,благодаря много за изчерпателната информация :hug:
Мисля да поръчам 2 опаковки от 120 капсули,за да пие и мъжчо и дано да дойдат в пощата,че в Казанлък не знам дали има клон на митница и дали няма да ме разходят до Стара Загора да ги получавам.Отстъпка няма да мога да ползвам,защото съм си поръчвала от там преди време и други добавки,които си спомням ,че ги получавах от митницата,защото все бяха над 30лв.,но тогава бях все още във Варна.Малко се страхувам с тез поръчки и плащане с карта,защото нямам такава опция за прехвърляне на сума в невидима сметка,като теб,но ще рискувам.
Гогич и още нещо искам да те питам: С рибеното масло пише,че трябва да се приема и вит.Е , задължително ли е и какво трябва да си поръчам?
Благодаря предварително за всичката информация с която ни помагаш на нас новаците :hug:
Аватар
dorinka
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 13, 2015 3:56 pm
Казанлък/Варна
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта